atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ecehiēla 28:13 - par ko te ir runa?
vilks
Iesūtīts: 2011.08.16 11:14:33
Lūdzu versijas un idejas.

diskusija pamatā kristiešiem, bet drīkst izteikties arī citi, kam ir viedoklis par te minēto Rakstu vietu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:17:38
Man pašai šķiet, ka tā ir daļa no poētiskas uzrunas Tiras ķēniņam, kurā aprakstīts viņa valsts uzplaukums un tā sabrukuma sekas.

Bet te ir arī viedoklis, kam nepiekrītu:
Adam Gontier
Vispār jau ir viens diskutabls citāts Bībelē, ko daudzi attiecina uz Lucīša nesaraujamo saikni ar mūziku, senebreju oriģinālā tur ir daži neskaidri un grūti tulkojami/nesaprotami vārdi, tāpēc dažādos tulkojumos parādās dažādas lietas, šie neskaidrie vārdi netiek tulkoti vispār, bet vnk tiek papildināts dārgakmeņu uzskaitījums, kas minēts iepriekš. Toties ļoti interesanti skan anglofonajās zemēs autoritatīvais King James tulkojums, ko piedāvāju, ja kādam tomēr interesē un ja angliski saprot.
Ezekiel 28

King James Version (KJV)
13Thou hast been in Eden the garden of God; every precious stone was thy covering, the sardius, topaz, and the diamond, the beryl, the onyx, and the jasper, the sapphire, the emerald, and the carbuncle, and gold: the workmanship of thy tabrets and of thy pipes was prepared in thee in the day that thou wast created.

14Thou art the anointed cherub that....
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:21:58
es ticu, ka šeit Dievs runā par sātanu, aprakstīdams viņa kalpošanu un dotumus. Jo Tiras valdnieks neatradās Ēdenē un nebija svaidīts ķerubs. Arī norāde par saistību ar mūziku. Es ticu, ka tādēļ šīsdienas pasaulē tik spēcīgi darbojas mūzika, kas aizrauj sevišķi nenobriedušus prātus, caur kuru darbojas dēmoni.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:39:58
svētais
Par mūziku tur nu gan nebūs runa, bet par rotām.
Ne velti pats Adams norādīja, ka tas ir tikai ķēniņa Jēkaba versijā, kur parādās `pipes`, kas tulkojamas ne tikai kā caurulees bet arī stabules. uttt.
Ja skatās oriģināltekstu, tad izskatās, ka tie tomēr varētu būt kādi juvelieru jēdzieni.
toph - gan tulkojoties kā zvārgulis vai tamburīns, bet `neqeb` tiek nu interpretēts kā `ligzdas`, dārgakmeņu iestiprināšanai, tā kā īpaši kontekstā ar dārgakmeņu uzskaitījumu iepriekš, te būs tomēr runa par greznumlietām ar zvārgulīšiem, ja vien tie arī nav juvelieru slengs, kā teiksim automobīlistiem `barabans` galīgi nenozīmē dauzāmbungas

Cita lieta, ka šī Rakstu vieta, kurā gan notiek vēršanās pie Tīras ķēniņa, jau tradicionāli tikusi atvasināta arī uz kritušo eņģeli. Teorētiski var jau būt, ka pravietis atsaucas uz kādu mutvārdu tradīciju par sātana lepnību, un to izmanto kā mājienu, ka Tīras ķēniņš seko kritušā erceņģeļa žilbinošai katastrofai
Beigu beigās, tas nav nekāds retums, kad pravieši atsaucās uz kādiem notikumiem vēsturē kā atbaidošiem piemēriem, ko aktuāli ņemt vērā arī konkrētā situācijā.
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.16 11:43:52
manā skatījumā grūti to attiecināt uz Tiras ķēniņu. Drīzāk jau Tiras ķēniņs atvasinājuma no velna , nevis otrādāk.

14 Tu biji svaidīts ķerubs, kas sargā, Es biju tevi iecēlis, svētajā Dieva kalnā tu staigāji degošu akmeņu vidū.
15 Nevainojams tu biji savos ceļos no tās dienas, kad tevi iecēla par ķēniņu, līdz kamēr atrada tevī noziegumu.
16 Tavas plašās tirdzniecības dēļ tava sirds pildījās ar netaisnību. Un, kad tu apgrēkojies, Es padzinu tevi no Dieva kalna, un izraidīju tevi, ķerubu, kas sargā, no degošo akmeņu vidus.
17 Tava sirds bija palikusi lepna tava skaistuma dēļ, tu savu gudrību pazaudēji aiz ārējā spožuma. Tādēļ Es nogāzu tevi pie zemes ķēniņu acu priekšā, lai tie priecājas par to, kā tev klājies.
18 Ar saviem daudzajiem noziegumiem un ar negodīgo tirgošanos tu esi licis negodā savus svētumus; tādēļ Es liku izšauties ugunij no tevis paša, kas tevi aprija, un daru tevi par pelniem uz zemes visu to acu priekšā, kas tevi redzējušas.
19 Visi, kas tautu starpā tevi pazina, ir šausmu pārņemti par tevi! Tev pienācis briesmu un izbaiļu pilns gals, tu esi pagalam uz visiem laikiem."
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:45:15
Dieva kalns, ķerubs u.c. norādes...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:48:25
svētais
Un ar ko tas vells to tirgošanos sabīdīja Ēdenē?
Bet nu labi vismaz, ja varam vienoties, ka te nav runa par mūzikas ļauno izcelsmi
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:49:29
Aivars
Bet vai tu nepiekrīti, ka gars, kas nāk no pasaulīgās mūzikas var būt velna iedvesmots?
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:50:47
svētais
kura skaitas pasauliga muzika?
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:52:00
dafne
es nezinu kā tev, bet vai nav tā, ka reizēm klausoties kaut kādu mūziku tevi pārņem izteikta pretestība un tu to nevēlies klaus`ties tālāk, jo tā tev uzdzen kaut kādu negatīvismu? Es ticu, ka `demoni var būt inspirējuši mūziku.
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:53:11
svētais
nu,nezinu,bet tas nav vairak gaumes jautajums..ka tu doma?
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:54:26
dafne
nedomāju, ka gaumes. klausoties kaut kādu mūziku man tā var nepatikt. bet dažu mūziku klausoties tā atnes līdzi tādu negatīvo lādiņu, ka es vienkārši izvairos no tādas! Tev tā nav?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:54:34
svētais
Kas ir pasaulīga mūzika un kas nepasaulīga? Es kategoriski iestājos pret to, ka ātru roku kaut kas šajā Dieva pasaulītē top `atdots` velnam. Gana jau sava laika predikanti, kas vērsušies pret blūzu vai roku te ir ziepes savārījuši. Protams, dievnamā nav jāskan `skrienu skrienu vēl`, bet ja kādam patīk, lai takš klausās un nav tur dēmoni jāsaskata
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:55:35
Aivars
nu, ok. es it kā saprotu tavu viedokli un arētu tam piekrist, bet man ir cita pieredze šajā jautājumā. skat augstāk . atbildes dafnei... varbūt es kļūdos protams.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:56:21
svētais
Jā, kad dzirdu `kūko kūko dzeguzīte`, `balta balta saulīte`, jūtu kaut ko tik negatīvu, ka pārslēdzu uz kaut ko gaumīgāku
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:57:47
Aivars
nu nē. neparspīlē. klausoties ko tādu nekā negatīva nav. tāda mūzika man vienkārši var neptikt un tas ir gaumes jaut. bet vai tev nav kadreiz ta bijis, kad dzirdi kadu muziku pa radio vai vel kur, ta gribas izslegt to vai neklausities, jo ta tevi negativi iespaido?
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:58:20
svētais
nu ir ta saucama elektro...mes kadreiz saucam ari par tehno....vo ta man notrulina toc...visu laiku viens un tas pac...var saiet pieree,bet berniem patik
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 11:59:07
dafne
bet nav tā, ka šada muzika iztukso tos bernus, un ka vina ir ar ko negativu un launu piestravota? nu ne vienmer varbut, bet tomer?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.16 12:00:10
svētais
es nezinu kā tev, bet vai nav tā, ka reizēm klausoties kaut kādu mūziku tevi pārņem izteikta pretestība un tu to nevēlies klaus`ties tālāk, jo tā tev uzdzen kaut kādu negatīvismu? Es ticu, ka `demoni var būt inspirējuši mūziku.

Jā, man arī ir tā gadās, ka dzirdot kādu mūziku pārņem pretestība un vēlēšanās to apturēt. Vistraģiskākais, ja šie "demonu inspirētie" vēl atļaujas dziedāt par Dievu, tad man liekas, ka viņi izsmej Viņu.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.16 12:01:02
Mārtiņš
tas ir teikts ar ironiju vai nopietni?
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.16 12:02:24
svētais
man gruti teikt..vai to ir kads peetijis,kadu ietekmi atstaj uz berniem si muzika,nu man meitenei tada patik..jaskatas javero,kad radzinji lidis ara

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 11950