atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kontracepcija baznīcas skatījumā
armanda
Iesūtīts: 2007.10.27 18:03:53
Esot laulībā ir vai nav atļauts lietot kontracepciju ? Piemēram, katoļu baznīcā nav atļauts it ne kas, izņemot dabisko ģimenes plānošanu. Pat prezervatīva lietošana ir grēks Es to nesaprotu
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 12:48:10
Ctulhu, nu paga paga... ir teorija... a hulji man tai jātic? Jāiet no jauna un teorija jāpārbauda!
Labi, pārbaudīt esošo un gatavo ir vieglāk nekā no jauna celt tomēr... tamdēļ ir cerība, ka progress notiks.
Tak drīz jau pārbaudāmais būs tik daudz, ka neatliks laika novatorismam! A bet teoriju "optomizēt" jeb "sazipot" nevar bezgalīgi, tā ir elemetnāra matene!
Sanāk - vienā brīdī viss apstāsies, vai arī pārvērtīsies nekritiskā reliģijā (lasi tradīcijā) kuru būs jāpieņem nekritiski, lai varētu turpināt attīstību!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 12:48:43
>Tad ir kirdik ( resna polaarlapsa/polnij pesec). Intelektuaala naave.

Vovo! Tā kā KN tik atmazka... vispārīgā gadījumā nederēs!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 12:54:50
Ctulhu, lietot nepārbaudot arī nozīmē - ticēt!
Kad es nopērku jaunu lampiņu, es nepārbaudu vai tā atbilst teorijai par gaismas emisiju metālā ja tam pievada elektrību! Prosto uzticos, ka šī teorija pareiza, un skrūvēju lampočku iekšā! Es pat nezinu vai es pareizi nosaucu to prikolu kura dēļ lampiņa spīd!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.01 13:01:52
Ctulhu, paņatna... tb darbojies ar modeļiem! Nu bet saku, tad sanāk uzticība modelim! Tā teikt ticība ka modelis un realitāte līmējas... bet cits jau te nekas nav... jo tā kā mums nav visas realitātes modelis galvā mēs nevaram deuktīvi izrēķināt sava lokālā modeļa atbilstību realitātei. Mums atliek vienīgi mēģināt šo modeli pielietot... ja der, labi, ja neder, pieregulējam realtiāti atbilstoši modelim!
Bet būtībā process ir induktīvs... un tas tomēr satur ticības elementu! Uzticību tam, ka realitāte ir homogēna! Mēs nevaram pat soli spert, ja mūms nav kādas aprioras zināšanas, kas nav empīriskas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.01 13:05:30
Mulders
Tāpēc ir dažādi cilvēki. Viens visu dzīvi pārbaudīs teoriju, un varbūt atradīs tur kļūdas. Tas labi!
Cits uzticēsies teorijai un kaut ko uzkonstruēs vai atklās vēl citu teoriju. Tas arī labi!
Visi nekad nedarīs vienu un to pašu. Tas tāpat labi!
Katrs darīs to, kas viņam tuvāks un interesantāks - kurš kontrolēs, kurš attīstīs. Tas atkal labi!
:-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 13:14:48
Ctulhu, tak visi tavi texti un centība liecina, ka tavs ultimate mērķis ir nevis objektīvs absolūts modelis ar kuru viss ir skaidrs, bet tieši otrādi... iespēja pieregulēt objektīvo realitāti tevis iedomātam modelim!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.01 13:16:25
KarotesNav, vot mazliet apstājies!

Iedomājies, ka es tagad pārbaudu kādu svarīgu modeli, ko Ctulhu tikai lieto visai ierobežoti. Es atrodu šajā modelī kļūdu? Kā man pārleicināt Ctulhu ka viņš lieto nepareizu modeli, ja ctulhu saka, bet es tak nupat māju uzcēlu... modelis strādā!

Dažkārt ir viegli atrast kļūdu teorijā un gandrīz neiespējami to parādīt empīriski!
Cik man zināms, tad tā īsti neviens nav pamēģinājis ar gaismas ātrumu palidināties, lai saprastu... nonāks nākotnē vai nē?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.11.01 15:36:04
1955. gadā Padomju Savienībā atcelts abortu aizliegums.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.11.02 21:06:47
Gadījās tikko lasītā grāmatiņā par kāda vācu luterāņu mācītāja ievērojamo darbu (19. gadsimtā) sastapties ar atziņu: Bērnu radīšana un ne dziņu bauda ir laulības jēga.
Viņš pie šādas atziņas bija nonācis pēc varenas atmodas draudzē (un plašā apkārtnē) un ar to saistītām grēksūdzēm ļoti lielā skaitā, kas mācītājam pavēra ieskatu iepriekš pat neapjaustā grūtību un netiklības postā zem it kā gludās virspuses.

Agrāk es šādu atziņu bez iebildēm nebūtu gribējusi pieņemt, jo tik daudz aplama šajā sakarībā bija nācies dzirdēt. Tagad redzu skaidri, ka šāda robeža ir nepieciešama un laba, lai laulība patiesi varētu būt jēdzīga, piepildīta, bez bailēm un ar prieku. – Runa pirmām kārtām, protams, ir par ļaudīm, kas pazīst Dievu. – Patīkamais jau nepazūd; un tas nav grūti (5. Mozus 30). Un ar gudru ziņu ir dotas tikai pāris auglīgas dienas mēnesī (ar vienkāršu termometru un 1 minūti laika dienā it precīzi nosakāmas).
Pārdomātājs
# Labojis Pārdomātājs: 2007.11.03 09:50:00
Mirga Kamdēļ tad vispār mērīt to temperatūru un meklēt auglīgās dienas? Lai varētu max droši vairoties un - tikai tajās auglīgajās dienās? Un pārējās dienās - tikai priekš baudas - ni un ni?
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.11.03 11:47:28
Mirga shai atzinjai tieshàm ir daudz aplamu pieletojumu bijis jau pirms 19.gs. Bet tàs vértìbu un dziljumu laulìbà tieshàm ir vérts pàrdomàt,lai saprastu, kas svarìgs un kas otrskirìgs.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.11.03 20:38:34
Cik tomēr sasaistīti un samocīti arvien vēl ir mūsu priekšstati par seksualitāti un laulību (21. gadsimtā). – Šoreiz gan par Pārdomātāja minēto iespēju nepavisam nedomāju. Taisni pretēji: domāju par to, ar kādu lielu mīlestību Dievs mums visu ir devis un iekārtojis, un par to, ka nekas nav kaut kādu sausu noteikumu pildīšana bez prieka un gandarījuma, ar Viņu dzīvojot.
Tā, piemēram, arī bērnu kopšana: Kad es reiz dēlam, kas pārtina savu mazo meitiņu, jautāju, kāpēc bērniņi ir tik jauki un mīlīgi, atbilde bija: ‘Lai mēs labprāt par viņiem rūpētos un gādātu’.

Te vēl jāsaka, ka arī mācītājs, par kuŗu lasīju, nedomāja par prieka noliegšanu vai ko tamlīdzīgu, bet gan meklēja iespēju ļaudīm viņu postā palīdzēt un saprata, ka vienīgā iespējamā reakcija uz izvirtības izpausmēm ir stingrākā prasība. Kad viņš tad pamazām un iejūtīgi sāka par to runāt, izrādījās, ka viņu saprot ļoti labi un nesūdzas par grūtumu. (Lūdzu neaizmirst iepriekš notikušo Dieva darbu!)

Es runāju par robežu, jo bez robežām nu nevar cilvēki dzīvot. Un runa ir par laulības jēgu. Ja tā nav augšminētā, tad vispirms būtu jātiek skaidrībā par to, kas tā ir, jo – vai bez tās nepaliek tikai tas, ko var vērot jau šodien: vergošana dziņām un kaut kāda paša labuma meklēšana?
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.11.04 00:18:19
Mirga pareizi raksta.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.11.08 19:57:48
Shitas forums vispar rullee - te visi pareizi raksta.
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.08 20:08:32
Mirga Šādā kontekstā varu tev piekrist.
Nē, Ctulhu , vairošanās , kā tu to sausi dēvē, ir brīnumains Dieva darbs šajā pasaulē un ikviena cilvēka dzīvē. Ja tu vari piedalīties šā brīnuma radīšanā, tā uzturēšanā un palīdzēt tam augt, tā ir zināma līdzdalība Dieva darbā. Lai arī grūta, nogurdinoša, bet tomēr galā - ļoti skaista. Domāju, ka bērnus tik grūti izaudzināt tāpēc, lai mēs, cilvēki, apzinātos dzīvības lielo vērtību. Lai mēs iemācītos mīlēt. Jo visvairāk mēs mīlam to, kur mēs visvairāk sirds asiņu esam ielikuši. Jo kas viegli nāk, tas viegli iet. Vērtība ir tam, par ko esam cīnījušies, rūpējušies, gādājuši. Varbūt tā mēs labāk varam saprast, ko Dievam nozīmēja Kristus upuris mūsu labā...
garaamejot :D [87.110.96.68]
# Iesūtīts: 2007.11.09 01:40:35
Mirga>Un ar gudru ziņu ir dotas tikai pāris auglīgas dienas mēnesī

1. Ai kaa gan kristieshiem patiik kraapties taa sava dievinja priekshaa.

2. Ja koposhanaas bez beernu taisiishanas buutu dievinjam tiikama, tad shitentaa metode buutu uzrakstiita priekshaa biibelee. A nee, biedrene Mirga, nav tur gan nikaa taada, shito metodiiti tev ir piegaadaajusi laiciigaa zinaatne. Taa kaa atmet gan shitaas muljkjiibas pie laika, a to naaksies dievinjam atbildeet par savu apzinaato izvairiishanos no beerna dzemdeeshanas ik gadinju kaa tam normaali buutu jaanotiek, ja tu nemeegjinaatu shmaukties ar bezdieviigaam metodeem.
Balss
# Labojis Balss: 2007.11.13 15:47:38
garaamejot ,Ctulhu
Nekur nav teikts, ka nedrīkstētu atturēties, ka tā būtu bezdievīga krāpšanās. Cilvēkam ir dots saprāts, lai izzinātu, pētītu un izprastu. Kristiešiem nav jābūt alu cilvēkiem!
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 33600