atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par pentakostāļiem jeb vasarsvētku draudzēm
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.25 16:15:46
man kā ierindas kristietim gribētos zināt, kāda ir LELB nostāja attiecībā pret šo kustību. Pentekosti - kāda ir viņu mācība bībeles gaismā?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:58:28
Personīgi pazīstu daudzus pentakostāļus un neviens nenoliedz sv. Trīsvienību! Te nu laikam raksta autors ir kaut ko saputrojis ar Jehovas lieciniekiem. Cik esmu redzējis, arī kristību formula ir tradicionāla. Vien tiek nodalīta kristība uz grēku piedošanu no sv. Gara kristības.

Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 12:14:55
Nu tā kā Pentakostāļiem nav (Manuprāt) TA, tad ir grūti salīdzināt, jo ar ko tad salīdzināsi.

Var veikt salīdzināšanu doktrināli, puntks pa punktam. Iet cauri LTA un saktīties, vai Pentakostāļi tam piekrīt!

Manuprāt mēs uzrausimies uz klasikas, jautājumos par Sv. Sakramentiem pentaksotāļiem un Luterāņiem nav vienotības, tamdēļ, ja mēs ticam LELB satversmei, LELB noraida Pentakostāļus u.c. jūsmotājus, jo tieši to noraida mūsu TA!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.11.26 21:13:43
Es arī nejautāju vai šamie ir kristieši vai nav, bet tikai par mācību - tā ir bibliska vai nav

Jāni, ir pentakostu sektas, piemēram "rīta zvaigznes draudze" kuri noliedz Dieva trīsvienību

Mulder - es atradu kādā viņu mājaslapā, šķiet pentecostal.com vai lv, īsti neatceros, tur ir viņu statūti, kur viss skaidri un gaiši izklāstīts un ir dažas lietas, kuras mulsina
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 09:58:18
Artos, par kristieti kļūst ticot uz Evanģēliju!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.11.29 16:08:56
tur jau ir tā problēma, pamati viņiem ir pareizi, tik ko viņi uz tiem krāmē

Ingars
# Iesūtīts: 2007.11.29 16:09:56
bet gribētos tomēr pajautāt, vai nav šis tas, ko mums vajadzētu no viņiem mācīties?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.29 16:10:12
Artos, protams ka bibliska mācība! Taču, piemēram, ticība tam vai 6dienas bij 6x24 stundas vai 6 "periodi" nekādīgi neapdraud pašu Evanģēliju kā tādu!
Kerigma ir būtiska!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.29 16:10:41
Ingars, mācīties var vienmēr no ikkatra. GUdrs cilvēks pat no akmens mācīsies... Arī no Nacistiem šo to var iemācīties... nu un?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.11.29 16:40:26
vai tomēr nav tā, ka Dievs caur šīm draudzēm grib mums kaut ko vēl pateikt?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.29 17:04:50
Ingars, droši vien... bet nu ko nu kuram pasaka... jo kā tu jau zini Dievs saka, "Ja es gribu lai šis paliek, kāda tev daļa, tu seko man". Dievs mēdz katram ko citu teikt!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.11.29 17:30:16
un ja nu Viņš norāda uz mūsu trūkumiem, vai tas nebūtu jāņem vērā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.30 10:21:38
Ingars, Dievs norādījā arī uz Izraēla trūkumiem ar Nebukadnecara palīdzību... vai Nebukadnecars Paradīzē nonāca (SKat Jeseju 14)
katolis [193.41.33.65]
# Iesūtīts: 2007.11.30 10:39:06
Kāpēc tāda negatīvā attieksme pret pentakostiem???
Jūs taču ar Jauno Paaudzi esat sadziedājušies...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.30 11:12:37
katolis, a kāpēc tu sit savu sievu?
katolis [193.41.33.65]
# Iesūtīts: 2007.11.30 12:57:02
Mulders

To Jūs nevarāt apgalvot ....
Bet ar Jauno paaudzi......tas ir fakts...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.30 13:06:15
katolis, kam fakts, kam subjektīvs Dienas reportiera koments par pasākumu kurā viņš nebija...
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.01 09:45:09
nu i, ka subjektīvs. Tas nemaina lietas būtību - sanāk tā, ka luterāņi ar šo akceptē jaunās paaudzes mācību, jo ņem sadraudzību un dalību viņu darbos, tā vismaz no malas izskatās, tāpēc tas arī prasa paskaidrojumus un komentārus no lelb garīgo vadītāju puses, lai tauta netiktu lieki mulsināta. mācītāju pienākums ir izskaidrot un skaidri atklāt lietas būtību - kas ir kas. Vai mēs ņemam dalību Ledjajeva mācībā, vai tikai balstoties uz kopīgo daram cēlus darbus. Bet jebkurā gadījumā nepieciešama stingra nostāja un nedrīkst pielaisties ne par mata tiesu svešai mācībai
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.12.01 10:41:02
Cik zinu, vanags ir sniedzis komentāru presē par koncertu.

Par tēmu. Man pašam jaunībā ir bijusi kādu brīdi visai cieša saikne ar pentakostāļiem un konkrēti Jelgavas vasarsvētku draudzi un tagadējo viņu bīskapu (!) Jāni Ozolinkēviču un Ventspils pentakostāļiem Māra Kalniņa (nav mans radinieks!) vadībā. Ar pēdējiem pieredze nebija nekāda labā, viņi bija tiešāk kā plēsīgi vilki, kuri uzstājās kā vienīgie dzīvie kristieši un visus pārējos nolika līdz ar zemi.

Kas attiecas uz pirmo, varu teikt tikai to labāko. Viņš man daudz ko izskaidroja par pentekostu vēsturi un viņu mācības pamatiem, esmu bijis biežs viesis viņu dievkalpojumā, bet viņš nekad mani nemudināja atstāt luterisko baznīcu un kļūt par pentekostu, vienīgasi ko viņš man teica - lasi Rakstus, meklē patiesību un esi dzīvs kristietis.

Lai arī Mulders kategoriski noliedz viņu mācību, bet te jāņem vērā, ka starp pentekostiem ir ļoti liela dažādība - no patiesi bibliskas ticības līdz acimredzamām herēzēm kā sv. Trīsvienības noliegšana. Un ļoti intresanti, varbūt atkal izteikšu kādu pārdrošu domu, bet man tomēr šķiet, ka Baznīcas izpausme pasaulē varētu būt stipri vien daudzpusīgāka, nekā mēs no iztēlojamies - te varbūt ir vietā atcerēties Jāzus teicienu: "Lai tev notiek pāc tavas ticības". Tas, protams ir sacīts citā sakarā, bet fakts ir tāds - ja cilvēks tic Dieva spējai arī šodien darīt brīnumus, tad viņš tos piedzīvo, ja mēs sakām - nu mums nevajag bŗinumus, mums ir ārsti, vai arī - ārsta zināšanas jau ir brīnums, tad tas tā arī notiek.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.01 11:38:39
JK tas arī rada to šaizi, ka Pentakostāļiem īsti nav savas vienotas TA, tamdēļ viņus saukt pat par konfesiju nevar... tādējādi ikviens spec gadījums jāaplūko atsevišķi!

Nu un kā man A. Bite mācīja, visātrākais veids noteikt grupas tuvumu vai tālumu no Baznīcas ir apjautāties par sakramentu izpratni. Tur arī mēs ar Pentakostāļiem ieberžamies maldos!
Protams, tā kā viņiem tomēr Dieva Vārds top sludinats, tad pēc mūsu pašu TA mums ir jātic, ka tur ir arī īstenticīgie pestītie.

Arī A.Bites vārdi bij apmēram sekojoši - pestīti topam nevis pateicoties mācībai mūsu subjektīvajai bet par spīti mūsu subjektīvajiem uzskatiem!

Un jā grūti ir izšķirt cīņu pert gariem no cīņas pret cilvēku!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.01 13:28:40
nuja, tur jau tā lieta, ka vispār arī harizmātiem nav vienotas mācības, bet katrā draudzē māca kaut ko mazliet, vai daudz savādāk.

Bet ir jau tā realitāte, ka daudzās šajās draudzēs apliecina Jēzu Kristu un Viņa vārdā cilēki top dziedināti un pamēģini tik ko bilst, saņemsi šitās rakstvietas par Gara zaimošanu atpakaļ. un patiesībā ir tāds stulbs stereotips par luterāņiem izveidojies, ka nu galīgi noliedzam brīnumus - tie ir meli. pietiekami esmu dzirdējis liecības no brāļiem un māsām, ka nav nemaz jāskrien pie harizmātiem, bet paši varam organizēt dziedināšanas dievkalpojumus, jo visas vajadzīgās dāvanas ir dotas, tik, kamēr neviens nestrādā ar pilnu jaudu, tikmēr arī Dievs neko vairāk nedod.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 34461