atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem J.Rubeņa raksts žurnālā Ir
bitukas
Iesūtīts: 2011.10.22 11:55:33
Gribētos viedokļus no kristiešiem. Ja kāds domā, ka šī ir luterāņu iekšējā lieta tad maldās, jo tas tiek darīts zināms, kā kristiešu viedoklis http://www.ir.lv/2011/10/22/asizes-tiksanas-miers-un-parmainas-no-lugsanas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
mazliet no malas [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2011.10.24 12:06:59
ja gribas sevišķi garīgu lūgšanu,tad jāsēž ceturtdaļlotosa pozā ,uz karmīnsarkana spilvena jākoncentrējas uz garīgo centru 3pirkstus zem nabas,labāk jezuītu guru vadībā.sk Elijas nams,Lasāla garīgais centrs,sorry ,man žēl,atvainojiet.Lai Jums jauka diena!
mazliet no malas [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2011.10.24 12:06:59
ja gribas sevišķi garīgu lūgšanu,tad jāsēž ceturtdaļlotosa pozā ,uz karmīnsarkana spilvena jākoncentrējas uz garīgo centru 3pirkstus zem nabas,labāk jezuītu guru vadībā.sk Elijas nams,Lasāla garīgais centrs,sorry ,man žēl,atvainojiet.Lai Jums jauka diena!
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.24 14:16:07
Bituk [213.226.131.133]
Mateja 13 nodala. Pats Kungs izskaidro.
Jā, var būt.

24 Vēl citu līdzību Viņš tiem sacīja: "Debesu valstība ir līdzīga cilvēkam, kas labu sēklu sēja savā tīrumā.
25 Bet, ļaudīm guļot, nāca viņa ienaidnieks un iesēja nezāli kviešu starpā, un aizgāja.
26 Un, kad labība auga un metās vārpās, tad parādījās arī nezāle.


Reku ir pati līdzība. Un tagad ja tā padomā, cilvēku rada Dievs, dvēseli rada Dievs. Ja jau ar kviešiem un nezāli ir domāti cilvēki, tad tas nozīmē, ka mēs Sātanam piešķiram arī radītāja funkciju un statusu? Kaut kas bik tā kā neklapē. Vēl piedevām interesanti, ka patiesībā vēl piedevām minētā nezāle ir līdzīga graudaugiem, tipa viltus labība.
Interesanti arī, ka Toma evaņģēlijā arī ir šī līdzība, bet tikai bez paskaidrojuma, kas ir Mateja evanģēlijā un pavadīts ar krāšņajiem tekstiem par zobu griešanu, kas viņam tik ļoti patīk. Es tomēr laikam sliecos piekrist tiem pētniekiem, kas uzskata, ka šo paskaidrojumu šai līdzībai ir pierakstījis klāt Matejs pats.
Protams, šāda Bībeles ķidāšana ir ļoti slidena lieta. Un kā nu tur īstenībā viss ir bijis mēs zināsim tikai aiz robežas.
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.10.24 14:26:22
Zive.
. Es tomēr laikam sliecos piekrist tiem pētniekiem, kas uzskata, ka šo paskaidrojumu šai līdzībai ir pierakstījis klāt Matejs pats.
Cienu, Tevi, kā cilvēku, bet diskusiju par šo tēmu ar Tevi neuzturēšu. JO! Tā mēs katrs neērtās" rakstu vietas varam apiet. Ej, strīdies ar Bībeli...
P.S."Bituk", tas biju es, tikai ātrumā no telefona...
36 Tad Jēzus, ļaudis atlaidis, iegāja namā un Viņa mācekļi pie Tā piegāja un sacīja: "Izskaidro mums līdzību par nezāli tīrumā."
37 Un Viņš atbildēja un uz tiem sacīja: "Tas, kas sēj labo sēklu, ir Cilvēka Dēls.
38 Bet tīrums ir pasaule, un labā sēkla ir Valstības bērni, un nezāle ir ļaunā bērni.
39 Ienaidnieks, kas to sējis, ir velns, un pļaujamais laiks ir pasaules gals, un pļāvēji ir eņģeļi.
40 Tad nu tā, kā nezāli salasa un ugunī sadedzina, tā arī notiks pasaules pastarā galā.
41 Cilvēka Dēls izsūtīs Savus eņģeļus, un tie salasīs no Viņa valstības visas apgrēcības un tos, kas dara netaisnību,
42 un tos metīs degošā ceplī; tur būs raudāšana un zobu trīcēšana.
43 Tad taisnie spīdēs kā saule sava Tēva valstībā. Kam ausis dzirdēt, tas lai dzird!
Zive.
# Labojis Zive.: 2011.10.24 14:43:56
bitukas
un nezāle ir ļaunā bērni
Tieši šis ir tas, kas mani mulsina. Tātad uz šīs pasaules ir radības, kas nav nākušas no Dieva, kurām dzīvību nav devis Dievs?
P.S. Visnotaļ cienu Tavu viedokli un mans mērķis pilnīgi noteikti nav padarīt Bībeli sev vai cietiem ērtu, bet gan vienkārši saprast.
Vēl piedevām tas, ka ir kaut kādas faktoloģiskas nesakritības evanģēlijos - nu tā tas vienkārši ir. I ko? Man aizvērt aces ciet un izlikties, ka tādu nav?
Roze
# Iesūtīts: 2011.10.24 14:46:28
Tāpat mani vienmēr ir mulsinājuši līdzīga satura Jēzus apmēram šādi vārdi farizejiem: Jūs esat no sava tēva velna un jums gribas piepildīt viņa kārības.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.10.24 14:50:45
Zive, tas jautaajums ir... kaa cilveeks top par Dieva Beernu?

Vai ar fizisko dzimshanu, jeb taa "Dieva Beernu Seeshana" ir bik savaadaaks process... Bet rakstu vieta ir interesanta un laba.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.10.24 14:57:42
Pietam jaatceraas, ka Juudu tradiicijaa jeedziens "X beerni" parasti noziimee "X raksturs/daba"
Zive.
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:00:10
Jošs Mulders tad tā līdzība arī biš kaut kā neklapē, jo nezāle tak nevar pārvērsties par labību...
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.10.24 15:08:57
Es biju tajās lūgšanu brokastīs, kad J.R. nolasīja runu par kontemplāciju. Doma bija skaidra un bibliska, bet laiks un vieta, kad tas tika celts priekšā, nebija nejaušs. Acīmredzot J.R. bija atradis, kaut ko sev nozīmīgu un svarīgu, un vēlējās to novest līdz iespējami lielākai auditorijai. Man nav bijis gods runāt ar godāto teologu, un kas gan es esmu salīdzinājumā ar viņu - mazas, 200 cilvēku draudzītes gans, valodas un teoloģiju mācījies pašmācības ceļā būdams ateists, lai varētu pret "dzenuli spārdīt", bet...
1. Es saprotu, ka tikai iekšēji stiprs cilvēks spēj nejust personīgu apdraudējumu, piemēram, no zilo puses un neiet viņus apmētāt, nejust personīgu apdraudējumu no musulmaņu, utt... puses. Taču Evaņģēlijs nav tikai par mani. Es varu ielīst alā un kļūt par apgaismotāko cilvēku pasaulē, bet ko tas dos līdzcilvēkiem? Ejiet un dariet - tie ir mūsu Kunga vārdi
2. Draudzēties ir labi, bet lūgt? Apustulis Pāvils mācija - ne jau pavisam, bet nošķirieties. Kas tad ir gaisma kalna galā? Tas ir kaut, kas atšķirīgs no tumsas lejā. Kristus tur bija nokāpis, mums tur nav jālien, bet gan jāpastiepj roka, lai no lejas var izrāpties.
3.: "Brāļi, ko lai mēs darām?"
38 Bet Pēteris tiem atbildēja: "Atgriezieties no grēkiem un liecieties kristīties ikviens Jēzus Kristus Vārdā, lai jūs dabūtu grēku piedošanu un saņemtu Svētā Gara dāvanu.

Nevis kopīga lūgšana, bet skaidra norāde, ka katrs, kurš kalpo elkiem, sit krustā mūsu Kungu
4.Atbidība par vārdu, kas izskan no mācītāju puses. Vai neticīgs cilvēks spēj pārspriest garīgas lietas, vai viņš spēj iedziļināties niansēs? Raksts žurnālā neticīgam cilvēkam, kurš pieradis visu gremot ātri un virspusēji, dod skaidru signālu - glābšana un sirdmiers iespējams JEBKURĀ reliģijā.
4. Nonākt pie Kristus var dažādi(es pats tam esmu piemērs), bet vai obligāti caur purvu. Meklējiet Viņu, kamēr Viņš ir tuvu, saka Jesaja, un tuvu Viņš ir ciešanās, nelaimēs, nemierā, un mums, brāļi, atliek tikai norādīt. Lūk, Krustā sistā roka, satver to un ieej līdz ar Viņu augšāmcelšanās spēkā.
5.Praktisks jautājums, piemēram, Aivaram .Brāli,es tev pagādāšu budistu, pagānu, varbūt vēl kādu. Lūgsi ar viņiem kopā draudzes priekšā, ļausi penterēt mantras un kas nu tur vēl?
5.man vēl būtu daudz ko teikt, bet es tā pa vienkāršo. Un ja gadījumā es esmu nepaklausījis tam, ko saka Pāvils vēstulē Ef. 4:30-32, tad skaidrs, ka ne Sv.Gars caur mani runājis, bet ātrsirdība un patiešām godātā teologa J.R. nepazīšana. Ja tā tad piedodiet.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:16:09
bitukas
Vispār ir nācies lūgties visādu pagānu kompānijā. Cita lieta, ka es līdzi gan viņiem nespētu un negribētu lūgt. Es no tiem, kas izvairās dziedāt `daudz baltu dieniņu` kompānijas pēc.
Bet attiecībā uz J. Rubeņa rakstu, man liekas viņš tomēr tur mēģina likt citus uzsvarus, nevis iedrošināt uz pseidokristīgu reliģisku nihilismu.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:31:35
bitukas
Man nav bijis gods runāt ar godāto teologu, un kas gan es esmu salīdzinājumā ar viņu
tur tev pilnīga taisnība manuprāt tāda līmeņa teologs un garīgais skolotājs J.R. pie mums ir vienīgais, vismaz es citu nevienu nezinu.
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.10.24 15:33:44
Daži citāti
ēs varam uzskatīt, ka katra autentiska lūgšana ir Svētā Gara izraisīta, kurš ir nolēpumaini klātesošs katras personas sirdī.
Varbūt lielākās problēmas nav meklējamas attiecībās starp reliģiskajām tradīcijām, bet savas tradīcijas dziļumus un iespējas slikti apguvušos cilvēkos, kas gan sevi sauc par kristiešiem, musulmaņiem vai hinduistiem, bet īsti vēl nav sastapušies ar Dievu, Esības Pamatu, kas ir ikvienas autentiskas reliģiskās tradīcijas mērķis?
Taču ar vārdu "reliģisks" es nedomāju formālu piederību vienai vai otrai reliģijai, bet reliģiskā aspekta, savas dziļumdimensijas atklāšanu un praktizēšanu sevī.
Daudzas katoļu baznīcas uz šo brīdi tika pārkārtotas atbilstoši citu reliģiju dievnamu vajadzībām.
Asīzē lūgšanas tika ievadītas ar vēdu, sutru, Korāna, Avestas, psalmu un evaņģēlija tekstiem. Visi lūdza par mieru. "Miera izaicinājums transcendē visas reliģijas," noslēpumaini sacīja pāvests.

Nu un ko no visa šī "izpīpēs" neteologs, ko sapratīs skolnieks, strādnieks, skolotājs, ierēdnis, uzņēmējs, mākslinieks, popzvaigzne?
Gan citā kontekstā teikti, bet svētīgi ir vārdi - labāk draudzē vienu prātīgu vārdu runāju
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:35:07
Memekija
Bet es zinu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:41:25
bitukas
Nu tas ir tas, ko arī minēju. Jautājums ir par to, ko katrs izloba no Rubeņa raksta. (un pat ne tik daudz par attieksmi pret asīzes pasākumu)
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:44:18
Aivars
No jebkā jau katrs izloba to, ko viņš spēj izlobīt. ja no tā jābaidās, tad jau vispār neko nevar rakstīt
bitukas
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:47:18
Jāraksta skaidri un gaiši. Šāda tipa rakstus jāatstāj teoloģiskiem žurnāliem, zinātniskām konferncēm, utt....
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:47:27
Memekija
Nu... šī iemesla dēļ ir arī apofātiskās teoloģijas un visādu trapistu tradīcijas
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.10.24 15:47:51
bitukas Visi lūdza par mieru. "Miera izaicinājums transcendē visas reliģijas," noslēpumaini sacīja pāvests ........ ko sapratīs skolnieks .................?

Skolnieks grib, vēlas un arī lūdz par mieru

Jāraksta skaidri un gaiši. Šāda tipa rakstus jāatstāj teoloģiskiem žurnāliem, zinātniskām konferncēm, utt....
Man šķiet, ka lasot Bībeli der paskatīties pāri dažādām konfesijām un saskatīt mērķi, citādi skaldot un plēšot skaliņus var pietrūkt spēka tos aizdedzināt.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.24 15:50:05
Aivars
ko nozīmē apofātiskās, es nezinu, bet trapisti ir forši
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 267