atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.13 18:14:18
nu un kuram ta tagad ir noskaidrojies garākais? .....
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.13 18:21:52
Pater Henricus
Precizē - kuri ir LTA atmetuši - jūs vai LELB? Problēmas ar saliktu pakārtotu teikumu lasīšanu? Tas nav pie manis – piesakies uz fonoloģijas kursiem.
------------------
Man nupat ienāca neoficiāla informācija – informācija tev pienāk lēni: pēdējā ELCAS bīskapu konference notika martā. Par ko tur runāja, sprieda un balsoja – nav ne jēgas, ne intereses.

15.31.A07. Responsibilities of the Conference of Bishops
The Conference of Bishops of the Evangelical Lutheran Church in America shall provide opportunities for worship, spiritual renewal, and theological enrichment for those elected to the office of bishop of a synod, the presiding bishop of this church, and the secretary of this church.

Ja ELCA bīskapi jūtas labāk Dievu uzrunājot sieviešu dzimtē – tā nebūs lielākā ekstravagance, kas pie baznīcu hierarhiem novērojama.
=======================

Labāk pastāsti par to, par ko tev kaut kādai nojautai jābūt – ELBL.

Kāda ir pareizs šīs abreviatūras atšifrējums?

Kāds ir ELBL statuss LR likumu priekšā? Baznīca, jauna reliģiska kustība, nevalstiska organizācija,SIA …?

ELBL sadraudzība ar LELB. Vai ir oficiāls šīs vienošanās teksts? Vai tas ir publiski pieejams? Kur?

Jau iepriekš pateicos!
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.13 18:44:29
Uldis

Eiropā imigrācijas ierēdņi dažreiz ļoti dīvaini izturas pret tiem, kas brauc cauri uz/no ASV …
Braucot no NY uz Rīgu Helsinkos mani reiz tirināja kā mazu ezīti … vai viņi tiešām bija iedomājušies, ka iznesis caur JFK drošības koridoram bumbas sastāvdaļas, 7 stundu laikā lidmašīnā esmu tās samontējis kopā un tagad spridzināšu to mazo perdoļotu virs Baltijas jūras … tā arī nesapratu, bet meklēja Pekkoneni dūšīgi.

Iebraucot ASV ierēdnis (parasti šausmīgi resna nēģeriete ar neiespējami gariem uzlīmētiem nagiem) uzdod jautājumus – pēc protokola viņam jāuzdod divus un tie var būt arī ļoti stulbi (parādīt uz globusa valsti no kurienes brauc – to varbūt vēl neprasa, bet tuvu tam). Uz šiem pirmajiem diviem jāatbild ļoti solīdi, uz trešo jau var pajokot – jo vainu ierēdnim vienkārši gribas papļāpāt, vai arī tu jau esi ziepēs šā kā tā
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.13 18:53:39
pa fikso


domāju, ka tev dabūt R tipa vīzu nebūtu problēmu - http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1272.html

Galvenais, lai darbā aicina solīda reliģiska organizācija un apsola maksāt konkurētspējīgu algu … valsts iestādēm nepatīk, ja kādi vervē darbiniekus par grašiem – vienalga kādā jomā … arodbiedrības var sākt vicināt rokas politiķiem gar ģīmi.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.13 20:27:22
Aivars

Un kas tev liek domāt, ka Mārtiņš ir nesagatavotāks, nekā Tu, un nav saņēmis grēku piedošanu? - kā es to varu zināt?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.13 20:31:38
Mārtiņš

Ja Tu atsaki pasludināt Absolūciju citas draudzes loceklim - Kāpēc lai es pasludinātu Absolūciju cilvēkam, kuru es nemaz nepazīstu? Ja viņš ir no kādas citas draudzes, tad kāpēc lai viņš nesaņemtu Absolūciju savā draudzē?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.13 20:33:59
Mārtiņš

Bet vispār, man izskatās, ka ar šo AC pantu (un visu AC kopumā), ņemot vērā tā oriģinālo kontekstu, nekā nav iespējams pamatot lv luterāņu savstarpējo dievgalda šķirtību.

Tev taisnība. Dievgalda šķirtība ir kompleksa problemātika.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.08.13 20:38:13
Uldis
Tev taisnība. Dievgalda šķirtība ir kompleksa problemātika.

Izskatās, ka Tev tā tomēr nav nekāda problēma, jo
Kāpēc lai es pasludinātu Absolūciju cilvēkam, kuru es nemaz nepazīstu? Ja viņš ir no kādas citas draudzes, tad kāpēc lai viņš nesaņemtu Absolūciju savā draudzē?
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.13 20:45:13
Mārtiņš

Un ko tu gribi teikt, ka man kurš katrs jāpielaiž pie dievgalda, kam vien nav slinkums un nekaunība?

PS
Vai tu arī saproti, kas ir Absolūcija un kāpēc tā ir nepieciešama?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.13 21:59:53
Uldis
Vai tu arī saproti, kas ir Absolūcija un kāpēc tā ir nepieciešama?
Nu šis ir miljona vērts jautājums!!! Gribētos dzirdēt, ko pats Tu uz šito sacītu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.08.14 00:34:40
Uldis
Kāpēc vulgarizēt? Es nealkstu doties pie dievgalda kur vien pagadās sportiskas intereses dzīts.
Bet, ja uzskati, ka dievgalda šķirtība tomēr ir problēma, tad kā gan lai saprot tavas piezīmes par Absolūciju kuram katram? Pie kam arī tīri teoloģiskā kontekstā - vai tad tu visu zini par sev it kā zināmiem cilvēkiem? Vai vari būt pārliecināts, ka viņi visus grēkus nozēlojuši patiesi un no sirds, pie kam VISUS? Pats zini, kopar to saka i Raksti, gan arī AC.
Bet Dieva darbu es tiešām nesaprotu un brīnos par to.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.14 11:33:25
Aivars

Gribētos dzirdēt, ko pats Tu uz šito sacītu - skatos, ka esi mans potenciāls katehēzes klients.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.14 11:56:43
Mārtiņš

Ja es vulgarizēju, tad tu damagoģizē. Tas, ka jēdzienam "problemātika" sakne ir tā pati, kas jēdzienam "problēma", nenozīmē tāpatību. Problemātika ir jautājumu loks, kuriem ir nepieciešams vai arī ir specifisks risinājums. Bet problēma ir komplicēts teorētisks vai praktisks jautājums, pretrunīga situācija, kas prasa risinājumu. Pieļauju, ka šīs ātrumā pārdomātās definīcijas nav gluži precīzas.

Tu visu laiku centies ievadīt dialogu strupceļā. Tas ir nekrietns dialoga vešanas veids.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.14 12:02:33
Pater Henricus

Protams, ka ELBL, tāpat kā KLB nav juridiskas personas. Valsts priekšā tādas nepastāv. Lai ELBL un KLB kļūtu par juridiskām personām, ir nepieciešamas 10 draudzes, kas ir juridiskas personas un kas ir izturējušas 10-gadīgu pārbaudi. Šādu netaisnīgu likumu valsts ir pieņēmusi, izdabājot, tā saucamajām, tradicionālajām konfesijām.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.14 12:05:40
Uldis
Nu, domā kā gribi. Bet man tiešām gribētos dzirdēt, kā tu dažos vārdos vari paskaidrot, kas ir Absolūcija un kādēļ tā ir nepieciešama. Pieņemu, ka tas Tev pašam palīdzētu uz dažiem iepriekšējiem izteikumiem paskatīties jaunā gaismā
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.08.14 12:29:57
Uldis

Problēma ir situācijai, kurai vajag risinājumu, bet tas (vēl) nav zināms, pieejams vai tml.
Es saku, ka dievgalda šķirtība ir problēma. Jo kļūst par principiālu barjeru kādās problemātiskās situācijās.

Un nevajag demagoģēt par demagoģiju.
Man zināms piemērs ir Luters, par kuru arī varēja teikt, ka tas visus dialogus noveda strupceļā.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.14 12:53:25
Aivars

Labi! Ja īsumā - Absolūcija ir Evaņģēlija pasludinājums konkrētam cilvēkam jeb precīzāk - Absolūcijā pats Dievs piedod grēkus grēciniekam.

Vēl es gribu paturpināt to pašu XXV artikulu: "Mūsu ļaudis tiek mācīti augsti vērtēt Absolūciju, kas ir Dieva balss un tiek pasludināta Dieva uzdevumā.. Tiek mācīts arī tas, ka Dievs prasa ticību šādai Absolūcijai kā balsij, kas atskan no debesīm, un ka šāda ticība Kristum patiesi iegūst un saņem grēku piedošanu."

Vairāk, kad ieradīsies pie manis Ozolniekos.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.14 13:05:12
Mārtiņš

Dievgalda šķirtība - jā, tā ir problēma, kuru cilvēkam nav pa spēkam atrisināt. Kristus nāks un to atrisinās. Daudzie novirzieni kristietībā, kā romieši, pareizticīgie, luterāņi utt., ir veids, ka cilvēks šādu problēmu risina. Un tur mēs nekā nevaram izdarīt, nedarot ļaunu cilvēka sirdsapziņai un ticībai.

Man zināms piemērs ir Luters, par kuru arī varēja teikt, ka tas visus dialogus noveda strupceļā - lūdzu, vienu piemēru, lai neizklausītos pēc demagoģijas.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.14 13:12:51
Uldis
Tātad Evaņģēlijā Tu dalies tikai ar KLB pulciņu, un citiem tas nafig vajadzīgs, vai ne? Tā neko balss no debesīm

Tur nu atliek vairs cerēt vien uz akmeņu mīkstsirdību, kas grēka ievainotajam pačukstētu skarbo veču vietā noslēpumu par pestīšanu, kas no Kristus Krusta atplaukusi
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.08.14 13:50:00
Uldis , mazām visa veida ideālu vārdā dibinātām draudžu apvienībām ir neveselīgi dot juridiskas personas statusu, jo tad tām velk uz pāvestību ( jo kādam (-iem) taču jābūt virsjuridiskiem ) un ideāli piemirstas.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 33565