atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai LELB jāmainās?
Vilis Maldonis
Iesūtīts: 2011.11.03 11:32:28
Ļoti bieži esmu dzirdējis no dažādiem ļaudīm, ka mūsu Baznīca (šeit nerunāju par citām baznīcām un konfesijām) nespēj, nevar, nemāk (negrib?) būt kas vairāk, kā dogmu un cermoniju reproducētāja. Pārsvarā mācītāji ir dzīves negudri un nespēj vadīt (ganīt) ļaudis. Šo nespēju slēpj aiz teorijas zināšanām un ceremonijām un lekcijveida sprediķiem, kas sen jau "nedarbojas". Cilvēki vēlas mūsdienīgus (brīvus no nedzīvas rečitēšanas liturģijas, un nesaprotamu (mūsdienu ausīm, bet pašiem "neaizskarami svētu" tekstu) svētsvinīgumu. Kāpēc nav oficiālu modernu oficiālu dievkalpojumu versijas? Citās luterāņu baznīcās pasaulē (tai pašā ASV Misouri sinodē) ir. Un tie pulcina cilvēkus un sniedz daudziem prieku par viņu ticību... Lūk, tieši prieka trūkums par ticību mums šeit izstrūkst un šķiet, apzināti netiek audzināts un veidots. Viss ir smagnēji... kā arhibīskapa kabinetā... (bija publicēts netā - atvērtajās dienās) Vai nav tā, ka Baznīcas vadība saprot un māk tikai šo smagnējo ceļu? KO IESĀKT?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:09:01
vilks
Ticības kari nav risinājums, bet laba garīgā cīņa gan! kaut vai uzvarot sevī bezspēcības un nolemtības skumjas, kad visapkārt skan - nav vērts, nevajag, ko cepies!
To arī [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:10:09
Pirtniece
Mans vārds ir Pēteris
vilks
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:16:43
Raimonds
laba garīgā cīņa gan! kaut vai uzvarot sevī bezspēcības un nolemtības skumjas, kad visapkārt skan - nav vērts, nevajag, ko cepies!
cepties tiešām nav vērts, no tā rodas tikai rūgtums, kas aizbiedē Svēto Garu. uzvarēt sevī bezspēcības un nolemtības skumjas gan ir svarīgi, vismaz pašam sev, jo baznīcā pa lielam no tā nekas nemainās.
To arī [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:19:37
Pirtniece


# Iesūtīts: 2011.11.07 13:01:49
n ekas nav jauns zem saules.... Lapšāns arī... dibini tak pats savu draudzi, ko cepies ja tev LELB nav pa prātam? nu nepārtaisīsi tu Baznīcu pēc sava ģīmja un līdzības!

Atbildēšu Lapšāna vietā. Cik man zināms , tad tik vienkārši vis mūs nepievienos pie katoļiem. Lai kā arī tādi emisāri kā m. Irbe un citi vēlētos. To apstiprināja balsojums pret māsu pazemošanas akciju pirms sinodes. Vēl daudzas Larvijas LELB draudzes ir pret mūsu restartēšanos katoļos.
Par Lapšānu. Cik man zināms , tad viņš nekad nav bijis gnīda, viņš ir kristīgais mūziķis, bet pie reizes ļoti korekti analizējis LELBa vājos punktus un par tiem runāis ar LELB vadību. Lapšāns ir arī Straupes draudzē , ja nemaldos un nav no tās draudzes nekas slikts dzirdēts par viņu.
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:22:38
vilks

cepties tiešām nav vērts

Kā nav vērts cepties? Luteru ar;i kaunināja, bet viņš cepās. Jānis Kristītājs arī cepās, visi ir cepušies pret grēku/
Vilis Maldonis
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:26:32
Pagājušo gadu TV nejauši ieslēdzu 18. novembrī. Tur svētku dievkalpojums no Doma. Nebija vēl sācies... nesapratu, ko biju ieslēdzis.. bet nepārspīlējot, domāju, ka kkas nelabs noticis.. kāda amatpersona nomirusi. Tas ko tur preludēja, dziedāja bija kā bērēs. Tāds ir LELB tēls - bēres muzejā...
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2011.11.07 13:27:55
To arī [91.90.232.230]

Hm, kur tad Purvciemā ir luterāņu dievnams? tu domā Biķieru draudzi?

Bet par to vadības aizrādīšanu - nu tikai nevajag! Man pašam ir šad un tad spēlējuši ģitāras, sintezatorus un pat bungas! Tikai neesmu gan manījis, ka kāds par to būtu milzīgā sajūsmā. Bet tas nu ir gaumes jautājums. Var jau būt, ka Rīgā, tuvāk pie priekšniecības, ir savādāk, bet uzdrošinos to apšaubīt. Ja nemaldos, tad Reformātu baznīcā ir LELB jauniešu centrs un tur pat ir ģitārspēles kursi un sazin kas vēl!

tikai lūdzu nerunā par ģitāru un sintezatoru "spēku". Tur nu nekā tāda vispār nav, pedod.

Bet par to moderno lietu ienākšanu baznīcā: es problēmu redzu tajā apstāklī, ka viens otrs grib darīt kaut ko jaunu, bet nezin kā to darīt un kāpēc. Tad sanāk tāda grābstīšanās kā mironim gar svecēm bez jēgas un bez turpinājuma. Bez tam, tas lielākotiesu ir tik nožēlojamā profesionālajā līmenī, ka vienkārši kauns klausīties. Tie ģitāru strinkšķinātāji un sintezatoru mocītāji bieži vien pat notis lāgā nepazīst un aprobežojas ar gatavajām taustiņdēļu klišejām un pašiem vienkāršākajiem akordiem. Kāds te spēks!

Piedošanu, nu jau atkal sakritizējos...
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:40:11
vilks
Rūgtums intravertajiem latviešiem ir diezgan pazīstama izjūta, bet tā ir manuprāt diezgan nelāga, jo ja tā ieperinās, tad saindē visu dzīvi, un no tās nevar viegli tik vaļā. Ne kam lūgt piedošanu, ne kas var to sniegt. Tā dedzina no iekšpuses un šad tad uzliesmo uz āru, bet no tā visvairāk jau ciešs pats cilvēks. Iespējams, ka šāda veida tēmas liecina, ka kaut kur agrāk, kaut kas nogājis greizi cilvēciskās attiecības.
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:46:15
Jānis Kalniņš

Purvciemā ir uzcelts milzīgs Dievnams, kafejnīca, kristīgais veikals, sporta kompleks jaunatnei. Tas ir nevis LELB , bet protestantu Dievnams. Protestanti pārsvarā ir cēlušies no Lutera iedrošinājuma.
Purvciemā ir labākais evaņģelizācijas Dievnams.
Par Dievkalpojumiem. Ir standarts luterāņiem, bet tas nenozīmē , ka , ja ērģeles ir beigtas , tad draudzes cilvēki liturģiju nevarētu vadīt ar citiem Dieva ieročiem - sinķiki, gičas , bungas. Tas motivē draudzes cilvēkus uz kalpošanu. Tā ir stratēģiska sapratne par Evaņģēlija pasludināšanu. Kas vaianas. Manā draudzē spēlē ērģeles. Bettas nenozīmē , ka vienā dienā nedrīkstētu spēlēt citus instrumentus. ēģeles, cienījamo , mācītāj, un meistar ir tikai diezgan īss laika posms lristietības vēsturē. Vienmēr un līdz pasaules galam ir jādod iespēja muzicēt visiem , kuri ko prot. Tas jautājums ir apspriežams caur stratēģiju kā cīnīties
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:48:20
Jānis Kalniņš
pret sātabu. man ēŗģeles patīk ļoti , nav pronlēmu.
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:51:21
Vilis Maldonis

:DPagājušo gadu TV nejauši ieslēdzu 18. novembrī. Tur svētku dievkalpojums no Doma. Nebija vēl sācies... nesapratu, ko biju ieslēdzis.. bet nepārspīlējot, domāju, ka kkas nelabs noticis.. kāda amatpersona nomirusi. Tas ko tur preludēja, dziedāja bija kā bērēs. Tāds ir LELB tēls - bēres muzejā...

Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:55:07
To arī Pēteris [91.90.232.230]
siņķiks kā ierocis - tas ir vareni!
Dažos gadījumos pat varētu teikt - ķīmiskais ierocis.
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 13:55:31
Jānis Kalniņš

Tie ģitāru strinkšķinātāji un sintezatoru mocītāji bieži vien pat notis lāgā nepazīst un aprobežojas ar gatavajām taustiņdēļu klišejām un pašiem vienkāršākajiem akordiem. Kāds te spēks!

Tā gan ir taisnība. Tas ir no tā , ka draudzes ir mazas, maz mūziķu. Dievs nesvēta LELBu. Kāpēc? Atbildes meklējamas Forumā.
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:03:38
Aivars

Nu ja tev ir 20 gadus veca Yamaha ar divām oktāvām
Būtībā lielie baznīcu digitālie Rolandi arī ir siņķiki. Domā tā. Viņi , starp citu, maksā bešenije ģengi. Normāls sintezators baznīcā jau var derēt no 600 ls. Jābūt labai aparatūrai , korektam skaņas izvietojumam un uz priekšu. Kā to dara visa pasaule. Un nav ko stagnēt un apkarot ar visnožēlojamākajiem stāstiņiem iz LELB dzīves. Varm parunāt par super piemēriem LELBā.
Tagad labs ērģeļu atdarinātājs ir Roland c 200. Ne visiem ir Kalniņš pieejams
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:09:54
To arī Pēteris [91.90.232.230]
ērģeļu atdarinātājs - nu te nu ir viens korekts apzīmējums

Tad, kad parādīsi elektronisku instrumentu, kur katram tonim (un tembram) ir savs skaļrunis, kas pie tam patiešām atbilst skaņas viļņa garumam, tad arī skatīsimies tālāk, ar ko tas pārspēj vienkāršas sakoptas ērģelītes.
Bet esmu pārliecināts, ka ne jau nu tur mūzikas instruments ir draudzes dzīves centrā, bet dažu rūgumpodu uzmanības centrā gan
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:25:00
To arī Pētara vārdā nosauktais zināma cilvēka elter ego[91.90.232.230]
"daudzi mācītāji Dievkalpojumos reizēm pielieto, teiksim, ģitāru spēku , sintezatorus, modernas kristieši dziesmas. parasti draudzes ir priecīgas par tādiem Dievkalpojumiem. Bet traģēdija ir tā , ka tas viss pa kaut kādiem ceļiem nonāk līdz vadībai. Vecā komunistu laiku stukačija.Un konflitsituācijās tad Rīgas bīskapiņi draudzēm atļaujas pārmest kā novirzi , kā kaut ko nešpetnu."

tu vai nu vienkērši pļurksti vai apzināti melo.
esmu bijusi daudzos LELB dievkalpojumos kā Rīgā tā laukos.
tur skan visdažādākā mūzika pēc draudzes iespējām un gaumes.
nevienam pat prātā nenāk skriet to nezin kam stučīt . tāda ir LELB evaņģēliskā brīvība adiaforas jautājumos.

toties tu gan it kā lelbietis būdams, uzdrošinies savus vadītājus (palasi kas par to ir rakstīs Jaunajā derībā!) atļaujies dēvēt par "bīskapiņiem"

tavai paštaisnība un pat bezkaunība skaidri atklājas tavos tekstos, kurus tu atkārto ik reizi kā parādies forumā. īlenu maisā nenoslēpsi - piem, tavas blēņas par māsu pazemošanu u.t.t.

es esmu māsa, un es varu gan izteikties par bībeli gan pilnvērtīgi kalpot saviem līdzcilvēkiem mūsu baznīcā - draudzē, kurā skan visdažādākā veida mūzika
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:27:25
Pirtniece
Latviešu valodā deminutīvs mēdz būt arī mīļvārdiņš. Vai nu Tev brāļa mīlestību tiesāt
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:39:23
Pirtniece

tavai paštaisnība un pat bezkaunība skaidri atklājas tavos tekstos, kurus tu atkārto ik reizi kā parādies forumā. īlenu maisā nenoslēpsi - piem, tavas blēņas par māsu pazemošanu u.t.t.

Forumu pārlasu man interesējošas tēmas mēnesī apm. vienu reizi. Bet komentārus gadā vienu. Tev ir problēmas uz kādu cilvēku caur naidu pret viņu. Tas mās, nav labi. Meklē rakstos kā mainīties
To arī Pēteris [91.90.232.230]
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:43:09
Pirtniece

piem, tavas blēņas par māsu pazemošanu u.t.t.

Domāju , ka Laps``anam ir šis termins ļoti trāpīgs , ar interesi lasīju viņa komentārus. Tāpēc , man tas ir pielipis. Piedod ja vari.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.07 14:43:17
To arī Pēteris [91.90.232.230]
Bet kāpēc Tu centies naidu celt mētādamies nepamatotām apsūdzībām?
Izstāsti savu piedāvājumu kā uzlabot LELB dzīvi un miers. Un ja izrādās, ka tava vīzija citiem ir vēl nepieņemamāka, nekā patreizējā kārtība, samierinies ar kritiku un gudro ko labāku.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 23 . 24 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 182 , pavisam kopa bijuši: 3372