atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mūsdienu luterānisms
p.l.dassy g-pilsētā
Iesūtīts: 2012.01.04 18:58:46
Kā jūs raksturotu mūsdienu luterānismu Latvijā?

Vai mūsdienu luterānisms ir konservatīvs vai liberāls? Kā raksturotu liberālu un konservatīvu luterānismu?

Vai LELB ir konservatīva vai liberāla savā teoloģijā? Pēc kā to noteikt?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.08 21:23:52
http://www.youtube.com/watch?v=fDlH0EuoEgY
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.08 21:43:01
Uldis
ir gadījies būt tādā jautrībā kā Tu apraksti... un dažkārt uz to visu garīgi jāskatās! un piedot nodarījumu! ja pats esi tās priekšgalā, visbiežāk nepamana robežu, kad tiek aizvainots kāds, jo ir taču jautri... piedot, nenozīmē neteikt un neaizrādīt par meliem/nepatiesību, kas iespējams nav bijusi ļauni domāta...

ir arī būts tādā jautrībā, kur nevienu neaizvaino... bet uzslavē vai cenšas pasmieties par kko skaistu! un tā ir lielāka jautrība par pirmo, lai gan daži to nepazīst.. un uzskatu, ka tā ir jautrība, kas nāk no Dieva! pat iztiekot bez ironijas un sarkasma!
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 21:50:41
p.l.dassy g-pilsētā

Pārpratumi ir pārpratumi; kļūdas ir kļūdas; meli ir meli.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 21:51:04
Aivars

Tu gan esi romantiķis!
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 21:57:17
p.l.dassy g-pilsētā

Vai tad tā nebiji tu, kas vēlējies kaut ko zināt par luterismu mūsdienās un it īpaši mūsu zemē pēdējos 20 gadus? Kolīdz tev šī iespēja rodas, tā tu bēdz krūmos. Vai tu domā nonākt pie patiesības bez ciešanām, bez upuriem, bez sāpēm? Ja tu baidies no šīm lietām, tad kāpēc tu esi TF? Kā tu vari būt patiesības mīlētāja, ja tu pacieti melus? Padomā par šīm lietām!
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.08 21:57:28
Uldis
vai nu Tev pašam nesagādās sameloties?
vot man sanāk... ne visai bieži... varbūt pat pa retam, bet pats taču zini kāda tā sajūta nav labā... lai gan es cenšos pateikt, ka samelojos un atvainojos... bet saprotu, kā jums lieliem vīriem tāda vaļsirdīga atzīšanās nav pa spēkam dažkārt
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:00:28
Starp citu nekāda shizma 1996. gadā nenotika. Tajā laikā nebija nedz KLB, nedz ATA draudzes.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:01:17
Uldis

Jauki parunāties ar veciem amatbrāļiem, vai ne?

Tu savās atmiņās gribi būt «neuzvaramais ticības varonis» staltā zirgā – tas ir tik cilvēcīgi un tik saprotami … vienīgi uzmanies, kad gozējies savu sendienu spozmē citu to liecinieku klātbūtnē – viņiem bija un būs dažādi notikušā redzējumi, un nav izslēgts, ka tajos tavs tēls neatmirdzēs sniegbaltā spožumā.

No tevis sacītā nekļūst skaidrs – vai tu to Vanaga interviju pats arī lasīji, vai tikai atstāsti pārstāstu? Pieņemot, ka tāda intervija ir bijusi un tanī tiešām bija rakstīts kaut kas līdzīgs tevis stāstītājam – kāpēc iedomāties, ka Vanags runāja tieši par tevi …

Tāpat nav izskaidrojams tavs fatālais naids pret Modri Plāti … atceroties, cik ļoti daudz viņš darīja, lai ievadītu tevi kalpošanā … kā tu pats stāsti – tu lūdzi Modrim, lai viņš tev sarunā transportu tavās draudzēs …

bet citādi – visos tavos vārdos kopā ir tik pat daudz taisnības, kā frāzē: „tāpēc arī esi tālu prom no kalpošanas”.

Dzīvo vien mierīgi tālāk ar šo apziņu un neliecies traucēties …
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:02:20
Uldis
es teicu Iesūtīts: 2012.01.08 21:43:01piedot, nenozīmē neteikt un neaizrādīt par meliem/nepatiesību

un TF te maz ko dod... par šīm lietām katram kristietim jādomā, jārunā bet es nedomāju, ka jākaro! tā ir mana nostāja... jo dzīvē ir bijušas tādas netaisnības(es piekāpos, lai gan man bija iespēja panākt savu), tad Dievs ievieš taisnību... un arī par labu man, lai gan neko tādu negaidīju un pat nevēlējos, jo tam otram cilvēkam slikti gāja...
ir konkrēti piemēri...
bet tas būtu gari!
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:02:22
p.l.dassy g-pilsētā

Nē! Pēdējos 20 gadus nav sanācis. Vismaz neapzinos. Ja man jārunā nepatiesība, labāk klusēju. Tas ir veselīgs princips. Varbūt nav izdevīgi, bet svētīgi.
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:08:24
Juris Saivars un Uldis
jūs abi divi vienādi!
atvainojiet, cienījamie un augsti godātie...

kā viens tā otrs cenšas otram "iekraut"... par kko! kā viens tā otrs cenšas pierādīt taisnību! abiem jums pa daļai taisnības un pa daļai ne, jo pretējā gadījumā kašķis te nebūtu...
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:11:12
Uldis
apsveicu, ka sanacis tik ilgi noturēties!
es ar tā varēju teikt pirms laika, kad samelojos vienreiz vai pat vairākas reizes māsai... aij mums vnk trakas attiecības, ja tā to var nosaukt! ne jau aiz naida... vnk varbūt esam pārāk līdzīgas
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:13:38
p.l.dassy g-pilsētā
si minors...
un kura te tagad visus pamāca?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:25:56
Juris Saivars

Nē, Juri! Tieši otrādi. Es pat cienu Modri Plāti. Protams, es nepiekrītu viņa viedoklim daudzās lietās. Bet viņš, cik man bija izdevība būt ar viņu kontaktā, nekad nav sēpies, nekad nav izlicies par to, kas viņš nav. Un kā jau teicu, viņš rūpējas un cik vien varēja gādāja par viņam uzticētajiem mācītājiem. Viņš arī ļoti rūpīgi vadīja viņam uzticēto prāvesta iecirkni. Regulārie un sagatavotie konventi - to derētu katram pamācīties. Mēs nešķīrāmies naidā vai dusmās. Es drīzāk domāju, ka mēs abi sapratām, ka nevaram būt viena iecirkņa kolēģi. Tas ir viss.

Es arī atzīstu, ka esmu daudz grēkojies savos izteicienos. To nekad neesmu noliedzis un arī neliegšos. Tas jau nav svarīgi. Tas Kungs ir mans Aizstāvis. No kā man bīties?! Kā tajā psalmā: tas Kungs ir mans gans..

Kas attiecas uz interviju, tiešām neatceros, kas tas bija par žurnālu vai laikrakstu. Bet tur figurēja Vanaga vārds un šis stāsts. Tāds Latvijā pagaidām ir viens.

Tu savās atmiņās gribi būt «neuzvaramais ticības varonis» staltā zirgā – tas ir tik cilvēcīgi un tik saprotami - paņirdzi, paņirdzi! kas gan tev cits atliek?! Ja nu vienīgi kārtējo kompromatu sameklēt.

vienīgi uzmanies, kad gozējies savu sendienu spozmē citu to liecinieku klātbūtnē – viņiem bija un būs dažādi notikušā redzējumi, un nav izslēgts, ka tajos tavs tēls neatmirdzēs sniegbaltā spožumā. - izklausās pēc draudiem?

visos tavos vārdos kopā ir tik pat daudz taisnības, kā frāzē: „tāpēc arī esi tālu prom no kalpošanas ”. - pēc taviem vārdiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:30:54
p.l.dassy g-pilsētā

jūs abi divi vienādi - neesam mēs gan vienādi. Pilnīgi pretēji. Vajag tomēr ņemt vērā faktu, ka mēs visi stāvam Dieva priekšā, kas zina visu - kā ir un kā nav bijis. Tāpēc -vai nu runā patiesību, vai klusē.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:36:45
p.l.dassy g-pilsētā

un TF te maz ko dod... - ko tu gaidīji, iestājoties TF? Vai kristīgu izpratni/ Vai ticības padziļināšanu?
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.01.08 22:37:07
p.l.dassy g-pilsētā

kāds kašķis? neredzu šeit tādu …

tas, kas šeit notika – Uldis vienkārši aizbēra tavu tēmu … pavisam - pasaki viņam par to paldies.




over and out
rainars
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:39:02
p.l.dassy g-pilsētā

# Iesūtīts: 2012.01.08 20:48:54
protams aizvainojums ir liela, ja nepatiesi apmelo!

bet vai varētu vismaz šajā kristīgajā forumā neapsaukāties?


Atļaušos tevi stiprināt :10 Svētīgi taisnības dēļ vajātie, jo tiem pieder Debesu valstība.
11 Svētīgi jūs esat, ja jūs lamā un vajā un ar meliem par jums runā visu ļaunu Manis dēļ.
12 Esiet priecīgi un līksmi, jo jūsu alga ir liela debesīs, jo tā tie vajājuši praviešus, kas pirms jums bija.
13 Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama.


Ja kāds šķietas Dievam kalpojam un nesavalda savu mēli, bet maldina savu sirdi, tā kalpošana ir velta.(Jēk.)

15 Bet turiet Kungu Kristu svētu savās sirdīs, būdami arvien gatavi aizstāvēties pret ikvienu, kas vaicā par cerības pamatu jūsos;
16 tomēr gan ar lēnprātību un bijību, paturot labu sirdsapziņu, lai, kur jums ceļ neslavu, top kaunā tie, kas nopeļ jūsu labo dzīvi iekš Kristus.
17 Jo ir labāki ciest, darot labu, ja Dieva griba to prasītu, nekā darot ļaunu.


Vēl palasi 2. kor.6 nodaļu un 1. Pēt.5nodaļu.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.01.08 22:45:00
Uldis vienkārši aizbēra tavu tēmu … pavisam - tieši otrādi, atvēra. Vai mēs gribam celt ideālu baznīcu, bez krunkas, bez traipiem? Ja mēs gribam nonākt pie patiesības, mums ir jārunā gan par patīkamām, gan nepatīkamām lietām. Tagad mēs runājam par nepatīkamajām, lai vēlāk būtu iemesls runāt par patīkamajām.

Bez strīda nav iespējams iztikt. Visur tur, kur ir divi viedokļi, tur būs strīds. Ja mēs centīsimies apslēpt pagātnes kļūdas, tad nākotnē tās neizbēgami atkārtosies. Nekas šajā pasaulē nav jauns. Viss jaunais jau ir labi aizmirst vecais. Tāpēc mācīsimies, lai vecais mūs nepatīkami nepārsteigtu.
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.08 22:50:13
nu tač beidziet, abi!
es teicu, abi labi!!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 470