atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai tas tiek kultivēts Lutera Akadēmijā?
Mekletajs
Iesūtīts: 2011.10.07 20:51:22
http://aculiecinieks.delfi.lv/news/sabiedriba/article.php?id=41041575

Vai tas ir normāli, ka mēs LELB locekļi savai Baznīcai taisām šādu godu?

Kad reiz mācītāji pamodīsies un sāks kaut ko jēdzīgu no kanceles runāt, kad beidzot sāks sludināt Kristus vēsti. šis fakts kārtējo reizi parād, ka mēs neko nejēdzam no Kristus vēsts, jo savu tuvāko nespējam pat cienīt, kur nu vēl mīlēt!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
jack wolfskin [78.84.195.243]
# Iesūtīts: 2011.10.09 12:40:13
vilks eigās tu vari atklāt, ka tava pārliecība vairs nesakrīt ar LELB pārliecību....
1)normāli. Cilvēka uzskati/ pārliecība jau nestāv vietas.
2)Arī pati LELB ir mainījusies laika gaitā - tagad ir +Jāņa ēra, bet kādu dienu var pienākt arī citi laiki.....
3)mācoties Lutera akadēmijā, jau arī nevar būt pasargāts no tā, ka aizplūst no LELB uz, piemēram, RKB (Armilo gadījums)
vilks
# Iesūtīts: 2011.10.09 16:50:48
jack wolfskin [78.84.195.243]
1)normāli. Cilvēka uzskati/ pārliecība jau nestāv vietas.
es jau nesaku, ka tas ir slikti, tikai pastāstu, ka tā gadās. tomēr ir cilvēki, kurus biedē pārmaiņas citos, tie, visticamākais, arī skeptiskāk skatīsies uz kāda pazīstama draudzes locekļa vēlmi studēt TF.

3)mācoties Lutera akadēmijā, jau arī nevar būt pasargāts no tā, ka aizplūst no LELB uz, piemēram, RKB (Armilo gadījums)
tiesa. bet to cilvēki tik ļoti nezin, toties par TF tiek stāstīti briesmu stāsti, tāpēc cilvēki vairāk baidās no TF

2)Arī pati LELB ir mainījusies laika gaitā - tagad ir +Jāņa ēra, bet kādu dienu var pienākt arī citi laiki.....
arī tiesa, tomēr pārskatāmā nākotnē (tuvāko 5 gadu laikā) citi laiki diez vai iestāsies..
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.10.09 22:09:09
ko gan lai domā par TF ja labi lektori aiziet (Taivāns), ja rektors avīzē publicē emocionālus rakstiņus, kuros savu nepatiku pret kaut ko LELBā pasludina par vienīgo patiesību (bez kāda teoloģiska vai vēsturiska argumenta) tad man nekādas dižas cieņas pret šādu mācību iestādi un pārliecības par augstu teoloģiskās izglītības kvalitāti nav

ir jau tur labu kursi droši vien - valodas, varbūt vēl kas. tikai ne luteriskā teoloģija. vienīgais akceptētais teol. novirziens tad laikam tur varētu būt t.s. liberālais. par to liecina arī TF nostāja HS jautājumā
Aivars
# Iesūtīts: 2011.10.09 22:22:07
Pirtniece
Oi, oi, oi... vot šitā gan nevajag! Ne tu ko zini par teoloģiju, ne par fakultāti!
Abas ar Aļesju jūs no viena metiena - tērgājat par to, ko nesaprotat.
Laikam pēc šitā kāds Barkāns varētu uzrakstīt, ka LELBā toč sievietes diskriminē kā sugu, aiz kā i Vilks vīrišķīgu niku izvēlas, bet nu šito bābisko klačošanu laiks atmest.

Jebkurā gadījumā TF ir uzauguši ne viens vien no šībrīža Lutaka pasniedzējiem, un arī patreizējais LA rektors (toreiz gan vēl laikam viņš nebija goda doktors) ir pasniedzis TF un nekādu homoseksuāļismu un ļiberāļismu, cik atceros nedzina.
Tik dauz par `dižu cieņu` un `pārliecību par augstu teoloģiskās izglītības kvalitāti`
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.09 22:35:46
Taivānu arī vērtē ļoti atšķirīgi. Aizgājis viņš esot pats, kur labāk.
Cālītis ir tāds un nevar saprats kāds ar savu nostāju, bet intelektuāli viņš pavelkas vnk izcili un viņa lekcijas esot visinteresantākās, es pazīstu daudzus, kas tikai viņa dēļ tur studē un pat pārnākuši no citām fakultātēm.
Gribu vēl bilst lūk, ko: spriest par fakultāti pēc kāda viena cilvēka nostājas ir diezgan pastulbi. Tāpat varētu spriest arī par Lutaku un kaut vai par Vatikānu.
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.09 22:38:50
Kāpēc mani kāds izdzēsa? Ko tad es tādu pateicu? Patiesība acīs koda un bija zvans no TF?
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.09 22:41:11
Nagribat diskusiju, envajag. Ir citi forumi.
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2011.10.09 22:50:35
tiešām savādi cik šīs lapas moderators tendenciozi rediģē, nē drīzāk jāsaka cenzē šeit rakstīto .
to SAULES komentāru kurš lielā mērā sakanēja ar manis paustajām domām un bija kritisks pret dažām lietām TF, moderators momentā izdzēsa!
(neielogojies rakstītājs pats savus komentus dzēst, nedz labot nevar)
pie kam prastība un apsaukāšanas patiesi nav moderatora cienīgs izteiksmes veids!


vēl par liberālismu TF izdevumos. zinu FAKTU ka Somijas autors J.Talonens kas sarakstījis grāmatu par Latvijas baznīcas vēsturi staļinisma laikā, paziņoja ka viņa vārds TF izdevumā ir ielikts BEZ viņa ziņas, ka viņš pret to iebilst un ka neatbalsta šajā izdevumā paustās (liberālās) nostājas.

SAULE [83.99.173.223] jā , jūsu minētais pasniedzējs ir šarmants, labi izglītots kungs, veikls runātājs. diemžēl viņš savas veiklās runas mākas mēdz izlietot dažārt visai demagoģiski, ar puspatiesībām zīmējot sev vēlamo taču sagrozīto, tātad nepatieso ainu, jo sevišķi attiecībā uz LELB
Memekija
# Iesūtīts: 2011.10.09 22:56:43
Man ienācās ziņas, ka Lutakā esot jaukas pārmaiņas un viss ejot uz labo pusi.
SAULE [83.99.173.223]
# Labojis sayle: 2011.10.09 23:04:54
Par TF rektoru neteicu neko apvainojošu. Tās ir redzamas un publiskas lietas. Nesapratu, kāpēc mani tik pēkšņi vajadzēja dzēst. Teicu tikai, ka viņam var pārmest visu ko, tikai ne HS //GL ideoloģiju.
Un to, ka viņš ir centīgs un kā vadītājs labs.
Ceu, ka mani atkal neizdzēsīs, citādi es neredzu jēgu vispār diskutēt. Runāsim par puķēm un idejām, un neko konkrētu, vai tad ne tā
Moderator, PEACE!
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.09 23:20:00
Nu re, kā.. manu tekstu atkal palaboja. Gluži tā vis neteicu... ehhhh.
Varbūt labāk pāris aliņi jāizdzer. Lielāka jēga.
jack wolfskin [78.84.195.243]
# Iesūtīts: 2011.10.09 23:28:16
LU Teoloģijas fakultātē jau no laika gala bija liberālā teoloģija, tāpēc arī LELB 1923.g. nodibināja savu Teoloģijas institūtu, savā ziņā Lutakas priekšteci. Mūsdienās jau diži nekas nav mainījies, ja nu vienīgi tas, ka:
„Fakultāte nav pakļauta nevienai baznīcai, bet sadarbojas ar visām.”
http://www.teologija.lv/?cat=3&lang=lv
p.s. aicinu izvērtēt arī Taivāna lomu tajā, ka TF pārtapa no konfesionālas fakultātes par „fakultāti, kas nav pakļauta nevienai baznīcai, bet sadarbojas ar visām”
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.10.10 00:19:50
Pirtniece
vēl par liberālismu TF izdevumos. zinu FAKTU ka Somijas autors J.Talonens kas sarakstījis grāmatu par Latvijas baznīcas vēsturi staļinisma laikā, paziņoja ka viņa vārds TF izdevumā ir ielikts BEZ viņa ziņas, ka viņš pret to iebilst un ka neatbalsta šajā izdevumā paustās (liberālās) nostājas.

Bet man prieks, ka Pāvils, Lūka, Pēteris un pārējie nav prasījuši saskaņošanu savu teoloģisko rakstu darbu iekļaušanai jebkādos izdevumos
jack wolfskin [78.84.195.243]
# Iesūtīts: 2011.10.10 00:59:28
Pirtniece „zinu FAKTU ka Somijas autors J.Talonens kas sarakstījis grāmatu par Latvijas baznīcas vēsturi staļinisma laikā, paziņoja ka viņa vārds TF izdevumā ir ielikts BEZ viņa ziņas, ka viņš pret to iebilst un ka neatbalsta šajā izdevumā paustās (liberālās) nostājas" Te vajadzētu precizēt, ko nozīmē „ka viņa vārds TF izdevumā ir ielikts BEZ viņa ziņas”. Grib viņš to vai nē, bet citēt kādu un pieminēt viņa vārdu ir tikai normāli. Cita lieta, ja viņa vārds parādās šī izdevuma redkolēģijas sastāvā. Parasti jau tāpat neviens netiek pagrābts no zila gaisa un ielikts redkolēģijā – pieļauju, ka tad, kad Talonens lasīja savu kursu TF, bija panākta vienošanās, ka viņš līdzdarbosies „Ceļa” izdošanā.
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.10 01:53:25
Varbūt vēl kāds sēž nakts maiņā? Nekur nekas vairs nenotiek.
Nebūtu slikti iztīt diskursu par liberālismu ------
Kāpēc Latvijā visiem no tā tik ļoti bail? Pāris gadus dzīvojos Zviedrijā, tur normāli pieņem, ka cilvēki ir gan tādi, gan šitādi. Te kaut kādas ļaunas lietas stāsta un nevar rimties. Pirmoreiz arī par abiem teoloģijas Fakultātes dekāniem dzirdēju, ka ar viņiem esot tas ļaunākais. Domāju, kas īsti - nenormāli vai maniaki? Izrādās, liberāļi...
Vienreiz gan bija smieklīgi, biju aizvilcies līdzi savai draudzenei pie tagadējā dekāna uz Lekciju Par Jēzu. Ierēcu nereāli, ka šis protestantu vērtības sasaistīja ar Mersedesu filozofiju un pretnostatīja BMW konceptam. Tas bija baigais sviests, bet atklāti sakot, šāds liberālisms ieinteresēja, apziņas plūdumam nebija ne vainas. Sagribējās uzreiz Mersīti nopirkt, par Jēzu gan aizmirsu...
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.10.10 10:16:27
SAULE
...protestantu vērtības sasaistīja ar Mersedesu filozofiju un pretnostatīja BMW konceptam.
Jocīgi, kāpēc ar mercedes? Tad jau drīzāk volkswagen liekas tipisks protestantu izstrādājums.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2011.10.10 10:54:01
Talonens iebilda pret to, ka viņa vārds bez viņa piekrišanas ir iekļauts redkolēģijas satāvā, jo viņš neatbalsta šī izdevuma ievirzi.

SAULE [83.99.173.223]
Vai arī tu nesaproti, ka LELB nostāja nav vis pret HS cilvēkiem, bet gan pret Bībeles sagrozīšanu, kad daži teologi nonāk pie Bībeles tekstiem diametrāli pretējiem apgalvojumiem, un tomēr to dēvē par pareizu kristīgu nostāju.

To, ko Bībele nepārprotami definē par grēku, tas liberālajās baznīcās tiek dēvēts par normālu, alternatīvu dzīves veidu.
Publiskajā telpā tie, kas to neakceptē, tiek apsaukāti par -fobiem un tumsoņām.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.10.10 11:04:57
Pirtniece
Talonens iebilda pret to, ka viņa vārds bez viņa piekrišanas ir iekļauts redkolēģijas satāvā, jo viņš neatbalsta šī izdevuma ievirzi.

Un vai problēma tika atrisināta un Talonens ar risinājumu tagad ir mierā?
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.10 11:24:48
Ar grieķu burtiem:
NU kā-------- Mersedesus taisot Štutgartē, bet BMW Bavārijā, tās ir luterāņu un katoļu zemes.
Pirtniecei:
Ko es nesaprotu? Mani jau nemitīgi kāds izlabo#!##@!#!#@#@
Tiesa, bet HS nav lielākā sabiedrības problēma. Nesaprotu, kāpēc mūsu baznīcā par to visu laiku cepās. Un neredzu Teoloģijas fakultātē baigos šīs ideoloģijas aizstāvjus, man liekas, ka tas ir drīzāk galvā.
Un galu galā - baigi smieklīgi ar veselām divām teoloģijas augstskolām, kuras kašķējas kā divas latviešu tantes uz soliņa pie kapiem. Kāpēc nevarētu būt viena?
Draugos iečekoju ---vai Arhibīskaps patiešām tagad ir vienas augstskolas rektors? Nezināju, ka viņš ir arī doktors vai profesors ------ visu cieņu! Varbūt viņš kādreiz var būt rektors abām iestādēm?
SAULE [83.99.173.223]
# Iesūtīts: 2011.10.10 11:44:37
garām ejot:
Tā ja. Vispār interesanta ideja, kaut kāda patiesība ir tajā------- Daudz vairs neatceros, bet tajā brīdī nevarēja nepiekrist. BMW ir ātrāki, greznāki. Merši ir vairāk konzervatīvi un ilgus gadus stūrgalvīgi turas pie tiem pašiem luksus kvalitātes un dizaina konceptiem, īsti neturoties līdzi laikam un zaudējot jaunu cilvēku auditoriju, apmēram tā.
Par abām augstskolām nesaprotu, kāpēc pasniedzēji no Lutaka nevarētu pasniegt TF un otrādi. Labi, pret dekāniem varbūt ir iebildumi un baznīcu vidē viņi paši nav, bet abās strādā arī labi priekšmeta speciālisti. Tad būtu vairāk studentu un tādi kā es ātrāk varētu izlemt.
Labi, tauta, iešu gulēt! Līdz vakaram!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 34415