atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem ATHEISMUS - pro et contra
Juris Saivars
Iesūtīts: 2011.12.19 01:12:08
Ateisms – no grieķu ἄθεος, bezdieva
Tēma uzsākta, lai izprastu un definētu minētā uzskatu kopuma kompleksitātes aspektus
visu uzskatu cienītāji aicināti ar cieņu atcerēties tos, kas tikuši notiesāti un sodīti ar nāvi par dievu zaimošanu - Jēzu no Nācaretes tai skaitā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.12.20 13:33:06
Mārtiņš
Zini, man gan liekas, ka dažu bezdievju slimīgas histērijas te atkal pienāktos notīrīt no foruma skatuves.
Bet, kamēr vēl uzskatāmie piemēri ir redzami - kā Tev šķiet, vai tik perversas fantāzijas par Dievu, neliecina vispirms par pašu fantazētāju perversitāti.
Matīss aka gnidrs aka mikro ir tikai viens no vairākiem foruma bezdiebjiem, kuru teksti vedina uz domām, ka ateisms ļoti bieži ir vienkārši perversija, par kuras objektu ir izvēlēts Dievs. Un tur nav jēgas meklēt argumentus, piedāvāt savu pieredzi, liecības, jo tas ir tāds irracionāls slimīgs dvēseles stāvoklis, ar ko cilvēks kaut ko savā dzīvē mēģina kompensēt. Viņiem vajag kaut ko ienīst un Dievs, Baznīca, kristieši kaut kā pievelk viņu slimīgo psihi, līdzīgi kā citiem par šādiem naida fetišiem kalpo žīdi, homoseksuālisti, sievietes, vīrieši, latvieši, krievi utt..
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:09:02
Daži zēni ir stipri noreibuši no Dieva dāvātās brīvības un savas dzīves tukšuma, ka šķiet ir atļauts viss!
Cik vēl nesen, nemaz tik daudz gadus atpakaļ, pašu letiņu bezdievji plosījās un trakoja, pa naktīm dauzot un nolaužot kapos krustus, sitot dievnanu logus, aizdedzinot; izsmejot vai pat uzbrūkot mācītājiem, ticīgajiem. Bija arī cilvēki, kas to visu piesedza. Neviens vien par šiem melnajiem darbiem varētu daudz pastāstīt.
garām ejot [58.68.138.200]
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:12:07
Rosalie
Masik, nedomaaju vis.

tadā gadījumā tev nav taisnība iekš: Paradoxaals gan. Vai absurds-domaaju, ka ne.

Absurdums slēpjas iekš vārdu spēles, kur zem abstraktas ticības dajebkam ir pabāzta konkrēti reliģiskā ticība, konkrēti vienai reliģijai, tādā veidā voluntāri monopolizējot vispārīgu jēdzienu un pārdefinējot to kā šauri konkrētu.

Ja ar ticību tiek domāta ticība vispārīgi - tad tā ir gan ticība Jēzum, gan Darvinam. Savukārt šī vispārinātā ticība kā reiz nozīmē reālu risku pašapmānam. (skat ticības definīciju).

No tā izriet tikai viens - Dimitera kungs ir pateicis vispārīgu glupību, kas konkrētā kontekstā ir vienkārši patīkama konkrētam pilsoņu lokam.
garām ejot [58.68.138.200]
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:16:16
Mārtiņš

Parastais neticīgais ir cilvēks, kurš neatzīst dažādus pieņemtos "augstāko spēku" skaidrojumus un doktrīnas, un vienlaikus nav pārliecināts, ka tādu vispār nav .

Nepareizi. Tas ko tu nosauci par "parasto neticīgo" - tas ir agnosticisms. Tā saucamais "vājais ateisms".
Likumsakarīgs jautājums - a kapēc tad neatzīst tos dažādos pieņemtos augstāko spēku skaidrojumus un doktrīnas?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:20:28
Aivars
Šoreiz šī ir tēma par viņiem. Paši sev liecība.
Bet vispār skaidrs, ka mums nav jāuztur Gehennas ieleja tiem, kas nevēlas respektēt namatēvu un mājiniekus.
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:24:04
Raimonds
Cik vēl nesen, nemaz tik daudz gadus atpakaļ, pašu letiņu bezdievji plosījās un trakoja, pa naktīm dauzot un nolaužot kapos krustus, sitot dievnanu logus, aizdedzinot; izsmejot vai pat uzbrūkot mācītājiem, ticīgajiem. Bija arī cilvēki, kas to visu piesedza. Neviens vien par šiem melnajiem darbiem varētu daudz pastāstīt.

Tad ko teikt par rūpniecisku ``neticīgo`` iznīcināšanu n-to gadsimtu gaitā, ja tevī izraisa šoks par kaut kādiem random margināļiem-sātanistiem, kuru grupējums labi, ja sastāda 10 cilvjus un, kuri tur labākajā gadījumā spējuši pāris cilvjus nomušīt, atšķirībā no miljoniem, ko spēja un izdarīja tieši to pašu, ko viņi n-tos gadsimtus ar zaļo gaismu kristīgais establišments? Galvenais, ka mūsdienās šos antiteistiskos slepkavas tiesās tie paši sekulārie ateisti un piespriedīs viņiem bargu sodu, kamēr jūsu zelta laikmetā jebkurš, kas nogalināja infidelu bija varonis un Jēzus azotē vietu nodrošinājis, ar indulgencēm apkāries ticības kara veterāns
Nārvalis
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:24:38
It kā nekāda sakara, bet prikola pēc ielikšu. Vienmēr ir labi paplašināt zināšanas: http://rabarbers.blogspot.com/2009/08/ateistu-diskriminacija.html
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:24:52
Aivars
mēģina kompensēt. Viņiem vajag kaut ko ienīst un Dievs, Baznīca, kristieši kaut kā pievelk viņu slimīgo psihi, līdzīgi kā citiem par šādiem naida fetišiem kalpo ******, homoseksuālisti, sievietes, vīrieši, latvieši, krievi utt..

Cik smieklīgi, ka to saki tieši tu. Pilnīgi noteikti esi šī foruma naidīgākais un žultainākais un histēriskākais posteris, kam vēl pie visa ir tiesības banot IP adreses uz emociju viļņa kā tu to ne reizi esi izdarījis, tajā skaitā nulle kā ar manējo, vēl arvien neapzinoties kā strādā dinamiskās IP adreses.

Btw, mikro, lai kas tas arī nebūtu, nav mans alts. Es savus jūzerneimus vienmēr atvasinu no sava oriģinālā, lai zina ar ko darīšana.;]
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:26:18
Dzēs vien ārā manus postus un parādi savu mīkstčaulību.
garām ejot [58.68.138.200]
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:28:20
Mārtiņš
Bet vispār skaidrs, ka mums nav jāuztur Gehennas ieleja tiem, kas nevēlas respektēt namatēvu un mājiniekus.

nu pie šādas zajavas, būtu labi ja paskaidrotu - ko tu saproti ar namatēvu un mājinieku respektēšanu? Bezierunu kristietības pieņemšanu da nokaunēšanos un pelnu uz savas galvas kaisīšanu par to ka esam tie kas mēs esam? Vai kā?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:49:57
Nosauc kaut vienu no šīm ``zajavām`` un no tām attiecīgi izrietošiem uzskatiem par kosmosu, morāli/ētiku un likumdošanu.

Jau nosaucu - Darvinisms

Pilnīgs BS. Ateists var noliegt zinātni kā tādu, nemaz nerunājot par kādu konkrētu teoriju, un uzskatīt, ka sugu izcelsmi nosaka Universālais Špicpūvicss. Netic jūsu javreju dievam, tātad ateists paļubomu. Nekādu citu priekšnosacījumu nav. Pats termins `ateisms` ir kristiešu izgudrots, lai apzīmētu infidelus. Viss.

Shis gan ir BS. Ibo nav naacies satikt nevienu taadu Ateistu. Savukaart, piemeeram, kaads animists vai WooDoo chudjiks var noliegt "jeverju dievu" un tomeer nekvalificeeties par Ateistu. Taatad VEELREIZ tu demonstree nespeeju analizeet pat savu pasaules uzskatu.

Mani pasaules uzskati ir daudzu saskaitāmo summa. Es brīnišķīgi saskatu katru no saskaitāmajiem un arī summu, ko šie uzskati veido tā kā savus bērnišķīgos uzbraucienus, kas nemainīgi tiek celti uz kaudzes ar salmuvīriem pamatā, pietaupi.

Tu briinishkjiigi esi paarliecinaats par to ko saskati, bet pagaidaam tavas zajavas neliecina ka tu tieshaam ko saskati.

Patiesībā nē. Es vispār neticu nekam, kā eksistenci neesmu novērojis vai par to neesmu uzzinājis no uzticamiem avotiem konkrētu detalizētu informāciju. Principā es viegli pieļauju iespējamību, ka mūsu realitātei varētu būt Autors. Lieta tāda, ka es šamo nesauktu par Dievu, nekad neietu uz ``dievnamiem`` un jamo nepielūgtu, jo ***? Esmu openminded universa un visas eksistences at large izcelsmes sakarā, taču tajā pašā laikā nejūtu vajadzību pievienoties kādas reliģijas no pirksta izzīstajiem uzskatiem par vienīgo pareizo šīs izcelsmes skaidrojumiem, nemaz nerunājot par arhaiskajām un tīri pašu cilvēku kodificētajām morāles normām, kas vienmēr iet komplektā.

Tas nekaadiigi netraucee tev sevi pozicioneet kaareiz "vieniigajaa pareizajaa" uzskatu sisteemaa... no kuras, protams, Kristietiiba un dajebkura cita altenratiiva shkjiet "no pirxta izziista"... Luuk arii ateistiskaas implikaacijas.

Nu nespeej ateists pateikt neko origjinaalu ko jau tuukstoshiem ateistu pirms un peec vinja nav teikushi... Taa pati bravuura ar veelmi buut "origjinaalam" un nekas cits kaa viduveejs visai skopi domaajoshs ateists vienalga nesanaak.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.12.20 14:50:51
Matīss Ozoliņš
Ko Tu gribi ar to visu pateikt?

Iebilst mēs visi mākam, pret vecākiem, ģimeni, bērniem, draugiem, pret valsti, pret savu dzīvi utt., bet ko Tu piedāvā un liec vietā? Jo nevar visu laiku teikt, man tas nepatīk, visi slikti, ir arī kaut kas pozitīvs.
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 14:55:46
Un par tavu iedomu uzskatu principialitāti reāla apdraudējuma priekšā, atļauj pasmīnēt. Neticu. (Maartinsh)

Šito palaidu garām (paldies just me).
Tātad atrast sevī ticību random dievam pamatā iedvesmo bailes no ``apdraudējuma``? Nevis absolūtā mīlestība un sirdsapziņu mierinošais piedošanas glābiņš par jebkuriem nedarbiem no JK puses? Izskatās, ka tu bez maz vai tīksminies par iespēju, ka es un līdzīgie pirms nāves, aiz šausmām un prāta aptumsuma attiecīgajā bioloģiskajā smadzeņu mazspējas stāvoklī, vadoties no saviem dzīvnieciskajiem izdzīvošanas instinktiem, pieķersies pie tādas vai citādas metafiziskas nemirstības doktrīnas. Čista aiz bailēm no nāves. Tad ko tas saka par reliģiju, kas izveidojusies, lai apspiestu sevī šīs elementārās nāves bailes?
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 15:15:33
Jošs Mulders
Jau nosaucu - Darvinisms

Tātad tu ķeries pie salmiem kā vienmēr. Manis pēc sugu metamorfozei var būt cits cēlonis. Kamēr jūsu teisms nedod koherentāku izskaidrojumu elementārai evolūcijai (kas ir novērojama un loģiski saprotama), tikmēr es to turu par normālu darba hipotēzi? Ja uzradīsies atklājumi, kas to pilnībā apgāž, tad pieņemšu jauno darba hipotēzi, for you see, mani neinteresē piesliešanās ērtai teorijai, bet tikai patiesība. Darvinisms manu dzīvi nepadara labāku vai sliktāku.

Tas nekaadiigi netraucee tev sevi pozicioneet kaareiz "vieniigajaa pareizajaa" uzskatu sisteemaa... no kuras, protams, Kristietiiba un dajebkura cita altenratiiva shkjiet "no pirxta izziista"... Luuk arii ateistiskaas implikaacijas.

Smieklīgākais ir tas, ka tieši jūs sevi pozicionējat kā VIENĪGĀS PAREIZĀS PATIESĪBAS zinātājiem, jo jūs, redz, ticat to un šito rakstu atbilstībai patiesībai bez nekādiem pierādījumiem. Man nav nekāda ``vienīgā pareizā uzskatu sistēma`` par lietām, kuras mums nav zināmas. JUMS ir.
Es vienkārši neņemu katru random pasaku par patiesību. Tas ir nepareizi??
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.12.20 15:18:20
Raimonds
bet ko Tu piedāvā un liec vietā? Jo nevar visu laiku teikt, man tas nepatīk, visi slikti, ir arī kaut kas pozitīvs.

Es lieku vietā humānismu. Cilvēki, mēs visi esam vienā laivā. Nevajag to šūpot katram uz savu pusi, jo redz, tajā pusē nāriņa rēgojās. Labāk ņemam rokā airus, airējam krastā un ceļam kopīgu, savstarpēji izdevīgu un civilizētu sabiedrību. Viss, ko mans vēlas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.20 15:41:01
Matīss Ozoliņš
Ne visi no forumiešiem ir piedalījušies inkvizīcijās, krustakaros un Latvijas paverdzināšanā ar uguni un zobenu. Pat Mulders nevienu raganu nav dedzinājis un netaisās. Interesantāk un arī inteliģentāk ir vispirms mēģināt saprast otru pusi arī tad, ja viedokļi atšķiras. Lūk, par to tad kopīgi jādomā, īpaši Latvijas kristiešu forumā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.20 15:53:18
Matiis Ozolinjsh... tavi texti visai konkreeti un koloriiti atspoguljo to pasaules uzskatu, kas izriet no ateisma...

nerada vēlmi kolbas manipulatoram iespraust mēli ānusā,

Tas nenozīmē, ka es jūsu perversajam Dievam pakaļu sāktu laizīt

Shie texti kaareiz ir tie, kas ljoooti biezhi iet 1:1 kopaa ar ateistisku attiexmi pret pasauli. Un vaardiski apgalvot "Pieljauju ka existee Autors" ir un paliek tikai un vieniigi vaardi ar kuriem tiek meegjinaats simuleet "open mind" staavokli... kaads ateismam nav un buut nevar. Ateisms ir close-minded staavoklis kas nocietinaas un aizveraas jo ilgaak jo vairaak...

Taakaa pagaidaam... ikviens ateists kas sheit ir ienaacis un saacis ko bubinaat 1:1 apstiprina manus noveerojumus, un man nekaadiigi neizdodas kljuudiities, lai arii iisteniibaa gribeetos, ibo noteikti buutu patiikami komuniceet ar gudru pieklaajiigu un kulturaalu ateistu, ibo kazi no taada ko jeedziigu iemaaciitos.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.12.20 16:01:31
Kamēr jūsu teisms nedod koherentāku izskaidrojumu elementārai evolūcijai (kas ir novērojama un loģiski saprotama), tikmēr es to turu par normālu darba hipotēzi?

Un ar ko shis ir pretrunaa tam, ko es teicu.

Tu - ateists. Par patiesu uzskati Darvinismu. Viss! q.e.d. Kaapeec tu puto par to, ka kaads izejot no tavaam vienaam zajavaam visai preciizi speej pateikt kaadas ir citas tavas zajavas, kuras pat neesi pateicis.

Smieklīgākais ir tas, ka tieši jūs sevi pozicionējat kā VIENĪGĀS PAREIZĀS PATIESĪBAS zinātājiem, jo jūs, redz, ticat to un šito rakstu atbilstībai patiesībai bez nekādiem pierādījumiem. Man nav nekāda ``vienīgā pareizā uzskatu sistēma`` par lietām, kuras mums nav zināmas.
Bet tas tev nekaadiigi netraucee droshticami zinaat, ka mums taa patiesiiba nav.

Kaa tev uz iiso galvaa nesaiet. Ilji dziivot pretrunaas tas taa eerti... ilji kaareiz shii kognitiivaa disonanse ir taa, kas manifesteejas visaadaas ar kloaaku saistiitos textos?

Pats saki, ka tu patiesiibu nezini un tev iisit nav viedoklja par to ko nemaz nezini. Bet dikti apvainojies, ka kaads to zin un kaadam shii pateisiiba ir... Kas smiekliigaakais ar visu self-pasludinaato "neko nezinu, neko neuzstaaju, neko nepaarzinu" tu NOTEIKTI zini, kas ir un kas nav no pirxta izziists

JUMS ir.
Bet probleemas tas nekzamdeelj rada tev!

Nezinu kaa darbojas slimiiga ateista praats... man, personiigi, ir ljoti patiikami pakomuniceet ar cilveekiem kas kaut ko tomeer zin un kam ir kaadas patiesiibas druskas, ibo no taadiem var sho to iemaaciities un skat... dziive jaukaaka... pats gudrtaaks... un rezultaataa skat arii nodoklji mazaaki un sviesta kaartinja uz maizes biezaaka.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.12.20 17:00:20
Pastulbi, ka šī droši vien labi domātā diskusija nogājusi uz savstarpēju apvainojumu platā ceļa. Iespējams, tās aizsācējs tomēr vēlējās kaut ko noskaidrot/ pārrunāt, padarot skaidrāku.
Diemžēl laikam ne ateisms ne teisms negarantē spēju korekti diskutēt.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2011.12.21 07:42:30
KPax. Vai no ticīga cilvēka viedokļa ateisti, noliedzot dievu, tiešām nezaimo?

Viedokļi ir dažādi … ir reāls gadījums, kad slavens prāvests apmeklēja kādu draudzi un novadīja tajā dievkalpojumu; pēc tā beigām pie viņa piegāja viens no draudzes pērminderiem un sacīja: „Nu tādu Dievu zaimojošu muldēšanu no kanceles es vēl nebiju dzirdējis!”

Atceros Ziemassvētku dievkalpojumu, kura apmeklētāju lielākā daļa bija ieradušies, lai paņirgātos par baznīcā notiekošo … vai šie latvju dēli un meitas spēja kaut ko noliegt? Viņi bija tā piedzērušies, ka nespētu no „68 uz atpakaļ” noskaitīt …

vai Matīss Ozoliņš spēj zaimot «KMKBSA» (Kolbas Manipulatoru Kuram Baidās Spraust Mēli Ānusā)? Ļoti pārliecinoši! Vai viņš spēj noliegt to ? Šaubos – bet ja spētu, tad varbūt pārstātu no tā tik ļoti baidīties …
----------------------


Matīss Ozoliņš : Pats termins `ateisms` ir kristiešu izgudrots, lai apzīmētu infidelus.

Kļūda … vārds «ateisms» tiek lietots kopš 6gs. AC, kristieši to attiecināja uz sevi - καὶ ἄθεοι ἐν τῷ κόσμῳ (Ef.2:12) … vārdu «infidel» ieviesa 18. gadsimtā.
----------------------


Ctulhu

ļoti vienkāršojot Kurt Gödelneviena sistēma, kas pretendē uz universalitāti, nevar būt iekšēji nepretrunīga. Sistēmai, kas pretendē aprakstīt tik universālu esamību, kā Dievs, ir jābūt pretrunīgai … citādi tā nav vērta pat tā papīra gabaliņa, uz kā to var uzrakstīt.

Un Dieva īpašību neiespējamība … vienmēr jāpatur prātā, ka cilvēka izziņas iespējas ir nepilnīgas – tās vienmēr ierobežos to jautājumu loks un dziļums, ko cilvēks vēlēsies izpētīt; lietojamo izziņas ierīču jauda, to pielietojums; veids kā tiks analizēti iegūtie dati …

Vai tu būtu ar mieru uzrādīt kādu Dieva īpašību, ko uzskati par neiespējamību … un īsumā aprakstīt – cik lielu piepūli pieliki, lai nonāktu pie šāda secinājuma?
Jeb tu noliedz ka parādība var eksistēt par sevi, tikai tādēļ ka tev nav iespējas (dažādu iemeslu dēļ) to iepazīt par sevi? Bet tas taču nozīmētu, ka tu atzīsti parādību, kurā nekas neparādās, vai ne?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 36954