atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Saeimas vēlēšanas
παλαιό ανόητος
Iesūtīts: 2011.08.24 22:29:00
Tuvojas vēlēšanas un es iedomājos, ka varbūt kādam būtu interesanti parunāt par politiku īpašā tēmā, nevis tam nepiemērotās vietās.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
AutorsZiņas teksts
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.09.15 14:11:51
Pater Henricus
jebkuras morāles pamatā ir elementāras lietas - godā vecākus, neslepkavo, nezodz, nepārkāp laulību, nedod nepatiesu liecību etc., tātad, par laimi mums, tīri labi izrietošas ar senebreju tīstokļiem, vai ne.

Tam es piekrītu. Tieši tāpēc tās sauc par elementārām lietām, jo tās nav nekādā izrietošas tikai un vienīgi no vienas reliģijas vai ideoloģijas pamatpostulātiem.

Vai arī tu esi izdomājis kādu jaunu - "patieso, labo un ētisko" morāli?

Nebūt ne. Es tikai piekrītu tai morālei, kas ekstendē ``mīli savu tuvāko`` uz visu cilvēci, neatkarīgi no tautības, seksuālajām preferencēm vai reliģiskās piederības.

Atgādinu, visi šie nožēlojamie eksperimenti ir vai nu aizgājuši pa pieskari vai aizsūtījuši pa pieskari sabiedrības, kas tādiem seko.

Kuri tieši eksperimenti. Neatceros, ka kāda pagātnes civilizācija būtu postulējusi humānismu kā sabiedrības morāles stūrakmeni, ieskaitot kristīgo Eiropu.
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.09.15 14:16:49
Ctulhu
Pat dzīvnieki to spēj, kāpēc lai Pater Henricus to nespētu?
just me [212.70.169.228]
# Iesūtīts: 2011.09.15 14:17:28
Nuja, ir taksh skaidri redzams, cik taalu viena bezkristiskdieviiga sabiedriiba var nonaakt - pagrimushaaku sabiedriibu kaa Japaanaa ir gruuti samekleet...
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 14:29:12
Ctulhu Izpratne ir laba lieta, bet cilvēka nepilnība/ destruktīvās tieksmes jeb iedzimtais grēks traucē. Nav iespējams. Jo - baušļi ir pretrunā ar cilvēka dziņām un iegribām. Un bez spiediena no Augšas - tikai ar spiedienu no malas cilvēkam būs par maz.
Matīss Ozoliņš esmu dzīvojis padomju laikos un skaistas utopiskas idejas pietiekami dzirdējis un redzējis, kā tās (ne)darbojas šis pašas vienīgās reliģijas definētā iemesla - iedzimtā grēka jeb pirmgrēka dēļ, lai ņemtu par pilnu visus šos - uz visu cilvēci, neatkarīgi no tautības, seksuālajām preferencēm vai reliģiskās piederības. Garrlaicīgi...
Un dzīvnieciņi, kā labi zināms, viens otru apēd. Instinkti, zinies, dzīvnieciskie, mazais.
Matīss Ozoliņš
# Labojis Matīss Ozoliņš: 2011.09.15 14:35:16
Pater Henricus
Tieši tāpēc ir labi, ka humānisms nav utopiska ideja, bet visai triviāla un vienkārši izpildāma jābūtība, kuras sekmīgums reālajā dzīvē ir atkarīgs vien no paša cilvēka gribas. Gribas būt labam pret citiem cilvēkiem/dzīvām būtnēm.
Padumjie laiki neko daudz neatšķīrās no feodālās (un kristīgās) Eiropas, neraugoties uz liekulīgi postulētiem ideāliem + tā bija totalitāra iekārta, tāpēc to nav iespējams attiecināt uz mūsdienu Rietumu sabiedrību vai veikt jebkādus salīdzinājumus.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 14:36:00
Ctulhu , normāli būtu, bet pasaulē dēļ pirmo cilvēku Dieva aizlieguma pārkāpuma ienāca grēks...
Uz 300.km/h es nebraucu, tāpēc ka stūri nevar noturēt, bet izspiest maksimumu , kuru ļauj konkrētā ceļa stāvoklis varētu. Diemžēl policisti neļauj.
Matīss Ozoliņš, acīmredzot gribas nebrīvība joprojām paliek spēkā.
Ārpus Dieva veidotā pasaules uzskata grūti pat saprast un definēt kas par būtni ir cilvēks, lai pret to varētu rīkoties humāni, t.i. cilvēcīgi.
Vai nu radīts pēc Dieva tēla un līdzības un grēkā kritis vai kas...Konkurents barības ķēdē?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 14:44:33
Ctulhu, cilvēki, ja viņi negrib būt cietušie, pa šosejām nestaigā. Pa šosejām brauc mašīnas. Aizmirsi?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 14:48:40
παλαιό ανόητος Pa šosejas maliņu. Tur, kur asfalts beidzies.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.15 14:52:05
Re ku vēl viens rullītis


http://www.youtube.com/watch?v=ExdKZYMNyjQ
Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.15 14:58:09
skolnieks.
Man ļoti patika rullītis, es tik nesapratu, par ko domāts jābalso?
Matīss Ozoliņš
# Iesūtīts: 2011.09.15 14:58:40
Pater Henricus
Ārpus Dieva veidotā pasaules uzskata grūti pat saprast un definēt kas par būtni ir cilvēks, lai pret to varētu rīkoties humāni, t.i. cilvēcīgi.

Man žēl, ka tu nespēj būt humāns bez ārējas iebiedēšanas, bet es tev piedodu, jo saprotu kāpēc tāda psiholoģija daudziem cilvēkiem pastāv. Humānistu mērķis ir panākt, lai šīs jābūtības tiktu uzskatītas par aksiomām. To panākt manuprāt nav nemaz tik grūti, jo labas attiecības ar saviem ``peeriem`` ir izdevīgas pašas indivīdam. Faktiski, tas ir evolūcijas rezultātā radies kolektīvisms, kas faktiski strādā jebkurā sabiedrībā kopš homo sapiens izcēlies.
Galvenais mērķis būtu panākt antagonisma beigšanos starp nācijām. Vismaz tādā formā kādā tās pastāv šobrīd. Veselīga konkurence, portams, ir ok.
Guntars [81.198.243.212]
# Iesūtīts: 2011.09.15 15:00:24
re ku vēl viens
http://www.youtube.com/watch?v=wAUWe8cS3Wc
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.15 15:02:48
Papucs Analizē skaties vērtē. Manuprāt slikta ir bakstāmā reklāma, kur cilvēkam pasaka par ko balsot. Arī šī reklāma ir diezgan uzbāzīga, jo ir zemteksts apakšā, ko var pamanīt domājošs.
Es zinu, ka valdošās partijas ir izdarījušas arī labas lietas, kāpēc tas netiek atspoguļots. Nav taču tā, ka viss ir tikai slikti.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.15 15:06:47
Guntars [81.198.243.212]
Tas jau bija pagājušā gadā
Guntars [81.198.243.212]
# Iesūtīts: 2011.09.15 15:11:21
Papucs šis ir šogad
http://www.youtube.com/watch?v=TC7wwKAyfvU
Papucs
# Iesūtīts: 2011.09.15 15:17:52
Guntars [81.198.243.212]

Es tomēr par domu, ka viss ir jāsāk no nulles - atdzīvināt vai puslīdz pieņemami pielāgot mironi nav vērts.
Taisām no jauna!
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 15:23:12
Matīss Ozoliņš , Man žēl, ka tu nespēj būt humāns bez ārējas iebiedēšanas, bet es tev piedodu, jo saprotu kāpēc tāda psiholoģija daudziem cilvēkiem pastāv. Humānistu mērķis ir panākt, lai šīs jābūtības tiktu uzskatītas par aksiomām.
Es jau teicu... Gharrlaicīgi. Par to jau runcis Leopolds teica - rebjata, davaiķe žiķ družna. Nacionālsociālisti ar saviem mērķiem - čuš..., komunisti ar saviem - čuš...etc., tagad domorošenije humānisti ar saviem - tāpat čuš... Bet ticībai ir liels spēks, vai ne, mazais.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 15:27:23
Ctulhu , humānists humānistam vilks, parafrazējot latīņu sakāmvārdu. Sagaidāma humānistu ciņa par to kura humānisms humānāks. Visu zemju humānisti , apvienojaties humānismam. Humānismam attīstoties, spriedze humānistu starpā pieaug. Sovetskij sud samij gumanij sud v mire.
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.09.15 15:34:04
Ctulhu, kristieši jau kaut kā iemācījušies ar šo versus sadzīvot.
Plus, kristieši labi pazīdami cilvēka iedabu, nesagaida Dieva valstību zemes virsū.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.15 15:35:48
παλαιό ανόητος Tāpēc ka ievēlējamie kāro ne jau pēc sazin kādām milzīgām pārmaiņām ( kādām? Vēl kapitālistiskāku kapitālismu? ), bet siltām vietiņām.
Ctulhu , nu ja - ir teorētiskie bezdievji humānisti un bezdievji praktiķi antihumānisti. Sevi vēsturē lielākoties pierādījuši pēdējie, atkal apliecinot kristietības dogmu par cilvēka iedzimto grēku.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 26 . 27 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 11531