atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?
Agucis
Iesūtīts: 2011.12.05 17:47:39
Labs vakars visiem!

Esmu LU Teoloģijas fakultātes studente un vēlējos jums lūgt, lai padalaties ar savu viedokli. Darbu rakstu par tēmu: dzimuma disbalancs baznīcā. Kādas ir Jūsu pārdomas, emocijas, pieredze par šo tēmu. Kādi ir cēloņi, kas ietekmē to, ka vīrieši baznīcā ir sastopami daudz mazāk nekā sievietes?

Paldies Jums jau iepriekš, būšu pateicīgas par jebkuru viedokli.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
garām ejot [81.93.163.25]
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:42:59
Agucis
1) te tika apstrīdēta pati problēma kā tāda. Tb - paziņots ka principā nav tā ka vīrieši mazāk ietu uz baznīcu. Tas nozīmē to, ka tagad Tev nāktos kaut kā nebūt pamatot savus apgalvojumus, par to ka vīrieši baznīcā ir mazāk un retāk par dāmām.
2) Tu izsaki apgalvojumu, ka Tevis novērotā problēma slēpjas sieviešu un vīriešu savstarpējās attiecībās! Tb - jaunietis salecās ar savu mammu, un tapēc neies uz baznīcu?! Vīrs sastrīdējas ar sievu un tapēc atsakās iet uz baznīcu?!
lai nu kā, bet es šeit kopsakarības kaut kā nesaskatu.
garām ejot [81.93.163.25]
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:45:14
svētais
kas ir domāts zem ja ir saprašana, ???
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:46:00
Nārvalis

Diez vai es šeit atklāšu savu dzīves gājumu. Un ne visa dzīves gudrība tiek dota pēc izdzīvotās pieredzes - man pietiek ar Dieva doto saprātu un acīm, lai redzētu to, kas apkārt notiek.

Esmu redzējusi lieliskus piemērus kā sievietes audzina savu ``dēliņus``. Varbūt Jums veiksmīgajiem ir izdevies to postu un iznīcību neredzēt. Vai arī meitenes, kas puišu dēļ ir gatavas ziedot visu, lai tikai viņš būtu ar mani. Tādā veidā sievietes vīriešus padara kūtrus, nevarīgus, rīcībnespējīgus - sievietes vīriešus pieņem tādus kādi tie ir un uzupurējas tos mīlēt visu mūžu. Protams, Jēzus mūs arī aicina pie sevis, lai arī kādi mēs būtu. Bet man ir dota tā laime saprast to, ka Jēzus plāns saistībā ar mums ir neaptverams. Ir kāds salīdzinājums par to, ka, ja mums liktu izremontēt kādu māju, mēs apmainītu siltuma, kanalizācijas sistēmu, veiktu skaistu kosmētisko remontu un ar to arī būtu apmierināti, bet tādā gadījumā Jēzus plāns nav veikt tikai kosmētisko remontu, bet iespējams no šīs mājas uzbūvēt pili. Tāpēc, protams, sievietēm ir jāmīl vīrieši, bet ne tādā pakāpē kā tas notiek tagad, pieņemot ``jebkādu`` vīrieti un tādu ``mīlot`` līdz mūža beigām, kaut vai dzērāju un vardarbīgu maniaku. Kāpēc vīrieši, lai nāktu pie Jēzus, viņi jau ir labi, tā sievietes to parāda ar savu attieksmi, vienīgās muļķes, kurām ir jākrīt izmisumā un jāmeklē Jēzus palīdzība ir sievietes, jo vīrieši tieši norāda uz to, ka viņas tādas ir. Piedodiet par šo emocionālo uzrunu, bet fakts ir fakts . Sievietēm vajadzētu pamācīties no vīriešiem, kā viņi pieprot noliks sievietes pie vietas!
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.12.12 17:47:47
Agucis
draudziņ, nav runa par tavu ticību, bet runa par draudzes iepazīšanu. Pat jebkurš mācītājs gada laikā draudzi vēl nav iepazinis līdz galam, kur nu vēl jauns neofīts/e. Kā jau te tie diskutanti, kuri paši apmeklē baznīcu (atšķirībā no daudzajiem Dieva noliedzējiem, kas arī te steidz iznesties ar savām `atklāsmēm), tad draudzes dzīve ir drusku plašāka nekā atsevišķa dievkalpojuma statistika.
Ne velti draudzes padomē arī normāli neievēlē cilvēkus, kas tikai nupat draudzē ienākuši. Drusku ir jāapburzās un situācija jāiepazīst. Domāju, ka esi atvēzējusies pētījumam, ko vienkārši vēl nevari īsti adekvāti izvērtēt ar tik mazu draudzes locekļa pieredzi.
Starp citu, lai Tev būtu skaidrākas arī šī foruma diskusijas problēmas, norādīšu, ka nārvalis, garāmejot, ravenx, ctulu, un vēl dažs labs ir aktīvi Dieva noliedzēji un vairāk nekā tendenciozi savā attieksmē pret Baznīcu un kristietību kā tādu.

Saprotu, ka esi LELB locekle. Ja nu tomēr Tu esi pārliecināta, ka šis darbīņš ir tas, ko Tu tomēr vēlies rakst`ti, un Tev interesē puslīdz normāli statistikas dati un aptaujas, tad aizej un Mazo Pils 4, un izstāsti savu ieceri, un palūdz, vai nevar jau tev iedot kādu gatavu apkopojumu par dažādu vecuma, dzimuma, uttt grupu pārstāvniecību LELB.
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:48:00
garām ejot [81.93.163.25]
nu ja tev nav saprašanas par ko ir runa, tad nelien
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:49:25
Sestdienu rītos iznāk rullēt cauri vairākiem Ņujorkas un Ņudžersijas žīd.u rajoniem. Vīri pirmie no rīta dodas uz sinagogām: gimenes galva pa priekšu, kipa vai hūte galvā, grāmatu kaudzīte padusē, jaunāko dēlēnu pie rokas turot, citi nopakaļ. Sievas un meitas viņiem pievienojas pāris stundas vēlāk.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:57:08
Agucis

Es domāju, ka šī problēma nav risināma šauri specifiskā jomā attiecināma tik vien uz baznīcu, jo kā jau norādīju - vīrieši ir mazaktīvāki itin visās dzīves jomās. Aizej uz bibliotēku - tur lasītāju vairums ir daiļā dzimuma pārstāves, operā un teātrī kungi bieži vien ir tikai dāmu pavadoņi, kuriem šo "smago" nastu uzliek sabiedrības smalkais tonis.

Viena lieta, kas varētu būt šauri specifiski baznīciska - sievietei, ja tā vēl nav galīgi emancipējusies un feminizējusies, ir dota tāda lieta kā mātes instinkts - dzīvības iznēsāšana un saglabāšana. Līdz ar to sievietēm ir daudz izteiktāks pašsaglabāšanās instinkts - sievietes daudz retāk izdara pašnāvības nekā vīrieši, daudz mazāk iesaistās visādos apšaubāma rakstura pasākumos, kuri saistīti ar adrenalīna sintēzi organismā. Nu ko tad mums galu galā sludina Baznīca - grēku piedošanu un mūžīgu dzīvošanu. Vai tad tās nav lietas, kuras sievietei - mātei jau pēc definīcijas ir stipri vien tuvākas.

Interesants ir Zviedrijas fenomens. Tur no visām man pazīstamajām valstīm visizteiktāk esmu novērojis sievietes vēlmi noārdīt robežas starp vīrieti un sievieti ne vien sociālpolitiskajā ziņā, bet viņas vēlētos panākt, lai pat bērnus dzemdēt pēc brīvas izvēles varētu gan vīrieši gan sievietes. Rezultātā zviedru vīrieši ir kļuvuši tik nespējīgi, ka lielai daļiņai pat lampiņas ieskrūvēšanai jāsauc elektriķis. Bet tā kā viņiem Dievs tomēr nav iedevis to mātes funkciju un līdz ar to arī instinktu, tad gluži loģiski, ka draudžu vadībā galu galā ir sievietes un vīriešiem tur vienkārši vairs nav ko darīt.

Šīs divas lietas būtu apdomas vērtas, man tā domāt, bet tādas lietas kā sludināšanas kvalitāte un vēl te citas minētas gan ir tīrie liellopu mēsli.

Ko tur var darīt? Nu pirmkārt - mīļās sievietes, saglabājiet savu sievišķību un negroziet džinsos iespīlētos dupšus un gandrīz atkailinātās krūtis bez krūšturiem puišiem gar degunu, bet saglabājiet savu noslēpumainību! Mana tagadējā sieviņa man iekrita acīs tieši ar to, ka viņai bija dabiska matu krāsa, ne grama kosmētikas uz ģīmja, kas meitenes padara par papagaili, un tam visam klāt svārki, aiz kuriem slēpās riktīgi iekārojamas lietas, kuras pēc kāzām arī dabūju!
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:58:48
Aivars
Paldies par Taviem ieteikumiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:00:48
Agucis
Un vispār, līdzīgi kā Jānis Kalniņš es nespēju īsti to grāmatu izlasīt dažādo klišeju dēļ. Un patiesībā, ja tā godīgi, tad kāpēc nodarboties ar minēšanu, kādēļ kāds mužiks neiet Baznīcā? Varbūt tad interesantāk ir meklēt atbildi uz jautājumu, ko pati vari darīt, lai tas vai cits vīrietis nāktu Baznīcā?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:02:16
Agucis
Problēma jau ir jārisina saknēs. Tas kāpēc vīrieši nevēlas doties uz baznīcu, vienā ziņā ir izcēlies no vīriešu attiecībām ar sievieti, pirmkārt, kā māti un tālāk kā draudzeni, sievu. Atrisinot audzināšanas un attiecību jautājumus, tālāk varētu runāt par to kā, lai uzrunā vīriešus iesaistīties draudzes darbībā.

Attiecības ar Dievu nav tikai vīrieša "sieviešpieredzes" turpinājums. Tāpat arī Baznīca nav kāds sociālais klubiņš, kurā iesaistās, kad kaut kas ir pareizi sakārtots. Pat tieši otrādi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:12:13
Agucis

Patiesībā tā atkal ir tāda klišeja par tiem māte audzinātajiem dēliņiem. Es arī augu šķirtā ģimenē un mani audzināja mamma un vesels tantu bars, bet tādēļ nemaz nejūtos kaut kā nespējīgs un vīrišķīgi neadekvāts. Dēlu audzināšanu nevar reducēt uz sieviešu attieksmi pret vīriešiem kā sugu. Drīzāk ir tā, ka ja sievietei nav vīrieša un viņa audzina dēlu, tad tīri zemapziņā viņa dēlā saskata vīrieti un uzskata to par savu īpašumu un negrib dalīties ar viņu ar citu sievieti, tas ir - viņa nepieļauj dēla sakarus ar sievieti.
Vienā Tavā teikumā ieskanējās bīstama nots - sieviete nedrīkst būt līdz galam nodevusies vīrietim, jo redz - šis ir dzērājs, vardarbis utt. Kā tad Tu raugies uz kristīgas ģimenes modeli - sievas, esiet paklausīgas savam vīram, kā draudze paklausīga Kristum utt. Ja tu savā darbā liksi uzsvaru uz noti - kā sievietei iesaistīt vīrieti draudzē (vai jebkur citur), piedod - tas nozīmē, ka Tu gribi valdīt, bet tā tam nebūs būt, jo vīram būs valdīt pār sievu un sievas gribēšanai būs būt pēc vīra! Tā tas ir definēts Bībelē un vienīgais veids, kā to apiet, ir paziņot, ka tā ir veca tradīciaj utt.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:15:30
Attiecības ar Dievu nav tikai vīrieša "sieviešpieredzes" turpinājums.

Noteiktā veidā, diemžēl, ir … tās ir „bērna tēvapieredzes” turpinājums. Jebkuram cilvēkam priekšstats par Dievu veidojas viņa dzīves pirmajos 3 gados … kā modelis darbojas tēvs. Un kāda šais pirmajos gados ir bijusi tēva loma ģimenē un bērna dzīvē – tādu tas iztēlosies Dievu. Un ja tēvs ir bijis stumdāms un grūstāms vai neadekvāts bļauris – tas stereotips ies līdzi. No tā vēlāk tikt vaļā var tikai ar nopietnu garīgu piepūli.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:21:02
Juris Saivars

Nepiekrītu! Varbūt arī kādos gadījumos tā ir, tomēr tas vēl nedod iemeslu vispārinājumam. Šāds vispārinājums principā noved līdz fatālismam un secinājumam, ka visi bez tēva augušie bērni ir nolemti ateismam, jo viņiem tēva vispār nav bijis!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:24:14
Juris Saivars
Vai Tu esi tajos uzskatos, ka līdzīgi kā Nīčem un Freidam bija problēmas ar tēviem, kas radīja viņiem problēmas attieksmē pret Dievu, tā arī ateisms savā būtībā ir psiholoģiskas traumas pazīme. Tas protams, daudz ko izskaidrotu.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.12.12 18:24:21
Man šķiet, ka Aivars būs uztaustījis īsto jautājumu, ko darīt, kā rīkoties meitenēm ar saviem puišiem un draugiem, kuri nenāk uz baznīcu?

Cik zināms Freidam bija nopietnas problēmas saskarsmē ar cilvēkiem, viņš saviem pacientiem neesot varējis paskatīties acīs. Tāpēc viņam bija vieglāk tos apguldīt uz kušetītes un lai sekretāre steniogrāfē garos monologus, kurus tad vēlāk viņš analizējis.
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:30:49
Jānis Kalniņš

Nevēlos es gan likt uz uzsvaru uz to kā sievietei iesaistīt vīrieti draudzē, tas nav viņas, bet Jēzus spēkos. Bet ir iespējams mainīt sievietes attieksmi pret vīrieti.
Un tas gan ir uzjautrinoši. Kā vīrietis var valdīt pār sievieti, ja viņš ir izaudzināts rīcībnespējīgs (tāds, kura vietā sieviete visu izdara)?
Jēzus mums ir devis augstāko gudrību, bet ne ``burta`` gudrību!
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:37:22
Jānis Kalniņš

Pirmkārt, viņi nav novesti līdz ateismam, vienkārši šādus cilvēkus būtu savādāk jāuzrunā. Bet, protams, izliksimies, ka mēs visi esam vienādi un visiem viss ir kārtībā un visi visu uztver vienādi - gluži kā Padomju Savienībā!
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:40:58
Agucis
Jā, ticība ir Dieva dāvana, bet mēs viens otram esam tādi, kā mazi Jāņi Kristītāji, kuri liecina dvēseļu tuksnešos par Dievu. Tādi, kuri vēlamies ar tuvāko dalīties savā bagātībā, ticības priekā.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.12.12 18:45:04
Ctulhu
Tevi tas uztrauc? Vai gribi par to parunāt?
Papucs
# Iesūtīts: 2011.12.12 18:47:00
Agucis
vienīgās muļķes, kurām ir jākrīt izmisumā un jāmeklē Jēzus palīdzība ir sievietes, jo vīrieši tieši norāda uz to, ka viņas tādas ir
un
Sievietēm vajadzētu pamācīties no vīriešiem, kā viņi pieprot noliks sievietes pie vietas!

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka tēmas nosaukums ir tikai aizsegs pavisam citai tēmai, kas īstenībā nodarbina Tavu prātu un sirdi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 10843