atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu J.Cālītis - katoļiem un luterāņiem jāapvienojas!
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2007.11.15 13:13:29
Pārdomas par J. Cālīša izteikto http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=19525057

Ko jūs domājat par to daudzo diskusiju fonā, kas par mācības jautājumiem notiek šajā portālā?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:14:25
Tā interesanti - bet zināmā mērā arī loģiski! Vai tā nav ironija?
Katolis
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:25:22
Apvienoties...hmmm...nepareizi...
Precizāk: konvertēties no luterāņiem uz katoļiem
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:32:54
Cālītim šis ir raksturīgs runas veids - draudzīgā, mierīgā stilā patiesība tiek sajaukta ar tendenciozām puspatiesībām, pat meliem, kas viss tiek pasniegts kā tīra manta...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:35:32
Ctulhu, nepareizi... pasakot, ka informācijai ir nesējs, netiek nekas pateikts par nesēja dabu, īpašībām un ko citu.
Pilnīgi pietiek ja nesējs ir spējīgs uz diviem konstatējamiem stāvokļiem. Tb pietiek, ka nesējam ir viena vienīga īpašība, kur tā var ieņemt divas strikti atšķiramas vērtības... ar to viss ir galā un pateikts.

Šāds nesējs līdz ar to var būt abstrakcija vispār!
Tam nevajag masu, enerģiju, lādiņu, spinu... pietiek ka tam ir Q (whatever)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:35:55
Būtībā es neiebilstu ja latvijas katoļi zem LTA parakstītos!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:36:41
Balss, Cālīc spēlē uz cilvēku ignoranci, nezināšanu un aizspriedumiem. Viņš dod cilvēkiem to ko viņi grib, nebrīdinot ka saldumi zobus bojā.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:38:11
kas ir LTA?
iepriekš nokaunoties par nezināšanu
Briinumsons
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:44:01
Lativijas katoļi nevar neko izlemt bez Pāvesta ziņas.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:44:33
paldies, paldies
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:46:05
Ctulhu Žetons!
MuldersBet vai tāpēc Cālīc ir labs kristiec? Ka spēlē uz ļautiņu tirgus prasībām? Vai nevajag dot citu infu?>>> Nu, gudrie brāļi, uzrakstiet nu Latvijas Avīzei kādu labu meilu!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.11.15 13:51:15
Pati par sevi Cālīša runa ir tas pats , kas Jurīša vai Murīša runa, proti, nekas nozīmīgs. Bet ir savs - bet...Maksimāla kristiešu organizatoriska vienotība iekļaujas jaunajā Eiropas vienotības koncepcijā. Patiesībā tas ir efektīvs veids kā kontrolēt lielu sabiedrības daļu un ietekmēt tās pasaules uzskatu. Piemēram, Polijas katoļu sākotnēji negatīvo nostāju pret ES caur katoļu baznīcas kanāliem izdevās nomainīt uz pilnīgi pretēju attieksmi. Daudzas modernās herēzes ir izdevies ievazāt baznīcās pat pretēji absolūta vairākuma baznīcēnu gribai caur to vadības orgāniem (sinodēm, bīskapiem)- piemēram, Ziemeļelbā geju precības u.t.t. Vispār, cik gan ticības apliecinātāju var atrast ,piemēram, protestantu bīskapu aprindās, kuri taču ir gatavi akceptēt visu ko vajag. Un pat salīdzinoši konservatīvajā LELB ir radīta sistēma, pateicoties kurai līderu nomaiņas situācijā var dabūt cauri jebko. Tātad no vienas puses baznīca top ideoloģiski kontrolēta, bet no otras puses grauta tās vēsts ietekme uz cilvēkiem, jo lajiem galu galā jaunās eirobaznīcas nafig nav vajadzīgas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.15 13:52:14
Balss, par Cālīša "labumu" lai spriež viņa priekšniecība, es par viņa zajavām jau sen kapeikas nedodu! Viņš ir tipisks patērētājsabiedrības produkts, tb tirgojas tikai ar garīgām vērtībām... uzticību, autoritāti, politkorektumu...
Viņš pārdod sabiedrībai to ko sabiedrība grib tādā iepakojumā kādā tā to grib, pretīm saņemot cieņu, autoritāti varbūt varu un protams, uzticību tādējādi zemāksu kredītu procentus!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.15 13:53:47
o šoreiz Indriķa textā redzu kādu racionālo graudu! piebildīšu, ka viedokļa maiņas taktika ir caur liberālo toleranci, zem kuras tiek paslēpts "Es neiebilstu ka tu tici rozā unikorniem, bet tamdēļ būtu godīgi, ja tu pieņemtu (ievērojiet ka vārds neiebilst tiek samainīts ar vārdu - pieņemt) manus uzskatus arī"
Cilvēks padomā, ka jā, balansam jābūt, jo redz kā šie man pretīm nāk, un klaps... slazds aizcērtas!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.15 23:08:20
Mulders, par Cālīša "labumu" lai spriež viņa priekšniecība, es par viņa zajavām jau sen kapeikas nedodu!

A es gan dodu, ne tik kapeikas vien.
klusētājs
# Iesūtīts: 2007.11.16 01:58:21
par rakstu: Cālīša k-ga viedoklis kā jau viedoklis - cilvēcisks

domāju, ka katrā konfesijā ir gan svētīgas, gan diskutablas lietas
manuprāt, piederība vien pie kādas konfesijas, neko nemaina konkrētajam indivīdam - ja ik dienu Kristu nemeklē - tad tāda liekulība vien sanāk - rituāli un/vai spriedelēšana.

pamatota kritika ir laba lieta, ir par ko padomāt, izvērtēt
Katolis
# Iesūtīts: 2007.11.16 10:25:02
Nuss, luterāņu baznīca dievzemītē brūk kopā ne dienām, bet stundām. Ja palūkojam reģistrēto draudžu locekļu skaitu - 6% no iedzīvotājiem... Plus vēl absolūts iekšējs haoss un šķelšanās, pateicoties Cālīša k-ga un domubiedru aicinājumiem liberalizēties. Savukārt "konservatīvo" pareizticīgo un katoļu draudzes knapi spēj uzņemt jaunu draudžu locekļu pieplūdumu
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.11.16 10:26:42
Nu kaut kads murgs un delfos bija ideja viena drudze apvienoties
Calitim vienkarsi bija iespeja ar so interviju paliet dublus par vina izmesanu no LELB uz LELB vins so iespeju izmantoja....
Bet nu dala argumentu protams bija nekritiski ipasi par Smita cinu pret zilajiem
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.16 11:21:52
Katolis sapņo?
Nē, vilks, pludina izkliedēto apziņu
Bet vispār man nav gadījies redzēt milzīgus, baznīcas riņķī gāzošus katoļu/pravoslavu pūļus
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.16 11:39:36
Šeksna, nū veci... aizej uz attieciigo bazniicu tad kad te atbrauc kaada krutā dziedinošā Ikona... vai tā pati Aglona... teikt, ka tur maz ļaužu ir aplami!

Jautājums cik tajā visā ir īstena ticība uz Jēzu Kristu un cik tur ir pagāniskā ticība uz maģiskiem priekšmetiem vai buramvārdiem, kas tikai paslēpti kristīgā drēbītē?
jasjasjasjas [87.226.83.238]
# Iesūtīts: 2007.11.16 11:45:16
btw mulders, iecheko meilu luudzu, dod zinju! piedoshan par neteemu, viss ok.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 1725