atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Arhib.-metr. Z. Stankeviča sprediķis Aglonā 15.aug.
Raimonds
Iesūtīts: 2011.08.16 18:20:24
Kristieši parasti seko līdzi, kas notiek pašmājās vai pie citiem. Katoļiem tādi svētki ir 15.augusts Aglonā. "Sprediķis." Jūsu pārdomas! (Tēma kristiešiem!)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.21 23:23:15
neilogoj.... [87.110.65.215] Man liekas, ka priekš klausītāja veselīgāk ir ļaut sprediķim uzrunāt personiski, nevis meklēt tajā kļūdas.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.21 23:25:12
Trilobīte

Nezinu, ko spēj vietnieks, bet es varu aizbāzt vienam padzīvojušam nekaunīgam cilvēkam muti, ja vien es tā sagribēšu.

Nu tad sagribi! Kas tev to liedz?
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.21 23:27:02
armilo

Kurš uzdrošinājās samērcēt miljons svētceļnieku? bet lietus to izdarīja. Bet varbūt ne jau lietus...

Varbūt ruah ...
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.08.21 23:29:57
Raimonds

Bet vai tad šajā forumā ir iespējams savādāk runāt, kā tikai caur metaforām? Bet es nerunāju caur metaforām.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.21 23:33:57
Raimonds

Piedod, bet ir vēls. Uz tavu jautājumu mēģināšu atbildēt rīt pēcpusdienā.
neilogoj.... [87.110.65.215]
# Iesūtīts: 2011.08.21 23:38:00
Memekija Paldies Dievam, ka varbūt mēs par spīti štruntīgam sprediķim ir palikuši pie skaidras ticības. Bet vai kāds ir iedomājies par tiem, kas slikta sprediķa dēļ ir ievesti maldos vai atkrituši no ticības. Sprediķis bez Kristus krustā sistā nav sprediķis.

Sprediķis ir paša Kristus runa un ja kāds neļauj uzrunāt tam savu garu, ja kāds klausās to pavirši tad Dieva priekšā atbildēs par necienīgu Dieva vārda lietošanu (proti nevērīgu klausīšanos). Tu vari lasīt Svētos Rakstus un nemeklēt tajā kļudas, jo tādu tur nav. Šķiet ap.d.17, 11 ir labs piemērs, ka draudze meklē Rakstos vai tas tā ir, kā tiek sludināts. Tātad kritiska attieksme.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.22 00:04:11
"Varbūt ruah ..."

Pravietis nelieto vārdu "varbūt", bet pasludina: Tā saka tas Kungs! Ja kādam kaut kas varbūt izliekas, tad labāk to paturēt pie sevis. Ruah liek Savai saulei uzlēkt pār ļauniem un labiem un liek lietum līt pār taisniem un netaisniem. Dažreiz lietus ir tikai lietus un banāns ir tikai banāns. Pirms negaisa mēdz būt spējas vēja brāzmas, saskaroties siltajām un aukstajām gaisa masām. Šovasar Latvijā tādus varēja novērot daudz. Vēja spēks var noraut pat mājām jumtus, kur nu vēl ļaužu micītes.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.22 00:12:28
vēl tajā "Kas Ļauns" rakstā minēts "Nākamajā dienā pāvests atgriezās aviobāzē, ko svētdien pielēja spoža saules gaisma." Kā tad tā? Kašķīgais Ulda dievs AIZPŪTAUBIS pa nakti labi izgulējies un pārdomājis pūst aubes un slapināties.
neilogoj.... [87.110.65.215]
# Iesūtīts: 2011.08.22 00:16:45
Starp citu, jo vairāk tiek izcelts Kristus, jo lielāks pagodinājums tas ir Viņa Mātei Marijai. Jo vairāk Kristus pagodinājums tiek atstāts ēnā (varbūt pat pašas Marijas ēnā), jo mazāks gods Marijai. Šis būtu meditācijas vērts temats. Padomājiet, iedziļinieties. Jo vairāk mēs uzsvaru noņemam no Kristus, jo vairāk atņemam Marijai arī viņas godu.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.22 00:20:27
neilogoj.... [87.110.65.215]
"Padomājiet, iedziļinieties. Jo vairāk mēs uzsvaru noņemam no Kristus, jo vairāk atņemam Marijai arī viņas godu."

Piekrītu! bez Kristus Marija nav saprotama, un bez Marijas nav saprotams Kristus.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.08.22 08:40:19
Aivars , Ak nu jūs esat divi Nu ja, un kur divi vai trīs Viņa vārdā, tur Kristus viņu vidū.
Ja kāds nepakļaujas ka sprediķis tiek kritizēts...un ja kāds neļauj uzrunāt tam savu garu
Un sāk "zinātāji gardēži" tā kritizēt sprediķi, ka atkal aizmirst, ka tā pasludinājuma centrā ir Kristus - krustā sistais...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.22 09:45:19
Tēvs Indriķis
Nu tas jau Viņa vārdā Bet `eklezioloģisma` vārdā?
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.22 10:41:27
Aivars

Eklēzija = Corpus Christi
neielog.... [87.110.65.215]
# Iesūtīts: 2011.08.22 10:50:53
Tēvs Indriķis Un sāk "zinātāji gardēži"...
Vai domā ka no kanceles var atļauties runāt visu? Cilvēks atnācis uz baznīcu grib dzirdēt vēsti par Kristu. Tas ir kristērijs vai sprediķis labs vai nē. Katra sprediķa pamatā ir jābūt korekta eksegēze. Es neesmu nevienu vārdu šajā forumā sacījis par kāda sprediķi. Tomēr mana attieksme ir kritiska jebkurā gadījumā. Pārbaudiet visu un kas labs to paturiet.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.08.22 12:36:23
Tēvs Indriķis
Tomēr 21.gs fenomens uz daudzu protestantisma segmentu degradācijas fona ir pieaugošais Romas katoļu evaņģēliskais aspekts.
Reformācija tātad bija kaut kas labs no kuras ieguva visa Baznīca. Notikums visas Baznīcas vēsturē, ko var salīdzināt ar Vecās derības praviešu laikmetu un atnesto garīgo atmodu. Reformācijas laika Evaņģēliskā atmoda. Tikai kāpēc tad nemeklēt tuvināšanos šajā virzienā, jo kas vēl labāk spētu uzrunāt un iepriecināt luterāņus uc. kristiešus? Jo Romas katolicisms nav tikai viena vienīga marioloģija.
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.22 14:16:49
neilogoj.... [87.110.65.215]
par sprediki..pilnigi piekritu
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.08.22 15:00:57
armilo

Es esmu kašķīgs?! Vai tad es kādu esmu nosaucis par kašķīgu? Vai es lieku aizvērt muti, kolīdz viedoklis neatbilst tavam godātajam prātam? Vai es esmu piedraudējis kādam padzīvojušam nekaunīgam cilvēkam aizbāzt muti? Kurš te ir kašķīgs un pie tam vēl rupjš?
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.22 15:21:09
Uldis

Tavs uzbrauciens pāvestam ir tīrā provokācija, un ir cilvēki, kas uz šādām provokācijām viegli uzķeras. Sajūtu par pienākumu vienkāršos kristiešus no jums "kristīgajiem" sadistiem aizstāvēt. Manis pēc, šajā forumā vari trallināt savu konfesionālo troļļu dziesmu no rīta līdz vakaram. Man tas netraucē. Es jūsējo sugu esmu iemācījies vienkārši ignorēt.
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.08.22 18:51:02
armilo

Paskat, cik daudz naida un žults 4 teikumos: kristīgais sadists, konfesionālo troļļu dziesma, jūsējo suga. Benedikts savos sprediķos runāja par viltus praviešiem, sludinātājiem, bet Kristus ir teicis: no viņu augļiem jūs viņus pazīsiet. Kādi ir pāvestības augļi visiem ir zināmi. Pāvestība ir apkaunojums visai kristietībai. Dēļ tādām lietām kā pāvesta institūts kristiešiem ir jācieš apkaunojums pasaulē.

Sarunājoties ar tādiem cilvēkiem kā tu, var krist lielības apgrēcībā. Bet es tomēr teikšu šo: tu lielies ar pāvestu, es lielos ar Kristu Jēzu; pārādi man savus augļu,un es tev parādīšu savus augļus un tad mēs spriedīsim, kurš no mums ir sadists.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.22 18:58:51
Kas attiecas uz Zbigņeva runu, tad to par sprediķi nekādi nevar nosukt. Tas būtu drīzāk apkaunojums sprediķa jēdzienam. Tas ir viens politisks traktāts, pie kura ir piekabināts Kristus un daži kristīgie elementi. Zbigņevs vēlas teokrātisku iekārtu, kurā viņam būtu atvēlēta ievērojama loma. Lūk, šā sprediķa mērķis.

Kas attiecas uz Pāvestu, šie Kristus vārdi pasaka pietiekoši: "Vējš pūš kur gribēdams, un tu dzirdi viņu pūšam, bet nezini, no kurienes viņš nāk un kurp viņš iet. Tāpat ir ar ikvienu, kas piedzimis no Gara."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 5289