atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir nāves grēks?
svētais
Iesūtīts: 2011.12.13 11:53:16
Vai kāds zina?


1. Jāņa 5:16 Ja kāds redz savu brāli darām grēku, kas nav nāves grēks, tas lai lūdz Dievu, un Viņš tam dos dzīvību, proti, tādiem, kas nedara nāves grēku. Ir nāves grēks, par to es nesaku, lai lūdz.

1. Jāņa 5:17 Katra netaisnība ir grēks, bet ir grēks, kas nav nāves grēks.

Diskusija tikai kristiešiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 10:54:54
Juris Saivars
Jā, bet kas ir īsti zaimošana un runāšana pret Svēto Garu?
svētais
# Labojis svētais : 2011.12.14 11:00:10
Protestants
Es piekrītu tevis izklāstītajam, jo man ir tāda paša pārliecība par šo jautājumu.

Bet vai tu varētu lūdzu atbildēt Jēzus vārdu un tās situācijas konteksta sakarā:

Kas ir zaimot un runāt pret Svēto Garu?

Jo konteksts liecina, par Svētā Gara darbības izpausmēm- dziedināšanas, zīmes un brīnumi, ļauno garu izdzīšanas...Šī konteksta sakarā Jēzus saka šos briesmīgos vārdus - netiks piedots. Un šeit nav norādes vai mājiena uz to, ka kristietis atsakās no Jēzus un ticības uz viņu. Šeit ir pavisam cits konteksts tāpēc šie divi vārdi zaimo un runā , nevis atsakās, noraida, krīt, atkāpjas, apzināti atkrīt utt...
eglīte
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:20:54
svētais
Šis jautājums laikam ir ļoti grūti atbildams, ar daudzu interpretāciju un atbilžu iespējām.
Man liekas, ka tas varētu būt apzināta nostāšanās un ļauna runāšana par patieso, Dieva doto, svēto un labo. Līdzīgi kā vecaji sinedrijā - rakstīts, ka viņi Jēzu nepieņēma un noliedza gan aiz skaudības - re, kā visi iet viņam pakaļ - gan aiz pašlabuma - romieši vēl nāks un atņems mums varu - un apzināti nolēma Jēzu iznīcināt.
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:26:43
svētais
nu zaimotajs un runatasj pret Sv.Garu jau būs atkapies un atkritis no ticības..ne
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:28:51
Man konkrēts jautajums šīs tēmas sakarā.
Pārkristīšanās ir vai nav naves grēks?
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:29:17
No Jonas par tēmu: [213.229.83.205]
Paldies par linku, un sveicieni Jonai.

Te citāts no linkā dotā materiāla:

Ja cilvēks labo, kas izplūst no Dieva Žēlsirdības dēvē par ļaunumu, tas patiešām ir nāvīgs grēks. To pašu var attiecināt uz tādu cilvēka rīcību, kas cenšas apklusināt Dieva balsi, jo šāda rīcība neļauj dvēselēm iepazīt Dieva gribu, saņemt Viņa žēlsirdības dāvanas un tikt glābtiem tā vietā, lai šīs dvēseles pazustu. Dievs dod dāvanas – tā var būt dziedināšanas dāvana, atziņas runa, pravietojums vai jebkāda cita dāvana – un šīs dāvanas vienmēr ir paredzētas, lai celtu Baznīcu. Dieva dāvanas izplūst no Viņa neizmērojamās Žēlsirdības. Ja kāds pavisam netic Dieva dāvanām, tad šāds cilvēks savā sirdī automātiski mazina Dieva Žēlsirdības ietekmi. Tiek mazināta nevis dāvanas nesēja vai pašas dāvanas, bet gan Dieva Žēlsirdības nozīme.
Ja cilvēks sāk tiesāt Dieva darbus un uzskatīt tos par ĻAUNUMU, tos vajāt un apmelot, piedēvējot tos ļaunajiem gariem, tad šāda rīcība var tikt klasificēta kā Svētā Gara zaimošana. Dievišķā darbība, kuru iedvesmo Svētais Gars, tiek dēvēta par ļaunumu un tā ir zaimošana. Piemērs šādai rīcībai ir arī Svētajos Rakstos, kad Jēzus izdarītais brīnums tika piedēvēts Belcebulam. Ko Jēzus toreiz teica? ...

svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:36:08
dafne
atkāpties un runāt pret SG, protmas, ka tas tā var notikt. Bet kontekstā ar brīnumu, ko darīja Jēzus, un cilvēku SPRIEDUMU par to kā šis brīnums notika, Jēzus kā atbildi saka šos šausminošos vārdus netiks piedots. Tas ir citādāk, jo šie cilvēki nebija atzinuši un atkrituši, bet runāja, sprieda, zaimoja SG, piedēvēdami Dieva Svētā Gara darbus sātanam! Kas ir interesanti , ja mēs gribam sasaistīt šo kontekstu ar atkritējiem, kas noliedz Jēzu, tad tas ir pagrūti izdarāms, jo Jēzus pats saka, ja kāds ko saka pret Cilvēka Dēlu-tas ir pret Jēzu-TAM TIKS PIEDOTS!, BET kas ko RUNĀ UN ZAIMO PRET SVĒTO GARU> tam netiks piedots ne šajā ne nākamajā dzīvē. VIŅŠ SPECIFISKI ATDALA PATS NO SEVIS( NO JĒZUS) SVĒTO GARU.

Mat. 12:32 Un, kas ko runā pret Cilvēka Dēlu, tam tas tiks piedots; bet, kas ko runā pret Svēto Garu, tam tas netiks piedots ne šinī, nedz nākošā mūžā.

Lūk. 12:10 Un katram, kas teiks ko pret Cilvēka Dēlu, tam to piedos. Bet tam, kas zaimos Svēto Garu, to nepiedos.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:37:43
dafne
Pārkristīšanās ir vai nav naves grēks?

es neticu, ka pārkristīšanās ir nāves grēks.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:58:41
Katrā ziņā es mudinu pats sevi un citus kristiešus būt ļoti uzmanīgiem un piesardzīgiem ar jelkādiem izteikumiem par Svētā Gara darbību. Jēzus vārdi netiesā un netapsi tiesāts ir aktuāli, sevišķi jautājumos , kuros nav pilnīgas atklāsmes.

Saskaņā ar Rakstiem Svētā Gara darbība un Viņa dāvanas ir sekojoši:

8 Citam Gars dod gudrības runu , citam atziņas runu , tas pats Gars.
9 Citam dota ticība tai pašā Garā ; citam dāvanas dziedināt tai pašā vienā Garā;
10 citam s pēki brīnumus darīt, citam pravietot, citam garu pazīšana, citam dažādas mēles un citam mēļu tulkošana.

6 Kad nu mums, pēc mums piešķirtās žēlastības, ir dažādas dāvanas, tad lai tās, ja tās ir pravieša spējas , izpaužas saskaņā ar ticības mēru,
7 kalpošanas spējas - kalpošanā, spējas mācīt - mācīšanā;
8 pamācīšanas spējas - pamācīšanā, kas dod no sava, lai to dara vientiesīgi, kas valda, lai dara to rūpīgi, kas strādā žēlsirdības darbu, lai dara to ar prieku.


17 Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi: Manā Vārdā tie ļaunus garus izdzīs, jaunām mēlēm runās,
18 tie ar rokām pacels čūskas, un, kad tie dzers nāvīgas zāles, tad tās tiem nekaitēs. Neveseliem viņi rokas uzliks, un tie kļūs veseli."
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.14 11:59:53
dafne
Pārkristīšanās ir vai nav naves grēks?

Skatoties, kāpēc darīta.
Ja tas ir "parastie" maldi vai stulbums, diez vai.
Bet vispār aizdomāšanās vērts ir tas, ka Raksti neprecizē kādu nebūt speciālu nāves grēku sarakstu. Ar to nodarbojas bauslība, bet tās (ne)efektivitāti mēs taču zinām.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.14 12:04:05
svētais
Tu pareizi saki: kas runā un zaimo pret Svēto garu.
Tāpēc, maldīgais cilvēk, pietiek savu nezināšanu un apjukumu uzdot par doktrīnu.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.14 12:19:05
svētais
Bailīgajai un kūtrajai dabai tas ir iemesls, lai neko nedarītu.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 12:42:04
Raimonds
es nesaku, ka viss ir jāņem par pilnu, kas tiek darīts, sludināts mūsu Kunga Jēzus vārdā. Tas ir jāizvērtē un pašam priekš sevis jāizdara secinājumi, jāpieņem lēmumi. Taču jautājums ir kā tu vērtē to ko tu nesaproti. Ja esam pārsteidzīgi izteikt savus spriedumus publiski un , iespējams, zaimot Svētā gara darbību, tad no tā ir ļoti jāuzmanās!

Taču es zinu arī tos Jēzus vārdus, kas saka:


Mat. 7:22 Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši?

Kurus Jēzus pēcāk noraida. Tāpēc ne viss kas tiek darīts Jēzus vārdā nāk no Dieva. Tomēr tas nenozīmē, ka visu var iebāzt vienā maisā sakot, ka visas šīs izpausmes ir no velna. Jo Jēzus pats velnus izdzina un šeit arī cilvēki velnus dzina. Tad nu jautājums kurš ir īstais. Šis aspekts, es ticu, ka norāda uz to vai cilvēks ir bijis Jēzus kalps vai tikai izlicies un nav darījis Kunga gribu, nav viņam klausījis, un tādējādi Jēzus atzīst, ka viņu nepazīst, lai gan viņš ir izmantojis Jēzus vārdu un dzinis ārā velnus. Taču ir patiesi Dieva kalpi, kuri arī dzen ārā velnus un ja kāds pieraksta viņiem, ka to nedara Dievs un dara velns, tad tie zaimo Sveto garu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.14 12:58:28
svētais
Še, labāk palasi par reiz ateismā kritušajiem un zaimojušajiem, ko Jēzus tomēr atgriež pie Sevis, neskatoties uz svētā teorijām
http://blog.christianitytoday.com/ctliveblog/archives/2009/04/a_bornag.. ain_ath.html

http://www.christianitytoday.com/ch/news/2005/may20.html

svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 13:06:26
Aivars
Tās nav manas teorijas. Tie ir Jēzus vārdi par tiem, kam netiks piedots ne šinī, ne nākamajā laikā. Un Dieva vārdi par tiem kurus nevar vest pie atgriešanās.
Kas ir kas? [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2011.12.14 13:07:21
Lasi:
Markku Särelä Kas ir grēks pret Svēto Garu?
Dr.Mārtiņš Hemnics Par grēku pret Svēto Garu
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.14 13:13:22
svētais
ir skaidri redzams, kā tu te uzbūvē savas teorijas un atsevišķiem brīdinājuma vārdiem, ignorējot veselu rindu apsolījumus
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.14 13:22:59
Kas ir kas? [194.213.9.26]
Paldies.

Aivars
ja tā ir, tad es to nožēloju. mana motivācija ir noskaidrot, tāpēc šī tēma, nevis manu teoriju bīdīšana. Bet līdzdalu tikai un vienīgi savu saprašanu, atklāsmi un atziņu, kas var būt arī maldīga.
mazliet no malas [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2011.12.14 14:01:15
1 ``tikai neticība ir grēks pret Svēto Garu``
tik viekkārši tas nebūs,arī katehismā,ir dažādas neticības-neticība Dievam ,net. grēku piedošanai,net. velnam un viņa darbībai,net. ka par visu vajadzēs atbildēt,pat ja šajā dzīvē izies sveikā,utt
ir ari dažādas ticības,piem.``ļaunie gari arī tic un dreb``
2kad Kristu sita krustā,viņš lūdza par slepkavām,piedod jo tie nezin ko dara,kas grēko pret Sv.Garu,zina ko dara,zina ka nedrī
kst to darīt
3viens no retiem piemērie Rakstos par grēku pret Sv. Garu-Ap.d.5,1-11,stāsts par Ananiju un Spfiru,jeb par krāpšanos publiskā finanšu atskaitē draudzē
4smags grēks-bērnu izvarošana,sevišķi ja to dara priesteri,kā arī tāda grēka attaisnošana vai slēpšana vai grēka nenožēlošana, arī ir grēks pret Sv. Garu,ja baznica to nenožēlo,tā nav Kristus baznica
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.12.14 14:51:39
Mazliet ironiski, Sveetais it kaa meegjina "formalizeet" un visai daudz runaat par Sveeto Garu, bet pats vinjsh liecina ka nedz vinjsh, nedz tie, kas paraxtaas tai maaciibai, ko vinjsh pastaav... Sveeto Garu nepieluudz un negodaa liidzveertiigi kaa Teevu un Deelu, kaa to apliecinaam mees - kristieshi - Niikajas Ticiibas Aplieciibaa.

Harizmaati visur piesauc Sveeto Garu... kaa kaadu abstrakciju, bet nekad ar vinju nekomunicee un nepieluudz vinju kaa Dievishkjo Personu.

Bet es ceru, ka atkal kaut ko esmu sajaucis.

Protams diez vai tas kvalificeesies kaa Sv. Gara zaimoshana... driizaak vienkaarshi Sv. Gara nepaziishana...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 3307