atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Arhib.-metr. Z. Stankeviča sprediķis Aglonā 15.aug.
Raimonds
Iesūtīts: 2011.08.16 18:20:24
Kristieši parasti seko līdzi, kas notiek pašmājās vai pie citiem. Katoļiem tādi svētki ir 15.augusts Aglonā. "Sprediķis." Jūsu pārdomas! (Tēma kristiešiem!)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:02:25
Aivars
"Domāju, Tu tīšām jauc cieņu pret māsu Kristū un Jēzus māti Mariju, kas luterāņiem ir pārpārēm, ar pielūgsmi, ko praktizē romiešu denominācija. "

Pārsteidzoši, bet es tieši to pašu domāju par jums. Jūs jaucaties pašā pamatā. Katoļi nenogurstoši jums uzsver, ka svētie netiek pielūgti, bet ir ticības paraugs un aizlūdzēji. Jums aunapierēm 1000 reizes var teikt, ka katoļi pielūdz vienīgi trīsvienīgo Dievu, bet svētos tikai godina. Tīri smieklīga jau sāk palikt tā jūsu mariafobija. Smieklīgi un skumji. Tā pat nav teoloģija, bet kaut kādi aizspriedumu spītīgi neiedziļināties Marijas godināšanas būtībā. Jums saka vienu, bet jūs dzirdat pavisam ko savādu. Vai tas ir kāds luterisma lāsts?? kaut kas tiešām ar jums nav riktīgi. tiešām, man ir jūsu žēl.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:06:01
Aivars

„Skaistkalnes Dievmāt, Ģimeņu Aizbildne! Tev veltījam sevi un uzticam visas mūsu draudzes un mūsu Latvijas ģimenes, lai Tu veidotu viņas pēc Tavas Vissvētākās Ģimenes līdzības. Žēlīgi palīdzi, lai mūsu bērni un jaunieši aug žēlastībā pie Dieva un cilvēkiem.
Lai ar Tavu palīdzību mūsu Tēvu dzīve līdzinātos Debesu Tēva atspulgam, bet mūsu māmuļu sirdis lai līdzinās Tavai Mātes sirdij.
Skaistkalnes Dievmāte, Ģimeņu Aizbildne, palīdzi vājajiem, dziedē slimos, uzved uz pestīšanas ceļa noklīdušos, noslauki asaras cietējiem, kam nodarīts pāri.
Tevi pazemīgi lūdzam, Debesu Tēva Meita, Svētā Gara Līgava, Dieva Dēla Māte, palīdzi mums slavēt Debesu tēvu, māci mums iet Dieva Dēla pēdās un esi mūsu Māte un mūsu Ģimeņu Palīdzība tagad un mūžīgi. AMEN”

Patiesi, Āmen! Paldies par šo skaisto vēršanos pie dievmātes pēc aizlūgšanu vajadzībām visai ģimenei.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:06:25
armilo
Gribi paskaidrojumu? Pestīšana ir Kristus darbs un Kristus dāvana un mēs esam Viņa bērni, par mums ir maksāta dārga maksa. Uldis runāja par šīs konkrētās tēmas teoloģiju, zinu, ka personīgi viņš necentās kādu apvainot, bet runāja, ka pret soteroloģiskiem jautājumiem ir ļoti nopietni jāattiecas. Ko tas nozīmē - nepieņemot, noliedzot vai aizvietojot Dieva vārda mācīto? Risks nostāties pret Svēto Garu, kurš mums izdala Kristus nopelnus. Uldis parādīja šīs problēmas nopietnību. Zem Dieva vārda zobena nostājamies mēs, katrs kristietis, vēl vairāk tie, kam uzticēts amats mācīt.
Skaties uz to tā!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:09:31
armilo
Klausies ne tikai ko saka, bet analizē ar prātu kādreiz!
Lūdzu, iemetu paraugu reālai elkdievīgai liturģijai, kam nav nekā kopīga ar Nācaretes Mariju. Izlasi pirmsvētku interviju Neatkarīgajā ar katoļu priesteri, kurš stāsta, kā lūdzas no Marijas sargāšanu un dziedināšanu un ko tik vēl ne.
Diemžēl, Muldera ironijai par to hiperdūliju ir savs pamats
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:27:27
ŠMALDERĪTE
Varbūt šo jautājumu var atrisināt, pirmkārt, ka mēs visi esam grēcinieki, kā luterāņi, tā katoļi.
Visi mēs dzīvojam no Dieva žēlastības.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:42:08
ŠMALDERĪTE
Es tā neuzskatu.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 21:57:53
Raimonds
"Zem Dieva vārda zobena nostājamies mēs, katrs kristietis, vēl vairāk tie, kam uzticēts amats mācīt.
Skaties uz to tā! "

es uz to skatos tā, ka kristīgo teoloģiju var pasniegt vismaz divos veidos. Viens ir tas vieds kā to dara luterāņi, Kristu pasludinot ļoti šaurā kontekstā. Otrs veids ir pasludināt Kristu, kā to dara tradicionālās senās austrumu un rietumu baznīcas - pilnā pestīšanas kontekstā. Tas ir sludinot Dieva darbus kopā ar Dieva līdzstrādniekiem, visiem svētajiem debesīs un virs zemes. Abi šie veidi nerunā viens otram pretī, bet izceļ kādu konkrētu pestīšanas darba aspektu. Ja protestantiem nav pieņema svēto līdzdarbošanās Kristus pestīšanas darbā, vai precīzāk sakot nav izprotama, tad vajadzētu vismaz ar cieņu attiekties pret katoļiem un pareizticīgajiem brāļiem un māsām, kas caur svētajiem sakramentiem sevī nes Kristus tēlu un līdzību. Nav lielāka grēka, kā luterānim uz katoli teikt, ka otrais ir no citas reliģijas. Tā ir tiešām spēlēšanās ar uguni. Uldim, Mulderam un potenciāli arī Raimondam ludzu atvainoties Šmalderītei par smago apvainojumu Kristus dēļ. Jūs tiešām, nezināt ko runājat.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:03:35
Aivars

mēs visi cienam Mariju. tu mazliet mazāk par mani. Es mazliet vairāk par Tevi. Šmalderīte mazliet vairāk par mani. Mīlestībai arī ir dažādi dziļumi. Piekrīti, ka ir pagalam muļķīgi mērīties ar dievmātes godināšanas lielumiem vai mazumiem? Tā dara tika bērni dārziņā. Mans tētis stiprāks, bet manam tētim ir mocis. Mana mamma ir smukāka, bet mana mamma ir karaliene. Nemēri lūdzu Šmalderienes cieņas līmeni pret Sv. Mariju. Tas ir prasti un nejēdzīgi.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:04:38
ŠMALDERĪTE

es jau arī negaidu uz reiz. Būs labi arī ja pēc gadiem viņi sapratīs par ko runājām
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:09:18
Bet ko ŠMALDERĪTE pati par sevi saka?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:13:15
armilo
Paklau, es šodien uzzināju par Taviem kreņķiem, tādēļ žēlodams Tevi žēlošu, bet zini mēru! Atšķirībā kaut vai no Raimonda Šmaldere te gan kā bezkauņa uzvedas, tā kā.. par to atvainošanos te neuzstājies ar pamācībām.
Par mīlestības dziļumiem arī neizteikšos, vien teikšu, ka ir stulbi dievināt visu, ko mīli. Šitā pie sv. Dukša arī var nonākt, un dažām tas izdodas
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:16:13
Aivars
"Šitā pie sv. Dukša arī var nonākt, un dažām tas izdodas"

Ej ka Tu... diriģēt!
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:18:40
Aivars

Jā, Raimonds ir lāga puika, bet tas nenozīmē ka viņš dažreiz nav mīlestībā pārmācāms un pamācāms.
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:34:07
armilo
tu pac ar dazzreiz no tiem laaga puikaam maacies ?
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.08.24 22:34:34
ŠMALDERĪTE

Neatceros gan, ka es būtu Jūs uzrunājis. Ja Jūs interesē manas domas, vai esat kristiete vai neesat, atbilde ir ļoti vienkārša. Jūs savu ticību apliecinājāt Dieva priekšā, un Dievs Jūs pēc Jūsu mutes vārdiem tiesās. Nevis es. No manis vērtējumu nesagaidīsiet. Ja jūs esat apliecinājuši savu ticību Kristum, Jūs tapsiet pestīti, jā nē - vēl ir laiks atgriezties.

PS
Ja konkrēti par to ticības apliecību, ko Jūs izteicāt iepriekš, jāsaka - tā nav kristieša ticības apliecība.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:38:56
dafne

protams, no visiem Te ir ko mācīties. Arī no Raimonda un Tevis es mācos.
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.08.24 22:42:18
armilo
A kas tev pret sv. Dukša kultu? Pat pravietojumus par dukšiem varu sameklēt, un īpašu dukšu teoloģijas piemēru Evaņģēlijā. Es zinu, ka dažas mīl savus dukšus vairāk par visiem kaimiņu bērniem kopā ņemtiem. Pie tam ir pārbaudīts, ka dukša piesaukšana pasargā no dažādām nelaimēm,utt...
Lai dzīvo Dukšuloģijas nemaldīgās dogmas, urrā, ne?

oi, un vēl Baznīcas tradīciju aizmirsu - http://en.wikipedia.org/wiki/Cynocephaly#Saint_Christopher


Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 22:45:34
ŠMALDERĪTE
Domāju, ka ne. Es te par metodoloģijas kritērijiem ar Armilo strīdos.
Bet pirms pārproti, tas nenozīmē Marijas pielīdzināšanu sunim.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.24 23:09:26
Aivars

Tajā linkā ir kāda mītiska Kristofera atgriešanās stāsts. Tas nav dukšu kults, neblefo. lai kā Tu censtos pierādīt ka tā ir tā pati metode, tomēr Dieva dzemdētāja un māte ir tikai viena, un neviens un ne kāda cita metode te nebūs pielīdzināma. Kristus dēļ Marija ir unikāla, patīk tas vai nē. otras tādas sievietes nav bijis un nekad vairs nebūs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.24 23:15:10
armilo
Ko Tu?
Es Bībelē lasu pravieša pravietojumu, kā dukši ļaunās Jezebeles asinis laizīs personificējot Dieva sodu, tad vēl ir tāda epizode, kur dukša kārošana pēc druskām no saimnieka galda tiek augsti teikta kā ticības piemērs, nemaz nerunājot par arī tradicionālajā Romas baznīcā godāto Kristoferu - KRISTUS NESĒJU, kurš, kā redzi ikonogrāfijā (uz ko te reiz atsaucās arī tāda Trilobīte jau izdzēstā komentārā par citu personu, kā ceļvedi pie Trīsvienības) ir attēlots ne kā savādāk, kā Duksis!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 10856