atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētība dzīvniekiem
Mekletajs
Iesūtīts: 2011.10.11 00:31:56
http://www2.scnow.com/news/2011/oct/09/florence-lutheran-church-blesses-animals-ar-2531395/

Kā šo tradīciju saprast!? Un tas jau ir tikai viens video! Reiz redzēju arī tādu, kur baznīcā procesijā gandrīz viss zvēru dārzs tika ievests!

Vai tā nav pērļu mešana cūkām priekšā!?
AutorsZiņas teksts
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.10.11 00:32:23
Smieklīgi, bet fakts!

Varbūt kāds var izglītot šai jautājumā?
neielog. [90.130.167.70]
# Iesūtīts: 2011.10.11 00:45:32
Nebrīnies, luterāņiem šada prakse ir lietu kārtībā. Bija viens pat atzīts svētais (aizmirsu gan vārdu), kas sludināja evanģēliju dzīvniekiem! Aber iesvētīt dzīvniekus tak pavisam ikdienišķi, ņemot vēra, ka iesvēta pat nedzīvus priekšmetus.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.11 01:09:08
Mekletajs
Vai neatceries Pētera sapni Apustuļu darbos? Domā, ka var pateikties un svētīt tikai to cūciņu, kas jau uz galda ar ābolu mutē? Vai tad nevar iepriekš arī pateikties un lūgt svētību, lai labi aug un barojas?
neielog. [90.130.167.70]
# Iesūtīts: 2011.10.11 01:28:01
Aivar, tur jau tā lieta, ka kristieši nevis lūdz svētību, bet iesvēta. Un, to dara priesteris. Ceru, ka neaizvainošu, sakot, ka iesvētīšana kā tāda nedaudz atsit pagāniskus rituālus, kur šamanis 3x uzspļauj uz priekšmeta, lai "ļauna acs" nenoskauž un ctādi neapskādējas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.10.11 09:33:32
neielog, tieshi tik pat atsit kaa mans darbs, kur es buros ap diivainu burvju devaisu, un tad uzsitu podzinju un uz magjiskaa kvadraata paraadaas interesantas bildiites No malas... kadam tumsoniitim no muuzhamezhiem tieshi taa tas izskataas... nu aciimredzot, muuzhamezhi var buut dazhaadi.
vilks
# Iesūtīts: 2011.10.11 09:46:28
neielog. [90.130.167.70]
kristieši nevis lūdz svētību, bet iesvēta
hmm, pēc kā tu nosaki atšķirību?
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.11 09:50:16
a,ja katru ritu kristiec ieliek Dieva rokas visu savu namu gimeni,mantu un majdzivniekus tai skaitaa..kam tie atseviski jasveeta?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.10.11 09:51:56
nav gan dzirdēts, ka kaut ko svētot, notiktu svētījamā objekta izmaiņas.

Vai nav ticeets?

Bet pašu objektu tas tieši nekādi neietekmē.

Kaa jau teicu... muuzhamezhi dazhaadi iraid.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.10.11 09:53:03
Saliidzinaajums nekorekts,ibo taa davaisa darbiibas principu tu tomeer man vari izskaidrot.

Tobish, ja kaut ko es varu izskaidrot, tas ir iists, ja es kaut ko nevaru izskaidrot tev, tas nav iists? Hmmm... kaa jau teicu, nabaga ateistu pasaules izmeeri ir ekvivalenti ar vinju speeju sho pasauli saprast savaa visai kvadraatiskajaa uzskatu sisteemaa.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.10.11 09:58:10
garām ejot [188.116.52.125]
kas tad ir svētība, ja ne laba vēlējums un aizlūgšana; un ja mēs pieņemam, ka tas kā mēs uztveram pasauli un sajūtamies labi vai slikti, notiek mūsu galvās, bet vai ietekmē objektu ir labs jautājums. Piemēram, no rīta, ja sieva `veco` vai suni pa riktīgam nosvētī, tad diena vēl nesākusies var būt pagalam abiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.11 10:01:21
Jošs Mulders
Nu pēc idejas iesvētīšana tomēr ir nošķiršana no pasaules kalpošanai Dievam. Šai ziņā jocīga jau šķiet visāda kāmīšu iesvētīšana.
Taču, ja esi bijis klāt, kur bērns lūdz par sava kucēna ķepiņas dziedināšanu, vai vecs lauku vīrs par savām slimajām gotiņām ... nu tad tā nākas aizdomāties, ka lūdzam taču, lai Dievs svētī dienišķo darbu, iztikšanu, namu un mājas soli. Kaut vai, kad lūdzam lai Dievs svētī Latviju, laikam taču arī sila dzeņi un purva krupji ir iekļauti, par Saskaņas Centru un Mozaīku nemaz nerunājot
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.10.11 10:02:09
Nav novērots. Ar ieticēšanu ir tākā ir. Skat tezauru, vārdiņu ticība.

Nu tad taa arii saki... Noveeroshanas speejas ir atkariigas no uzskatu sisteemas... un daudziem citiem parametriem, tai skaitaa arii muuzhamezhu konfiguraacijas, kuraa dziivots!

Ja varu izskaidrot- ir iists, ja nevaru - hvz, jaaskaidro

Nu tad tas varbuut arii izskaidrot, kaapeec tu savus maajdziivniekus neiesveetii Dziivo bez shiis sveetiibas... un ljauj citiem to dariit. Taapat daudzi nedara neko taadu, ko dari tu... arii aiz taa pasha iemesla - a hvz to vajag?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.10.11 10:02:58
Aivars, nu es tak saprotu Es kjircinos ar muusu papuasiem... shamie, neredz, nesaprot... znach viinogas skaabas un fignjatasviss. Esmu jau teicis, visu noliegt, apshaubiit un reduceet uz kvadraatu ir veel viens veids kaa nedomaat...
vilks
# Iesūtīts: 2011.10.11 10:03:46
garām ejot [188.116.52.125]
pēc rituālajām darbībām. Ja lūdz svētību- tātad gaida ka iesvētīšanu izveiks kāda īpaši autorizēta un acīm redzot pārdabiska persona. Nu, bet ja pie darīšanas paši ķeras klāt, tad sanāk otrais variants.
būsi pārpratis.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 1793