atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.10 12:30:38
Ēvalds Bērziņš
Tātad, piemēram, SDA nav draudze?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.08.10 22:16:34
pa fikso [87.246.165.252]
pa fikso [87.246.165.252]
Par draudzi jau var nosaukt visu ko. Vācieši tā sauc arī, piemēram, pagastu. Bet kristīgai draudzei ir vajadzīga saistība, vienība ar Kristu. Ideja par Kristu vēl nav saistība, ja nu vienīgi ezotēriska, t.i., iekšēja. Lai gan vēlme Viņam klausīt ir uzteicama.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.10 23:54:45
Ēvalds Bērziņš

AC VII un VIII definē, kas ir draudze. Ja tu nepaskaidro, kas ir draudzības, t.i., mīlestības uz Dievu - tad tavi vārdi ir demagoģija, uz kā ķert lētticīgas sirdis. Piedot par asumu.
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.11 11:40:01
Ēvalds Bērziņš
Interesanti bija redzēt, ejot jūsējos pie Sv. Vakarēdiena, ko vadīja mūsējais. Bet, Tu, te par ideju..... Laikam nelutrāņi jūsuprāt ir vai nav draudze atkarībā no *politiskās* situācijas un ietekmes. Un viens vēl viens mazs akmentiņš sen aizmirstā sarunā par krucifiksiem. Pienākumu sakarā viesojos Pitraga baptistu draudzē. Tur krucifiksa nebija, bet bija liels uzraksts *Mēs sludinām Jēzu Kristu krustā sisto*. Tas skaitās? Un tagad draudzes attīstības sakarā - ja mēs to enerģiju, ko ieguldam citu nogānīšanā ieguldītu savas draudzes kopšanā......
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.11 13:19:23
Mārtiņš

AC ir Augsburgas ticības apliecības latīniskā abreviatūra.

AC VII un VIII ir šīs ticības apliecības 7. un 8. artikuls, kurā īsos formulējumos tiek sniegta un Rakstos pamatota Baznīcas mācība par to, kas ir baznīca.
dafne
# Iesūtīts: 2012.08.11 16:00:54
pa fikso [87.246.165.252]ē...kā tu atšķir mūsējos no jūsejiem?
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.11 16:02:12
pēc nosaukuma un deguniem
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.08.11 17:45:05
Uldis
AC VII un VIII definē, kas ir draudze. Ja tu nepaskaidro, kas ir draudzības, t.i., mīlestības uz Dievu - tad tavi vārdi ir demagoģija, uz kā ķert lētticīgas sirdis. Piedot par asumu.
Piedod, Uldi, tā var arī Bībeles vārdus nosaukt par demagoģiju, jo Bībele to AC formā nedefinē.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 18:06:47
Ēvalds Bērziņš

jo Bībele to AC formā nedefinē - tātad tu savu vārdu pielīdzini Bībeles vārdam, bet AC, ko veidojuši nopietni ticības vīri, kas arī cietuši savas pārliecības labad, - par demagoģiju? Tu nespēji pat lasīt vienkāršu tekstu! Kā tu spēsi saprast daudz grūtākus tekstus? Kā tu vari būt mācītājs draudzē? Ko tu tur māci? Vai tu gribi teikt, ka esi gudrāks par AC tēviem?

Vēlreiz tev saku - AC ir Baznīcas mācība, nevis UF mācība. AC - tā ir izpratne par to, ko Dieva vārds saka Svētajos Rakstos.
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.08.11 19:38:15
pa fikso [87.246.165.252]
Interesanti bija redzēt, ejot jūsējos pie Sv. Vakarēdiena, ko vadīja mūsējais. Bet, Tu, te par ideju.....
Tiešām interesanti, ne vairāk. Viņi iet, nezinādami vai ignorēdami Baznīcas ticību un mācību.

Laikam nelutrāņi jūsuprāt ir vai nav draudze atkarībā no *politiskās* situācijas un ietekmes.
Nu pasaki, kāda [garīga] jēga jums pastāvēt atsevišķi kā draudzei par sevi? Negribētos jūs uzskatīt par nekristiešiem, taču jums ir cita ticība, kas līdz galam neatbilst kristīgajai. Tāpēc ir reizes, kad mēs jūs [avansā] saucam par [kristīgo] draudzi un reizes, kad nē. Un tas nav personiski, bet ticības dēļ.

Un viens vēl viens mazs akmentiņš sen aizmirstā sarunā par krucifiksiem. Pienākumu sakarā viesojos Pitraga baptistu draudzē. Tur krucifiksa nebija, bet bija liels uzraksts *Mēs sludinām Jēzu Kristu krustā sisto*. Tas skaitās?
Nu, ja jau sludiniet, tad krucifikss tieši prasītos, kur ir? Bet baptistu ievirzes ļaudis parasti izvairās no krucifiksa un ar to sludina nevis krustā sisto, bet tikai vai pārsvarā augšāmcēlušos Kristu. Tā ka `krustā sistais` ir vārdi, kas nesaskan ar attieksmi un rīcību.

Un tagad draudzes attīstības sakarā - ja mēs to enerģiju, ko ieguldam citu nogānīšanā ieguldītu savas draudzes kopšanā......
Man tas lielu enerģiju neprasa, turklāt tas draudzes kopšanā attiecīgajā reizē kalpo par piemēru kā nevajag domāt un darīt. Gānīšana tā būtu tikai tai gadījumā, ja mēs baptistus nicinātu. Es gānīšanu neatzīstu.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 19:48:44
Ēvalds Bērziņš

Nu pasaki, kāda [garīga] jēga jums pastāvēt atsevišķi kā draudzei par sevi? Negribētos jūs uzskatīt par nekristiešiem, taču jums ir cita ticība, kas līdz galam neatbilst kristīgajai. Tāpēc ir reizes, kad mēs jūs [avansā] saucam par [kristīgo] draudzi un reizes, kad nē. Un tas nav personiski, bet ticības dēļ.

Izrādās vecaucietis nav vienīgais LELB-ā ar savām idejām par īsto un neīsto draudzi, īstajiem un neīstajiem kristiešiem.

Šitas te ir spēcīgs pierādījums: jums ir cita ticība, kas līdz galam neatbilst kristīgajai. Tie ir tavi vārdi, ka tev ir cita ticība, nekā, piemēram, Ozolnieku draudzei, jo arī to tu nodēvēji par neīsto. Labi, ka tu atzinies. Manējā ticība ir kristīgā. Ja tev ir cita, tad tā nav kristīgā. Ja tā nav kristīgā, tad kāda tā ir? Tu pats sevi esi apliecinājis kā sektantu.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.11 19:49:45
Ēvalds Bērziņš

Es gānīšanu neatzīstu - piedod, draugs, bet tu nepārtraukti gānies. Tu esi tā pieradis pie gānīšanās, ka pat nejūti to.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:00:16
Uldis
jo Bībele to AC formā nedefinē - tātad tu savu vārdu pielīdzini Bībeles vārdam, bet AC, ko veidojuši nopietni ticības vīri, kas arī cietuši savas pārliecības labad, - par demagoģiju?
Ja te kāds patiešām ir demagogs, tad tas ir Uldis. Akurāt pēc definīcijas: Demagogs - Cilvēks, kas ar ... faktu sagrozīšanu cenšas iegūt popularitāti vai realizēt kādus citus nodomus.

AC - tā ir izpratne par to, ko Dieva vārds saka Svētajos Rakstos.
Un kā es, teikdams, ka draudze ir tie, kas mīl Dievu, esmu, Tavuprāt, nonācis pretrunā ar AC?
konstatācija [213.226.141.60]
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:00:16
Uldi , būsim precīzi, LELB nesaudzīgu kritiku ar savām idejām par īsto un neīsto draudzi, īstajiem un neīstajiem kristiešiem , iesākāt jūs, Jēzū Kristū mīļotie.
Un brīnieties, ka plūcat šīs kritikas rūgtos augļus, pašiem dēļ saviem pārspīlējumiem un kļūmēm nonākot kritikas krustugunīs. Tas lai jums ir kā mīļš bauslības pasludinājums.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:06:11
Uldis
eh, Uldi, tu jau arī nemani...
žēl, ka nebija krunkas uzprasīt vecauces brālim, par ko ir runa, pirms izpaudies forumā. Cik tagad zinu, tad saruna bija pilnīgi citās noskaņās, nekā tu te tagad atgremo. Un atkal.. un atkal... no jauna... atgremo...
Tagad laikam pat maķenīt dusmīgs esmu uz tevi, ka šitā izdaries, ij daudz runāt negribu.
Tikai ieteiktu - nestrēb nu tik karstu!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:17:51
Uldis
Šitas te ir spēcīgs pierādījums: jums ir cita ticība, kas līdz galam neatbilst kristīgajai.
Ko tas pierāda?

Tie ir tavi vārdi, ka tev ir cita ticība, nekā, piemēram, Ozolnieku draudzei, jo arī to tu nodēvēji par neīsto. Labi, ka tu atzinies.
Par Ozolnieku draudzi un Tevi šeit nemaz nebija runa

Manējā ticība ir kristīgā.
Ne Tev to spriest.

Ja tev ir cita, tad tā nav kristīgā. Ja tā nav kristīgā, tad kāda tā ir? Tu pats sevi esi apliecinājis kā sektantu.
Un ko man tagad darīt? Atgriezties no grēkiem un iestāties Ozolnieku draudzē?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:34:40
Ēvalds Bērziņš
Tu domā, ka Tevi uzņems?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:43:28
konstatācija [213.226.141.60]

Ja tu domā Doles draudzes paziņojumu, tad šī kritika, kā tu saki, nebija vērsta pret draudzēm, vienkāršajiem kristiešiem, bet pret sludinātājiem un to, ko viņi sludina. Man gan ir zināmi, kādi visai masīvi uzbrukumi tika vērsti pret tām dažām draudzēm, kad tika iesaistītas pat laicīgās varas pārstāvji.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:52:04
Aivars

žēl, ka nebija krunkas uzprasīt vecauces brālim, par ko ir runa, pirms izpaudies forumā - ar situāciju biju iepazinies pilnīgi pietiekoši. Kas attiecas uz mani, šajā gadījumā tas nav būtiski, ko tu par mani domā. Būtiski ir tas, ka Dieva avs paliek dzīva.

Pie mums LELB pārstāvji ir bieži viesi. Nekad neesmu tiem devis mājienu, ka viņi varētu nepiederēt pie īstās baznīcas. Vienmēr esmu izskaidrojis situāciju Latvijas luteriskajā kopībā. Vai jūs tāpat rīkojaties?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:53:59
Ēvalds Bērziņš

Atgriezties no grēkiem un iestāties Ozolnieku draudzē - atgriezties no grēkiem vienmēr ir veselīgi. Ozolnieku draudzē vismasz iepazīsi patiesu brāļu mīlestību.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 10051