atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem J.Rubeņa raksts žurnālā Ir
bitukas
Iesūtīts: 2011.10.22 11:55:33
Gribētos viedokļus no kristiešiem. Ja kāds domā, ka šī ir luterāņu iekšējā lieta tad maldās, jo tas tiek darīts zināms, kā kristiešu viedoklis http://www.ir.lv/2011/10/22/asizes-tiksanas-miers-un-parmainas-no-lugsanas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:21:48
dafne
Vai Sv.Gars darbojas visās religijās..ir tikai jālūdz?Man tads jautajums radās...

Nevis visās reliģijās, bet visos cilvēkos, kas meklē Dievu.
Padomā (īpaši luteriskās teoloģijas par brīvo gribu kontekstā), kā gan iespējams, ka neticīgs cilvēks kļūst ticīgs vai kādas pagāniskās reliģijas pārstāvis kļūst kristietis.
Manuprāt kļūda ir mūsu mēģinājumi pasaulīgi/organizatoriskās konstrukcijas viennozīmīgi asociēt ar Dieva klātbūtni.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:24:55
skolnieks.
Vai arī tas būtu arī nedaudz pārprotami, piemēram, ja kristietis visiem attaisnotos un sacītu: tas kam es ticu, es nezinu vai tas ir patiesi un vispār es par to šaubos, nu, citiem noteikti ir vairāk patiesības, nekā tam, kam es ticu! Ko par tādu cilvēku varētu teikt?
Šajā gadījumā varbūt labi var redzēt, ko priekš kristieša nozīmē ticība, tā ir uzticēšanās Jēzum, kā Kungam un Pestītājam.
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:26:27
Zive.
Kā tu domā,kā Dievs uzrunā cilvēku un kāda ir kristieša misija šajā pasaulē?
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:27:44
Mārtiņš
Manuprāt kļūda ir mūsu mēģinājumi pasaulīgi/organizatoriskās konstrukcijas viennozīmīgi asociēt ar Dieva klātbūtni.
Tik gudri un smuki pateici!
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.10.25 11:31:29
Raimonds Nju tāds iepuvis kristietis. Bet runa jau ir par to, ka skaties uz sevi un netiesā citus. Vai ir nepieciešams uzsvērt cik nepareizi un aplami tic jānis? Dzīvo un patiesā priekā baudi savu dzīvi tā lai jānim ar gribas tā dzīvot un ticēt
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:33:37
dafne Vai dieniņās! Kā tik Dievs neuzrunā cilvēku! Gan caur citiem cilvēkiem, gan caur savu vārdu, gan dažādiem notikumiem. Tas spektrs, kā Dievs uzrunā cilvēku ir dikti dikti plašs.
Un tas tak skaidrs, ka kristiešu uzdevums attiecībā uz citiem cilvēkiem ir liecināt par Dievu, Jēzu Kristu utt. Tā tak ir ābece un tas visiem ir skaidrs, par to jau neviens nestrīdas!
Itogo, kāda bija šī jautājuma būtība?
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:34:51
skolnieks. Gribi, negribi, bet buča! Pilnīgi piekrītu!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.10.25 11:38:11
Aivars
Tu dotos uz La Veja sātana baznīcu pēc Sv. Gara vadības?
bitukas
Un kā gars vadīja lūgšanā bāla praviešus? Vispār, interesanti, ko par to teiktu Luters?
Kā var noteikt, kas ir autentiska lūgšana un, kas nav?


Nevajag jau vulgarizēt. Jūsu komentāri drīzāk ir pārspīlēti tolerantā multikulturālisma stilā nekā saistāmi Rubeņa teikto.

Raksti mums diezgan daudz saka, ka Jēzus prata izšķirt, kas ir kas. Mums atliek mācīties
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:40:19
Mārtiņš
Jautajums man radās lasot šo konkrēto rakstu..jo tā to var uztvert.Un ta tur ir rakstits,ka Gars darbojas visas religijas.nu un tad vienkarsi neticigam cilvekam atliek izveleties kadu no religijam,jo tacu visas gars darbojas.Par to stāsts...
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.10.25 11:40:53
skolnieks.
redz, cik ātri tas notiek, līdz ko kristietis tolerē , tā diagnoze par viņa kristietību gatava... bet tas atgādina, tik pazīstamo pusaudžus pretenzijas, ka visur ir labi tikai ne mājās... Ja austrumnieks pasaka "ievs ir mīlestība, tad visiem mute vaļā, ja vecmāmiņa, kristiete, tad fui, cik garlaicīgi.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:41:40
skolnieks.
Nju tāds iepuvis kristietis. Bet runa jau ir par to, ka skaties uz sevi un netiesā citus.
Ļoti interesants teksts
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.10.25 11:43:21
Aivars Jā- tas ir par mani, ja nepamanīji. Bet tas man netraucē mīlēt un priecāties.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:44:36
Mārtiņš
Nu es jau minēju, ka, manuprāt, Rubenis apcer kaut ko citu.
Paskaties, kādā kontekstā ir tas komentārs par laveju!

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:46:20
Aivars
Atvaino, palaidu garām.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:48:42
skolnieks.
Ja godīgi, man liekas arī šī diskusija parāda, kā totāli tiek jaukta tiesāšana ar domāšanu un noteiktību. Diemžēl teksti par netiesāšanu nu jau tiek regulāri izmantoti visai manipulatīvas tiesāšanas praksē
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.10.25 11:55:21
Aivars Man gan šķiet, ka šī diskusija uzsver Īstā starpnieka nepieciešamību īstajām attiecībām ar Īsto Dievu.

Bet nav taču Īstās - ir mūsu> manas attiecības ar Dievu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.10.25 11:56:43
dafne
Jautajums man radās lasot šo konkrēto rakstu..jo tā to var uztvert.Un ta tur ir rakstits,ka Gars darbojas visas religijas.nu un tad vienkarsi neticigam cilvekam atliek izveleties kadu no religijam,jo tacu visas gars darbojas.Par to stāsts...

Tā var uztvert, bet vai VAJAG tā uztvert? Pie kam zinot, ka tā autors ir praktizējošs kristietis, kas savu ticību aktīvi apliecina.
Tas ko norāda Rubenis un citi kristiešu mācītāji un sludinātāji, ir ka Dievs nav pametis savā vaļā tā saucamo nekristīgo pasaules daļu, nedz arī cilvēkus, kas maldās tā saucamajos reliģiskajos meklējumos.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.25 12:15:16
skolnieks.
Nu tajā, ka mūslaiku `garīgumā` tiek arī jaukti personiskuma un subjektīva individuālisma koncepti, var piekrist
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.25 12:20:50
skolnieks.
Bet nav taču Īstās - ir mūsu> manas attiecības ar Dievu.
un Dievā- ar cilvēkiem, vienalga , vai viņi ir "īstie", vai "neīstie"
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.25 12:22:30
Mārtiņš
ai,labi varbut man tiešām vel jāaug,lai saprastu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 9675