atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Arhib.-metr. Z. Stankeviča sprediķis Aglonā 15.aug.
Raimonds
Iesūtīts: 2011.08.16 18:20:24
Kristieši parasti seko līdzi, kas notiek pašmājās vai pie citiem. Katoļiem tādi svētki ir 15.augusts Aglonā. "Sprediķis." Jūsu pārdomas! (Tēma kristiešiem!)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.19 16:24:15
svētais
bet stridi jau parsvara ir par Rakstu patiesibu(ka tu saki)

nja bet mes laikam te no temas esam novirzijussies
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.19 16:29:29
Tēvs Indriķis
"Kur ta` tu iesi kā meitene preciniekus lūkoties? "

es jau neko, bet ja man sāk ar bīskapiem piedraudēt, tad jāgatavojās uz visu ko
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.19 16:34:01
armilo
Tu esi sasprindzis pārlieku. Lūdzu atvainot, ja manis teikto uztvēri kā draudu. Tā tas nebija domāts. Vien atceros, ka konkrēto bīskapu minēji reiz kā savu autoritāti, un ierosināju aprunāties, jo liekas ka Tu arī viņu varētu būt kaut kur pārpratis, un vienkārša, cilvēcīga teoloģiska saruna nekad jau par nāvi nav nākusi
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 16:39:34
Aivars
Bet ja nopietni, te klasiski parādās neprasme atšķirt kritiku, kas vērsta pret cilvēka paustu ideju, no vēršanās pret cilvēku.

šim gan piekrītu. atzīstu, ka varēju kļūdīties.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.19 16:49:48
Aivars

Paldies par Tavu rūpi, bet man nav īsti problēmas par ko runāt ar bīskapu. Kā jau minēju, ja bīskaps manās idejās atradīs kādu fundamentālu herēzi, tad gan jau pats mani izsauks uz tepiķa
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.19 18:02:31
armilo

Ej nu ej, draugs! Kuras tad būtu tās baznīcas, kuras es būtu šķēlis? Vai tas nav par daudz vienam grēciniekam? Vai tu nešauj mazliet pār strīpu?!

Tas, ka tev nebūs komentāru, tas man ir saprotams, jo tev vienkārši to nav.
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.08.19 18:13:11
Bija te starp citu viens izteikums, visai nekorekts, par luterismu vai, precīzāk izsakoties, būt par luterāni. Te jāsaka viena patiesība, kas faktiski nav nekas jauns, tomēr dažiem tas va nu nav zināms jeb viņi grib kaut kādā mērā aptumšot vai padarīt par neģēļiem vienu lielu Kristus baznīcas daļu. Jāatgādina, ka šo nosaukumu "luterānis" ieviesa pāvestieši. Paši luterāņi sevi sākotnēji dēvēja par augsburgiešiem.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.08.19 20:54:13
Eshkola
manā citātā uzsvars bija uz "pareizās" nevis uz ticības

Es akurāt vairāk biju domājis ticību (glābjošo, pestījošo ticību). Iespējams tas jau ir nedaudz pārklājas ar citu tēmu, bet šajā diskusijā vēl kāds (laikam Svētais) to sacīja: nestrīdēsimies, dzīvosim draudzīgi, jo nav jau svarīga pareiza vai pareizāka ticība, svarīgi, ka vispār tic!

Bet vai šajā gadījuma pati ticība nekļūst mazsvarīga, to vairāk aizstājot ar morāli un moralizēšanu? Sakot, vienalga, kam tic, kā tic, un ko pielūdz - galvenais ka mīļi sadzīvojam. Kaut kur līdzīgi tas ir kā pasakot, ka nav jau patiesības, viss ir stipri relatīvs, vecīt, nav vērts... Iespējams, ka tas ir viens no stereotipiem, latviskā miera labad, kuš, kuš. Es maziņš, cerams, ka neviens neuzkāps virsū un nesamīs! Bet tas atņem spēku un nodošanās prieku. Tas nav arī pēc Rakstiem.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.08.20 11:37:38
armillo , kas attiecas uz nosaukumu - luterisks, tas kā vēsturiski nosacīts - protestanti, Augsburgas konfesija, evaņģēliskie, evaņģēliskie luterāņi, varētu arī izpalikt.
Tai pat laikā ir taču benediktīnieši, cistercieši, dominikāņi , franciskāņi...
Manis pēc baznīcu par evaņģēliski katolisko varētu saukt kaut ar šodienu, bet jārēķinās ar daudziem vnk kristiešiem, kam vārds luterāņi ir dārgs.

Kas attiecas uz šīs diskusijas tematu, man šķiet Romas katoļu Marijas godināšana pieņemamāka tieši ņemot vērā viņu labāko aizvien kristocentriskāko dievbijību, ņemot vērā ka vēsturiski viņi tomēr krita galējībās ar Marijas kultu uz Kristus rēķina.
Kā raksta fraņču vēsturniece Katrīna Brisa "Itālijas vēsturē" par itāliešu dievbijību 17.gs. - "Var ievērot ka lūgšanās izpaliek Kristus tēls, kura vietā nāk jaunavas Marijas kults."
Tomēr 21.gs fenomens uz daudzu protestantisma segmentu degradācijas fona ir pieaugošais Romas katoļu evaņģēliskais aspekts.
Svēta vieta tukša nepaliek.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.20 14:24:02
Tēvs Indriķis

Paldies par Tavām pārdomām. Prieks, ka forumā ir vēl kāds ekleziāli domājošs teologs, kas izprot šo laiku un Baznīcas vietu tajā. Citādi man jau sāka likties, ka es viens te tāds.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.20 16:09:13
armilo
Ak nu jūs esat divi un nemaz ne šķeltnieciski
Skutelis [93.158.2.172]
# Iesūtīts: 2011.08.21 00:09:44
ko jus nematies ap katolu arhibiskapu? Sava nav, ko apspriest? Jebkura gadijuma abi ir vienadi: atbalsta so sapuvuso rezimu, bet skata pec pakrata ar pirkstinu, sakot: nu ka ta var, nu ka ta var.
Češīras Kaķis [78.84.58.11]
# Iesūtīts: 2011.08.21 08:17:13
Nu, katoļu arhibīskaps sludina katoļu baznīcas mācību - tas ir pašsaprotami un normāli. Jancīgi būtu, ja viņš pēkšņi baznīcas vienības vārdā ierosinātu pārdēvēt katoļu baznīcu par katoliski luterisko, tā uzsverot ļoti nozīmīgo attaisnošanas ticībā no Dieva žēlastības tēzi un norādot uz būtiskām kļūdām labo darbu konceptā.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.21 17:45:04
Pāvesta runu Madridē pārtrauca vētra. Kristus spēja apklusināt vētru, bet kāpēc vietnieks to nespēj?
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.21 19:09:38
Iedomajies, kurš uzdrošinās noraut pāvestam aubi? Bet vējš to izdarīja. Bet varbūt ne jau vējš...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.21 19:46:06
Uldis
Tā gan laikam vairs nav diskusija par Stankeviča sprediķi. Bet vai ir konkrētas idejas, kas šim to mici varēja noraut?
Skutelis [93.158.15.76]
# Iesūtīts: 2011.08.21 19:52:36
Spredikis bija neinteresants un pabals. Pilns ar garigu gaudosanu un neka logiska. Tada pliekana paplapasana.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.21 19:57:19
Skutelis [93.158.15.76]
Ja nav noslēpums, kas ir tas, ko Tu gaidi no sprediķa?
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.21 20:07:31
Trilobīte

netērē laiku, nav vērts. šitai sugai muti neaizbāzīsi.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.21 20:12:07
Romas katoļu pāvesta Benedikta XVI vadīto dievkalpojumu Madridē sestdienas vakarā pārtrauca spēcīga vētra, liekot pāvestam saīsināt savu sprediķi. Uz pāvesta vadīto vakara lūgšanu aviobāzē ārpus Madrides bija sapulcējies aptuveni miljons svētceļnieku, ko spēcīgi samērcēja lietusgāze.

Kurš uzdrošinājās samērcēt miljons svētceļnieku? bet lietus to izdarīja. Bet varbūt ne jau lietus...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 14244