atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mirstošās lauku draudzes
Kārlis Egle
Iesūtīts: 2007.11.12 20:55:53
Domāju, ka ne jau mani vienu satrauc šī parādība mūsu Baznīcā. Sāp sirds, tādēļ gribas runāt par šo tēmu. Aktivitātes pilsētu draudzēs un galīgs panīkums daudzviet laukos - milzīgs kontrasts. Varbūt to varētu ilustrēt šādi - mierīgas jūras vidū virs ūdens redzami vairs tikai laivas borti, Kristus guļ un nav neviena, kas Viņu pamodina lai teiktu: "Kungs, vai Tev nemaz nerūpk ka mēs grimstam?" Varbūt lauku draudzēm ir jānomirst, lai varētu nākt augšāmcelšanās? Jeb, varbūt par to nemaz nav jālauza galva, viss ir kārtībā, normāla parādība - mīlestība taču iet mazumā un loģiski, ka daudzas lauku baznīcas dievkalopjumos, labākajā gadījumā, apmeklē kādi 15 - 20 cilvlēku.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns J.Kalniņam [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2007.12.07 11:56:55
Domāju , ka luterāņiem ir beidzot jāsāk atklāti runāt par evaņģēlija sludināšanu , izmantojot visu draudzes spēku - izmantojot misijas struktūras, desmito tiesu utt. efekts būs grandiozs. Dievs svēta tos , kuri ar Viņu dalās un priekā dod savas algas dienas ,,svētkos,, pirmkārt desmito tiesu , pirmos desmit no simta, nevis pēdējos, Viņam : PALDIES , TEV JĒZU, TĀ IR TAVA NAUDA UN PIRMIE DESMIT PROCENTI TIEK ATLIKTI TAVĀ GLABĀŠANĀ. TU ZINI , KUR TO LABĀK IZMANTOT.
Ja visa draudze kopā ar mācītāju mīlestībā varētu kopā domāt kā izlietot desmito tiesu , tad draudze parakstītos desmito tiesu mest kopējā katlā, ja naudas sadale notiks pa kluso, tad Dievs nogriezīs jebkādu naudas plūsmu draudzē. Un nebūs pat ko samaksāt ērģelniekam.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:02:47
Par desmito tiesu pievienojos Lapšāna teiktajam - arī mēs darām līdzīgi. Izņemot to, ka arī krāsu bundža banīcai kādreiz vajadzīga. Tikai ne pirmajā vietā. Ja nu jumts gāžas uz galvas, tad varbūt arī tā krāsu bundža ir šinī brīdī tas svarīgākais, bet Baznīcas dzīvībai - ļaužu glābšanai - pirmajā vietā no darba instrumentiem aiz mācītāja darba tūlīt ir liekams Svētdienas skolu un jaunatnes darbs! Bet pašā pirmajā vietā - lūgšana! Par it visām vajadzībām!
Aivars Lapšāns J.Kalniņam [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:04:35
Mūsu laikos desmitā tiesa ir finansiāls atbalsts evaņģēlija sludināšanai, visādien kristīgiem pasākumiem utt..,nevis liturģiskas norises nodrošināšanai. Priekš tā naudai draudzē ir jābūt no ziedojumiem.
Man gadā desmitā tiesa sastāda vairākus tūkstošus. Ja to darītu visi, Dievs svētītu ar veselību, pareizu dienas izkārtojumu darbos, biznesā...Draudzē ieplūstu arvien vairāk tautas, jo desmitā tiesa darītu raudzēšanas eveņģēlija darbu. Nu , tam beidzot būtu jābūt skaidram , ka mēs esam sūtīti iet ne tikai uz liturģiju , bet arī sludināt Dieva vārdu citiem, izmantojot visus Viņa ieročus. Un desmitā tiesa ir grandiozs ierocis.
Aivars Lapšāns Balsij [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:07:20
Krāsu bundžas arī tiek saziedotas. Un ne tikai...
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:07:33
Hm, vai te neieskanas Labklājības evaņģēlijs? Ja esi ticīgs un dūšīgi ziedo, tad būsi vesels un bagāts?...
Aivars Lapšāns Ctuhlu [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:11:26
Bet Tavs priedums pēc nekompetenta, apvainot kāra , nedomājoša ,,gudrīša,, . Dieva darbi mūsos nav ļedjajevs, bet Svētā gara žēlastība. Domā , ko raksti....
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:14:52
a_masiks
Uz šo maldu mācību jau es arī norādu! Dievs VAR cilvēku svētīt arī materiāli un ar veselību, bet tā nav instrukcija, kā būt veselam un bagātam! Ja jau tā būtu, kurš tad negibētu būt ticīgs, ja jau tev ir tāds JUMTS? Kur tad paliek ap. Pāvils, kurš ir pieredzējis tik daudz ciešanu un vajāšanu un arī slimību, no kuras Dievs viņu nedziedināja?
Aivars Lapšāns Ctuhlu [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:15:39
,,,,,,,Ja esi ticīgs un dūšīgi ziedo, tad būsi vesels un bagāts?...
Mhm... bet ja neesi vesels un bagāts = neesi īsteni ticīgs! Forši! Ticības apmērus nosakām pēc VID statistikas.,,,,,,
Nē , tā tā pamācība nav domāta. Nepārproti. Arī pensionārs pēc savas ticības pakāpes var praktizēt šo desmito tiesu. Efekts ir kolosāls. Dievs viņu svētī. Tas cilvēks mazāk slimo, viņam nav tik daudz jāpērk zāļu un desmitā tiesa atmaksājas. Viņš šo desmito tiesu iznēs`a pie draudzes slimajiem , kuriem ir vajadzīga kāda palīdzība utt... Pilnīgi garām Tu runā....
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:23:16
Ka Dievs svētī desmitās tiesas - šādā vai tādā veidā - došanu, tur gan es Lapšānam varu piekrist. Vienkārši - Dievs rūpējas, ka tev nepietrūkst, un ka tu pat esi spējīgs palīdzēt vēl citiem. Dievs tev nedāvina villu un Hammeru, bet pietiekami - iztiku un dažkārt arī veselību. Bet arī slimībās un ciešanās ticīgie spēj pastāvēt, turoties pie Dieva stiprās un mīļās rokas.
Aivars Lapšāns [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:26:37
Tā nav maldu mācība. Šo veselību tas cilvēks saņem ejot uz lūgšanu grupu un šīs draudzes locekļi par viņu aizlūdz. Tas cilvēks kļūst par vietējo misionāru, viņam ir vajadzīga arī nauda misijas darbam. Piem. kādam uzdāvināt Bībeli.
Šo desmito tiesas praksi nevar ieskaidrot cilvēkiem ,kuri neuzskata par vajadzību sludināt ar visiem Dieva ieročiem. Tie ir tādi , kādi aprakstīti Jēkaba vēstulē - aiziet uz baznīcu ,apskatās uz sevi spogulī un aiztinās. Tur par tādiem ir teikts : Vai Tu zini tukšais cilvēk, ka ticība bez darbiem....,,
Kā tad sanāk? - jūs visu nopelnīto naudu paturat sev? - dievkalpojuma laikā paslepus iemetat divus latikus ? , sorī ar jums nav ko runāt.
Desmitās tiesas filozofija ir tāda , ka visa mana dzīve, visi mani īpašumi , automašinas ir Tā Kunga īpšums. Es pinībā piederu Dievam , ar visu savu naudu. Un Viņš mani lieto.
Balss
# Labojis Balss: 2007.12.07 12:32:54
a_masiks
Es Lapšānam šai ziņā piekrītu no savas un neskaitāmu citu cilvēku pieredzes, kas to praktizē. Gribi pārbaudīt? Dari to un es garantēju, ka Dievs Tevi svētīs! Kļūsti kristietis un ziedo savu desmito, un tu nebūsi badā. Un arī slimībā un nāvē tu nebūsi viens un pamests - Dievs turēs tevi savā plaukstā, sildīs un glabās...
Tā arī ir - pestīšana NAV balstīta labajos darbos! Desmitā tiesa NAV pestīšanas NOPIRKŠANA!!!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:45:26
Ctulhu
Jā, Dievs var dāvāt labāku veselību arī pensionāram. (Starp citu, esmu lasījusi par neatkarīgiem pētījumiem = nekristiešu - kas apstiprina, ka ticīgi ļaudis ātrāk atveseļojas pēc OP u.c. fiziskām saslimšanām, mazāk cieš no psihiskām slimībām.)
Par nemirstības pirkšanu - vai tiešām tu ņirgājies? Jūs taču ateisti solījāt to nedarīt! Un arī neaizbērt mūsu tēmas, vai ne? Nu tad esiet korekti un pildiet savus solījumus!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:49:20
a_masiks
Mulders tev jau reiz klārēja - ja esi laimīgs bez Dieva, nu tad dzīvo laimīgs savā nodabā. Ceru, ka spēsi šo savu laimi saglabāt arī pēdējā stundiņā.
Babulītei ar krustiņu bija jāaiziet reiz šā kā tā. Ja viņa ir aizgājusi Dieva mierā aukstumā, tad kāds tam sakars ar iemaksām ?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:50:12
Ctulhu
Nu tu sāc muldēt!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:53:10
Ctulhu Te nu man būs jālieto, laikam, Zaura terminoloģija: jums, ateistiem, to nesaprast!
Vai katrai tēmai, kuru mēs gribam pārrunāt nekasoties un neskaidrojot jums, ateistiem, nesaprotamas, bet mums pašsaprotamas lietas, ir jāliek virsrakstā ateistiem iebraukt aizliegts ?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:54:11
Ctulhu
Lapšāns ziedo PATS - Baznīcai, citiem. Nevis ka vecenītes nestu Lapšānam, beidz insinuēt!!!
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 13:02:18
a_masiks
Man neliekas, ka tu būtu tik stulbs, kas saprastu tikai ķieģeli !
Nē, desmitā tiesa garantē Dieva tuvumu un gādību jebkuros apstākļos.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 13:54:38
a_masiks
Atbildot tavam piemēram , pieņemot, ka babīte bija patiesa kristiete, nevis pestīšanas nopircēja ar ziedojumiem vai labajiem darbiem - kāda būtiska starpība ir, vai babīte nomirst siltā vai aukstā istabā? Patīkamāk? Varbūt.
Kā jau teicu, ticība nav garantija ne veselībai, ne bagātībai, ne mierīgai nāvei. Cik kristiešu ir miruši lēģeros, vēl baigākos apstākļos nekā babīte. Bet - kristietim Dievs vienmēr ir tuvu. Arī grūtumos, bēdās un nāvē. Runāju par to, ko esmu piedzīvojusi pati un mani draugi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.12.08 05:25:17
Ctulhua_masiks

Godātie, man reizēm patīk Jūsu komenti, bet arī pievienojos Balss lūgumam: nepiesārņojiet diskusijas ar tēmai neatbilstošiem komentiem.

Pārējiem lūdzu nereaģēt ur provokatīviem komentāriem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.12.08 05:34:52
Par lietu

Man šķiet - laba mēraukla proporcijai dažādu tēmu sludināšanai ir Raksti. Par ziedošanu JD vien ir kopumā 1/5 no lapaspuses. Man liekas, ka mēs tagad šo vienu tēmu pārāk gribam izcelt un mazliet negodīgiem līdzekļiem mudināt cilvēkus aktīvākai ziedošanai, apsolot visādas svētības. Ziedošana ir ticības darbs un nevajag to tā izcelt. Lai tava labā roka nezin, ko tava kreisā dara, man šķiet ka kaut kur ir tāda pamācība. No tāda pastorālā viedokļa es savā draudzē laikam gan nekad īpaši neizceltu cilvēkus, kuri ziedo vairāk vai pretstatīto tos, kuri ziedo 1/10 tiem, kuri to nedara. Tas nekādā veidā neveicinātu pieaugšanu ticībā, bet gluži otrādi - kādai daļai cilvēku radītu mazvērtības sajūtu.

Savas pārdomas, kuras izsauca tādu komentāru uzplūdus, rakstīju, lai parādītu kā draudzes, arī mazās var reāli izdzīvot. Un nevajag satraukties, Tam Kungam nekad nepietrūks kalpu, kuri kalpos aiz nesavtības!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 1831