atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ekumēnisms
Pagris
Iesūtīts: 2012.01.18 22:22:13
Kā jūs vērtējat "Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību" ievietoto informāciju izdevumā "Mieram tuvu". "Katru gadu šai nedēļai tiek izvēlēta īpaša tēma, šogad to piedāvā Polijas kristieši no Polijas Romas katoļu Baznīcas, pareizticīgās Baznīcas, kā arī veckatoļu un protestantu ekleziālajām kopienām."
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 38 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2014.08.19 23:49:59
Aivars

Es saprotu, ka patiesība mēdz būt skarba un nepatīkama, taču mums ir cerība dota Kristū, ka starp ticīgajiem tam tā nav jābūt, tas viss var mainīties, ja mēs izvēlamies paklausīt Viņam. Vari dusmoties cik gribi, bet tu nevari noliegt acīmredzamo - tā reliģiskā sistēma, kuru tu aizstāvi un kurai tu kalpo nav Kristus un augļi to apstiprina (izjukušas laulības, no Dieva atkrituši jaunieši, tukšas dzīves utt.). Tu varbūt gribēsi attaisnoties, ka ir jau arī pozitīvi piemēri, taču, ja būsi godīgs, tad atzīsi, ka tajos pozitīvajos piemēros nav absolūti nekāda nopelna tai reliģiskajai sistēmai, kuru tu aizstāvi un kurai tu kalpo, bet autentiskai, reāli praksē iemiesotai Kristus Dzīvībai.

vilks

Redz, kamēr mēs runājam caur puķēm, riņķī un apkārt, tieši un konkrēti nepiemērojot Dieva Vārdu reāli praksē, tikmēr ļaunuma raugs tīri labi var noslēpties un saraudzēt visu mīklu. Kristus mūs aicināja staigāt Gaismā, jo Dieva Valstība nav vārdi, bet reāls spēks, kas ienes reālas un pavisam konkrētas izmaiņas cilvēkos un viņu dzīvēs, nevis kādas teorētiskas, ēteriskas un netveramas koncepcijas. Bet paskaties godīgi - nekur visā Jaunajā Derībā pirmā gadsimta Draudzes praksē un mācībā tu neatradīsi ne mazāko pazīmi, ka būtu bijusi kāda "liturģija" (katrā gadījumā ne tā kā mēs to saprotam). Liturģija ir politkorekts izgudrojums, kas ļauj cilvēkam justies "svētam" un tai pat laikā "pasargā" viņu no reālas konfrontācijas ar Svēto Dievu, turot Dievu "drošā attālumā" "sakramentā", "liturģijā", "svētdienā", "baznīcā", tikai ne ikdienas dzīvē.

dafne

Aizmirsti par baznīcu kā kaut ko, ko var "apmeklēt", meklē to ikdienas Kristū balstītās attiecībās ar brāļiem un māsām, izšķērdē savu dzīvi, savus sapņus Kristus dēļ un tu sapratīsi, ko nozīmē iziet no komforta zonas.
dafne
# Iesūtīts: 2014.08.20 21:22:17
Ingars
man baznica nekad nav bijusi un nebus tikai"kaut kas ko var apmeklet",ja Tev tas ta ir..nu,tad žēl.Tagad man gribetos noskaidrot..ko Tev nozimē"izšķērdēt savu dzīvi,savus sapņus Kristus dēļ"?
Aivars
# Iesūtīts: 2014.08.23 19:56:36
Ingars
Kaut kā izklausās, ka patiesībā tevī runā bailes, ka dažs laba `tukšā dzīve` un `izjukusī laulība` varētu būt daudz piepildītāka un laimīgāka nekā tava `izšķērdētā`, ak nabaga pazudušais dēls, kas pat ne kaziņu ar draugiem neesi ēdis.

Šķiet, kāds nojauta, kādām acīm tu skatīsies uz Kristus celto baznīcu, kad rakstīja: Neglūni, tu bezdievīgais, uz taisnā namu, netraucē viņa mieru! Jo taisnais krīt septiņas reizes un ceļas atkal augšā, bet bezdievīgie ieslīgst nelaimē. (Salamana pamācības 24:15-16)

Mans Kungs un Pestītājs kaut kā nešķaudīja ne par samariešu seriālās poligāmistes `augļiem`, ne arī slepkavnieku Saulu norakstīja `dēļ viņa augļiem`. Tiesa, bija gan viens priekšzīmīgs jauns izcilnieks, kas varēja Jēzum uzrādīt visnotaļ iespaidīgu `augļu` sarakstu, bet šis gan aizgāja diezgan iztukšots un saskābis. Vismaz tā rakstīja kāds vīriņš vārdā Lūka apmēram 18. nodaļas vidū reliģiskās sistēmas adeptiem veltītā apcerē, ko daži dēvē par evaņģēliju.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.24 06:28:33
dafneAivars Vilks

Jūs taču labi sapratāt ko Ingars jums rakstīja. Šī tendece - iet pie Dieva tiek kultivēta. Neaizmirstiet kā visi cīnījās par 700 ls mācītāju algām , lai pie viņiem nāktu uz pieņemšanām un liturģiju. Dievs to nepieļāva. Tagad , tie , kuri cerēja uz komfortu ir nabagi. Dievs neļaujas piesmieties. Nav vairs muļķošanas laiki. Tagad katram ir Bībele.
dafne
# Iesūtīts: 2014.08.24 12:27:10
aivars.lapsans [78.28.194.103]
Ingars nav sapratis,ka vinam pasam vajag to,ko sniedz baznīca.Bet nu..Jēzus jau arī teica,ka veseliem ārsta nevajag..tik slimiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2014.08.24 14:06:46
aivars.lapsans [78.28.194.103]
Ko nu mels! Pašam nav kauns piešūt citiem to, ko tie nav darījuši, lai attaisnotu kaut kādu naidu pret Baznīcu? Tīri vai brīnums, ka vēl neapsūdzēji pedofīlijā un raganu dedzināšanā
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.24 14:51:04
Aivars

Aivar, kāds naids? Tas viss notika . Aizmirsi kā ,,sludinātāji,, brauca pa draudzēm un šito visu cerīgi lika ieviest? Visās draudzēs pamatīgi šūmējās draudžu vecākie un aktīvisti.
Nu notiek arī raganu dedzināšana. Tikko uzzināju, kā trim brāļiem, Ā......draudzes locekļiem ,aktīvākajiem vakarēdienu neiedeva mācītājs, kurš pirmo reizi vadīja Dievkalpojumu. Iepriekšējais noteikti piezvanīja - tu tiem nedod, viņi mani izēda....
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.24 14:53:43
dafne

Ko sniedz baznīca? Uz kurieni konkrēti jāiet , kas jāsaņem? Es pats esmu Baznīca un es dodu, Viņa vārdā
dafne
# Iesūtīts: 2014.08.24 17:26:41
aivars.lapsans [78.28.194.103]
nu,ja Tu Kristum tici,tad esi dala no Baznicas..nevis Baznica
Aivars
# Iesūtīts: 2014.08.24 19:08:51
aivars.lapsans [78.28.194.103]
ak, viedais, paldies, paldies, tev mūžu mūžos... ņibuģ ķebja, kak ņipopasķ mņe v očainu... kaut kā neatceros sevi kompānijā ar Dafni un Vilku braukājam pa visām draudzēm un pieprasot 700 latu algu komplektā ar piespiedu grēksūdzi ... bet nu Jumsim ar ingaru laikam viss labāk zināms. Tāpat, lūdzu, piedot man, ka mistiskajā Ā.... draudzē esmu sadedzinājis uz sārta trīs sūdabrāļus - kanibālus, kas mācītāju izēduši tā, ka tikai nagi un ragi palikuši.
Bet ja godīgi, manuprāt, Tu pats saproti, ka nav nedz krietni, nedz kristīgi visi šie uzbraucieni tiem Dieva bērniem, kas no sirds kalpo Kristum Baznīcā, ko Ingars & co neieredz.
vilks
# Iesūtīts: 2014.08.24 19:51:28
Ingars
Tad es pareizi saprotu - ja grēks sastopams luterāņu baznīcā, tad tas ir likumsakarīgs un cilvēku nepareizās ticības augļi, bet, ja tas pats grēks ir tavā draudzē, tad vienkārši neviens nav perfekts un visi grēcīgi, bet mācība un prakse ir pareizā?
Ja tā (un tu neredzi loģikas trūkumu tajā), tad droši vien mums būs grūti vienoties.


Liturģija, kā jau laikam teicu, ir jebkurā draudzē (tā ir arī kārtība, pēc kuras cilvēki zina, kad klausāmies uzrunu un kad dziedam). Un tas, ka dievkalpojumā jābūt kārtībai, balstās Pāvila vārdos par to, ka Dievs nav nekārtības dievs un arī pantos pirms un pēc.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.26 01:24:44
Aivars

Aivar, es par brālību, pret paaukstināšanos, mācītāju partiju , kura viens otru piesedz. Kristiešiem ir jābūt par piemēru sabiedrībā, bet kad mācītājs pieprasa priekš sava jaunā melnā 5 BMW riepas, kuras izņēmis bez draudzes vecākā akcepta un tad to draudzes vecāko nomelnojis....tad tāda rīcība ir farizejiski noziedzīga kā Kristus laikā. Kad to mācītāju par cūcībām atstādina un viņš jaunizceptajam paspēj ,,plūgt,, lai neiedod vakarēdienu draudzes vecākajam, kurš krāja naudu , lai notiktu divas kristīgas nometnes , bet riepu pirkuma dēļ nenotika......tad ......ja Tu nesaki, ka tā ir kristiešu brālības nodevība, tad .....mūsu baznīca ir uz katastrofas sliekšņa. Vēl zemāk, kad Dievs atņēma mācītājiem pieprasītās 700 ls algas. To mums konkrēti paziņoja konsistorijas pārstāvji dzintars un Artis. Viņi sludināja, ka tādām algām ir jābūt. Jāpārdod īpašumi utt. Tas ir klajs Evaņģēlija un kris
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.26 01:26:40
tīgās brālības pārkāpums. Ja tas tā nav , tad saki - nē vēl lielāku ***** vārdā Sātanam ir daudz ideju
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.26 01:41:12
Aivars

Tas , ka mums ir smagas problēmas , parādīja LELB dienu tukšums Cēsīs.
Par necieņu pret LELB kalpotājiem. Gāju ar bērniem gar Jāņa baznīcu, dzirdu , skan mūzika pretī ielai arodskolas telpās. Ieeju, kā jau mūziķis painteresēties ....spēlē Pāvila draudzes jaunieši. Vēlāk jautāju - uz estrādi neaicināja ? - nē, nu vismaz muzeja dārzā lai cilvēki redz jūs ( nebija neviena skatītāja, viņi spēlēja sev, labi , ka es ar saviem 4 bērniem tur parādījos. Saldus gregorskola spēlēja teltī, bez jebkādas publicitātes, aparatūras apskaņošanas, Vanags staigāja apkārt, ne ar vienu nesveicinājās......dramatiski...
Atceros, Alūksnē vēl bija cerības , bet ......tagad skumjas .....
Arī noslēguma Dievkalpojums estrādē bija šokējoši maz cilvēku. Tas liecina vien to, ka LELB Dievs vairs nesvēta. Un tas ir vien no tā, ka LELB ir sācis iet surogātisku katoliskās konfesijas ceļu. Jeb kā Ā draudzes m
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.26 01:47:19
Aivars

Un tas ir vien no tā, ka LELB ir sācis iet surogātisku katoliskās konfesijas ceļu. Jeb kā Ā draudzes mācītājs pateica draudzes vecākajam , kad viņš viņam pārmeta naudas izsaimniekošanu = te ir teokrātija, nevis demokrātija. Tāpēc arī Pāvils Brūvers, kurš Luterismu nav mācījies var atļauties publsiki pateikt, ko aizliedz mūsu tautas svēttikums pret mirušajiem, ka pirms Vanaga arhibīskapi sievietes par mācīt`;ajām nedrīkstēja ordinēt. Tas ir mūsu baznīcas morālās degradācijas galapunkts. Tā kā, Aivar, vari mani zākāt, bet ir lietas , kuras vairs nevarēs apkarot ar raganu dedzināšanām, jo raganas mūsu laikos ir Kristus.
Māris [46.109.187.63]
# Iesūtīts: 2014.08.26 22:43:35
Aivar Lapšān, lūdzu nosauc vārdā to Ā draudzi.
Ingars
# Iesūtīts: 2014.08.27 00:23:31
dafne

man baznica nekad nav bijusi un nebus tikai"kaut kas ko var apmeklet",ja Tev tas ta ir..nu,tad žēl.Tagad man gribetos noskaidrot..ko Tev nozimē"izšķērdēt savu dzīvi,savus sapņus Kristus dēļ"?

Es šeit neuzņemos spriest par to kas tev personīgi ir vai nav baznīca reāli, praktiski, ikdienā. Vienkārši redzu, ka tu aizstāvi pašu koncepciju par baznīcu kā organizāciju ar organizētām sapulcēm, kuras apmeklēt. Runa ir par to, ka "iet uz baznīcu" nav gluži tas, ko Dievs ir gribējis. Uz kuru baznīcu tu ej? Kurā baznīcā tu esi? Muļķības! Es neeju uz baznīcu, jo esmu tās daļa 24/7. Baznīca ir tikai viena un tā ir Kristus Miesa, Kristus Līgava (nevis luteriskā, katoliskā, pareizticīgā utt.) - tāpēc jautājums "kurā baznīcā tu esi" pats par sevi ir zaimojošs. Vai tad Kristus ir dalīts?

Aivars

Tu atkal jauc Kristus celto Draudzi ar cilvēku celtajām reliģiskajām organizācijām. Tu taču negribi apgalvot, ka luteriskā baznīca ir vienīgā Baznīca, kas vispār eksistē un jebkad eksistējusi? Nē, taču, vai ne? Nu tad, par kādu baznīcu te var būt runa? Ak, jā - "pareizi ticoša" un "pareizi mācoša", bet visi pārējie tie sektanti un nepareizie. Vai neož tā kā pēc lepnības, ko?

Un vai tad par pestīšanai nepieciešamiem labajiem darbiem es runāju, attiecībā uz augļiem? Runa ir par atšķirību starp dzīvu ticību un mirušu ticību, jebšu viltotu un neīstu ticību. Vai neesi lasījis, ka Dieva Valstība pastāv spēkā, nevis vārdos? Vai neesi lasījis, ka pēc augļiem mums būs atšķirt Dieva bērnus no velna bērniem? Nav runa par uzreiz perfektiem cilvēkiem, bet gan par attieksmi. Dieva bērni mīl gaismu, viņi varbūt sākumā ir vāji, taču labprāt pieņem pamācību un pakļaujas svēttapšanai. Velna bērni gadiem "iet uz baznīcu" un paliek neizmainīti. Problēma nav tajā, ka slimnīca pilna ar slimniekiem, bet gan, ka tie netiek pareizi ārstēti vai pat netiek ārstēti nemaz. Kad grēcinieki sastapās ar Jēzu, tad bija tikai divu veidu reakcijas - atgriešanās no grēkiem vai sacelšanās. Jā, Jēzus neatstūma cilvēkus dēļ viņu grēcīguma, taču neviens grēcinieks Viņa klātbūtnē nespēja palikt ar vienaldzīgu attieksmi pret grēku. Attiecības ar Jēzu vienmēr nes augļus.

vilks

Es īsti nesaprotu, par kādu "manu draudzi" tu runā, taču viens ir skaidrs - raugs nu gan nav Kristus Miesā aicināts viesis. Nav runa par to, vai grēks ir vai nav sastopams Draudzē, bet gan par to, kāda ir attieksme pret grēku - vai tas tiek tolerēts, vai aktīvi apkarots. Dievs pieņem grēciniekus, taču, ja kāds domā, ka tas nozīmē, ka Dievs tūlīt neuzsāks aktīvu karu pret grēku, tad viņš smagi maldās.

Kas attiecas uz liturģiju - vienmēr visi iepriekš noteiktas sapulču kārtības aizstāvji atsaucas uz Pāvilu. Tomēr Pāvils šeit runā par DIEVA KĀRTĪBU, nevis cilvēka kārtību. Tā nebija zaļā gaisma fiksētas liturģijas sastādīšanai, bet gan Dieva Gribas izgaismošana tiem, kuri to līdz tam šajā jautājumā nebija spējuši saskatīt. Tā ir liela traģēdija, ka cilvēki visu iepriekš izplāno un tad lūdz Dievu, lai Viņš pieskaņojas cilvēku plāniem un grafikiem, lai Dievs ietilpinātos liturģijas rāmjos. Tā ir visai liela lepnība un izaicinoša attieksme pret Dievu, ja kāds iepriekš ir izplānojis, kurā brīdī būs uzruna un kurā brīdī dziesma. Piedod, bet, tas pārsvarā neko vairāk par emocijām un intelektu neaizskar - tas ļoti reti izraisa kādas būtiskas izmaiņas cilvēku būtības pašās saknēs. Mēs te varam teoretizēt par to, ka visi jau ir grēcīgi un pestīšana ir par brīvu, taču Dieva Valstība pastāv spēkā, nevis teorijās. Ja nav nekādas izpausmes, tad nav arī dzīvības. Kur ir Dzīvība, tur ir augļi un Kristus rakstura izpausme.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.27 00:43:03
Māris [46.109.187.63]

Piedod, tas tika rakstīts Aivaram. Ne Tev. Tevi es nepazīstu . Mārus zinu daudz. Kā Tevi sauc, kāds uzvārds, no kuras darudzes....
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.08.27 00:54:39
Ingars
Ingar, Tu esi malacis. Espat aizmirsu par ko m;es te mazliet pastrīdējāmies? vari atgādināt !?
skumīgā [78.84.158.232]
# Iesūtīts: 2014.08.28 15:09:08
Ā draudzes apraksts liek domāt par Āraišiem... Tur bija viens tāds... kas ilgāk par 2 gadiem nekur neturās... un tagad liels misijas eksperts
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 104 , pavisam kopa bijuši: 2171