atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2012.07.29 12:17:23
Tas ir jocīgi, ka draugiem no neticīgo nometnes esmu vairāk vajadzīgs.
Nu re kāds prieks. Ko tur njemtiews ar tiem kas nepiņem. Dieva darbs jādara tālāk nokratot nepiņēmāju priekšā putekļus.........

kalpot Dievam ir arī mīlēt cilvēkus mums apkārt un skatīties uz tiem ar Dieva acīm , iecerēm par kādiem tos radījis Dievs.
Caharijā ir teikts ka visus grēkus Dievs reiz iznīdēs vienā Dienā. Ar jaunās derības acīm sskatām ka tas jau ir noticis. Pāvils kur saka ka Dievs ir visu cilvēku pestītājs , bet visvairāk ticīgo.
Skatīsimies uz "ne- ticīgajiem un grēciniekiem ar tādām domām ka Dievs ir arī viņu pestītāj tāpat kā mūsu un neiespundēsim viņus savu domu spriedumos un neuzticēsimies pat savām acīm, bet atcerēsimies ka ticība ir pārliecība par ceramām lietām un to īstenošanu un saukšana vārdā to kas vēl nav it kā jau būtu un tad paši paliksim vieglāki un līdz ar to arī priecīgāki......... .Jo ar ko mēs mērām citus mums atmēro un pieliek klāt, jo vārds ir ass un no abām pusēm griezīgs zobens kurš var sagriezt arī pašus, ko siesim uz zemes būs sasiets debesīs, ko atbrīvosim tas būs atbrīvots.
Kad es tā domāju pani pārņem prieks un skumjas par pazudušajaiem aiziet , jo Dievs tak ir pats samaksājis .... . Dieva valstība ir miers un prieks svētajā garā.
Tas attiecināms arī uz mūsu brāļiem , kaut arī nedaudz citādi apliecinošiem savu ticību, gan arī uz visu valsti , arī citām un visu pasauli.
Nu ta priekā ja!
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 09:48:19
Uldis

Es negribēju tevi aivainot, vēl vairāk – es tevi un tavu situāciju arī saprotu. Atstumšana un nievas ir dienišķā alga ikvienam, kurš uzdrošinās turēties pie patiesības un to atklāti apliecināt. Tomēr, ļauj man norādīt uz kādu lietu, kur tu neesi patiesībā – tā ir tava turēšanās pie konfesionālisma. Ja nu tu no sektas esi izdzīts, kamdēļ taisīt vēl vienu sektu? Kamdēļ neatzīt, ka Lutera sekotāji arī kļūdījās un, kaut arī Garā tā lieta iesākta, tomēr miesā tika nobeigta un Dieva griba netika izpildīta, Draudze netika atjaunota. Kāpēc? Tāpēc, ka ticīgie kļuva tik lieli savā pašapziņā, ka iedomājās izdarīt Dieva darbus miesīgām metodēm – nevis gaidīt uz Viņu, kā gaidīja Kristus mācekļi Jeruzālemē uz Spēku no Augšienes, bet sāka celt Draudzi saviem spēkiem pēc savas izpratnes. Draugs – tas, ka tev Arhitekts atsūtījis Instrukciju Dievanama celtniecībai nenozīmē, ka tev jāsāk būvniecības darbi bez Viņa klātbūtnes un vadības. Konfesionālismam nav nākotnes, jo tā nav Draudze, tik atšķelta frakcija. Kristus Miesa ietver sevī VISUS ticīgos, lai kādos maldos viņi arī nebūtu. Un ja tevi dzen ārā no sadraudzības tie, kuri sevi sauc par LELB luterāņiem – esi nobriedušāks par viņiem, parādi lielāku mīlestību, sakrāj kvēlojošas ogles uz galvas tiem, kas tevi nievā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.07.30 10:08:05
Ingars
esi nobriedušāks par viņiem, parādi lielāku mīlestību, sakrāj kvēlojošas ogles uz galvas tiem , kas tevi nievā.

Kaut kas ļoti nopietni nav kārtībā ar tavu mīlestības izpratni.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 10:15:17
Mārtiņš

Vai neesi lasījis Romiešiem 12:17-21? Tās ogles jau ir tā sirdsapziņa, kad upuris ļaundarim atmaksā ar labu, kad ļaunprātības cietušajā nav ne mazākā naida, ne agresijas, tikai šķīsta mīlestība, bet nelietis to redzot sāk justies kā mazs bērns, kuram trūcis mātes mīlestības, visa bravūrība un liemanība izplēnējusi, mīlestība tad ir uzvarējusi.
Rūķis
# Iesūtīts: 2012.07.30 10:37:26
Ingars
Tava lielmanība gan neplēn ne sitama
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.07.30 10:58:08
Ingars
Esmu lasījis šo, gan arī citas Rakstu vietas.
Bet es aizrādīju par uzsvariem, precīzāk - to atšķirību, kas nolasās starp tevis teikto un ap.Pāvila minēto atsauksmi uz VD.

Tās ogles jau ir tā sirdsapziņa, kad upuris ļaundarim atmaksā ar labu, kad ļaunprātības cietušajā nav ne mazākā naida, ne agresijas, tikai šķīsta mīlestība, bet nelietis to redzot sāk justies kā mazs bērns, kuram trūcis mātes mīlestības, visa bravūrība un liemanība izplēnējusi, mīlestība tad ir uzvarējusi.

Ja upurī nav ne agresijas, ne visa tā pārējā, tad vai nu upuris ir miris, vai arī viņam ir kāds tāds īpatnējs stāvoklis, ka apustulim tur būtu bijis jāsaka citi vārdi (vai vispār neteiktu neko). Es redzu, ka Pāvils runā ar īstiem cilvēkiem, kam piemīt visas šīs dziņas, un viņs tos aicina neklausīt šiem saviem dabiskajiem miesiskajiem instinktiem sodīt un atriebt, bet gan rīkoties pilnīgi pretēji tiem. Viņš saka, ka nevajag dzīt stūrī savu ienaidnieku, arī lai tas "sāk justies kā mazs bērns, kuram trūcis mātes mīlestības, visa bravūrība un liemanība izplēnējusi".

P.S. Par lielu bērnu un pieaugušo var teikt, ka tam, esot mazam bērnam, ir trūcis mātis mīlestības.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.07.30 11:25:21
Ingars

Draugs mīļais, es redzu, ka tu esi sirsnīgs cilvēks. Redzu arī, ka tu dedzi par ticības lietu. Tomēr no vēstures mēs zinām, ka tie tālie notikumi, kā arī tuvie, risinājās daudz savādāk. Ārēji varbūt tā šķiet, kā tu apraksti, bet, kad jau nopietnāk pieķeras šīs problemātikas pētniecībai, aina parādās pavisam citādāka.

Konfesionālisms, draugs, noteikti nav miris. Es pat uzņemšos apgalvot pretējo. Nevajag mesties ar pārsteidzīgiem secinājumiem tikai tāpēc vien, ka konfesionālisms nav tik daudzskaitlīgs, kā, teiksim, citas denominācijas.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 11:29:49
Rūķis
Neuztraucies – mana lielmanība iet mazumā, gan Dievs mani no tās atbrīvos pavisam, bet tas nemaina to faktu, ka mums jāparāda mīlestība arī pret tiem, kas mums dara pāri. Neteikšu, ka man pašam ar to ir viegli, bet Svētais Gars dod spēku, Viņš arī mūs iekšēji pārveido.

Mārtiņš
Bet šāda mīlestības izrādīšana jau tieši iedzen pretinieku stūrī un atbruņo viņu. Tikai, atšķirībā no pasaulīgas „stūrī dzīšanas”, šajā gadījumā visa pamatā ir mīlestība un cerība izglābt un vest pie patiesības atziņas arī ienaidniekus.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 11:40:16
Uldis
Ne par daudzskaitlību šoreiz ir runa, bet gan par universālismu, tas ir – par to, ka Draudze ietver visus ticīgos un nevienai ticīgo grupai nav tiesību nodalīties no pārējiem. Ja kādi tā dara, tad viņi paši par sevi nav Draudze, bet sekta. Es saprotu, ka ir problēmas ar doktrīnas interpretāciju un Pāvils jau arī saka, ka novirzieniem jābūt, BET tas nenozīmē atsevišķu sadraudzību, drīzāk gan, kad šie ticībā rūdītākie brāļi parāda lielāku garīgo briedumu, nevis bērnišķīgu apvainošanos, un paliek lūgšanās, gavēšanā un mīlestībā tic līdz galam, ka patiesībai nepaklausīgie tiks no Svētā Gara pārliecināti, bet ja ne, tad ne jums, cilvēkiem, bet vienīgi Dievam ir tiesības norādīt, kurš izslēdzams no sadraudzības, taču šajā gadījumā tas būs ar tādu dievišķu autoritāti, ka būs atklāti redzams, kur ir Patiesība un kur meli. Taču te jau vairs nav runa par nodalīšanos uz doktrināla pamata, bet gan uz Kristus Miesas pamata. Kā jau tu nojaut – tas ir daudz nopietnāk, nekā izslēgt kādu no reliģiskas organizācijas.

Konfesionālisma problēma ir tā, ka tas, kaut arī ārēji izskatās biblisks, tomēr ir miesas, ne Gara auglis. Tā ir neuzticēšanās Svētā Gara vadībai, autoritātei un spēkam nepaklausīgo un miesīgo ticīgo disciplinēšanā. Vai tad mums jāņem piemērs no pasaulīgajām organizācijām, kā uzturēt kārtību Draudzē?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.07.30 11:48:58
Ingars
Jā, ja "stūrī dzīšanu" atstāj Dieva ziņā, tad arī mīlestība var izpausties.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 11:52:26
Mārtiņš
Tas jau arī ir atstāts Dieva ziņā, mūsu uzdevums ir vienkārši paklausīt Dieva Vārdam
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.07.30 13:09:39
Ingars
mūsu uzdevums ir vienkārši paklausīt Dieva Vārdam

Šis uzdevums nav nemaz tik vienkāršs. Jo burtiski tavu aicinājumu izpildīt nevar.
konstatācija [213.226.141.82]
# Iesūtīts: 2012.07.30 13:47:30
Uldi, vai tomēr ozolnieki ir tīri un pūkaini attiecībā uz vecaucieti?
Kaut kā taču tu savējiem skaidro kāpēc vēl joprojām esat nošķīrušies Eiharistijā no LELB, jo parasti pēc cilvēcīgi saprotamās nesaprašanās seko tuvināšanās un izlīgšanas mēģinājumi. Tā tas būtu kristīgi, ja nepastāv mākslīgi uzcelti šķēršļi.
Kaut kādu nošķiršanās heroisko variantu pasniedz?
Nestāstīsi taču daudz prozaiskākos iemeslus kuriem nav sakara ar teoloģisko un intelektuālo godīgumu .
Un tagad tu pārdzīvo līdz pat viltusbrāļa piesaukšanai, ka vecaucietis no savas puses mazliet pamācījis ozolnieku un licis tam paša sirdī uzdot jautājumus par nošķiršanās pamatotību.
Vai tad ozolnieks vispār drīkst piedalīties kapu svētkos, kur kalpo lelbietis? Vai tā nav atkāpšanās no principiem?
Jeb tomēr atbrīvošanās no absurdākajiem aizspriedumiem?
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 16:15:00
Mārtiņš
Vēl vairāk – šis uzdevums priekš cilvēka ir absolūti neiespējams, jo paklausība Dievam ir kas vairāk par lēmumu un sekojošu rīcību, tas ir iekšējs garīgs stāvoklis, tā ir izmainīta iekšējā būtība Kristus līdzībā. Tas nozīmē iegūt paša Kristus paklausību kā savas būtības daļu. Cilvēks pats to nespēj panākt, bet kad Svētais Gars iemājo cilvēkā, tad viņš kļūst paklausīgs pēc savas būtības – tā ir ieiešana Dieva atdusā. Viss cits ir burta kalpība un nedzīva reliģija.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.30 16:42:52
mjā... nez Sv. Gars pats to zina?
dafne
# Iesūtīts: 2012.07.30 17:07:04
Aivarsnu jau zina...Ingars ir ŗunājis
Ingars
# Labojis Ingars: 2012.07.30 18:40:52
Vai neesat lasījuši kā Jēzus teica - ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt?
Vai neesat lasījuši, ka DIevs Savu bauslību rakstīs mūsu sirdīs?
Vai neesat lasījījuši: 5 Ne ka mēs paši no sevis būtu spējīgi ko labu domāt; bet, ja esam spējīgi, tad tas ir no Dieva,
6 kas mūs darījis spējīgus kalpot jaunajai derībai: ne burtam, bet garam; jo burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.
7 Bet, ja kalpošanai nāvei ar saviem akmeņos kaltiem burtiem bijis tāds spožums, ka Israēla bērni nevarēja skatīties Mozus vaigā viņa spožuma dēļ, kam taču bija jāzūd,
8 kā lai nebūtu daudz lielāks spožums Gara kalpošanai?
9 Jo, ja pazudināšanas kalpošanai bijis spožums, tad jo daudz vairāk tas ir taisnošanas kalpošanai.
10 Jo, kas bijis spožs, tas tagad ir zaudējis savu spožumu šā pārlieku lielā spožuma dēļ.
11 Jo, ja tam, kam bija jāzūd, bijis spožums, tad jo vairāk būs spožums tam, kas paliek.
12 Tāpēc ka mums ir tāda cerība, mēs runājam ar lielu drosmi,
13 un ne tā kā Mozus, kas klāja apsegu pār savu vaigu, lai Israēla bērni neredzētu, kā izbeidzas tas, kam jāzūd.
14 Bet viņu sirdis tika nocietinātas; jo līdz šai dienai tas pats apsegs paliek un, lasot Veco Derību, nevar tikt atsegts, jo tas zūd ar Kristu.
15 Bet līdz šai dienai, kad lasa Mozu, apsegs paliek izklāts pār viņu sirdīm.
16 Bet, līdzko atgriežas pie Tā Kunga, tur sega tiek noņemta.
17 Tas Kungs ir Gars. Kur Tā Kunga Gars, tur ir brīvība.
18 Bet mēs visi, atsegtām sejām, Dieva godību redzēdami kā spogulī, topam pārvērsti Viņa paša līdzībā no spožuma uz spožumu. To dara Tā Kunga Gars.
rainars
# Iesūtīts: 2012.07.30 19:00:01
Brāļi vai ta esam aicināti uz krusta kariem un ar ausu apgriešanas ar Bībeli?
Norādīsim izvilksim(skabargas.....) pavilksim(uz zoba).

Jā gribam mēs visi būt noderīgi Kungam un viņam kalpot lai nestu dzīvības garšu pazudušiem gariem . Jā es arī gribu un iznāk visādi . Zinu daudzas taisnības, gan savas , gan bībeles. Tik pašam citreiz jānobāl cik patiess esmu bijis un vai esmu to darījis ar lēnu garu.....?

Ps.45:4 Apjoz savu zobenu ap gurniem, tu varoni, rotājies ar spēku un godību! Dodies cīņā uzvaras apziņas pilns, tad laimīgs būs tavs gājiens, sargājot patiesību, lēnību un taisnību ! Un tava labā roka rādīs tev šausmu pilnus brīnumus! Tavas bultas ir asas - tautas krīt tev pie kājām; un tās iespiedīsies ķēniņa ienaidnieku sirdīs! Tavs tronis kā Dieva tronis pastāv joprojām un mūžīgi, un taisns ir tavas valdības scepteris. Tu mīli taisnību un ienīsti netaisnību, tāpēc Tas Kungs, tavs Dievs, tevi svaidījis ar prieka eļļu kā nevienu no taviem bērniem. Visas tavas drānas smaržo pēc mirrēm(svaidījuma) un alvejas, ziloņkaula pilīs tevi iepriecina stīgu skaņas.

Iesmērēsimies ar prieku un svaidījumu kas nākt var tik no mūsu kunga Jēzus Kristus.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.30 20:17:22
rainars
Tamdēļ ir atkal un atkal jāatgriežas pie krusta, līdz kamēr viss miesīgums tiek nonāvēts.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.30 20:25:20
dafne
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 155 , pavisam kopa bijuši: 1521