atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāds ir teoloģijas mērķis/uzdevums?
deprofundis
Iesūtīts: 2007.11.12 20:20:43
Es zinu, kas ir teikts luteriskās dogmatikas grāmatā, bet mani ļoti interesē, ko jūs atbildētu, neieskatoties grāmatā to, kāds ir pareizais viedoklis.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.21 11:47:38
Kārlis sj, tu domā jaunas valodas radīšana, jeb tādas valodas radīšana kas hmmm... ļauj par Dievu runāt... interesants projekts.
rainars
# Iesūtīts: 2008.01.21 22:54:04
Teoloģijas mērķis ir sniegt ,izskaidrot un izzināt visu par un ap DIEVU un DIEVA lietām.Man pat liekas viens luterāņu mācītājs ko līdzīgu teica bībeles stundās.
rainars
# Iesūtīts: 2008.01.22 06:49:44
Paldies par skaidrīti.Tad jau vēl ar iznāk ka ar citiem ļaudīm un mīlestību.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.01.22 11:36:37
Lai teologi gudri varetu padiskutet par lietam kas vienkarsam baznicenam ir mazsaprotamas un lai varetu pakasities kura konfesija ir pareizaka
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.22 14:50:30
Teoloģijas viens no uzdevumiem tā kā būtu radīt skaidrību terminos, lai ar vienu jēdzienu visi saprastu aptuveni to pašu. Citādi nekāda īsta domu apmaiņa neiznāk, ja ar to pašu vārdu cilvēki izprot dažādas lietas.
rainars
# Iesūtīts: 2008.01.23 00:46:40
luterān
neviens jau neliedz iztikt ārā no nezinīša statusa ver sirdi vaļā pa īstam laid iekšā darboties svēto garu un ..........
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.24 10:22:56
vilks, bet vai tad ne no centieniem definēt Dievu top herēzes?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.24 11:17:27
vilks... nja ij kā parastam mirstīgajam izšķirt?
rainars
# Iesūtīts: 2008.01.24 22:34:52
Nesatraumē Mulderu, VILKS , ar svēto garu.Varbūt ka viņš nemazam nav pa ritīgam jutis SVĒTĀ GARA klātbūtni.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.25 12:23:11
rainars, man prieks, ka tev pratvietiskas spējas un garu izšķiršanas dāvana, ka ar muguras smadzenēm Garus atpazīsti Redz ne visiem šī dāvana dota! Citiem nākas izlāpīties ar Raksitem nepaļaujoties uz to, ko nu kurš jūt... ķīmijas dažādas ir!
rainars
# Iesūtīts: 2008.01.27 10:59:45
Jā katram savs , kā sacīt.Vilks tie nav secinājumi ,bet reālas jušanas.Varbūt der pārlasīt APUSTUĻU DARBUS kādu 2. , 3.un 4.nodaļu vismaz.Brāļi un māsas KRISTŪ visi mēs neesam vienādi un DIEVS mums katros izpaužas savādāk.man piemēram caur aizvērtām acīm iespīdēja gaišs gaismas kūlis un es tajā mirklī dzirdērju ne-zemiskas skaņas.Nesapratu kas notiek,atvēru acis un skatīju kura lampa mani abžilbināja ,bet protams tur tādas nebija.Tajs dienās ar sapratu pa īstam JESUS NOZĪMĪGUMU arī manā dzīvē .pirms tam bija tikai DIEVS un baznīcas apmeklējumi.Varētu ar citas liecības runāt bet to labāk dzīvajā ja vēlaties.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.01.29 09:30:00
Balss
Teoloģijas viens no uzdevumiem tā kā būtu radīt skaidrību terminos, lai ar vienu jēdzienu visi saprastu aptuveni to pašu. Citādi nekāda īsta domu apmaiņa neiznāk, ja ar to pašu vārdu cilvēki izprot dažādas lietas.
Kā tad teoloģija skaidro tos pašus jēdzienus kā `gars`, `nāve`, `grēks`, `svēts`, `garā nabags`?
vilks
# Iesūtīts: 2008.01.29 15:09:20
Kā tad teoloģija skaidro tos pašus jēdzienus kā `gars`, `nāve`, `grēks`, `svēts`, `garā nabags`?
tam laikam vajadzēs jaunu diskusiju.
Mulders
# Labojis vilks: 2008.01.29 15:16:04
Šexna, ir jēdzieni, kas tiek saprasti intuitīvi! Tāpat kā punkts, taisne, elektrība, gravitācija! Bez skaidrojuma!
___________________________________
ja vēlies par to runāt, lūdzu, sāc jaunu diskusiju. M.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.24 09:29:07
Varētu man liekas paturpināt diskusiju par teoloģiju.
Jo:

Trilobīte teica:
..es nesaprotu, kādēļ cilvēki iedomājas, ka teoloģija principā ir partunāšana tirgus tantiņu līmenī. Un katrs nāk ar tādu ATKLĀSMI, tipa, kā jūs visi, duraki, nevarējāt līdz tam aizdomāties -vai Dievs ir uz Marsa. Piedodiet, bet mani tas kaitina. Jo vairāk tādēļ, ka it kā taču būtu skaidrs, ka, ja man ir dabaszinātņu maģistrs, tad es nevarētu būt pilnīgi atsaldēta un spriest tādā līmenī.

Es teicu:
Nu nē, vismaz es iztēlojos, ka teoloģija ir ļoti smalka padarīšana, mani tik aizdomīgu dara, tas, no kurienes šī `zinātne par Dievu` iegūst datus par pētāmo objektu.

Trilobīte atbildēja:
Objekts pats par sevi ir atklājis tik daudzi, lai varētu izdarīt attiecīgus secinājumus.

Nu un Askēts vēl piebilda:
...lielie teologi parasti tā vietā lai sniegtu savas dziļās, gudrās atbildes uz vienkāršo cilvēku jautājumiem, atbild ar "tu vienkārši muļķis esi un nekā nesaproti no teoloģijas". Dabiska cilvēka reakcija ir šo "argumentu" pāradresēt pretējā virzienā, kā arī tas rada pamatotas aizdomas, ka tā lielā teoloģija nav nekas vairāk par labākajā gadījumā sarežģītu koncepciju kāršu namiņu, kuru apgāž pat visprimitāvākie argumenti, kas tad laikam arī ir iemesls, kāpēc uz vienkāršiem jautājumiem lielie teologi atbildes nesniedz. Pretējā gadījumā tas radītu psiholoģisku diskomfortu, ka jau pašos pamatos ir aplamības, kas arī padara bezjēdzīgas tās sarežģītās koncepcijas, par kuru pārzināšanu lielie teologi tik ļoti lepojas.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.24 09:58:16
Trilobīte
Man domāt, tas varētu būt tāpēc, ka teoloģijas secinājumi ir principā nepārbaudāmi. Tas tirgotājs neironizētu par jautājumu, vai uz Marsa ir mazie zaļie marsieši. Jo to principā iespējams noskaidrot.

Bet, protams, jāatzīst, ka teologi sniedz vismaz intelektuāli apmierinošas atbildes uz jautājumiem, sk. Tavu atbildi Bičai .
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.24 10:41:35
ticiibas /teologjijas?/ auglji ir reaalaaki par reaaliem nepaarliecina ?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.24 10:44:42
Rosalie
Man liekas, uz augļiem jau parasti nefokusējas. Nu, teiksim, jautājums, vai Svētais Gars iziet no Tēva jeb vai no Tēva un Dēla kopīgi - nu, kādi augļi tur var būt, ja neskaita lielo shizmu?
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.24 11:47:38
kaapeec tev tas ir svariigi ?

triisvieniibaa briinishkjiiga pasaule radiita - nepietiek ?
masiks interesējas [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.24 12:29:17
Rosalie
un kur atrodas šī brīnišķīgā pasaule? kur tādu esi redzējusi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 2863