atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?
Agucis
Iesūtīts: 2011.12.05 17:47:39
Labs vakars visiem!

Esmu LU Teoloģijas fakultātes studente un vēlējos jums lūgt, lai padalaties ar savu viedokli. Darbu rakstu par tēmu: dzimuma disbalancs baznīcā. Kādas ir Jūsu pārdomas, emocijas, pieredze par šo tēmu. Kādi ir cēloņi, kas ietekmē to, ka vīrieši baznīcā ir sastopami daudz mazāk nekā sievietes?

Paldies Jums jau iepriekš, būšu pateicīgas par jebkuru viedokli.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.10 23:43:59
Jūsu viedoklis?!
Rudens Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.10 23:45:08
Sveika!
Agucis
Rudens Briinums
# Labojis Rudens Briinums: 2011.12.11 00:02:43
atbilde meklējama hormonālā līmenī testosterons izraisa agresivitāti, tas traucē paļauties uz augstākiem spēkiem.
Garīdznieki ir, galvenokārt ir vīrieši un hs netiek atbalstīts, tad nu meitenēm interesē glīti jauni garīdznieki!
vēl ir novērojama tāda tendence, ka dažās aktīvistes no parastajiem cilvēkiem kļūst pārāk aktīvas! tas arī atbaida vīriešus!
bitukas
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:07:21
Agucis
Nezinu vai uzstaadiijums ir pareizs. Draudzee, kuraa ir ne tikai sirmgalvji, sievieshu nebuut nav iipashi vairaak.
Rudens Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:11:41
laikam, nē! jo Jēzum nebija jaunas smukas apustules!
bet vai tu domā, ka tas tev līdzētu?
askets
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:11:47
Sievietes ir mazāk racionālas savā uzvedībā un emocionālākas, tāpēc vairāk izpaužas vēlme apmeklēt baznīcu, kur gūt emocionālu mierinājumu vai piepildījumu. Šī paša iemesla dēļ sievietes arī ir biežākas psihologu un psihoterapeitu klientes. Turklāt šāda emocionāla vaļība sabiedrībā no sieviešu puses tiek akceptēta kā normāla parādība, kamēr vīrieši, ļaujoties emocijām, tiek uztverti kā vāja rakstura cilvēki, kādi nav cieņā ne starp vīriešiem, ne starp sievietēm.
Rudens Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:13:02
askets
kā pašam ar ticību?
askets
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:14:01
Rudens Briinums
Viss kārtībā. Nejūtu nepieciešamību pēc tās.
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:14:47
askets
šausmas!
Agucis
# Iesūtīts: 2011.12.11 00:53:44
Paldies par labojumu!

Lasu grāmatu "Kāpēc vīrieši neiet baznīcā?" un grāmatas autors kā vienu no iemesliem, kāpēc vīrieši baznīcu solos ir redzami ne tik kuplā skaitā kā sievietes, min vēsts pasniegšanas veidu. Piemēram, uz baznīcu atnāk vīrs, kurš par Kristu neko nav dzirdējis un sagadās tā, ka pirmais ko viņš dzird par Jēzu, ir attiecības ar brīnišķīgo, mīlošo vīrieti Jēzu. Autors min, ka šis pasniegšanas veids tādus vīrus, kas Kristu nav iepazinuši, var aizbiedēt, sievietei ir vieglāk iztēloties attiecības ar Jēzu. Pirmajās kristīgajās draudzēs, pirmkārt, tika uzsvērta Jēzus drosme, spēja pieņemt uzaicinājumus, nebaidīties un nekaunēties par savu Tēvu. Bet tagad ir sajūta, ka Jēzus ir domāts tikai raudulīgām sievietēm, kuras vajag pažēlot. Bet patiesībā mēs, kristieši, zinām, ka Jēzus ir citādāks - spēcīgs, drosmīgs, apveltīts ar spēju uzņemties lielus izaicinājumus, lai arī par to būtu jāmaksā par nāvi. Kā jūs domājāt, vai viens no ietekmējošajiem faktoriem varētu būt vēsts pasniegšanas veids?
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2011.12.11 01:08:46
Agucis
Ne savā baznīcā,ne citās ko tādu īsti neesmu dzirdējis.

Vai uz bildes esi tu pati?
Pavasara Briinums
# Labojis Pavasara Briinums: 2011.12.11 01:18:03
vēl jāpiemin, ka ne visās zemēs, ne visas baznīcās var teikt vīrieši neiet baznīcā !
Vairākas reizes esmu piestaigājis uz baznīcu ārzemēs, tad tur varēja uzdot jautājumu - kāpēc jums jaunieši baznīcā nav pamanāmi? izskatītājas, ka tur baznīcā iet pensijas un varbūt pirmspensijas vecuma cilvēki, bet tas bija vairāk, kā pirms 3 gadiem un vairāk, es neesmu bijis vairākas reizes pēc kārtas baznīcā noteiktā pilsētā ārzemēs, lai izdarītu secinājumus.gribētos paskatīties, kas tur baznīcā notiek tagad? nu, labi, pēc 10 gadiem noteikti ....
neskaitīsim Medjugorji un Taize, bet parastu cilvēku apdzīvotu pilsētu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.11 01:35:35
Agucis
Cik liels ir tas disbalanss? Vai tas atšķiras no kopējā dzimumu disbalansa? Un vai starp dažādām draudzēm tas ir balansā?
eglīte
# Iesūtīts: 2011.12.11 01:59:01
Jo patiesāks, savā ticības dzīvē dzīvāks mācītājs -viņš tomēr ir draudzes gans un stūrmanis tādā cilvēcīgā nozīmē - jo vairāk draudzē dzimumu proporcijas atbilst vispārējai proporcijai sabiedrībā.

askets
Sievietes daudz vairāk, nekā vīrieši, arī iet pie ārsta (tai skaitā - zobārsta, biežāk apmeklē kultūras pasākumus, vairāk jeb gandrīz tikai sievietes strādā diakonijas darbus. Arī augstāko izglītību līdz galam (vismaz LV) iegūst pārsvarā sievietes, nevis vīrieši.
Vai tas liecina, ka sievietes ir vārgākās? Viņas ilgāk dzīvo, ir veselīgākas, koptākas, izglītotākas. Vai tā ir vārguma pazīme?
garaamejot [106.187.35.18]
# Iesūtīts: 2011.12.11 02:02:58
eglīte
vai tieshaam bazniicas apmekleejums ir liidzveertiigs ieshanai pie zobaarsta?
Nu un ja nu taa, tad kapeec juus nenjemat atbildiigajos darbos sievietes? Ne vinjas vaargaakas, ne dumjaakas... tik vien kaa sapiikushas vienu reizi meenesii.
eglīte
# Labojis eglīte: 2011.12.11 02:05:29
garaamejot [106.187.35.18]
Izlasi kontekstu. Es atbildēju asketa izteicieniem par sieviešu vispārējo vārgulību (un vīriešu it kā nevārgulību), kura viena izpausme tad nu ir baznīcā iešana.
Kuri jūs un kādos atbildīgajos darbos? Vai tu domā, ka draudzē un baznīcā vienīgais atbildīgais darbs ir mācītāja darbs? Maldies!
Papucs
# Iesūtīts: 2011.12.11 14:13:20
Vispirms es sāku retāk apmeklēt baznīcu, kad man radās aizdomas, ka mūsu priesteris ir masons vai nodarbojas ar melno maģiju.
Vēlāk, kad es samierinājos ar šādām varbūtībām, man tomēr palika milzīgs šķērslis - šušalīgie sprediķi, kuros priesteris veselu stundu jūsmīgi runā pats par savu nemaz ne tik ievērojamo personu. Tā kā baznīca parasti ir pilna līdz malām, tad man neērti gulēt solā, kad blakus stāv večiņas kājās. Bet nostāvēt kājās es nevaru muguras dēļ.
Vēl uzskatu sevi par visnotaļ radikāli ticīgu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 14:21:30
Agucis
Vispār jau diez vai tu še kādas jēdzīgas atbildes daudz gūsi, ja jau foruma ateisti izvērsuši savu aroganto šovinismu pirmajās lappusēs
maz te laikam būs kristīgu Baznīcā negājēju
Praktiskā saskarsmē ar vīriešiem un sievietēm dievkalpojumā, gan nevarētu teikt, ka tāds briesmīgs disbalans būtu jūtams, izņemot to vecumu, kad vīrieši bieži jau ir smiltājā, bet kundzes vēl šajā saulē.
Tiesa, pie uzsākot Baznīcas apmeklējumus gan, nereti vīrietim varbūt vairāk jālauž kaut kādi sabiedrības uzspiesti stereotipi par vīrieša lomu Baznīcā.
Donatella
# Iesūtīts: 2011.12.11 14:51:11
Trilobīte
Taapeec iesaakt vajag ar kristiigo beernudarzu jeb hariku draudzeem
Trusis Rodžers [82.145.216.47]
# Iesūtīts: 2011.12.11 16:54:38
Nevar nepiekrist Donatella
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 35762