atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?
Agucis
Iesūtīts: 2011.12.05 17:47:39
Labs vakars visiem!

Esmu LU Teoloģijas fakultātes studente un vēlējos jums lūgt, lai padalaties ar savu viedokli. Darbu rakstu par tēmu: dzimuma disbalancs baznīcā. Kādas ir Jūsu pārdomas, emocijas, pieredze par šo tēmu. Kādi ir cēloņi, kas ietekmē to, ka vīrieši baznīcā ir sastopami daudz mazāk nekā sievietes?

Paldies Jums jau iepriekš, būšu pateicīgas par jebkuru viedokli.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
sabio
# Iesūtīts: 2011.12.12 16:12:17
citējot JK " sieviešu vispār ir vairāk nekā vīriešu sākot jau ar pusaudžu vecumu " . No kurienes šādi dati?? Statistikas pārvaldes oficiālā info ir, ka vēl 30 gadu vecumā vīriešu Latvijā ir skaitliski vairāk!!! Tik pēctam viņi sāk pazust.

Bet par tiem, kas te min vīriešu psiholoģiskās īpatnības, nez kāpēc liekas, ka tie psihologi veikuši savus pētījumus kristiešu valstīs tikai... Objektīvāk, ja pētijumi par dzimumu attiecībam ar ticību būtu veikti arī citās, ne tikai musulmaņu. Un būu intetresanti redzet, vai tas dzimumu disbalanss ir tikai kristiešu problēma vai citur arī...Un nevajag te stāstīt, ka tajās zemēs, ja uz dievnamu neaiziet, bezmaz nāvessods...
sabio
# Iesūtīts: 2011.12.12 16:14:26
Ctulhu- dzīvot kopā ar pašu bāleliņiem arī reizēm mēdz būt, ka diez kas nav drosji vien...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.12 16:20:05
Ctulhu, taapee es labaak izveelos dziivot ar sievieti! Sieviete tomeer ir patiikamaaka uz tausti un smarzho jaukaak Viirieshi man tieshaam neliekas simpaatiski
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.12 16:29:21
Agucis
Teikšu uzreiz - gads ir pārāk īss laiks, lai draudzi iepazītu, kur nu vēl izstrādātu kaut kādus nebūt pētījumus.
Gandrīz vai gribētu ieteikt apdomāt, vai prātīgāk nebūtu izvēlēties citu tēmu kursa darbiņam
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.12 16:51:34
Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?

Jo to, ko sludina un māca baznīcā pamatā neattiecina uz vīriešiem. Tā ir viena liela problēma. Jo ir jāmāca atsevišķi vīrieša loma, atbildības, pienākumi. Citādi viss saplūst vienā unisex un tas nav labi, un vīrieši neatrod savu no kanceles uz viņiem runāto. Labs ir Vilka piemērs, kad mācītājs uzsāka vīru sapulces, tā vīri sarosījās, jo tas bija attiecināts un domāts tikai uz vīriešiem, kas parādās arī agrīno apustuļu mācībā, kur viņi savas vēstules attiecina uz tiem, kuriem ir jāuzņemas atbildība , proti, uz brāļiem! Es ticu, ka tā nav sagadīšanās un mentalitātes atšķirība, bet Dieva gribēts nodoms-vīriešiem uzņemties garīgo un materiālo atbildību. Tāpēc vēstulēs ir minēts uzruna vai vārds "brāļi" apm. 200 reizes un māsas 2 reizes.

Ņemot to vērā var izdarīt novērojumus un piesardzīgus secinājumus: Mūsdienu vīrieši ( ticīgie) pamatā neuztver Dieva Vārdus nopietni, neuzņemas atbildību, ir slinki, kūtri savā ticības dzīvē un tāpēc neapmeklē baznīcu, atstājot to visu sievu rokās, kas nav Dieva gribēts. Vēl dažus aspektus minot, sievas savukārt neatdod vīriem pienākušos cieņu un bijību, lai viņi varētu vairāk sākt uzņemties atbildību garīgajās jomās un arī materiālajās. Vīrietim vairāk kā sievietei ir nepieciešams respekts pret viņu, nevis mīlestīb, kā maldīgi domā sievietes. Tāpēc Dievs pavēl sievietēm cienīt un bijāt vīrus ( respektēt) , bet vīriem otrādi - mīlēt savas sievas, jo viņi ir citādāk konstruēti nekā sievietes.

Te pāris audio lekcijas, kas dod nelielu ieskatu šajā ļoti plašajā jautājumā:

http://media.christinfo.lv/Audio/A_W/Milestiba_un_respekts_lauli.. ibaa.mp3

http://media.christinfo.lv/Audio/A_W/Lauliibas_attiecibas.mp3

Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:02:47
Aivars

Gads ir ļoti ilgs laiks. Kāds var saņemt vienā gadā to, ko kāds nespēs uzņemt visa mūža laikā, tāpēc es nedomāju, ka tā ir mēraukla, pēc kuras varētu spriest kādas ir manas attiecības ar Jēzu.

Saprotu, ka tēma nav viegla, patīkama un skaidra, bet man ir apnicis uzklausīt kaut kādus klišejiskos spriedumus, ka viss jau ir labi, nav nemaz tik traki. Es taču ar savām acīm redzu, kas notiek manā draudzē, un diez vai mana draudze ir unikāla. Varam jau ūjināt sev patīkamu dziesmiņu, ka nekas nav JĀDARA, Jēzus man tādu piemēru nerāda.

svētais
Paldies par Tavu ierakstu, tas arī ir tas, kas manā sirdī brēc un liek man par šo visu domāt. Tiešām liels paldies!

Protams, paldies visiem par Jūsu uzskatiem, pieredzi un pārliecību, Jūs man dodat labu materiālu, ar ko tālāk strādāt.

Vēlējos Jums visiem lūgt, lai LŪDZU aizpildāt manu izveidoto anketu, tas neprasīs ilgu laiku. --->

www.visidati.lv/aptauja/593311624/
garām ejot [93.125.93.13]
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:06:36
interesanta situācija te izveidojās:
sievietes (vilks, Agucis, eglīte) apgalvo ka IR problēma un vīrieši galu galā mazāk apmeklē baznīcu. Vīrieši (Aivars, Mulders, Mārtiņš, etc..) apgalvo ka problēmu nav, nekas tāds nav manīts un tēmai nav nekādas jēgas.
Divi pretēji viedokļi nevar būt vienlaicīgi patiesi....
eglīte
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:09:39
Katrs izsakās no savas (vietājās) pieredzes varbūt?
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:11:37
Gribas pat rakstīt - sievietes beidziet ap tiem dēliem ucināties kā maziem kaķēniem, vai sievietes ap saviem vīriem. Neesmu es māte, bet man ir dots saprāts, lai es redzētu, ko daudzas sievietes nodara patiesībā pāri pašas sev, jo pēc tam jau kādai sievietei ar šo ucināto dēliņu būs jādzīvo kopā. Pašas pieļaujat, ka vīrieši ir tādi kādi viņi ir - slinki un neaktīvi. Kā nieres taukos. Tad kāpēc, lai viņi no tā izrautos, ja ir kas to pieļauj un atbalsta - ``gādīgas mātes un sievas``. Protams, šis ir tikai viens no aspektiem, bet pamatīgs. Mana ideja ir kursi par to kā sievietēm jāatiecas pret vīriešiem
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:12:42
, lai arī kādu lomu viņas ieņemtu - māte, draudzene, sieva..
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:13:40
Mana ideja ir kursi par to kā sievietēm jāatiecas pret vīriešiem

Šo domu es principiāli atbalstu. Mana sieva varētu pasniegt tur lekcijas .
garām ejot [93.125.93.13]
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:22:25
Mana ideja ir kursi par to kā sievietēm jāatiecas pret vīriešiem

Un proti? Tas būtu kursi par to, kā piespiest vīrieti iet uz baznīcu?
IMHO tas ir ļoti vienkārši... jāsāk ar vārdiem :"Mīļais, vai zini... man tev jāpaziņo viens ĻOTI svarīgs jaunums..."
pārējais notiks pats no sevis...
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:26:47
Agucis
tīņi (12-17)
jaunieši (18-26) tikai?????
paaudze (27-40)
paaudze (41-61)
seniori (62+)

Aizvainojošs iedalījums!!!
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:28:46
Pavasara Briinums
man arī bija milzu problēmas kur sevi iedalīt un kā justies jo man ir 40 . esmu paaudze līdz 40 vai pēc 40
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:29:05
garām ejot [93.125.93.13]

Problēma jau ir jārisina saknēs. Tas kāpēc vīrieši nevēlas doties uz baznīcu, vienā ziņā ir izcēlies no vīriešu attiecībām ar sievieti, pirmkārt, kā māti un tālāk kā draudzeni, sievu. Atrisinot audzināšanas un attiecību jautājumus, tālāk varētu runāt par to kā, lai uzrunā vīriešus iesaistīties draudzes darbībā.
Nārvalis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:32:06
Mana ideja ir kursi par to kā sievietēm jāatiecas pret vīriešiem

Un kā tad būtu jāattiecas? Cik gadu ilga kopdzīve ar vīrieti tev pašai ir bijusi?
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:32:25
Pavasara Briinums, svētais

Piedodiet, ka neizveidoju vēl sīkāku vecumu iedalīju. Nesaku kā justies, vienkārši aizpildīt, sev atbilstošo lauciņu. Katram, protams, būs sava interpretācija par to kā vajadzētu iedalīt vecuma kategorijās.
Pavasara Briinums
# Labojis Pavasara Briinums: 2011.12.12 17:39:23
Agucis
viss ir vienkārši!
sirdī jaunieši
mūžam jaunieši
20 +
20 ++
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:39:42
Agucis
es pajokoju . nenem galva
svētais
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:41:17
Nārvalis
ja ir saprašana, ne vienmēr vajag 100 gadu pieredzi .

Agucis

1. Tim. 4:12 Neviens lai nenicina tavu jaunumu, bet topi tu par paraugu ticīgajiem vārdos un dzīvē, mīlestībā, ticībā un šķīstībā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 9072