atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai LELB jāmainās?
Vilis Maldonis
Iesūtīts: 2011.11.03 11:32:28
Ļoti bieži esmu dzirdējis no dažādiem ļaudīm, ka mūsu Baznīca (šeit nerunāju par citām baznīcām un konfesijām) nespēj, nevar, nemāk (negrib?) būt kas vairāk, kā dogmu un cermoniju reproducētāja. Pārsvarā mācītāji ir dzīves negudri un nespēj vadīt (ganīt) ļaudis. Šo nespēju slēpj aiz teorijas zināšanām un ceremonijām un lekcijveida sprediķiem, kas sen jau "nedarbojas". Cilvēki vēlas mūsdienīgus (brīvus no nedzīvas rečitēšanas liturģijas, un nesaprotamu (mūsdienu ausīm, bet pašiem "neaizskarami svētu" tekstu) svētsvinīgumu. Kāpēc nav oficiālu modernu oficiālu dievkalpojumu versijas? Citās luterāņu baznīcās pasaulē (tai pašā ASV Misouri sinodē) ir. Un tie pulcina cilvēkus un sniedz daudziem prieku par viņu ticību... Lūk, tieši prieka trūkums par ticību mums šeit izstrūkst un šķiet, apzināti netiek audzināts un veidots. Viss ir smagnēji... kā arhibīskapa kabinetā... (bija publicēts netā - atvērtajās dienās) Vai nav tā, ka Baznīcas vadība saprot un māk tikai šo smagnējo ceļu? KO IESĀKT?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
AutorsZiņas teksts
cits temats [199.48.147.45]
# Iesūtīts: 2011.11.17 19:00:36
Aivars

"Bet kas tad liek cilvēkam mainīties? Vai nu galējs izmisums, vai arī pacilājums. Tikai ne knābāšana un noniecināšana."

Zelta vārdi. Par to jau es runāju. Lai galējo izmisumu dāvina Dievs, kad to pēc sava labā prāta atzīst par noderīgu. Mums labāk no šī citu iedvesmošanas veida atturēties un raudzīt ko varam darīt tai otrā virzienā. Taču cilvēka sirds dabīgais stāvoklis tiecas tieši uz pretējo. Palūko pats, kādā proporcijā kristieši šai forumā cits citu bīda uz izmisumu vai pacilātību. Tieši tur izmaiņām būtu jāparādās. Man liekas, ka ceļš uz svēttapšanu ir viens, toties metodes, kā pa to pārvietoties ir ļoti dažādas. Taču sagaidāmais iznākums atkal ir viens un tas pats, diezgan konkrēti aprakstīts Jaunajā Derībā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.18 09:18:00
cits temats [199.48.147.45]
Es jau pats arī īsts zelta gabaliņš, ja aizmirsi. Bet nu šis forums ir īpašs gadījums, un tur nu gan es uzstātu, ka šo virtuālo ārprātu- forumu kā tādu, ar Baznīcu nejaucam.
Šī konkrētā diskusija ir cits jautājums.
Aßpiд
# Labojis Aßpiд: 2011.11.19 00:11:09
cits temats (ar nenoturīgu IP)

Paldies, paldies – labi vēlējumi, tas ir tik jauki …
Bet ar savu grēku atskārsmi – tur nav tik viegli … nepietiek ar īsu gribas piespiešanos, kas vajadzīga lai netīkamam subjektam kaut ko labu novēlētu … viena lieta ir ejot garām nomī*ušamies un apdi*sušamies bomzim novēlēt tam labu veselību, bet vest viņu mājās, pārģērbt, mazgāt un pēc tam, klausoties viņa paģirainajā vervelēšanām, mēģināt kopā ar viņu vakariņas ēst – ir kaut kas pavisam cits.

Lai tu būtu ar mieru kopā ar mani Tēvreizi dievkalpojumā skaitīt – man vajadzētu vispirms dienas 40 grēknožēlā asiņainus sviedrus liet, varbūt tad mana garīgā gaisotne tev dūšu neapšķebinās … un ja tas tevi TIEŠĀM iepriecinātu …

Bet ko darīt, lai iepriecinātu tos, kuri pat kautrējas vairs atzīt, ka ir luterāņi – jo nevēlas uzklausīt jautājumus par finansu un pedofilijas skandāliem … ar grēknožēlu: „Gribējām kā labāk, iznāc kā parasti” – tur būs par maz … tur vajadzētu kaut ko konkrēti izdarīt … jautājums tikai – kam?

Labāk atstāsim vien grēkatskārsmi uz Pastaro tiesu – jo pēc tās kaut ko darīt, lai tos labotu, jau vairs nevajadzēs.
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.19 01:15:35
Aßpiд
Ja kāds dzeltenās un pusdzeltenās preses dēļ uzpūsto sensāciju dēļ, kurai barību priekš demagoģiskiem secinājumiem reizēm ir pasvieduši kādi pašu ambiciozie brāļi, kautrējas sevi par luterāni atzīt, tad žēl tādu vājinieku.
Aßpiд
# Iesūtīts: 2011.11.19 01:26:44
Roze

Pārdotais nams Doma laukumā 1 un tiesas spriedums mācītājam pedofīlam – tās, protams, ir sensācijas … un ne jau preses uzpūstas, bet dažu ambiciozu brāļu-bīskapu nemākulības tiešs rezultāts -
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.19 10:33:00
Aßpiд
Hm, un ko Tu ieteiktu, kā to pedofilijas un finansu skandālu postu par labu vērst?
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.19 17:54:05
Aßpiд
Kāpēc jebkura nama pārdošana lai būtu sensācija? To par sensāciju izpūš mediji, balstoties un brāļu (nezinu gan, ar kādu motivāciju) piespēlētiem interpretējumiem, kas robežojas jau ar melīgām baumām.
Īstenībā nekas no šīm baumām, apsūdzībām un pareģojumiem nav izrādījies patiess vai piepildījies, taču to neviens vairs nepiemin - sabiedrībā tikai paliek nogulsnes - viņi visi tur baznīcās ir nemākuļi, shēmotāji, u.t.t.
(P.S. Pedofīlija reiz nu ir lieta - īpaši ja tā ir pagātnē, nevis viņa darbības laikā LELB notikusi - ka to nevar paredzēt un no tās nevar būt pasargāta neviena sabiedrība)
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.19 18:51:38
Aivars
Ar kailiem apgalvojumiem tagad apmētājies un mani nolamā tu. Tad kuram tagad vajadzētu paklusēt?
Bet par avantūristiskiem eksperimentiem, kā tu tos devē, var runāt savā starpā lietišķi un konstruktīvi, nevis iznesot savu (reizēm arī pamatoto kritiku), bet sajauktu bezsakara biezputrā ar sensacionālām teorijām par pievienošanos katoļiem vai skaidriem apmelojumiem it kā par īpašumu izsaimniekošanu pasaulīgai "iztiesāšanai".
Par šādiem brāļu pakalpojumiem vietā būtu teikt: Dievs, sargi mani no draugiem, no ienaidniekiem es pats pasargāšos.
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.19 19:28:31
Aivars
Atkārtoju vēlreiz: par visu vajag diskutēt - godīgi un savā starpā.
Nolamāt citādus uzskatus par marasmu, nodot laicīgajai presei iekšēju baznīcas dokumentu kopijas (no kuriem tiek izrauti fragmenti ārpus konteksta, kas tad tiek pasniegti attiecīgā preses mērcē un tonī ) - galu galā tā ir iešaušana kājā pašiem sev.
Jo sabiedrībā šādu aktivitāšu rezultātā veidotais viedoklis par baznīcu galu galā tad attiecas arī uz tiem, kas domāja, ka ir tie labie un pareizie.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.11.19 19:55:13
Roze
Kā vērtētu tos brāļus un māsas, kas jau labu brīdi iepriekš ir pateikuši, jūs dariet savu, mēs darīsim un domāsim savu!
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.19 20:07:52
Aivars
Nezinu, kas un kā ir devis vai kādā ceļā tie bija iegūti, bet ir fakts, ka TV jau gandrīz nākamajā dienā pēc lēmumu pieņemšanas tika gandrīz vārds vārdā citēti fragmenti no lēmumiem/dokumentiem.
Bet šī saruna, kuru tu iesāki, (jo es rakstīju Aßpiдam), nav šīs diskusijas tēma.
Aßpiд
# Labojis Aßpiд: 2011.11.19 23:49:06
Aivars

Mjā – Roze ir odiozākā šā foruma Poēte Laureāte … bet viņai ir talantīgi sekotāji – iespēja dzīvot mazdrusciņ labāk, pārdodot Rīgas Domu … nams Doma laukumā bija tam atvietotājs, droši vien pārdotu arī savu daļu no Doma paša, ja vien tai būtu kāds ņēmējs … galvenais, ka tik iespēja mazdrusciņ uzdzīvot: „Nodzer dampi, nodzer svilpi, nodzer siksnu – beigts!” Ko Šveiks ar feldkuratu Kacu pamanījās pārdot – pārvietojamo altāri?100 gadus vēlāk zēni ar tādiem sīkumiem vairs neniekojas.
Finansu skandālu par labu vērst diez vai vairs izdosies – tur pārāk daudz laika iztērēts.

Bet pedofilijas šmuce ar steigu jāsasmeļ – kamēr vēl iespējams … te jābūt pateicīgiem Visžēlīgajam, ka tiesas prāva notika laikā, kad prese bija pārāk aizņemta, lai pievērstu tai pienācīgu uzmanību. Bet tas, ka pirmais notiesātais mācītājs-pedofīls Latvijā bija no Luterāņu baznīcas – tas jau vēsturē ir ierakstīts … un tur pat blakus jāstāv ierakstam – kā šī baznīca uz to reaģēja … pagaidām tur ir tikai katoļu atzīme: „Mēs no viņa ātri tikām vaļā!”
Pāris lietas, ko darīt –

masīva upuru rehabilitācijas programma … ja citur naudu nav kur ņemt – lai Roze savu burbuļvannu pārdod … programmas īstenošanai piesaistīt neatkarīgas nevalstiskas organizācijas;

baznīcas spicei ir jāatrod grēkāzis un jāpamet zem tanka … vai nu jāizdara rokāde bīskapu kolēģijā Archi- prefiksu pārliekot citam, vai jāupurē tas no bīskapiem, kuram vajadzēja noturēt kolokviju ar Lēvaldu un kurš to прошляпил.

Jebkurā gadījumā – reakcijai ir jābūt ļoti asai un labi pamanāmai … baznīcas dārziņā guļ pamatīga mīna ... kad to uzspers gaisā, tad vaimanas par "dzelteno presi" nepalīdzēs
Ubi bene ibi patria [77.247.181.162]
# Iesūtīts: 2011.11.20 00:35:07
...
Aßpiд
# Iesūtīts: 2011.11.20 00:55:51
Ubi bene ibi patria - pazīstami nenoturīgs IP
Roze
# Labojis Roze: 2011.11.20 02:32:26
Aßpiд
Kolokvijs ar Lēvaldu ir ticis noturēts (gan bez melu detektora pieslēgšanas).
Bet laikam esmu kļūdījusies tevis novērtējumā - ka būtu vērts ar tevi diskutēt.

Savu virtuālo niku katrs izvēlas pats, ar to kaut kādā mērā izsakot savu kredo. Izlasot tavējo no otra gala kā Greizo Spoguļu karaļvalstī, iznāk kāda ķermeņa daļa, kuras projektētais uzdevums ir izvadīt atkritumus. Tava nika forma gan implicē citu izprani - nevis neitrāli izvadīt, bet apķēzīt. Tādi piemēri zināmi no vēstures, kad daži apd...sa grāmatas, klavieres... Tagad daži tāpat rīkojas virtuālajā telpā.

Kāds gudrs cilvēks esot teicis - neielaidies cīņās ar šādiem ļaudīm. Viņi novilks tevi līdz savam līmenim un tad pieveiks ar saviem ieročiem, jo ir pieredzējušāki.
Tā ka - ja vēlies turpināt apņirgt un izgudrot apsūdzības, tā būs tava izvēle.

Bet citādi - novēlu Tev Dieva žēlastību dzīvē un mūžībā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.20 09:21:52
Roze
Nu re - kā ogle gruzdoša mans vārds ir dzēsts,
Kas naktī runāts, šorīt nocenzēts,
Vien mieles paliek, nesaprot mans prāts,
Kam apsūdzībām vajag brāļus apmētāt

Nu tukš un kluss ir atkal klajumā
Vien pūkains grifs pār lauku lepni aizļekā
Roze
# Labojis Roze: 2011.11.20 09:31:30
Aivars
Pantiņi un receptes tev labi padodas. Par to, ko tu cenzē vai necenzē, kā sarunājies, varēsi reiz apspriesties ar visu siržu un domu Tiesnesi.
Es konstatēju faktus - to, ko brāļi ir runājuši un rakstījuši publiskajā telpā. Un arī to, kas, visticamāk, ar kāda brāļa palīdzību ir nokļuvis publiskajā telpā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.20 13:29:40
Roze
Ne es te cenzēju.
Es vientiesīgs kā jērs
Bez vārdiem palicis
Un tādēļ sērs.
Kur bij` reiz blējiens mans,
Vairs nav nekā,
Jo ideāli*viss ir
Baznīcā







*ja vien ne tie draņķa nelieši
Roze
# Iesūtīts: 2011.11.20 13:49:14
Vilis Maldonis
ka mūsu Baznīca (šeit nerunāju par citām baznīcām un konfesijām) nespēj, nevar, nemāk (negrib?) būt kas vairāk, kā dogmu un cermoniju reproducētāja. Pārsvarā mācītāji ir dzīves negudri un nespēj vadīt (ganīt) ļaudis. Šo nespēju slēpj aiz teorijas zināšanām un ceremonijām un lekcijveida sprediķiem, kas sen jau "nedarbojas".

Būtu tu šodien paskatījies TV 1 Veritkāli par Alfa kursiem LV baznīcās. Viens no dzīviem, uzskatāmiem piemēriem - tika filmēti un aptaujāti ļaudis no Alfa kursa Vecajā Sv.Gertrūdes baznīcā. Zini, itin visi priecājās, ka te viņu aizspriedumi par baznīcu sagruvuši un ka ir piedzīvojuši dzīvu, patiesu ticību, draudzību, ieinteresētību un sastapuši Kristu.
Taču dievkalpojums šajā draudzē ir visai tradicionāls (tavā definējumā - sastindzis).
Tāpēc apšaubu tavu apgalvojumu, ka vairums, kā tu saki, mūsu mācītāju ir dzīves negudri, smagnēji, un ļaudis pie Dieva vadīt nespējīgi. Esmu bijusi dažā labā LV luterāņu baznīcā, un ļoti reti var manīt kaut ko no tā, ko šeit mini tu. Patiesību sakot, es to gandrīz nekad neesmu piedzīvojusi.
Vilis Maldonis
# Iesūtīts: 2011.11.20 15:01:04
Roze Kā reizi skatījos. Un esmu arī piedalījies tur pasākumos. Malači mācītāji. Kko meklē un dara.
Pēc tās matemātikas, Vecajai Ģertrūdei jau piebūvi vai papildus balkoni būtu jābūvē... Bet tieši svētdienā tur redzēju kādus 120 ļaužus dievkalpojumā. Tā kā sēdēju aizmugurē, tad redzēju jauniešus žāvājamies un stapām kaklus, kad tad nu beidzot tā dinamiskā un aizraujošā lieta sāksies, jo Alfā jau tas ir pieredzēts... Tieši dievkalpojuma vecā forma, Alfas ievilinātos- aizbiedē.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 75 , pavisam kopa bijuši: 4947