atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?
Agucis
Iesūtīts: 2011.12.05 17:47:39
Labs vakars visiem!

Esmu LU Teoloģijas fakultātes studente un vēlējos jums lūgt, lai padalaties ar savu viedokli. Darbu rakstu par tēmu: dzimuma disbalancs baznīcā. Kādas ir Jūsu pārdomas, emocijas, pieredze par šo tēmu. Kādi ir cēloņi, kas ietekmē to, ka vīrieši baznīcā ir sastopami daudz mazāk nekā sievietes?

Paldies Jums jau iepriekš, būšu pateicīgas par jebkuru viedokli.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
biča
# Iesūtīts: 2011.12.12 22:22:24
Aivars
Lielisks Ieliec pie jocinjiem par kristieshiem
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.12 23:47:57
Tas, lūk, gan nav jociņš, lai arī gribas pasmaidīt.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 00:21:46
biča ... hmmm ... tavai loģikai sekojot ir pavisam viegli atrast atbildi uz šīs tēmas jautājumu.

Mt. 25:32,33,41 Un visas tautas tiks sapulcētas Viņa priekšā; un Viņš tās šķirs, kā gans šķir avis no āžiem, un liks avis pa Savu labo, bet āžus pa kreiso roku .. Tad Viņš arī sacīs tiem, kas pa kreiso roku: eita nost no Manis, jūs nolādētie, mūžīgā ugunī, kas sataisīta velnam un viņa eņģeļiem.

Ja sievietes ir aitas .. tad večiem, kā āžiem, nav šansu – un līdz ar to nav vērts pa baznīcām velti saldēt nagus.
biča
# Iesūtīts: 2011.12.13 00:25:53
Juris Saivars
Vai tad Tu nezini, ka, ja labi grib, izmantojot Bībeles tekstus var nopamatot jebko, kas vien ienāk prātā?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2011.12.13 02:16:06
biča jauki, jauki … tātad atradām biblisku atbildi uz jautājumu un varam justies apmierināti.
svētais
# Labojis svētais : 2011.12.13 08:07:45
Mārtiņš
Raksti liecina, ka Jēzus runājot uz tautu, runāja uz visiem.
Vēršoties pie cilvēkiem individuāli, Jēzus pie katra vērsās personīgi.


Jā gan, un tas nekādi netraucē tam ko es saku. kāpēc vēstulēs ir 100x vairāk uzruna jeb vārds braali lietota ( kā vēršanās pie brāļiem), nevis māsas? Vai ne tāpēc, ka vīrs ir sievas galva un uznemas atbildību garīgo pirmkārt par ģimeni? Mācība ir vienota, bet vīrieti Dievs ir radījis atšķirīgu no sievietes ( pirmkārt jau garīgi, uztveres ziņā utt. ) Kā tu domā kāpēc Jēzum bija 12 apustuļu un nebija nevienas apustules? Vai tāpēc, ka Jēzus diskriminēja sievietes? Nedomāju viss. Jēzus zināja, ka visam jānāk caur vīrieti kā galvu, jo tā viņš pats bija radījis!

Sievietes būtu pateicīgas, ja vīrieši uzņemtos garīgo un materiālo atbildību par savām ģimenēm vairāk kā sievietes to pašbŗid dara. Uzprasi jebkurai sievietei (ticīgajai) un viņa tev pateiks ko viņa domā. To, ka viņa negrib šo jūgu nest, ka viņa labprāt atdotu vīrietim šo jūgu, tāpēc, ka viņa ir tā radīta! Sieviete ir radīta veidot attiecības un uzturēt tās, bet vīrietis viņu nodrošināt, apgādāt un aizsargāt ( garīgi)!
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 08:12:06
Starp citu pētījumā vienmēr bija iespēja ielikt savu versiju, ko es bieži arī izmantoju!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 08:58:29
svētais
Sievietes būtu pateicīgas, ja vīrieši uzņemtos garīgo un materiālo atbildību par savām ģimenēm vairāk kā sievietes to pašbŗid dara. Uzprasi jebkurai sievietei (ticīgajai) un viņa tev pateiks ko viņa domā. To, ka viņa negrib šo jūgu nest, ka viņa labprāt atdotu vīrietim šo jūgu, tāpēc, ka viņa ir tā radīta!

Ja, ja - un tajā pašā laikā katrā sievietē ir Ieva, kas padod to augli!
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 09:04:10
Jānis Kalniņš
nesapratu tavu komentāru.
svētais
# Labojis svētais : 2011.12.13 09:11:59
Jānis Kalniņš
ā, laikam man pieleca. Vai domāji tā, ka sieviete saka vienu un dara citu ? nu tjipa, uznemies atbildibu, bet pati ker un grabj varu taa noniecinot virieti un nelaujot vinam pieaugt sai zinā? ? tam es daleji varetu piekrist
garām ejot [81.93.163.25]
# Iesūtīts: 2011.12.13 09:33:49
Juris Saivars
Sestdienu rītos iznāk rullēt cauri vairākiem Ņujorkas un Ņudžersijas žīd.u rajoniem. Vīri pirmie no rīta dodas uz sinagogām: gimenes galva pa priekšu, kipa vai hūte galvā, grāmatu kaudzīte padusē, jaunāko dēlēnu pie rokas turot, citi nopakaļ. Sievas un meitas viņiem pievienojas pāris stundas vēlāk.

Iemesls ir triviāls: jūdaisms un islams ir izteikti patriarhālas reliģijas, radušās patriarhālas sabiedrības apstākļos. Visādas herēzes, atļaujot sievietēm piedalīties īstu vīru padarīšanā ir nolāpītā liberālisma sekas, kas kautkāda mārrutka pēc noteica ka arī sievietei ir dvēsele un cilvēktiesības...

Savukārt kristietība, stipri ietekmējoties no grieķiem, noformējās kā uniseksa vai pat /M.Lutera dzimtās ticības gadījumā/ kā matriarhāla reliģija. Aiz ko arī nebūtu brīnums par manāmi lielāku sieviešu skaitu kristiešu baznīcās...
garām ejot [81.93.163.25]
# Iesūtīts: 2011.12.13 09:36:25
No frāzes, ka tev būtu jābūt līgavai priekš mīloša līgavaiņa - normālam "mačo" visas spalvas uz pakaļas būtu gaisā. Nu, kautkādam nenosakāma dzimuma mīkstpēdiņam varbūt arī tas šķistu OK, bet neizskatās ka tādu būtu vairākums.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 11:18:37
svētais
Mācība ir vienota, bet vīrieti Dievs ir radījis atšķirīgu no sievietes ( pirmkārt jau garīgi, uztveres ziņā utt. )

Vēl tikai atliek noskaidrot, ko nozīmē garīgi.
Dieva garīgums = Svētais gars ir neatkarīgs un savā darbībā neierobežots no dzimuma (un arī sociālām vai citām pazīmēm).
Rakstos es neredzu neko, kas nodalītu garīgumu citādi kā no Dieva un ļaunā nākošu.

Sieviete ir radīta veidot attiecības un uzturēt tās, bet vīrietis viņu nodrošināt, apgādāt un aizsargāt ( garīgi)!

Kas tā tāda garīgā aizsardzība?
Es domāju, ka vīrs ir aicināts un atbildīgs sievu un ģimeni aizsargāt praktiski, materiāli.

Zini, iepinot garīgumu pie praktiskām lietām, tu to nonivelē ne mazāk kā neticīgie.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.13 11:27:56
Mārtiņš
Labi, es neveikli izteicos par to garīgumu. Vairāk biju domājis uztveri, domāšanas veidu.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.12.13 13:09:25
garām ejot [81.93.163.25]
No frāzes, ka tev būtu jābūt līgavai priekš mīloša līgavaiņa - normālam "mačo" visas spalvas uz pakaļas būtu gaisā. Nu, kautkādam nenosakāma dzimuma mīkstpēdiņam varbūt arī tas šķistu OK, bet neizskatās ka tādu būtu vairākums.
Šitam es pilnībā piekrītu Vispār dziesmu grāmata prasās pēc pamatīgām reformām. Visi šitie- skaistais kungs, saldais draugs, vai man tikko piem uzšķīrās- mans gaišums , tevi mīlēt gribu.. Pat man, tantukam šķebina, kur nu vēl vecim ar normālu orientāciju
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:15:34
memekija, nja... kaut kaa gruushi jums ar agape visur tik eros reegojas
sabio
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:21:44
Gnidr- jā, būtu interesanti tāda statistika vai pasaulē ticīgu sieviešu vairāk nekā vīriešu ? ja runā par visām reliģijam ....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:28:21
Gnidrs [90.130.164.64]
Viedoklis, ka ticības būtība ir balstīta sajūtās un emocijās, ir, maigi sakot, muļķības.
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.13 14:55:00
nu ja pārsvarā baznīcā ir sievietes,tad ir labs mācītājsko tur uztraukties
nu bet ja nopietni,tad mūsu baznīca nāk arī vīriesi..cik tur vini aktīvi..tas cits jautajums,sievietes kaut ka vairak iesaistās kalpošanā...pēc maniem novērojumiem.
nez vai tas saistīts ar spredikiem vai Bībeles stundam,vīriesi varbūt vairak noslogoti rūpejoties par gimeni..un taa
bet vīriesi jau vispar ir mazak Latvijā,ko ta var gribēt,ka tie baznīca būs vairak..
Gnidrs [90.130.164.64]
# Iesūtīts: 2011.12.13 16:36:15
Kur tad viņš balstās?
Pietam ticīgie taču paši visu laiku apgalvo, ka pierādīt nespēj, vienkārši tic tam un tam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 33425