atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Gaviļu gads
Aivars
Iesūtīts: 2012.02.09 16:06:27
Mūsu Kungs Jēzus reiz sacēla trauksmi Nācaretes sinagogā, kad pieteica, ka izsludina Gaviļu gadu: Lūkas 4:18 "Tā Kunga Gars ir uz Manis, jo Viņš Mani svaidījis sludināt prieka vēsti nabagiem, pasludināt atsvabināšanu cietumniekiem un akliem gaismu, satriektos palaist vaļā
19 un pasludināt mūsu Kunga žēlastības gadu."
20 Un, grāmatu aizvēris, Viņš to atdeva sulainim un apsēdās. Un visi, kas bija sinagogā, vērsa savus skatus uz Viņu.
21 Un Viņš iesāka uz tiem runāt: "Šodien šis jūsu ausīm dzirdētais raksts ir piepildīts."


Kā jūs, šodienas kristieši, reaģētu uz šādas Dieva `plānotās revolūcijas`(kā kāds to raksturojis) izsludināšanu ik pēc kāda laiciņa? Vai tas jūs iepriecinātu vai sarūgtinātu?

nedaudz intrigai http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/71981/liga-dimitere-ludz-latvijas-prezidentu-atlaist-visus-paradus

Diskusija tikai kristiešiem

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.02.09 16:06:48

3. Mozus grāmatā ir aprakstīta šāda Dieva `plānotā revolūcija` (kā kāds to raksturojis):

3.Mozus 25:10 Un jums jāsvētī piecdesmitais gads un jāpasludina tanī zemē visiem tās iedzīvotājiem atlaišana brīvībā; tas lai jums ir gaviļu gads, un jūs ikviens atgūsit atpakaļ savu īpašumu, un ikviens atgriezīsies atpakaļ savā ciltī.
11 Piecdesmitais gads lai jums ir gaviļu gads; tanī jums nav jāsēj, nedz jāpļauj, kas pats no sevis izaug, nedz jāsalasa vīnogas, kas aug bez kopšanas vīna dārzā.
12 Jo šis ir gaviļu gads, tas lai ir jums svēts; ēdiet no sava tīruma, ko tas pats no sevis ienes bez apstrādāšanas.
13 Šādā gaviļu gadā lai ikviens iegūst atpakaļ savu īpašumu.
14 Tad nu, ja tu ko pārdosi savam tuvākam vai arī tu kaut ko no sava tuvāka pērc, tad nedariet viens otram pāri.
15 Pēc gadu skaita no gaviļu gada tev būs pirkt no sava tuvāka, un pēc augļu ražas gadu skaita, kādiem vēl ir jānāk, lai viņš tev pārdod.
16 Pēc lielāka gadu skaita pavairo maksu un pēc sarūkošo gadu skaita pazemini tā cenu, jo ienesuma laiks lai noteic maksu.
17 Tad nu nedariet pāri viens otram, bīstieties sava Dieva, jo Es esmu Tas Kungs, jūsu Dievs.


Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.09 16:13:11
Man personīgi neliekas, ka Līga Dimitere ir izvēlējusies pareizo toni, lai runātu par šādu jautājumu, bet tas nav svarīgākais
skolniekss [46.109.229.204]
# Iesūtīts: 2012.02.09 16:49:10
Visam pamatā ir līgums. Ja parakstos, pildu, neparakstos nepildu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.09 17:36:00
skolniekss [46.109.229.204]
Līgums ar ko?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.02.09 21:18:50
Pēc būtības kaut kas šāds - visu parādu atlaišana - man liekas, tiešām ir vienīgais veids, kā tikt vaļā no parādu nastas, kas daudziem ir kļuvusi par reālu jūgu. Tikai kā noteikt stāvokli uz ko atgriezties jeb parādus, kurus atlaist? Aizdomas, ka tas būtu grūtāk nekā Mozus noteikumos, kas paredzēja atjaunot 50 gadus vecu taisnību.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.02.09 21:26:16
skolniekss [46.109.229.204]
Līgumi ietver laiku, pie kam beztermiņa laiku. Bet laiks nepieder mums, mēs neesam noteicēji ne pār laiku, ne savu pastāvēšanu šajā laikā, un pat par savām spējām un prasmēm atvēlētajā laikā nevaram būt droši. Parādsaistību gadījumā laiks audzē parādu apjomu, t.i., mēs rīkojamies tik pat kā ar svešu mantu.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.02.10 08:14:43
Ierosinu, lai šī foruma moderators izsludina anigravitācijas nedēļu - lai zemes smagums mūs nenomoka.

даёш Aivar bezsvara stāvokli - Tev tas vieglāk izdarāms, nekā LR prezidentam civilstāvokļa nullifikācijas panākšana
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 10:21:30
Mārtiņš Par parādu atlaišanu un līguma termiņiem un procentiem ir jārunā un jādiskutē aizņemoties, nevis tad kad vairs nespēj atdot. Bet ja nu ir tā, ka tāds brīdis ir pienācis, ka nespēj atdot, tad jārunā ar lūgumslēdzēja otru pusi un ja nevar vienoties tad jāvēršas tiesā. Ceļš nav viegls, bet tāds tas ir.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 10:25:48
Kad slēdz līgumu tad vajadzētu pievērst uzmanību teikumam. ``līgumsodu xxx % (xxx desmitdaļas procenta) apmērā no nesavlaicīgi nomaksātās summas par katru nokavējuma dienu, bet jebkurā gadījumā aprēķinātā līgumsoda kopsumma nedrīkst pārsniegt xxx ( xxx ) % no Līguma summas.``
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.02.10 10:39:14
skolniekss [195.8.115.229]
Situācijas ar līgumiem ir dažādas un reizēm sarežģītas. Pat tādas, ka i iedomāties nevari kā tie burti tālāk ir interpretējami.

Bet grūtākais ir tad, kad puses ir nevienlīdzīgos spēkos. Parasti privātpersonu banku attiecībās nekāda vienlīdzība nepastāv un nopietnas iespējas ietekmēt līgumu privātpersonai nav. Līdz ar to notiek milzīga riska uzņemšanās (arī apzināta) paļāvībā, ka ienākumu līmenis saglabāsies un vispār viss būs veiksmīgi. Starp citu - tieši to visu laiku mums pa visiem galiem borēja visas valstiskās institūcijas. Bet izrādījās, ka valsts tikai skaloja smadzenes un ne privātpersonas, ne parastos uzņēmējus neka neaizsargā neveiksmes gadījumā.

Bet tu kā kristietis, saki, ko domā par Mozus pavēlēto un Jēzus izsludināto gaviļu gadu? Vai arī tomēr tev tuvāka absolūtās līguma taisnības ideja?

P.S. Lai gan man ir parādsaistības, es neesmu jūga upuris.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 10:51:11
Mārtiņš Ja reiz derības slēgtas, tad slēgtas. Un šie nopelnītie naudas procenti ir ieguldīti tālāk. Kā jau pats rakstīji, šī naudas plūsma nav tik vienkārša un nebūt ir tā, ka tā nonāk kādu dažu kabatās.
Vai Tu vari iedomāties, ko nozīmē šis gaviļu gads? Un ko nozīmē atgriešanās savā tīrumā? Tumsonība tā ir un nekas vairāk. Ko tad Tu darīsi tai savā tīrumā? Tīrums vajadzīgs tam, kurš pa to prot saimniekot. Māja vajadzīga tam, kurš prot un spēj to uzturēt. Un šīs parādsaistības domāju šo tirgu sakārtos. Tirgus kārtojas pats. To var censties dažādi stimulēt un ietekmēt, bet tas vienmēr būs tādā kārtībā kāda būs pirktspēja.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 10:53:09
Juris Saivars
Nu bezgravitācijas nedēļa Tev sagādātu pazemojošu murgu ikreiz, kad tu labierīcības apmeklētu. Un nav jau runa par eksbaņķiera Bērziņa kunga varēšanu vai gribēšanu (viņam laikam tas nozīmētu atdot savu lauku villu kādreizējam zemes īpašniekam, kurš, cik atceros, kaut kad žēlojās, kā Andris ar savu banku šo izputinājis un nolaupījis zemi un māju)
Bet kā Mārtiņš te trāpīgi norāda, kā Gaviļu Gada ideja iet kopā ar Tavu izpratni par to, kas ir taisnīgi? Vai kas ir vērtīgi? Kas ir tā MANTA?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.02.10 11:01:12
skolniekss [195.8.115.229]
Derība slēgta. Bet kur paliek žēlastība? Vai žēlastībai vispār ir kāda nozīme tavās acīs?
Saki tumsonība? Vai Jēzus būtu aicinājis uz tumsonību?
Tu vēl nesen personāžam ar pašiesauku `svētais` aizrādīji, ka smadzenes ir lai domātu, bet tagad pats pieķeries burtam par tīrumu. Nu nebija toreiz tāda industrializācija kā šodien.
Tirgus pats sakārtojas? Bet kur paliek cilvēki, tirgum sakārtojoties?
Fundamentālā tirgus problēma ir tajā, ka pirktspējai nav tiešas saistības ar darba spēju un sabiedrisko lietderību.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 11:05:54
skolniekss [195.8.115.229]
Tumsonība? Bet kā tumsonība - Tavējā, manējā, vai Dieva?
Tas ir tas jautājums, vai Nācaretes sinagogas skandāls ir unikāls, vai arī tas ir aktuāls arī Baznīcā šodien, kur liekas neprāts aizmirst par savstarpējiem rēķiniem, rebēm, atmaksu un izdevīgumu... un to, ka visu pasaules naudu nenopelnīsi, visus tīrumus nenopirksi, un beigu beigās.. tavu mantu tik un tā savāks citi
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 11:06:26
Mārtiņš Fundamentālā tirgus problēma ir tajā, ka pirktspējai nav tiešas saistības ar darba spēju un sabiedrisko lietderību

Drīzāk jau kolektīvā degradācija. Tieši tā, smadzenes ir lai domātu. Atlaižot parādus vairs nebūs jādomā, varēs atkal aizņemties.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 11:09:46
Aivars Mīļo Aivar. Kristus nav nācis norakstīt vai atlaist Tavus un manus finansiālos parādus. Viņa mērķis un sūtība ir pavisam cita. Ne Tava ne mana pestīšana nav atkarīga ne no konta zīmes bankā kas = (-) vai (+)
Aivars
# Iesūtīts: 2012.02.10 11:13:49
skolniekss [195.8.115.229]
Kā Tu tik labi zini, ko Viņš nav nācis darīt? Zini Luters kaut kur apcer trīskāršo `atgriešanos` no grēkiem pie Dieva. Trešā ir tad, kad arī maks seko vārdiem un sirdij. Tavuprāt, bizness un ticība ir viegli nošķiramas lietas?
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 11:15:45
Aivars Tāpēc, ka Viņš Pats man teica, lai ķēzaram dod to kas viņam pieder un Dievam to kas Dievam pieder.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.02.10 11:15:57
skolniekss [195.8.115.229]
Kā degradācija ir tā, ka "tirgus" ir diferencējis skolotāju un finanšu sektora atalgojumu? Vēl nesen, atvainojos, katrs sūda projekta vadītājs IT / finanšu / mārketinga / tml. nozarē saņēma tādu pat atalgojumu kā skolas direktors. Parasti tur pat salīdzināt nav ko, ne atbildību, ne kritisko darbu izpildi, bieži vien pat ne formālo izglītību.

Bet pasaki, vai žēlastībai tavā dzīvē ir kaut teorētiska vieta.
skolniekss [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2012.02.10 11:20:19
Mārtiņš Visu savu līdzšinējo un ceru arī turpmāko dzīvi esmu pārticis no žēlastības. Man nav privātas mājas, man ir viena sūda mašīna par kuru tagad maksāju, bet gan nomaksāšu. Ja nespēšu, atdošu lai brauc tas, kas spēj par to samaksāt. ja būs ienākumi, par kuriem spēju uzcelt māju, tad būs arī māja. Līdz šim esmu citiem palīdzējis uzcelt.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 35810