atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Agresīvais sekulārisms un musulmane - kristietības apoloģēte?
Aivars
Iesūtīts: 2012.02.15 00:03:40
Interesanta ziņa - http://www.apollo.lv/portal/news/articles/264980

Ko domājat?

diskusija kristiešiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 11:08:20
Taisnība, ka neviens cits visā Bībelē nav par elli tik daudz runājis, kā Jēzus. Tai pašā laikā kopējā Evaņģēlija noskaņa nesaistās ar pārbiedēšanu līdz nāvei.
Bet šīs diskusijas kontekstā, nevar noliegt, ka daudziem ir uzspiests mīts par brīvo izvēli un neuzspiešanu. Tā teikt aizspriedums par bezaispriedumainību, kas īstenībā mēdz būt stipri aizspriedumaina.
Vienkārši ir dzirdēts, ka te pat Latvijas skolās, kur kulturuloģijas kontekstā aicina iepazīties ar dažādiem literatūras pieminekļiem, brīdī, kad jāizlasa kāds fragments no Bībeles, dažs sāk purkšķināt, ka viņam lūk uzspiežot kristietību. Sviests!
Pieņemot, ka cienījamā britu politiķe varētu būt arī savu reveransu taisījusi, nevar novērtēt par zemu šo signālu par karojošo sekulārismu, kas savā būtībā nemaz nav sirdsapziņas brīvības jautājums, bet totalitāra kvazireliģija ar saviem `praviešiem`, kas cērpj savas avis, cenšoties uzspiest savu viedokli un pārliecību kā obligātu visai sabiedrībai, mēģinot uzurpēt pirmtiesības pār bērnu prātiem utt...
dafne
# Iesūtīts: 2012.02.15 11:59:09
skolniekss [195.8.115.229]personiga pieredze neatcel Jezus vārdus,tie ir nemainīgi pat ja gribētos lai ir savādāk
skolnieks.
# Iesūtīts: 2012.02.15 12:12:01
dafne es jau nerakstu, ka Jēzus vārdi ir mainīgi. Es rakstu, ka Dzīve ievieš korekcijas. Un Tu spēj Jēzus vārdu tikai idealizēt un tiekties uz to. Kā tas izdodas - tas ir cits jautājums.
kolbs [91.200.65.140]
# Iesūtīts: 2012.02.15 12:35:54
Skolniekss, dzīve ievieš korekcijas cilvēkiem ne Dieva vārdam. Un mums ir daudz piemēru par to, ko nemācīties no Rietumu kristiešiem, īpaši viņu gļēvumu.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.15 12:46:07
kolbs [91.200.65.140] Dzīve nestāv uz vietas un tas ka pasaule un laiks ir mainīgs nav nekāds zinātnieku noslēpums. Viss iet uz priekšu un nemainīgais Dieva vārds diemžēl arī iet un ies uz priekšu...
Pēc kara par gļēvumu runā tikai gļēvie.
bitukas
# Labojis bitukas: 2012.02.15 13:05:37
kolbs [91.200.65.140]
Tev taisniiba. Un mums pashiem jau taa blusu pietiek.
bitukas
# Iesūtīts: 2012.02.15 13:09:07
A par teemu - nez ko citu tajaa vietaa un laikaa no vinjas vajadzeeja sagaidiit? Ja jau ciemojas vatikanaa tad attieciigi arii runaa.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 13:11:28
bitukas
nu principā, varēja jau runāt kaut ko par vispārcilvēcību, tuvākmīlestību, saprašanos starp reliģijām utt..
A redzi, par šausmām angļu bezdievjiem, šī runā par sakņošanos kristietībā
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.02.15 13:15:15
Te ir vairāk - http://www.christiantoday.com/article/militant.secularisation.is.taking.hold.of.britain.baroness.warsi/29320.htm

tur ir stingrāki izteicieni arī
Faith, she said, had been “neglected, undermined – and yes, even attacked – by governments" in recent years.

“You cannot and should not extract these Christian foundations from the evolution of our nations any more than you can or should erase the spires from our landscapes,” she said.

“My fear today is that a militant secularisation is taking hold of our societies. We see it in any number of things: when signs of religion cannot be displayed or worn in government buildings; when states won’t fund faith schools; and where religion is sidelined, marginalised and downgraded in the public sphere.

“It seems astonishing to me that those who wrote the European Constitution made no mention of God or Christianity.”

Baroness Warsi will repeat her call in a speech staff and students of the Pontifical Ecclesiastical Academy later today.

It comes days after the High Court ruled that it was unlawful for a town council in Devon to say prayers during its meetings.

In a speech last year, Prime Minister David Cameron said that Britain was a Christian country and "should not be afraid to say so".

"The Bible has helped to give Britain a set of values and morals which make Britain what it is today, values and morals we should actively stand up and defend," he said.
bitukas
# Labojis bitukas: 2012.02.15 13:30:45
Aivars
Nekaa iipasha neredzu. Savukaart par saprashanos pietiekoshi vatikaans un J.R. runaa. Ekumeeniskajaa nedeeljaa man atstiepa "kas muus vieno" un tur bija daudz "vienojosha" materiaals. Kaa asiizes francisks un kaut kaads musulmanju vadonis kopigaa sarunaa saprata, ka pieluudz vienu un to pashu dievu.
Musulmanjus apdraud sekularizaacija ne vaajaak kaa muus, bet vai tas ir iemesls pienjemt vinju reveransus, aicinaat refereet bazniicaas, kristiigaas maaciibu iestaadees.
Bet lielos vilcienos man da fenji. Mana balss neko nenoziimee. Draudzee kaut ko varu pateikt, nu drusku augstaak Liepaajas luugshanu brokastis(bet logjiski, ka tur neteereeju laiku par taadaam lietaam). 11 novembrii runaashu Latvijas radio, bet kas to klausiisies.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 13:41:49
bitukas
nu šajā sakarā laikam būtu pārspīlēti musulmaņiem referēt kristīgās mācību iestādēs
Taču interesanti, ka valdības pārstāvis, musulmane, norāda nevis vienkārši uz sekularizāciju, bet karojošo sekularizāciju
bitukas
# Iesūtīts: 2012.02.15 13:47:33
Aivars
Nekarojosha sekularizaacija nevar buut, tad taa sauktos pofigisms
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 13:52:13
bitukas
Teorētiski, tā būtu neitralitāte. Teiksim sekulāra valsts iepretī teokrātijai (klerokrātijai)
Nu teiksim, kā ASV ideja tās pirmsākumos - norobežot valsti no jaukšanās Baznīcas lietās, ka Eiropas vajātie kristieši var ASV dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu. Karojošas sekulārisms savukārt paģēr, ka visiem jādzīvo saskaņā ar ateisma pāvestu norādēm.
bitukas
# Iesūtīts: 2012.02.15 13:57:01
Aivars
Redzi, valsts jau nav karojoshais ateists. Tie ir cilveeki. Ar leemumiem un gariigo liideru diskusiijaam tur neko nemainiisi. Taapeec arii Kristus aicinaaja likt valsti mieraa, bet taa vietaa miileet savu tuvaako, liecinaat, audzinaat, utt...
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 14:06:54
bitukas
Tu piedāvā eskeipismu? Man liekas, ka šī ziņa vienkārši ir aizrādījums uz simptomiem par sava veida totalitārisma parādīšanos uz politiskās skatuves
bitukas
# Iesūtīts: 2012.02.15 14:15:52
Aivars
Es neko nepiedaavaaju. Man vienkaarshi ir skumji. Nopietni.
Nespeejot vairot draudzju un TICIIGO skaitu mees izmisumaa kjeramies pie flirta ar valsts varu. Taa daaminja jau neko nepareizu nepateica, bet "traktorists kolja" ne to dzirdeeja, ne saprata. Mums liidz vinjam jaatiek. Tautas balsij jaabuut tai, kas taa runaa.

Kaapeec ctuljcjiku izdzeesi? Varbuut shamais par kristieti palicis, ja jau ienaacis shajaa diskusijaa
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 14:17:19
bitukas
ķūlīts kā vienmēr mēģina mērkaķdiskusiju taisīt, bet šajā neesmu šo redzējis vai dzēsis
bitukas
# Iesūtīts: 2012.02.15 14:19:14
Aivars
O, bljin man noreegojaas. Atvaino.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.15 14:20:00
Es nezinu vai tā dāma ko vairāk ierosina. Neesmu pārliecināts arī ka `mēs ķeramies pie flirta ar valsts varu`. Vismaz mani tas nevilina.
Cita lieta, ka šis ir labs atgādinājums tam, ka valsts vara nedrīkstētu kļūt antikristīga, un arī ticīgajiem tajā ir savs vārds sakāms
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.02.15 14:21:10
Jā, cilvēki ir tie, kas realizē valsts karojošo sekulārismu.
Viena no trakākajām tendencēm ir, ka pat ticīgo cilvēku vidū pastāv nošķīrums "es - kristietis", "es - ierēdnis", "es - kaut kas". Kristietības marginalizācija praksē, jo ticīgais cilvēks nerīkojas saskaņā ar savu ticīgo sirdsapziņu, bet atbilstoši kādiem noteikumiem vai kam tml. Un kā sekas savu ticību izjūt arvien vairāk kā savdabīgu un sabiedrībā nepopulāru vai neatzītu hobiju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 1249