atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mūsdienu luterānisms
p.l.dassy g-pilsētā
Iesūtīts: 2012.01.04 18:58:46
Kā jūs raksturotu mūsdienu luterānismu Latvijā?

Vai mūsdienu luterānisms ir konservatīvs vai liberāls? Kā raksturotu liberālu un konservatīvu luterānismu?

Vai LELB ir konservatīva vai liberāla savā teoloģijā? Pēc kā to noteikt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
p.l.dassy g-pilsētā
# Labojis p.l.dassy g-pilsētā: 2012.01.05 13:18:36
Aivars
piedāvātā diskusija nav par KLB!!!!

Kā Tev šķiet, vai Uldis parakstītos zem Tavas teoloģiskās pārliecības par stūrakmeņiem?
Pamatteoloģiskā pārliecība mums ir viena... atšķiras tikai kkādas otršķirīgas lietas...

Līdz ar to - kā tu raksturotu luterismu KLB - kā liberālu vai konservatīvu?
Konservatīvu, lai gan piekrītu kā Uldis teica konfesionālu un kāds bija pirmās Latvijas laikā ortodoksālais luterisms.


alias [78.84.198.33]
kaut gan - ja jums ir grūti ar finansēm, tad iesaku apdomāt arī pirmo iespēju...
nav manā kompetencē domāt par finansēm draudzēs!

talyc, roberto vai kādu vēl pazīmējušos KLBieti, kurš varētu, izturoties pret sarunbiedru "kā līdzīgs ar līdzīgu", uz ielas evaņģelizēt, nenosūtot viņu uz ftopku

e-piukas = e-puikas! un viņi ir KLbiedrība. Tu būtu vīlies cilvēks, ja atkāktu uz KLB un redzētu, ka lietasKLB nav tādas kā e-puikas sevi prezentē...

nja.. atpazīstamība ir laba un reizē slikta lieta, ar ko var cilvēkus maldināt!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.01.05 13:19:58
p.l.dassy g-pilsētā
piedāvātā diskusija nav par KLB!!!!
Tomēr tmas pieteikumā pati vaicā:
Kā jūs raksturotu mūsdienu luterānismu Latvijā?

Vai tad KLB nav luteriski?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:22:10
Mārtiņš
Klau, ja tā padomā, diskusijas pieteikumā ir interesants vārdu salikums `modernais luterisms`, kas pats par sevi norāda uz kaut kādu dinamiku. Principā neslikta tēma varētu būt, mēģināt saskatīt, kas jauns un citādāks ienācis Latvijas luterismā šodien, salīdzinājumā ar 10, 50, 100 gadu vēsturi
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:24:07
Mārtiņš
Sola tur nav.
kas Tev brilli vajag? kur es rakstīju: Sola Luther ? nu tāc beidz lietas izdomāt, bet lasi, ko rakstu! un pajautā, ja kkas Tev liekas!

Tur, kur luterisms atšķiras no kristietības (jeb nav kristietība), tas ir herēze (vai vismaz kaut kāds grēcīguma stāvoklis).

vai, vai, vai... tātad Tu saki, ka kristietība = 100% luterānisms!
vai luterānisms nemāca, ka visi cilvēki ir grēcīgi un visi spriež grēcīgi... a tu gribi luterismu pataisīt par svētāko reliģiju pasaulē!
es vēl piekristu, ka teiktu, ka Tu tā saproti, ka tā ir! bet nu esi Dievs, ka vari tā apalvot!
es esmu cilvēks un dzīvoju te virs zemes un esmu luterāne pēc Lutera. un luterānisms ar māca, ka Luters nav nekāds svētais, ja nezini!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:25:19
p.l.dassy g-pilsētā
Klau, ja var tēvišķu padomu...
aizej paēd pusdienas
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:25:32
alias [78.84.198.33]
kātad... kas es kāda turbo mašīna?
vai tad te man nav jārunā ar jums vairākiem? es te ir viena, ja nav pamanīts?!!!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:26:34
Aivars
Piekrītu viedoklim, kas saka, ka luterisms ir baznīcas nepārtraukta reformācija, paturot fokusā Kristu (vai visas solas ). Kristus ir nemainīgs, bet pasaule mainīga, un baznīcai kā pasaules sastāvdaļai ir jāmainās (jāreformējas), lai nepazaudētu nemainīgo mērķi un ceļu - Kristu.
p.l.dassy g-pilsētā
# Labojis p.l.dassy g-pilsētā: 2012.01.05 13:28:06
Aivars
nu bet vai tad kristīgās konfesijas nav vairākas? nevis tikai luterisms?
es vairāk uzskatu, kas nesakrīt ar 1 Sola scriptura; 2 Sola fide; 3 Sola gratia, tas nav luterisms!
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:30:22
Mārtiņš
Piekrītu viedoklim, kas saka, ka luterisms ir baznīcas nepārtraukta reformācija, paturot fokusā Kristu (vai visas solas ). Kristus ir nemainīgs, bet pasaule mainīga, un baznīcai kā pasaules sastāvdaļai ir jāmainās (jāreformējas), lai nepazaudētu nemainīgo mērķi un ceļu - Kristu.
āmen!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:30:47
p.l.dassy g-pilsētā
Brilles man ir, un brille attiecīga vieta arī

Ja nopietni, tamdēļ arī norādu, ka patiesā luterismā nekāda sola Luther nav un nevar būt. Bet tavs uzstādījums par Luteru kā stūrakmeni pēc būtības sanāk kā vēl viena sola "tikai Luters".
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:31:11
alias [78.84.198.33]
jā! šī diskusija, jau sen ir beztēmā
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:31:24
Mārtiņš
Jā, tas ir interesanti, ka reformāciju var saprast vai nu kā konservēšanos Kristū vai arī kā atjaunošanos Kristū
Laikam jau visu izšķir tas, vai cilvēks dzīvo mītā par zaudēto zelta laikmetu, vai arī raugās uz Kristus nākšanu godībā
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:31:56
p.l.dassy g-pilsētā
āmen!
Pateicība Dievam, ka vismaz vienā esam vienprātīgi!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:32:21
p.l.dassy g-pilsētā
klau, tu iesi vienreiz paēst, ko?
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:33:17
Mārtiņš
nu ko tu ņemies?
es saku ko citu? es teicu Luters + luterāņu teoloģija! ko tu uz to Luteru tikai uzsēdies? Cienījams cilvēks, kas to visu aizsāka! un pieminēšanas vērts saistībā ar luterānismu! ko domā Kristus tiešā veidā luterānismu aizsāka... pārnestā, protams!
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:38:03
Aivars
nu kas ir?
es cenšos dusmas valdīt par jūsu šitādu rīcību....
galvenais ir kko pa savam saprast un tik rullēt...

te tač nav saruna, bet manis bombardēšana!!! izraujot no konteksta, kurā saku lietas!
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:39:18
alias [78.84.198.33]
kā tas praktiski izpaužas ar šiem patiesi ticīgajiem citās konfesijās? varbūt derētu kopīgi kristīgi pasākumi, dievgalds utt.?
praktiski:
pie dievgalda nevar nākt, bet uz dievkalpojumiem klausīties un pasākumos var piedalīties! visi mīļi aicināti!
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:39:32
viss! eju ēst!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:42:01
p.l.dassy g-pilsētā
Nu tad nu beidzot! Lai labi garšo, un turpmāk neēdusi labāk nediskutē!
p.l.dassy g-pilsētā
# Labojis p.l.dassy g-pilsētā: 2012.01.05 13:43:23
Aivars
a varbūt vnk nevajag braukt man augumā, ja nesaprot visu, ko saku? vajag precizēt un tad, ja ir par ko braukt to var darīt!!!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 31 , pavisam kopa bijuši: 722