atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jēzus Kristus aicina: Lai visi ir viens!
armilo
Iesūtīts: 2011.08.27 15:09:24
„Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.” (Jņ.17:21)

Paklausot mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus pavēlei, aicinu Arhibīskapu Jāni, bīskapus, prāvestus, mācītājus un visus Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) lajus uzsākt apvienošanās procesus ar Romas Katolisko Baznīcu.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:48:07
Shai sakaraa acereejos veel vienu elementu... vecais labais Irenejs, kur vinjsh referenceejas uz Romas Bazniicu kaa doktrinaalo meerauklu visaam citaam bazniicaam. Cik ljoti RKB adeptiem patiik shiis Ireneja paardomas attiecinaat uz shodienas RKB un lietot kaa pieraadiijumu... Un tu nevareesi vinjiem iestaasstiit ka RKB adepts shodien pieljauj dubultu kljuudu interpreteejot Ireeneju.
1. Kad vinjsh referenceejaas uz Romas Bazniicu vinjsh referenceejas uz konkreetu draudzi konkreetaa pilseetaa kaa doktrinaali pareizi, nevis uz personaalijaam vai pat "konciliem"
2. Vinjsh referenceejas uz maaciibu nevis cilveekiem.
3. Toreiz nekaada Paavesta instituuta nebija
4. Irenejs lieto jeedzienu "bazniica" intercheindzhabli ar jeedzienu "draudze"

Shodienas RKB politika ir taada, ka ir jaabuut vieniibaa ar PERSONU - Paavests - un no taa automaatiski izriet doktrinaala ticiibas vieniiba ar apustulisko maaciibu... Apsoluuti achgaarni tam, ko maaca Irenejs, kad vinju izmanto kaa RKB katoliciskuma koncepcijas pieraadiijumu.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.09.12 12:52:03
UN... (sorry, panjselo)

RKB adepti kaa argumentu meegjina biezhi izmantot oponenta demonizaaciju no seerijas ad_hominem... lai "pieraadiitu" (droshi vien tikai sev) ka oponentam buut nevar pareiza vai pareizaaka doktriina nekaa Paavestam tikai taapec, ka oponents nav vieniibaa ar Paavestu...

Un shii demonizaacija notiek izmantojot savukaart 20-21 gadsimta humaanisma veertiibas... tas ir... tas otrs izklausaas agresiivs un nepiekaapiigs, taatad vinjsh nav iipashi tolerants... no vinja nekaads samarietis nesanaaks... taadeejaadi... nevar buut ka taads spiitiigs, stuurgalviigs oponents vareetu ko jeedziigu pateikt Kristiigaas maaciibas sakaraa... jo Kristus tachu bij maigs un puukains un es arii esmu maigs un puukains un negribu kauties, taapeec es labaak esmu maigs un puukains, taapeec nekljuudiishos doktrinaalos jautaajumos... bet tie tur - farizeji - vinji sit Krustaa pashu Kristu, jo nav nemaz maigi un puukaini... taatad apriori nevar neko patiesu pateikt maaciibu jautaajumos...

un... galu galaa... es neko nevaru pats Rakstos izlasiit, jo vai tad es buutu gudraaks par 1500 gadu Paavesta gudriibas? Man ir jaatic Paavestam, vinjsh labaak zin un maak interpeteet rakstus nekaa es... es pa tiesho apeediishu Paavesta maaciibu... bez interpretaacijas... jo nevar buut, ka Paavests vareetu kljuudiities, jo ja vinjsh kljuudiitos... kaa tad lai es to uzzinu...
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.12 14:20:43
Jošs Mulders
No reliģiju vēstures zināms, ka harizmātiski, ar varu apveltīti līderi vienmēr ir spējuši lielu sabiedrības daļu, burtiski, nohipnotizēt. Cilvēkiem vajag dzīvas ikonas, svētos, kas vienlaicīgi pilda arī vietnieciska upura lomu. (Piem., maju civilizācijā, valdnieks bija arī upuris, kuru noteiktā gada dienā tauta simboliski upurēja dieviem.)

Bet kādu Tu redzi risinājumu izkļūt no šāda veida suģestējošas mitoloģiskas domāšanas?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.12 14:31:05
Raimonds... rupji sakot - salauzhot vara chuusku un piishljus izberot upee...

Ko tas noziimee praksee, godiigi sakot nezinu... vai kas labaaks par Dieva Vaarda sludinaashanu buus izgudrots? Domaaju, ja buutu taada "silver bullet", tad taa sen jau tiktu pielietota...
luturs [199.48.147.35]
# Iesūtīts: 2011.09.12 15:11:38
Jošs Mulders - "... ibo ja es peekshkjinu kaa Papa, taatad es droshi esmu "pareizajaa katoliskajaa bazniicaa" un nav svariigi KO peekshnjina, svariigi KA peekshnjina peec Papas parauga..."

Ieliec Papa vietā mācītājs un dabūsi klasisku luterāņu draudzs locekļa aprakstu. Jo konfesionālāks mācītājs, jo precīzāks ir apraksts.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.09.12 15:30:08
Cilvēki alkst pakļauties stiprajam un izvairās un pat baidās pakļauties vājajam. Ar to, manuprāt, arī ir skaidrojamas daudzas problēmas, t.sk. Muldera plaši aprakstītās.
Iemesls vispārzināmais - grēks, un šķiet, ka it īpaši iedzimtais grēks. Jo izvairīšanās (mukšana) no problēmām, atbildības novelšana, attaisnojumu meklēšana mums ir iekšā pašos cilvēciskās funkcionēšanas pamatos. Psiholoģija šīs lietas labi identificē.

Un risinājumus tam cilvēki diemžēl meklē tieši tāpat.
Lai gan patiesais risinājums - Kristus - mums ir zināms, laikam nav tik viegli to iedzīvināt sevī. Jo tik ļoti gribas Viņu apveltīt ar pasaulīgo spēku, kam būtu vieglāk padoties un klausīt, ka aiz tā it viegli tiek pazaudēts Kristus - krustā sistais.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.12 15:31:23
luturs, luuk tas ir anahronisms, kad "buut vieniibaa ar biiskapu" ir ekvivalents ar "buut vieniibaa ar Kristu"... mosh tas bij aktuaali laikos, kad ljautinji lasiit nejeedza... shodien, ja cilveeks vienkaarshi piekriit Maaciitaaja teiktajam tikai taapeec, ka "mans maaciitaajs to teica", bez rakstu seguma... ir nu taa... riskanta platforma, ibo sanaak, ka cilveeka pastaaveeshana Evangjeelijaa ir par tik par cik pats Maaciitaajs pastaav evangjeelijaa... Mulders nav tik jucis, lai visas olas liktu viena maaciitaaja kabataa... un ja pat maaciitaajs nevar ar rakstiem segt kaadu doktriinu, tad maaciitaajs ir briivs kuukot citaa kokaa...
garām ejot [82.145.211.103]
# Iesūtīts: 2011.09.12 15:38:07
ja kādam interesē par ko "pēkšķina" Papa, tad ieskatam var palasīt šeit www.katedrale.lv/index.php?id=15645
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.09.12 18:59:29
garām ejot [82.145.211.103] Normāli, es pat brīnos kāpēc Rkb Benedikta grāmatas netulko latviski?
dafne
# Labojis dafne: 2011.09.13 09:51:20
fratello
52 Tad jūdi savā starpā sāka strīdēties, sacīdami: "Kā Viņš mums var dot ēst Savu miesu?"
53 Bet Jēzus tiem sacīja: "Patiesi, patiesi Es jums saku: ja jūs neēdat Cilvēka Dēla miesu un nedzerat Viņa asinis, jums dzīvības nav sevī.
54 Kas bauda Manu miesu un dzer Manas asinis, tam ir mūžīgā dzīvība, un Es to uzcelšu pastarā dienā .
55 Jo Mana miesa ir patiess ēdiens un Manas asinis ir patiess dzēriens

(Jņ.6:52-55)
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.13 09:54:09
dafne, nu tu tomeer esi stuurgalviiga... pat aapsim ir skaidrs, ka miesaa IR asinis, un taapeec arii ikviens adepts, kas eed miesu ARII dzer asinis... JK prosto nejeedz izteikties gana skaidri... Bet nu mums ir Papa, kas to visu var paskaidrot... a to ar to Sv. Garu nekad nevar tikt skaidriibaa, ta shis nejeedz griekju valodu, pac buudams aramietis, ta izsakaas taa, ka papam peec tam pusotru milleniumu jaadolbii stulbajos ticiigajos ko tad iisti shis gribeejis teikt... nu taa kaut kaa...
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.13 10:17:10
Jošs Mulders
ja,Mulder tev ir taisniba...
ko diez JK vispar domaja kad runaja un macija ljaudis,noteikti ko citu..ne to,ko runaja...tapec Raksti ir vispar mums aizklati..nav ko tos lasiit
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.13 10:43:43
dafne
Varbūt problēma ir tikai tajos cilvēkos, kuri par katru cenu vēlas absolūtas dievišķas autoritātes un veido sev kumīrus pēc sava tēla un līdzības?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.09.13 10:53:51
Raimonds... paturpinot tavu teilkumu - "... taa ka ausis niez" (imo tur pareizais vaards ir "kust", tik akal Sv. Gars ko garaam aizrunaajis, nav tak koine vinja dzimtaa valoda)
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.13 11:46:11
Raimonds
nu kaut kada problema musos visos jau ir,tiesi ta iemesla delj jau ir verc tureties pie Ta,kura problemu nebija...it ka jau nekas sarezzgits
studio [78.84.191.74]
# Iesūtīts: 2011.09.13 21:18:22
armilo, manā skatījumā, ja Tu apgalvo, ka Tu runā Sv.Gara iespaidā, tādā gadījumā tas gars ir debīls!
Esmu pārliecināts, ka tas nav Sv.Gars!
citā skatījumā [212.93.105.111]
# Iesūtīts: 2011.09.13 23:45:13
studio [78.84.191.74]

Liekas, ka armilo vada tas pats Gars, kas +Jāni. Vismaz skatoties kādu senu video tā varētu likties. http://www.youtube.com/user/zivis23?blend=5&ob=5#p/a/u/2/qs.. jsu2tpVbo
Češīras Kaķis [78.84.59.226]
# Iesūtīts: 2011.09.14 09:18:20
Manuprāt, visiem, kas nesirgst ar konfesionālās identitātes difūzijas problēmām, ir skaidrs, ka luterāņu un katoļu baznīcu organizatoriskā vienotība ir neiespējama. Bet tas, protams, neizslēdz atklātu, godīgu, cieņpilnu un kompetentu dialogu abu baznīcu starpā.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.14 10:17:05
studio [78.84.191.74],citā skatījumā [212.93.105.111] Interesanti, kādā garā tad jūs šitā izrunājaties?
češīras Kaķis
ir skaidrs, ka luterāņu un katoļu baznīcu organizatoriskā vienotība ir neiespējama.
Protams, tā ir tikpat neiespējama cik organizatoriskā vienotība pareizticīgo un katoļu baznīcu starpā vai organizatoriska vienotība pareizticīgo baznīcu starpā pāri par simbolisko cieņu pret konkrētajiem vēsturiskajiem patriarhātiem vai organizatoriska vienotība luterāņu baznīcu starpā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.14 10:30:05
Pater Henricus
Man gan liekas, ka studio tādā asākā veidā aizrāda, ka nevajag atsaukties uz Sv. Garu tur, kur cilvēks nes tādu puteni, ko nespēj normāli argumentēt. Liekas, ka studio nav gribējis zaimot, bet gan iebilst pret to, kas viņaprāt robežojas ar VĀRDA nelietīgu valkāšanu
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 7106