atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mirstošās lauku draudzes
Kārlis Egle
Iesūtīts: 2007.11.12 20:55:53
Domāju, ka ne jau mani vienu satrauc šī parādība mūsu Baznīcā. Sāp sirds, tādēļ gribas runāt par šo tēmu. Aktivitātes pilsētu draudzēs un galīgs panīkums daudzviet laukos - milzīgs kontrasts. Varbūt to varētu ilustrēt šādi - mierīgas jūras vidū virs ūdens redzami vairs tikai laivas borti, Kristus guļ un nav neviena, kas Viņu pamodina lai teiktu: "Kungs, vai Tev nemaz nerūpk ka mēs grimstam?" Varbūt lauku draudzēm ir jānomirst, lai varētu nākt augšāmcelšanās? Jeb, varbūt par to nemaz nav jālauza galva, viss ir kārtībā, normāla parādība - mīlestība taču iet mazumā un loģiski, ka daudzas lauku baznīcas dievkalopjumos, labākajā gadījumā, apmeklē kādi 15 - 20 cilvlēku.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Trešdienas vakars [87.110.30.6]
# Iesūtīts: 2007.11.15 00:44:49
a_masiks
Tas, ko saku nav nekas jauns. Tajos laikos no daudz kā baidījās, vai precīzāk piesargājās (kaut vai no represijām un sekām ģimenei). Nav viegli atradināties! Un nezinu vai te uzreiz var runāt par ticības trūkumu! Kātrā ziņā tas ir plašākas diskusijas vērts jautājums.
Trešdienas vakars [87.110.30.6]
# Iesūtīts: 2007.11.15 01:36:56
a_masiks
Ja ir iespēja un pacietība izlasi, lūdzu, Dr.Timoteja Kvilla sprediķi 10.nov. "Svētdienas Rītā". Labs! Tur viņš labi aparāda šīs sakarības. Viņa jautājums un t.sk. atbilde ir, vai mēs dzīvojam ar Kristus dāvāto dziedinošo piedošanu? Jo šodien daudzas lietas (arī Baznīcā) mēģinām skaidrot psiholoģiski, bet ne teoloģiski. T.sk.savas identitātes, autoritātes un atbildības jautājumus.
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.11.15 09:45:35
Balss, jau teicu, ka statistikas man nav.
tomēr domāju, ka daudz c. negatīvo sekas ir saistītas ar ekskomunikāciju, kas draud, ja cilvēks (!) tomēr apprecas.
un vēl, laulībām ir tikpat daudz negatīvu seku. celibāts noteikti nav veids kā būt šķīstam, tas ir veids kā organizēt savu laiku.
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.15 11:35:39
deprofundis celibāts noteikti nav veids kā būt šķīstam,
Tas manās ausīs skan ļoti savādi... Kā nešķīsts cilvēks var ar pilnu atdevi kalpot Dievam un savai Baznīcai?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.11.15 14:23:47
Amerikas bīskapi un priesteri pedofīli ar atdevi kalpoja savai RK Baznīcai, tāpēc arī viņus piesedza līdz pēdējam. Lai sēdētu biktskrēslā , turētu mesu, rīkotu piknikus jau principā ticība nemaz nav vajadzīga.
15.novembris [81.198.190.2]
# Iesūtīts: 2007.11.15 14:45:26
deprofundis
Iesūtīts: 2007.11.15 09:45:35 Pabais cinisms!
deprofundis
# Labojis deprofundis: 2007.11.15 17:39:50
Balss, nosauc kādu šķīstu cilvēku. es tikai vienu zinu.



deprofundis
# Labojis deprofundis: 2007.11.15 17:42:15
novembri, es neredzu savu cinismu, ja tu redzi, paskaidro.
Balss
# Labojis Balss: 2007.11.15 18:01:54
deprofundis
it kā trūktu godkāres, varaskāres, politisko ambīciju utt.
Vai tie tev liekas pareizie motīvi, lai kalpotu baznīcā?!

Es runāju par šķīsts/nešķīsts cilvēks šī vārda parastajā lietojumā, par mūsu pašu dzīvi. Es te nedomāju bezgrēcību, bet dotā celibāta solījuma pildīšanu. Jeb vai tu domā, ka šāds priesteris mierīgi var izdzīvot savas miesiskās vēlmes ārpuslaulības attiecībās?!
indriķis
Formāli kalpot, noturēt rituālus jau var visādi. Es domāju - patiesi kalpot.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.11.15 19:45:32
Vilks, ja man nebūtu ticības, nafig man būtu runāt un iestāties par un pret lietām, par kurām runāju. Pasulē jau ir citas interesantākas lietas par ko runāt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.15 19:56:55
indriķis
Pasulē jau ir citas interesantākas lietas par ko runāt.
Tad ko tu sheit meklee?!
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.15 20:05:40
Ctulhu
Ko, vai tad jus abi no vienas partijas!?
Mirga
# Iesūtīts: 2007.11.15 21:19:02
Te daža doma, kas man nāca prātā par tēmu:
Ja baznīcas vadībā un mācītājos tiešām būtu šī vēlme neatstāt laukus panīkumam, vai nerastos arī iespējas? Piemēram, atrodot labāko risinājumu, kā iedalīt apgabalus, lai katrā no tiem būtu mācītājs uz vietas. Attālumi būtu pārvarami, bet, ja baznīcas vadība parūpētos par to, ka mācītājam ir piemērots mājoklis un braucamrīks? Būtiskais ir, lai mācītājs visiem draudžu locekļiem būtu sasniedzams viņa dzīves vietā, kā arī, ja attālumi lieli, noteiktās dienās un laikos citās vietās apgabalā. Baznīcu ēkas nebūtu liekamas pirmā vietā, bet gan cilvēki. Ja ir iespējas ēkas uzturēt, labi, ja ne, radīsies citi risinājumi. Lai kur notiktu dievkalpojumi, Bībeles stundas, draudžu vakari, svētdienas skola un vēl kas cits, būtu jādomā par to, lai katram, kas to vēlas, būtu iespēja tur nokļūt. Tak jau rastos uz vietas cilvēki, kas uzņemtos pārvadāšanas organizēšanu?
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.15 22:39:38
Mirga
TIESHI tas jau ari ir jaunaas macitaju atalgoshas sistemas plans un iecere! Lai macitajs dzivotu uz vietas, lai nemirtu badaa, lai tas butu pieejams savu draudzu locekljiem.
Par mäcitaju apgadi ar braucamajiem reguläri rupejas musu Baznicas partnerorganizäcijas. Par mäjokli jägadä draudzeem. Nupat käda Kurzemes draudze uzbuveja mäju savam mäcitäjam! Vai tas nav cerigi un iedroshinoshi? Tas viss jau dod augljus - ir strauji pieaugusi draudze, tajä notiek dazhädas aktivitätes - cilveki atrod celju uz baznicu! Un caur baznicu - pie Dieva! Jo vientuljie kristieshi patiesibaa ir invalidi... (Bet par to butu järunä atseviskjä temä - es varu palugt dievinju ari mäjä, man täpec nav jäiet uz baznicu...)
Trešdienas vakars [87.110.30.6]
# Iesūtīts: 2007.11.15 22:55:16
BalssMirga
Tas ko rakstāt ir sakarīgi! Tikai zināmu skepse ir tajā, kāpēc līdz šim gadu gadiem tas nav tā noticis? Pārāk daudz sakrājusies negatīvā pieredze.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.11.16 10:28:19
Ta nu ir realitate ka lauki izmirst un pie visparejas tendences ka baznica iet aizvine mazak neticu ka kas uzlabosies
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.16 12:21:59
Trešdienas vakars
kāpēc līdz šim gadu gadiem tas nav tā noticis?
Tāpēc, ka Trešdienas vakars nenāca ar idejām, kā kaut ko labot! Tāpēc, ka nebija cilvēki, kas idejas ģenerētu un tās arī liktu lietā. Kopš Baznīcas pārvaldes reorganizācijas ar Baznīcas darba dažādām nozarēm ļoti daudzas lietas sakārtojas un sakarīgi un mērķtiecīgi iet pareizajā virzienā.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.11.16 18:17:21
Balss
TIESHI tas jau ari ir jaunaas macitaju atalgoshas sistemas plans un iecere!
Man gan nepavisam nebija prātā jaunā mācītāju atalgošanas sistēma. Izejas punkts ir cits, ne nauda.
Trešdienas vakars [87.110.30.6]
# Iesūtīts: 2007.11.16 21:15:02
Balss

Balsij ir laba pašapziņa. Taču, ja runājam par jaunu ideju ģenerēšanu, tad diemžēl B-cā un pārskatāmā vēsturē ir diezgan daudz bēdīgas pieredzes, kur neviens vien jauns ideju ģenerātors ir "aizbraucis pilnīgās auzās", līdz pat atkrišanai no B-cas. (Piemērams, paskatīsimies jauniešu darbu, kādi tik ģenerātori savā laikā tur nav bijuši). Labs un motivēts entuziasms ir uzteicams un tas ir jāatbalsta, bet tam visam ir otra puse, "spīdekļi " ir labi pamanāmi, bet esmu pārliecināts, ka B-cas īstais darbs t.i. kalpošana turas nevis uz atsevišķiem ģenerātoriem, bet vīriem un sievām, kas dara to, kas jādara! Un tas ir jānovērtē! Tb (no Muldera leksikas) par to labi iesākām sarunu un esam vienisprātis.
Trešdienas vakars [87.110.30.6]
# Iesūtīts: 2007.11.16 21:19:25
Mirga Man gan nepavisam nebija prātā jaunā mācītāju atalgošanas sistēma. Izejas punkts ir cits, ne nauda.

Tur jau tā atbilde! Arī laicīgā sabiedrībā ne vienmēr atalgojums ir pirmajā vietā. Paskatamies klasisko motivāciju sarakstu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 1025