atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai LELB jāmainās?
Vilis Maldonis
Iesūtīts: 2011.11.03 11:32:28
Ļoti bieži esmu dzirdējis no dažādiem ļaudīm, ka mūsu Baznīca (šeit nerunāju par citām baznīcām un konfesijām) nespēj, nevar, nemāk (negrib?) būt kas vairāk, kā dogmu un cermoniju reproducētāja. Pārsvarā mācītāji ir dzīves negudri un nespēj vadīt (ganīt) ļaudis. Šo nespēju slēpj aiz teorijas zināšanām un ceremonijām un lekcijveida sprediķiem, kas sen jau "nedarbojas". Cilvēki vēlas mūsdienīgus (brīvus no nedzīvas rečitēšanas liturģijas, un nesaprotamu (mūsdienu ausīm, bet pašiem "neaizskarami svētu" tekstu) svētsvinīgumu. Kāpēc nav oficiālu modernu oficiālu dievkalpojumu versijas? Citās luterāņu baznīcās pasaulē (tai pašā ASV Misouri sinodē) ir. Un tie pulcina cilvēkus un sniedz daudziem prieku par viņu ticību... Lūk, tieši prieka trūkums par ticību mums šeit izstrūkst un šķiet, apzināti netiek audzināts un veidots. Viss ir smagnēji... kā arhibīskapa kabinetā... (bija publicēts netā - atvērtajās dienās) Vai nav tā, ka Baznīcas vadība saprot un māk tikai šo smagnējo ceļu? KO IESĀKT?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
AutorsZiņas teksts
Roze
# Labojis Roze: 2011.11.20 15:08:15
Vilis Maldonis
Vai tu 100% ik svētdienu esi savas baznīcas dievkalpojumā? Tava matemātika tāda ļoti vienkāršota. It īpaši, ja jaunajai ģimenei ir mazi bērni, kas mēdz slimot.
Vai zini, ka draudzē ir arī mājas grupas, kas tiekas, kapā lasa Bībeli un aizlūdz viens par otru?
Vai zini, ka draudzē, neskaitot iekšējās aktivitātes, vēl ir zupas virtuve, kalpošana pansionātā - un vēl, nu jau divos cietumos?
Vilis Maldonis
# Iesūtīts: 2011.11.20 15:19:13
Roze Ko Tu trako? :-) Es to zinu. Malači! Es rakstīju par svētdienas dievkalpojuma antīko formu un to, ka tie LELBā atgādina braucienu ar novilktu rokas bremzi. Ja atlaistu, ripotu vieglāk un dabīgāk.
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.20 15:22:46
Vilis Maldonis
Kādā veidā es trakoju? Esmu redzējusi, kā ģimeņu dievkalpojumā bērni kopā ar mācītāju sēž uz grīdas netālu no altāra. Esmu dzirdējusi ne tikai draudzes un kora dziesmas, bet arī dziedātus psalmus un modernās kristīgās dziesmas. Ļoti harmoniski un skaisti viss sader kopā. Ja Dieva Gars ir klāt, tas var uzrunāt cilvēkus caur jebkādu ārējo formu.
Vilis Maldonis
# Iesūtīts: 2011.11.20 15:41:17
Jauno Ģertrūdi uzskatu par draudzi, kas iet pa priekšu daudzām. Malači.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.20 16:07:32
Kaut kas te nav labi. Tā izskatās, ka kādiem anonīmiem personāžiem, kam ir vismaz foruma adminošanas pilnvaras, ir vienalga, ka LELB tiek lamāts, zākāts, izskan apvainojumi utt., bet tajā pat laikā ir atsevišķas informācijas druskas, kuru publiskošana netiek pieļauta. Atliek minēt, vai tā ir kāda strikti klasificēta informācija, tie kādi ārprātīgi un ļauni meli, vai varbūt gluži pretēji? Tāpat kā atliek minēt, vai šī iejaukšanās foruma saturā ir nemākulība (jo liecības par to paliek), vai mērķtiecīga rīcība? Diemžēl nekādas īpaši labas domas prātā nenāk. Šādā ziņā kaut kam iekš LELB struktūrām tiešām ir jāmainās.
שרף
# Labojis שרף: 2011.11.20 20:02:59
LELB tiek lamāts, zākāts, izskan apvainojumi utt.
------------------------------------
Mjā … tas, ko vajadzētu mainīt – ir šai forumā plaukstošā dubultā morāle …

Šeit drīkst lamāt jebkuru baznīcu … slikta runāšana par zviedru luterāņu baznīcu – tā ir īpaši augsti attīstīta garīguma izpausme … katoļu apņirgšana – liecība par ticības briedumu … vārda „hariki” lietošana – smalks un gaumīgs humors

bet LELB ir svētā govs, ko kritizē tikai iekšēji ieļaunotie un tās vadības nemākulību piemin tikai garīgie deģenerāti.
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.11.21 11:33:20
Roze Taču dievkalpojums šajā draudzē ir visai tradicionāls (tavā definējumā - sastindzis).
Zinu kādu visai lielu draudzi, kurā pēc tradicionālā svētdienas dievkalpojuma ir sadraudzība - pasēdēšana pie galdiem, parunāšana.
Parasti šim nolūkam paredzētā zāle ir pilna, bet uz to paliek tieši interesenti, bet ne tie, kuriem pilnīgi pietiek ar dievkalpojumu.
Es tā saprotu, ka kādi dievkalpojumu gribētu kā šādu pasēdēšanu , bet tad - viena neliela daļa baznīcēnu būtu apmierināti, bet liela, ne. Tā kā - grozās kā grib, bet ir labi tā, kā ir.
שרף bet LELB ir svētā govs, ko kritizē tikai iekšēji ieļaunotie un tās vadības nemākulību piemin tikai garīgie deģenerāti.
Aizvien vairāk sāk izskatīties, ka šāda neirotiski pacilātā kritika nāk no cilvēkiem, kam piemīt tāda kā protestantiska neiroze , proti, protestējošs protestants ir tāda kristiešu suga, kuram nedod Dievu lūgt, bet ļauj tikai paprotestēt un jo vairāk jo labāk, jo , paldies Dievam, pret ko protestēt apakš Saules vienmēr atrodas pārpārēm. Un protestētājs paēdis, arī kaza dzīva.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.21 15:35:51
- Cik sociālie darbinieki vajadzīgi izdegušas spuldzītes maiņai?
- Var iztikt arī ar vienu, bet tad ja spuldzīte ir gatava mainīties.

Gan jau profesionāļi izdomās pareizo motivāciju LELB arī bez mūsu palīdzības
שרף
# Labojis שרף: 2011.11.21 17:41:18
Pater Henricus
---------------------------
Mūžīgais jautājums: тварь я дрожащая или право имею?


A старый попугай громко крикнул из ветвей:
Жираф большой ему видней

.. виновен не жираф
А тот кто крикнул из ветвей:
Жираф большой ему видней
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.11.21 20:38:39
שרף Visockis patīk? Izveido paša raksturam atbilstošu situāciju un ieraudzīsi, ka ne iedomātie krokodili, ne begemoti, ne mērkaķīši, ne kašaloti vairs īpaši nesatrauks. Jo satraukums parasti ir par citiem un viņu darbiem.

Jā, Agrīts Pāv. L. šmuces sataisīja, par ko arī sēž, bet cik ilgi krokodila asaras liet un vainīgos meklēt.
Gribās kādu upurēt lai "sabiedrisko domu" nomierinātu?
Lai uz pleciņa kāds typa agnostiķis vai ateists baznīcai uzklapētu?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.21 20:59:40
Iedomāti krokodili it nemaz nav baznīcā.
Nīlzirgi un kašaloti arī nav. Tur nav nekā.
Tikai ļauni agnostiķi plecus masēt piedāvā,
Taču viņu spēli zinām. Nesanāks tiem ņifigā!
dafne
# Iesūtīts: 2011.11.21 22:00:33
Mārtiņš
Foruma komentāri un tēmas ir vienīgi katra foruma lietotāja privātais viedoklis un domas, un tie nekādi neatspoguļo LELB oficiālo viedokli
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.21 22:17:36
dafne
nu tā ir tāda izmisīga atruna. Un ir jau Mārtiņam taisnība, ka ir nepatīkami, ka LELB te var gānīt brīvi, vien ir dažas tēmas par ko izsludina par dzimtenes nodevēju
dafne
# Iesūtīts: 2011.11.21 22:41:07
Aivars
nu vo tāpēc jau nesaprotu,ja jau te tikai izskan lietotaju privats viedoklis un domas..ka var kljut par dzimtenes nodeveeju
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.21 22:44:40
dafne
nu tā atruna jau nav oficiāli autorizēta
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.21 23:19:51
dafne
Nu ja, bet mana replika pamatā jau tika tēmēta uz ne-komentāriem. Uz to kā nav, bet kas tomēr ir klātesošs.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.21 23:24:11
Foruma komentāri un tēmas ir vienīgi katra foruma lietotāja privātais viedoklis un domas, un tie nekādi neatspoguļo LELB oficiālo viedokli

Izcēlums oriģinālais, no foruma pirmās lapas.
Vispār jau sviestains formulējums. Te tomēr cilvēki ir diezgan daudz rakstījuši par mūsu ticību, liecinājuši un skaidrojuši Dieva gribu - vai tiešām arī tas "nekādi neatspoguļo LELB oficiālo viedokli"? Jā, gribot negribot nākas teikt, ka to arī vajadzētu mainīt, proti, lai Kristus kļūst par LELB oficiālo viedokli.
vilks
# Iesūtīts: 2011.11.22 00:15:15
Mārtiņš
Iesaki labāku formulējumu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.22 01:12:48
vilks

Foruma komentāri un tēmas ir foruma lietotāju privātais viedoklis un domas, un tie var atšķirties no LELB oficiālā viedokļa.

שרף
# Labojis שרף: 2011.11.22 04:44:01
Pater Henricus

Visocki atceros, patīk Dostojevskis: тварь я дрожащая или право имею? – tas ir no «Noziegums un sods» … Raskoļņikova dvēseles mokas pirms slepkavības. Kad papagaiļu koris dzied ditirambus par to, ka kādiem pieder mūžīgas tiesības uz galīgo patiesību … kāds brīnums tad, ja pazūd sajēga par pienākumu, godu, sirdsapziņu … galvenais bauslis: ka tik laicīgā prese neuzzinātu!

.. satraukums parasti ir par citiem un viņu darbiem – piedod, Pater Henricus, bet šī ir nopietna alošanās. Cilvēki ļoti reti kad uztraucas par citiem … Homo Sapiens dzīvo akvārijā: savu domu, atmiņu un emociju vidē – un tas ir viss, kas viņu patiesi satrauc … citi cilvēki tam ir kā refleksija uz akvārija stikla sienas – uztraukties par tiem tas sāk tad, kad kāds ir ielauzies viņa emocionālajā drošības zonā un padarījis to nekomfortablu. Ir vajadzīga nopietna piepūle, lai no šī akvārija izlauztos – un vēl grūtāk atrast atbildi jautājumam: A nafig to vispār darīt? Jēzus mācīja, ka citus vajag mīlēt „kā sevi pašu” – visvieglāk sākt pieņemot, ka tie akvāriji ir kā savienoti trauki – tas, kas notiek vienā, tieši ietekmē citus. Bet tas ir grūti – vieglāk izlīdzēties ar frāzi: „Es savas dzīves [akvārija] centrā lieku Jēzu” [parasti tikai reizi piecos gados izdodas satapt cilvēku, kurš tiešām spēj paskaidrot – ko tas īsti nozīmē: darīt Jēzu par dzīves centru … nosaukt vismaz trīs pirmos konkrētos soļus – kā tas tika izdarīts]
Ja Tu man pajautātu tieši – kādēļ te knosos? Atbildētu vienkārši – man traucē LELB permanento vadoņu nemākulība … pārāk bieži jāatbild uz jautājumu: par ko viņi domā, kad tādas muļķības dara? Ja katrreiz, kad nākas aizstāvēt LELB vai tās bīskapus, kāds iedotu latu … куры б денег не клевали.

Pārfrāzējot Richard Dawkins: visi ir neticīgie attiecībā uz lielāko daļu mītu, ko cilvēce ir producējusi vēstures gaitā, daži vienkārši ir gājuši kādu soli tālāk. Sen esmu atmetis ticību mītam – nav citu alternatīvu … Dievam vienmēr ir varianti.

Kaut vai – vadoņi beidzot sāk mācīties .. nu kaut vai tikai paši no savām kļūdām. Vai tas ir neiespējams variants?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 1795