atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jēzus Kristus aicina: Lai visi ir viens!
armilo
Iesūtīts: 2011.08.27 15:09:24
„Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.” (Jņ.17:21)

Paklausot mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus pavēlei, aicinu Arhibīskapu Jāni, bīskapus, prāvestus, mācītājus un visus Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) lajus uzsākt apvienošanās procesus ar Romas Katolisko Baznīcu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2011.08.29 10:56:48
armilo
man nav jasatraucas par to,ko un ka pasaule uztvers,jo ja vinji Kristu ir ienidussi vinji ienidis ari muus un tur nelidzes kaut kada redzama maksliga apvienossanaas,atradis citu iemeslu,lai `brauktu" kristietibai virsuu.
Man skiet,ka mums katram kristietim jaliecina par Kristu taja vieta kura esam..ka teikts,kur ir ticiba tur ir ari labie darbi

Es ta pedeja laika esmu pie sevis un ari citiem kristiessiem piefiksejusi,ka nu parak esam aizravussies ar tadu globala kristietibas tela spodrinassanu..tur ekumenisms u.c darissanas,bet aizmirsusi par..nu to,ka mes jau katrs viens sava vide esam ta"kristietibas"dalja..nu un ka ta mes tur liecinam par Kristu,dazreiz pat varbut vienalga..vai kaimins iet uz elli vai ne...galvenais lai labas atsauksmes par manu baznicu,vai draudzi,vai konfesiju.Tas man ta vairak satrauc
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.29 11:01:55
svētais
Faktus un vēlējumu vajag atšķirt.
Šķelšanās visās tevis citētajās rakstvietās ir minētas kā faktu konstatējums, pie kam es redzu to kā nepatīkamu faktu.
Vēlējums ir "novirzieniem arī jābūt". Es tur saskata, ka "novirzieni" ir kas atšķirīgs no "šķelšanās" nevis sinonīms. Lai gan šis vēlējums nav nekāds priecīgais, tas noteikti ir atšķirīgs no pretnostatītām nometnēm, ko rada šķelšanās.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:04:36
Mārtiņš
ok, piekrītu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:05:02
Mārtiņš
Tiesa, svētā pieminētie Kristus vārdi par zobenu ir ļoti zīmīgi un prātā paturami arī baznīckritiskā kontekstā
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:06:01
dafne
man nav jasatraucas par to,ko un ka pasaule uztvers,jo ja vinji Kristu ir ienidussi vinji ienidis ari muus un tur nelidzes kaut kada redzama maksliga apvienossanaas,atradis citu iemeslu,lai `brauktu" kristietibai virsuu.

Tad iemesls būs tieši tāds - "viņi apvienojas".

Bet patiesā Baznīcas vienotība pasaulei jau nav redzama - tieši tāpat kā pasaule cilvēkā Jēzū neredzēja Dieva klātesamību.
padre
# Labojis padre: 2011.08.29 11:07:08
armiloVarbūt tev jāiet pie RKB un jāsludina viņiem vairāk par vienotību. Nez kāpēc luterāņiem būtu jāatstājas no Rakstu mācības tuvojoties Romas virzienā radot mākslīgu ārēju vienotību. Luterāņi nav nomaldījušies, bet Roma maldās. luteriskā baznīca ir pilnā mērā katoliska. Ekskomunicējot Luteru patiesībā RKB pati sevi izslēdza no katoliskas baznīcas neskatoties ka paturēja tās nosaukumu. Palasi vairāk luterisma vēsturi un kompetentu luterāņu teologu darbus.

Laba ir tava dedzība. Kaut kur augstāk minēji par otrkursnieku sindromu. Šķiet tas tev atmiņā vēl no Sandras palicis, bet ar šo nešauj pār strīpu, kādreiz otrkursnieks ir kā skabarga paka - ā. Tas bija tāds labs veids, kā apklusināt savus studentus, kad tika pacelti neērti jautājumi, apmēram: "Paklusējiet, izaudziet līdz manam doktoram un tad runājiet. Rektoram bija citas domas un arī pārējiem pasniedzējiem. Bet tu šķiet rektora lekcijas un arī pārējās maz apmeklēji? Mīlestībā ieteiktu pašam vēlreiz uzmanīgi pārlapot baznīcas vēstures lapuses. Arī reformācijas laika. Uzskatu ka šis laika posms LA BV ļoti virspusēji, tendenciozi un nekvalitatīvi tika mācīts. Vienīgais darbs kas šajā sakarā tika ieteikts lasīt Grīšļa "Luters reformātors".
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:08:53
Aivars
Jā, tam es piekrītu.
Tas man atgādina piemēram, ka redzamo vienotību nedrīkst automātiski vienādot ar Dieva gribēto vienotību jeb vienāds iepakojums un zīmols vēl neliecina par vienādu saturu.
to padre [46.109.97.6]
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:18:31
Rektors tač yagad ir arhibīskaps !!
Viņa domas taču zini!
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:43:59
Mārtiņš
nu ja ka nav redzama,nez kapec tiek tereti speki,laiks un lidzeklji,lai to padaritu redzamu,Vards jau tas kas cilveku pie ticibas ved ne jau kadu konfesiju vienotiba vai skelssanas...tikai pedeja laika verojot dazadus notikumus..man rodas jautajums vai pec dazziem gadiem vispar te bus kads,kurss sludina to Vaardu...
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.08.29 11:46:53
Papucs RKB struktūra tad būtu tāda kā otrādi apgāzta piramīda, kur pašā pašā apakšā ir visa ļaunuma sakne - pāvests.

Zinot viduslaiku pāvestības situāciju, man nav šaubu, ka tie konkrētie ļautiņi, kas bija par sevi nez ko iedomājušies, bija antikristi.
Tai pat laikā tas nenozīmē, ka Romas bīskapa amata nesējam būtu visos laikos jābūt antikristiem.
Pareizi tu saki, ka tik pat labi var jautāt vai Zviedrijas arhib. gadījumā nav antikrists?
Vai visi šie Kristus pētnieki, kas ņēmušies pa Rakstiem kā par savu mazdārziņu, nav antikristīgi?
Vai visi tie, kas atteikušies no tā Kristus , kuru apliecinām ekumēniskajās ticības apliecībās , nav antikristi?

Vienu var pateikt droši, 21. gadsimtā paņemt prom no Rkb pāvetu nozīmētu to dezintegrēt un pakļaut tik pat intensīvai garīgai korozijai kā vienu otru protestantu sadraudzību.

Drīzāk der padomāt par laikā un telpā ierobežotā cilvēka mītisko domāšanu, kuras ietvaros viņš spriež un izdara secinājumus.
Ir lasīts par vēsturiskajiem mītiem, uz kuriem balstoties, indivīdi apzinās savi identitāti plašākā kopumā un šķiet , ka tik pat dzīva ir konfesionālā mīstiskā domāšana. Un savu mītu netrūkst arī katoļiem.
Acīmredzot, kristietībai kopumā tikai par labu nāktu šis mītiskās domāsanas pārstrukturizēšana lielākai vienotībai tagadnē virzienā.
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:47:59
παλαιό ανόητος
tu runaa visu pasauligo vardaa?
nevis dazadibaa..bet Kristu ir speeks
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.29 11:50:05
Tēvs Indriķis
Vienu var pateikt droši, 21. gadsimtā paņemt prom no Rkb pāvetu nozīmētu to dezintegrēt un pakļaut tik pat intensīvai garīgai korozijai kā vienu otru protestantu sadraudzību.

cik tev lieliski nupat izdevās pierādīt, ka pāvests ir antikrists - Kristus vietā viņu noliekot
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.08.29 11:58:48
Aivar, Romas bīskaps - saukts pāvests Rkb ir tāds kā arhi-arhibīskaps, kas rūpējas par baznīcas misijas un mācības vienotību etc.
Un mitoloģiski ir uzskatīt, ka tas viņu noliek Kristus vietā.
LELB arhibīskapam arī nākas dažādos luterāņu novirzienus saturēt kopā vienā baznīcā. Un atļauj tik vaļu šiem novirzieniem, pārdalīs visu pa segmentiem saskaņā ar pašu pieņēmumiem un - ar Kristus vārdu uz lūpām.
Vieni "meditēs", citi "brāļosies", vēl citi "konfesionalizēs", citi "katoļosies", vēl citi "liberalizēs"...
Kristum atkal atliks vien noraudzīties uz savu bērnu delverībām.
Tad nu atliek raudzīties ko nu kurš māca. "Dominus Jesus" dokuments, neskatoties uz daudzu to pašu Romas katoļu mītu par baznīcu atražošanu, tomēr ir ortodokss savā Kristus apliecināšanā.
Fonā ir n-tās pasaules protestantu struktūras, daudzām no tām , kā redzams, Kungs Kristus neko daudz labumā neiet .
Bible reader [81.198.179.63]
# Iesūtīts: 2011.08.29 12:12:01
katoļiem, it kā šo jau paredzot, ir lieli plāni Daugpilī
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/56846/daugavpili-buves-jaunu-katolu-baznicu
Bалик
# Labojis Bалик: 2011.08.29 12:20:36
Bible reader [81.198.179.63]
ja jau mūsējiem Daugavpilī ir par ko, tad lai ceļ, bet vispār tur, kur nebija un vajadzēja jau sen ir uzcelts (piem, Ogre, Salaspils u.c.).
Daugavpilī jau ir 3 katoļu baznīcas, var jau būt kāds negāja uz tām 3, bet uz jauno gan skries un atgriezīsies un kļūs cits cilvēks. Pavisam nopietni, ja tādi būs, tad noteikti jābūvē!
Bible reader [81.198.179.63]
# Iesūtīts: 2011.08.29 12:25:55
Bалик Križi tomēr ir attāls mikrorajons (līdzīgi kā Rīgā Bolderāja) - vairāk domāts vietējiem. OK, varbūt sākumā arī daudzi nāks apskatīties. Kas mani ļoti tracina, ir dažādas kiča bildes, kas ir saprintētas un saliktas gar sienām kā norādes stacijām.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.29 12:29:05
"Uzmanies, kaa tu dziivo, tu vari buut vieniigaa Biibele, ko citi lasiis"

(C) Kaut Kaads gudrs Kristietis
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.08.29 12:35:13
Papucs Kaut kur Patiesības dzīlēs mēs visi esam RKB piederīgi Jā - esam piederīgi - mēs visi - KB, ne obligāti R.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.29 12:45:39
Tēvs Indriķis
Romas bīskaps - saukts pāvests Rkb ir tāds kā arhi-arhibīskaps, kas rūpējas par baznīcas misijas un mācības vienotību etc.
Un mitoloģiski ir uzskatīt, ka tas viņu noliek Kristus vietā.


Vilinājums būt par mācības autoritāti un noteicēju noteikti ir liels.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.08.29 12:50:26
Tēvs Indriķis
Tas vēl ir jautājums, kas ir tie cēloņi, kas noved, kā Tu uzskaitīji: "meditēs", citi "brāļosies", vēl citi "konfesionalizēs", citi "katoļosies", vēl citi "liberalizēs" ? Vai pats par sevi it kā saglābt nesaglābjamo arī nav mīts?

Dokuments Dominus Jesus iespējams vairāk ir jāskata no tā laika situācijas un kā tas tika pieņemts. Dominus Jesus iznāca tieši tad, kad notika ekumeniskas sarunas. Tajā brīdī to izlasot arī daudziem katoļiem neizpratnē palika mutes vaļā, jo daudz kas labi domātais tika vienā momentā "aizslaucīts". Tur bija tā, ka ekumeniskās komisijas strādāja vienā virzienā, savukārt Ticības mācības kongregācija pateica savu "stop". Un viss process ar to arī tika iesaldēts. Pieminēta Pievienošanās deklarācija šobrīd vairs nespēlē nekādu lielu lomu. Vēl vairāk tagad, kad šīs pašas Ticības mācības kongregācijas vadītājs kļuvis par Romas Baznīcas galvu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 183 , pavisam kopa bijuši: 2059