atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jēzus Kristus aicina: Lai visi ir viens!
armilo
Iesūtīts: 2011.08.27 15:09:24
„Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.” (Jņ.17:21)

Paklausot mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus pavēlei, aicinu Arhibīskapu Jāni, bīskapus, prāvestus, mācītājus un visus Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) lajus uzsākt apvienošanās procesus ar Romas Katolisko Baznīcu.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:27:24
Urdze [91.90.232.230]
"Ja mums ir pie kāda jāpievienojas , tad pie Evaņģēlija. Katoļi nekad to nedarīs."

Āmen, pie evaņģēlija! Daudz "zvīņu no acīm nokritīs", ja svētdienā aiziesi uz misi. Katoļu Baznīcā Vārda daļa ir identiska LELB. VD lasījums, epistula, tad evaņģēlijs, kuram seko sprediķis.
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:31:35
Uldis

man, žēl, ja Tev šķiet, ka es lielos. Būtībā es tikai aicinu uz kristiešu vienotību. Pasaulei ir jāredz, ka mēs visi Kristus mācekļi esam viens. Katrs savā dažādībā, tomēr vienoti pamatlietās (Mk.16:16)
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:36:08
fratello
Vari nosaukt pamatlietas..nu kuraas mums jabut vienotiem un kuraas mees neesam vienoti?Pie tam tu tikko pats atzini ka pamatlietas esam jau vienoti..Katehisms neatskiras,tad kas atskiras?
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:38:50
Aivars

šo visu iesāku, jo mīlu mūsu Pestītāju. Savu mīlestību es parādu ar darbiem, paklausot Kunga gribai, kas izteikta lūgšanā Tēvam((Jņ.17:21)
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:39:49
dafne
Katehisms neatskiras,tad kas atskiras?

Man gan nāk prātā stāsts par slinku puisi, kas žēlojas angļu valodas skolotājai, ka ir cītīgi mācījies, bet vārdiņus neesot vārdnīcā atradis. Kad tā lūdz parādīt vārdnīcu, izrādās čomaks vācu vārdnīcā meklējis.
Nu cik es atceros arī mazajā RKB katehismā tomēr bija cits saturs nekā Lutera rakstītajā. Vai tikai fratello nebūs tos Katehismus sajaucis
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:40:49
fratello
Nu laba griba jau nav peļama , tikai labi, ja arī saprašana to pavada.
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.09.19 13:44:17
Aivars
Tu gribi no fratello izspiest, ka pēc RKB mācības luterāņu Svētais Vakarēdiens nemaz nav īsts? Tā Tu vēl dafni nobiedēsi!
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:44:41
fratello
Paldies par atbildi!
Pasniedzēju ietekme noteikti ir liela, ja viņi piedevām paši ir lielas autoritātes. Jo kā raksti, Baznīcas vēstures, eklezioloģijas, liturģikas priekšmetu pasniedzēji Tavuprāt snieguši dziļāku ieskatu par Baznīcas katolicitāti. Kādu Tu ar LA pieredzi, tieši no savas puses, redzi LA nākotni saistībā ar ekumeni un visu turpmāko starp Latvijas katoļiem un luterāņiem?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.19 13:45:39
fratello , Būtībā es tikai aicinu uz kristiešu vienotību
, ne reizi vien esmu teicis, ka bumba ir Rkb laukuma pusē.
Rkb atliek pārkāpt pāri vienam otram savam nebibliskam, bet tradicionālam eklezioloģijas dogmatam, lai iedibinātu Altāra kopību respektīvi redzamo vienotību vismaz priekš tiem luterāņiem, kas to vēlas. Tai pat laikā neko nedotu tāda vienotība kas balstīta uz teoloģiskā liberālisma pieņēmumiem, kas var apvienot jebko uz nekā " pamatiem".
Bet strukturāla vienotība Rkb un ELB nav iespējama tāpat kā tās nav Rkb un Pb starpā etc.
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:46:06
dafne

Evaņģelizācijas dēļ, un liecības dēļ sekulārajai pasaulei, ir nepieciešama arī redzamā vienotība. Jēzus saka, ja būsim redzamā vienotībā, tad pasaule ticēs, ka Kristus ir Dieva sūtīts.
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:50:58
Uldis
Skrīveros ir 3 dažādu konfesiju draudzes, par ko jūs runājat?

Un baznčia ir lauku baznīciņa?
nu es to tā nesauktu
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:52:52
Papucs
Dafni nenobiedēsi, neuztraucies. Vienkārši ne visai godīgus izteicienus ...
Eh, nu labi, varbūt tiešām dažs te ir ar kādu naivumu sists un virspusējībās gars ir pārņēmis.

fratello
aha, un tādēļ Kristus ir gribējis, lai visi kristieši balso vēlēšanās par Zaļajiem Zemniekiem, vai ne?
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:53:39
Pater Henricus
"Bet strukturāla vienotība Rkb un ELB nav iespējama tāpat kā tās nav Rkb un Pb starpā etc."

Tas ir PB uzdevums. Un PB neradīs mieru, kamēr atkal nebūs vienā katoliskajā Baznīcā. Cik zināms, tad ir austrumu rita baznīcas, kas apvienojušās ar katoļiem, un brīvi praktizē savu ierasto liturģiju. Viss ir iespējams, ja vien ir aicinājums uz vienotību.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.19 13:53:48
Sicilia
Mr. Konvertīts to nosauca par `mazo lauku baznīciņu`, ne Uldis
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 14:09:03
Raimonds
LA es novēlu turēt augsto teoloģiskās izglītības latiņu, kādu tā ir pacēlusi, un visus šos gadus nesusi. Saprotu, ka tagad ir grūti laiki, un izglītība varētu kļūt "robaināka". Taču, rektora amatā esot J.V., esmu drošs, ka universālās Baznīcas mācības esence nezudīs. Būtu ļoti vērtīgi, ja dialogs notiktu ne tikai starp baznīcu bīskapiem un teologiem, bet arī starp LA un semināra studentiem. Ja es vēl būtu students, tad šādu lietu noteiktu noorganizētu. Ekumēne jāmācās praksē nevis, katram savā auditorijā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.19 14:11:08
fratello
Kas Tavuprāt ir ekumēne?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.19 14:25:24
fratello bet arī starp LA un semināra studentiem. Bija tāds mēģinājums savā laikā, mēs pie semināristiem ciemos aizgājām, bet šie pie mums atbildes vizītē ne. Kā zināms, dialogs ir divpusēja komunikācija.

Tas ir PB uzdevums. Un PB neradīs mieru, Bet kāpēc tu domā, ka PB nerod mieru ( cik nu tas iespējams kristiešiem vispār uz grēcīgās zemes ) savā koncilu lēmumu tradīcijas balstītajā identitātē un vēlētos to nomainīt par labu Rkb iedibinātajai tradīcijai?
Un, objektīvi, vēsturiski kas vismazāk ir darījuši kristietības vienotības saglabāšanai ja ne tie Svētā Krēsla pārstāvji, kuriem bija iepaticies iekš ( toreiz vēl ) vienotas baznīcas teoloģisku dialogu aizstāt ar mētāšanos ar bullām, īpaši neiespringstot par sekām?
Līdz ar to vienotība resp. Altāra kopība ir panākama vienīgi Romas krēslam nomainot savas pastāvēšanas ekleziālās paradigmas pret bibliskākām un līdz ar to vienojošākām.



fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 14:27:20
Aivars

Par ekumeni ieminējās Raimonds. Pavaicā viņam, ko viņš ar to vārdu domāja. Es šo vārdu vispār nelietoju, jo pietiek ar jēdzienu katolikos. Ekumene un katolisms ir sinonīmi, kas atklāj Kristus Baznīcas visuresamību un visaptverību, jeb universalitāti.
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.19 14:36:07
Pater Henricus

Tiešām bija tikšanās? Forši gan. vajadzēja viņus kaunināt tik ilgi, kamēr atnāk

Ja citiem kristiešiem ir miers savās nošķirtajās konfesijās, tad lai nu tā būtu. Taču es tam kaut kā neticu. Mums visiem ir svētais gars, un mēs visi par šī lietām domājam, citi vairāk citi mazāk. Un tā tas būs līdz kamēr atkal nebūs viena katoliska Baznīca. Tradīcijas, jau neviens neliek mainīt, bet pasaulei ir skaidri jāpasaka, ka mēs ar visām savām cienījamajām, un tomēr otršķirīgajām tradīcijām esam VIENA Baznīca.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.19 14:38:41
fratello
Bet katolikos, Tavuprāt, tātad ir partejisks nosaukums, vai ne?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 6251