atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Turpinājums par Z.Stankeviča sprediķa apspriešanas izraisīto tēmu. Par saprašanos dažādu konfesiju kristiešu starpā.
Tēvs Indriķis
Iesūtīts: 2011.08.25 09:39:36
armilo man jau liekas, ka var palikt vēl kādu brīdi šī tēma, lai var izteikties arī vēlāk pienākušie.

Šī vismaz bija diskusija, kurā vērts iesaistīties, tās pārējās uzdzen žāvas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.08.26 10:52:10
Vispār, draugi mīļie, liekas arī šajā diskusijā parādās tā klasiskā atšķirība starp spekulatīvo teoloģiju, kas bija sholastu lielā kaislība, un to eksistenciāli redemptatīvo teoloģiju, kas kurā piedzima Luteriskā Baznīca, kur jautājums bija: "Kā es varu sastapt žēlsirdīgo Dievu, kā varu tikt pestīts?" nevis `kādu vēl dziļi filozofisku teoloģisku konstrukciju es varētu attīstīt mēģinot katru rakstu vietu četrkāršos variantos skaidrot"
Tur arī ir tas pamata konflikts, jeb nesaprašanās, kādēļ arī viens ar otru nevar vienoties vienas konfesijas ietvaros, vai atkal kādēļ var ļoti labi sarunāties ar citu konfesiju ļaudīm runājot vienā valodā.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.08.26 10:52:13
Jošš Mulders , kā jau teicu - gan Magnificat`ā pašas pravietotais par Marijas svētīgu teikšanu, gan Sīmaņa pravietotais par zobenu cauri viņas dvēselei un daudzu siržu domām, kas nāks viņai zināmas varētu būt pietiekami, lai saprastu kā šis radies un dotu šai lietai ne sliktāku biblisku pamatojumu kā citām lietām.
Lūka jau nav antilegomens.
Un, piemēram, tā pati sieviešu neordinēšana arī izriet no pāris Rakstu vietām.
Aivars, "Kā es varu sastapt žēlsirdīgo Dievu, kā varu tikt pestīts?"
Ja luteriskā baznīca ar šo piedzima, tad interesanti, vai tagad tā jau nonākusi vecuma marasmā.
Bet ņemot vērā, ka svarīgāks jautājums ir - kā pastāvēt pie šī žēlsirdīgā Dieva līdz galam, par spīti visam un visiem, Kristus Baznīcas ekumēniskā dimensija un svēto aizlūgšanu par nabaga ticīgo, jautājums varētu būt aktuāls.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 10:55:49
Tēvs Indriķis
Vēlreiz saku, tās siržu domas kļūst zināmas caur attieksmi pret Kristu, kas likts par klupšanu un augšāmcelšanos, tai skaitā arī Marijas pašas sirds domas, kas būs pretrunīgas - te viņa bārs Jēzu, te mēģinās valdīt kā traku, visbeidzot zaudējot savu dēlu pie Krusta, atklās Augšāmceltā Dieva - Dēla godību
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:00:57
Aivar , nu , bet protams,
pieļaujot arī iespējamību, ka ticīgas sievietes sāpju pilnās aizlūgšanas , ar kurām tā griežas pie Dieva Mātes, arī varētu tapt viņas tālāk nestas Dieva priekšā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:05:12
Tēvs Indriķis
par piedzimšanu tika teikts vairāk organizatoriskā nozīmē. Pati par sevi Luteriskā baznīca drīzāk bija kā oriģinālās Kristus Baznīcas atveseļošanās no reiboņiem, veselam pulkam marasmātiķu gānīdamies un lādēdamies ieraujoties savā pāvestības alā (tas tā, ja gribi šādos terminos runāt)
Bet lūk, ja tu saki, ka lai pastāvētu Dieva priekšā ir nepieciešamas svēto aizlūgšanas par nabaga (sic!) ticīgo (acīmredzot tādu, kurš tic Kristum kā savam Glābējam), tad es teiktu, ka Tev laiks iepazīties ar Reformācijas teoloģisko pienesumu no jauna atklājot gadsimtos aizmirsto Kristus Evaņģēliju. Lūk to es nesaprotu, kāpēc tur,kur ne viens vien no romas baznīcas pārstāvjiem kļūst luteriskāki, dažiem luterāņiem jāiztaisās par lielākiem romiešiem kā pats pāvests
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:07:45
Tēvs Indriķis
pieļaujot arī iespējamību, ka ticīgas sievietes sāpju pilnās aizlūgšanas , ar kurām tā griežas pie Dieva Mātes, arī varētu tapt viņas tālāk nestas Dieva priekšā.
nu bet šajā probabīlisma spekulācijā, joprojām aktulāls ir tas vecais jautājums par nekromantiju un svēto omniscienci un omniprezenci, ko arī līdz šim neesat varējuši atbildēt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:16:45
Bet tas ko Raksti māca, ka augšāmcelšanās notiek pārvērstā - apskaidrotā miesā. Tas, ko Armilo te izdara, viņš viltīgi sajauc miršanu ar augšāmcelšanos un ieliek vārdiņu `totāli`, zem kā pēc tam var pavilkt fantāzijas par visuresamību, sešiem roku pāriem, trīskāršām zobu rindām un visu pārējo

Jā es to pamanīju.

Un tieši tā... pa mazai neprecizitātei, pa mazai novirzītei tiek veidots tas pārejas "loģiskais" ķēdīte, kāmēr beigās cilvēks pats brīnās... ka jāa... 2+2 tiešām IR 5...Un kas interesanti, ja neesi uzmanīgs, zinošs un ticīgs... nemaz nevari pa vidu noķert.

Tāpēc jau pašā sākumā ir jāsaka - paga paga... šitā mācība man sveša, do šu rakstu vietas un parādī ka tas tā ir... Pāvils, piemēram, nekautrējās ar Rakstiem pierādīt ka Jēzus ir Kristus...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:17:54
kas nāks viņai zināmas

Davai šajā vietā lēnām un pamatīgi. VIŅAI zināmas?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:19:49
te viņa bārs Jēzu, te mēģinās valdīt kā traku, visbeidzot zaudējot savu dēlu pie Krusta, atklās Augšāmceltā Dieva - Dēla godību

Ij arī... taču pēc RKB doktrīnas viņa ir Bezgrēcīga, tātad... viņai nevajadzēja gluži kautrēties un palikt ārpus "grēcinieku nama" kad viņa sauca Jēzu pati palikdama ārā... Tāda sajūta ka pa tiem pārdesmit gadiem kopš bij dzirdējusi pravietojumus par to, KAS Kristus ir, šamā tā ņem un pavisam cilvēcīgi un grēcīgi to ir aizmirsusi, un turās pie Ēnas nevis pie Lietas Būtības, kas ir Kristus...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.08.26 11:20:20
pieļaujot arī iespējamību, ka ticīgas sievietes sāpju pilnās aizlūgšanas , ar kurām tā griežas pie Dieva Mātes, arī varētu tapt viņas tālāk nestas Dieva priekšā.

Uz kāda pamata ir celts šis "pieļāvums"?

Vai es pareizi saprotu, ka jebkuru mācību kas tieši nav pretrunā Rakstiem (ibo Raksti ne par VISU runā) var tikt droši pasludināt par DOGMU? Piemēram, tas ka reizi nedēļā īstenam Krisitetim būtu jāēd sadziki mērce ar ceptiem kartupeļiem... Rakstos tu nevari apgāzt šo mācību... tad nu "pieļaujam, ka tas tā varētu būt... tā teikt Kāpēc Ne"?

TAČU... kopš jau VD mēs novērojam Dieva visai drastisku aizliegumu komunikācijai ar tiem, kas miruši... un tam ir ļoti pamatoti iemesli - Skat gadījmu ar Saulu... Es neredzu, ka šis aizliegums kaut kā tiek mainīts JD...

Savukārt šeit nederēs "Dieva Priekšā Visi ir Dzīvi"... ibo Dievs ļoti konkrēti runā par mirušajiem un miršanu un aizmigšanu... citādi te sanāk ka Romieši gudrāki par pašu Dievu uztaisās... Dievs saka - "Miris" a Armilo Dievam baxta acī rakstus un saka - "Nē Dzīvs... pac teici"

Tā ir vēlviena metode... kā tiek čakarēti cilvēki, kas nav īpaši apmācīti Rakstu lasīšanā... kad tiek tamborētas maldu mācības no nesaistītām Rakstu Vietām pamainot kontextu, iesmuglējot pašiem savējo...

Nu tas klasiskais - Viņš aizgāja un Pakārās... Tad nu arī Jūs Dariet tāpat, jo Dieva Nav!

Rakstu Vārdi... Absolūti pamato suicīdu kā Kristus pavēli.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:20:34
Ņemot vērā, ka Dievs ir žēlsirdīgs u.c. apstākļus, kurus nav vaļas iztirzāt, es pieņemtu, ka Dievs var "pārķert" Viņam pēc būtības paredzētus (caur Kristu), bet nepareizi adresētus (piem., fiziski mirušajiem) ziņojumus (lūgšanas, aizlūgšanas). Tomēr uz to paļauties nevar, jo dēļ savas grēcīgās iedabas nevaram būt pārliecināti, ka caur nepareizu adresāciju nepazaudējam arī ziņojuma (lūgšanas) būtību (piem., savu cerību liekam uz to, ka mirušais aizlūgs, nevis, ka Dievs uzklausīs). Līdz ar to kā mācība (aizlūgumu sūtīšana caur mirušajiem) tā izskatās nepareiza, pat noziedzīga, jo riskē, ka lūdzējs pazaudē savus lūgumus.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:25:45
Mārtiņš
Redzi, viena lieta, ka Dievs varētu `pārķert` šādas lūgšanas. Bet tas trakākais jau, ka kaut vai Indriķa ainiņā par izmisušo sievieti, par kuru Marija aizlūdz, Dievs tiek iztēlots kā ignorants salts, kurls despots, kam uzšķaudīt tai lūdzējai, un vienīgā cerība, ka tāda Marija, vai vēl kādi īpašie ļaudis, būs žēlsirdīgāki par Kristu, un pielauzīs atbildēt
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.26 11:26:18
Aivars
Nu ja, es jau par to pašu.

Bet diemžēl tā ir realitāte, ko dažs garīdznieks māca. Faktiski visi, kas sprediķos u.c. mācības atreferējumos pamatā bliež ar bauslību, beigās starp citu piemetinādami "tomēr Dievs ir žēlīgs" vai "Dievs ir mīlestība" māca tieši šo briesmīgo nepieejamo dievu. Un tad nav brīnums, ka cilvēki meklē citus ceļus. Cik novērots, ar šo slimo visu konfesiju pārstāvji.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:26:47
ha, kamēr rakstīju, tu jau to pašu uzrakstīji
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.08.26 11:29:00
Aivars... tas ir tas prikols... Neviens RKB līdz šim man nav atbildējis, ko Marija un pārējais Svēto panteons var labāk un uzticamāk izdarīt, nekā pats Kristus?

Kāpēc uz viņiem paļauties ir drošāk, nekā uz Kristu?

Pavelk uz Pagānismu... ka Dievu dolbī ar kvantitāti... ibo šams ir aizjemts un ne pārāk dzirdīgs... tad nu jādolbī pamatīgi, lai dabrauc.

svētais
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:46:06
Tēvs Indriķis
Bet ir skaidrs tas, ka tas kas ir uzrakstīts, tas ir nepārprotami, bet tas kas nav uzrakstīts var tikt safantazēts!

Aivars
paldies par aizrādījumu.

dafne
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:48:06
un es ljoti ceru ka tas fantazijas netiek macitas talaak
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.26 11:52:05
Jošs Mulders
Kad beidzot tu ieraudzīsi to, ka Raksti runā par vairākām kristībām, bet ef.vest. uzsver šo vienu konkrēto kristību?

paša Jēzus vārdi, ka ir vairākas kristības-

ap.d.1:5 Jo Jānis gan ir kristījis ar ūdeni, bet jūs tiksit kristīti ar Svēto Garu pēc nedaudz dienām.

Pat ja šī ir Jāņa kristība, kas pretstatīta kristībai ar S.G. tad no šī vien var izsecināt, ka tās ir vairākas.

Starp citu arī šī rakstu vieta runā par vairākām kristībām:

Ebr. 6:2 ar mācību par kristībām , roku uzlikšanu, miroņu augšāmcelšanos un mūžīgo tiesu.

6:2 teaching about baptisms , laying on of hands, resurrection of the dead, and eternal judgment.

grieķiski daudzskaitlis - kristības!

http://net.bible.org/#!bible/Hebrews+6
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.26 11:57:01
dafne
un es ljoti ceru ka tas fantazijas netiek macitas talaak

Atgādināji kādu domu par mācīšanu - visus, kas pamāca Dieva vārdā, Dievs uzskata par faktiski uzņēmušamies mācītāja autoritāti un atbildību. T.i., ar falšu mācīšanu ir līdzīgi kā ar laulības pārkāpšanu - kur ir robeža? - un Dieva priekšā ne jau dokumentu parakstīšana.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 12:00:52
svētais
Klau, par kristībām taču jau izrunājāmies. Tas ir DAUDZSKAITLINIEKS arī grieķu valodā. Līdzīgi kā bēres latviski, kur tas nenozīmē vairākus pasākumus ap vienu nelaiķi!!
Nevajag malt vienu un to pašu, neklausoties un nemācoties!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 33222