atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Dievu un cēlonību.
Hūns
Iesūtīts: 2011.08.01 21:10:46
Dievs nevarētu būt augstāks par cēlonību jeb kauzalitāti. Dieva un realitātes attiecībām ir nepieciešams būt cēlonīgām pēc būtības, citādi Dievs nevarētu būt realitātes cēlonis.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:43:29
muga34
tā arī nepaskaidroji loģiku, saprātu, morāli...
tas maz attiecas uz tēmas jautājumu.
bet kapēc ne?
l oģika:
1. Zinātne par domāšanas likumiem un formām.
2. Saprātīgums, pareizība; (iekšēja) likumība, jēga.

saprāts -a, v.; parasti vsk.
1. Spēja izzināt sakarus starp priekšmetiem, parādībām u. tml, spriest par tiem un atbilstoši izturēties; arī prāts.

morāle -es, s.
1. Vēsturiski mainīga sabiedrisko normu, principu un noteikumu sistēma, kas regulē cilvēka rīcību sabiedrībā un attieksmē pret citiem cilvēkiem.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:46:29
Ctulhu Šeit es domāju kādu garīgu praksi.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:47:05
Ctulhu - Tie visi ir smadzenju darbiibas fenomeni. - tātad mums katram ir savi loģikas un morāles likumi, jo katram ta smadzenes strādā savādāk... arī šodien viss OK un tas ir loģiski ka 2+2=4 bet rīt man kāds iedos pa galvu un būs loģiski ka 2+2=67... ja tev labi ir nezagt tad man labi ir iet un noblezt kādu no kātiem jo mums tak smadzenes katram strādā savādāk - jeb vienādi.... ja loģika ir katrā no mums tad loģika mums katram ir sava... un morāle arī...
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:51:22
muga34 ja loģika ir katrā no mums tad loģika mums katram ir sava... un morāle arī... Ja Dievs ir katrā no mums (un es esmu pārliecināta, ka tā ir) tad tas kļūst atkarīgs vienīgi no gatavības un atvērtības Viņam pieslēgties.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:53:25
Ctulhu Kas tas ir ``gariiga prakse``?
Isi sakot- noteikts, regulārs laiks, kuru veltīt vienīgi Dievam (drīkst Viņu saukt arī savādāk)
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:54:37
muga34
tātad mums katram ir savi loģikas un morāles likumi, jo katram ta smadzenes strādā savādāk...

kopīgi tie ir +- vienādi, bet taisnība - nelielas atšķirības ir un izejot no šīm atšķirībām varam apgalvot ka katram ir savi gan loģikas, gan morāles likumi.


arī šodien viss OK un tas ir loģiski ka 2+2=4 bet rīt man kāds iedos pa galvu un būs loģiski ka 2+2=67...

tā mēdz būt. Tvaika ielā ir dzīvi pierādījumi šim apgalvojumam.

ja tev labi ir nezagt tad man labi ir iet un noblezt kādu no kātiem jo mums tak smadzenes katram strādā savādāk - jeb vienādi....
arī tām mēdz būt, taču no tā ka TEV šķiet labi nobliezt no kātiem kādu babulīti - MAN tas nešķitīs labi. Un mums neizbēgami radīsies morāles normu konflikts.
sabiedrība sakarīgi funkcionēs tad, kad šādu konfliktu būs pēc iespējas mazāk. Tb - vai nu man jāpieņem tava morāle, vai tev - manējā.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:55:32
a-masiks [87.110.184.238]

beidzot tātad loģika ir likumi - kosekvenču apraksts... tātad kas nosaka likumus tavu smadzeņu ķīmiskās reakcijas...

morāle arī ir likumi un nu atkal kas tad nosaka likumus...

saprāts - spēja izināt... un kas dod šo spēju ķīmija... kas mums katram sava un aršķirīga...
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:55:51
Ctulhu Vai tad tu esi Viņu meklējis?
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.02 17:59:51
Ctulhu Ko noziimee veltiit? Ko dariit? Seedeet un domaat? Bet to jau taapt lielaako dalju laika visi dara. Domaat par abstraktaam lietaam? Tieši pretēji- atbrīvoties no tā domu jūkļa, kas traucē ieraudzīt to, kas ir aiz domāšanas. Par paņēmieniem nerunāšu, tie ir dažādi.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:00:22
Ctulhu - Smadzeneem ir arii kopiigas iipasjiibas. - vai šīs kopīgās īpašības nosaka rezultātā vienādību... neatkarīgi no tā kas šo ķīmiju veido tevī esošis elements A un B - un manī esošie elementi D un G - vai rezultāti būs vienādi???
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:01:31
muga34
beidzot tātad loģika ir likumi - kosekvenču apraksts... tātad kas nosaka likumus tavu smadzeņu ķīmiskās reakcijas...

smadzeņu ķīmiskās reakcijas nav tas pats, kas loģika. Loģika ir informācijas īpašība. Tb - nevis smadzeņu ķīmisko reakciju likumi, bet gan smadzeņu struktūras darbības likumsakarības. Vairākas kārtas augstāks algoritms, nekā ķīmiskās reakcijas. Nu, piemēram bilde uz tava datora ekrāna nav TIKAI elektronu kustība tava datora procesorā. Pateicoties šai kustībai ir tā bilde, bet pašu bildi strukturē informācija procesorā - programma un programmas ieejas/izejas dati.
Smadzenēm strukturēšanu dod skološana/audzināšana bērnībā un empīriskā pieredze (atmiņa).
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:02:34
Memekija - Ja Dievs ir katrā no mums (un es esmu pārliecināta, ka tā ir) tad tas kļūst atkarīgs vienīgi no gatavības un atvērtības Viņam pieslēgties. - un ap mums...

a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:04:53
muga34
morāle arī ir likumi un nu atkal kas tad nosaka likumus...
pati sabiedrība nosaka šos likumus. Tāpēc tie arī ir mainīgi laikā un telpā.

saprāts - spēja izināt... un kas dod šo spēju ķīmija... kas mums katram sava un aršķirīga...
nu, katram sava iedzimtā spēja atcerēties (bez tā nevar izzināt) un apstrādāt šos atmiņas datus (iemācītie datu apstrādes algoritmi). savukārt iedzimta ir arī smadzeņu spēja apgūt aizvien jaunus datu apstrādes algoritmus un pielietot tos. Tb - spēja mācīties.
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:06:19
muga34
vai šīs kopīgās īpašības nosaka rezultātā vienādību... neatkarīgi no tā kas šo ķīmiju veido tevī esošis elements A un B - un manī esošie elementi D un G - vai rezultāti būs vienādi???
par kādiem rezultātiem iet runa?
Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:08:41
Ctulhu Tu domaa izmainiitos apzinjas staavokljus? Nedomāju izmainītos, bet gan apklusinātos un nomierinātos.

muga34 un ap mums...Protams, visur Es ilgu laiku meklēju Viņu ārpusē, bet man vajadzēja Viņu tur pazaudēt,lai Viņš pats atklātos manī un visā.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:10:29
a-masiks [87.110.184.238] - Loģika ir informācijas īpašība. tiko bijam rightih... nu atkal auzas pats izliki ka loģika ir likumi - es tik piebildu kas tie par likumiem - likumi kas apraksta konsikvences... bet nu tu atkal īpašibas, ķīmija, audzināšana... mans deguns ir garāks par tavējo - vai tas maina loģiku vai morāli, mani audzināja savādāk nekā tevi - vai tas maina loģiku vai morāli, man no vecākiem smadzeņu ķimija ir dota savādāka kā tev - vai tas maina loģiku vai morāli...

loģika vai morāle - nav atkarīgas no laika, vietas, pārvietošanās ātruma, nav atkarīgas no tā vai elements A satiksies ar elementu C...

jautājums tikai no kā tās ir atkarīgas...
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:12:05
a-masiks [87.110.184.238] - par kādiem rezultātiem iet runa? - to ka logika būs nemainīga un vienāda...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:13:40
mjā...
Kļūst aizvien skaidrāk, kādēļ Jēzus sacīja -
Mateja 11:25 Tanī pašā laikā Jēzus iesāka runāt un sacīja: "Es Tev pateicos, Tēvs, debesu un zemes Kungs, ka Tu šīs lietas esi apslēpis gudriem un prātniekiem, un tās esi zināmas darījis bērniem.
26 Patiesi, Tēvs, jo tā Tavs labais prāts ir noticis Tavā priekšā.
27 Visas lietas Man ir Mana Tēva nodotas, un neviens nepazīst Dēlu kā vien Tēvs, un neviens nepazīst Tēvu kā vien Dēls un kam Dēls to grib darīt zināmu.
28 Nāciet šurp pie Manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt.
29 Ņemiet uz sevi Manu jūgu, mācaities no Manis, jo Es esmu lēnprātīgs un no sirds pazemīgs; tad jūs atradīsit atvieglojumu savām dvēselēm.
30 Jo Mans jūgs ir patīkams un Mana nasta viegla."
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:14:13
Memekija - Es ilgu laiku meklēju Viņu ārpusē - forši tā saruna vienmēr sākas mūsos un ar mums... man tā šķiet...
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.02 18:18:09
Aivars - Visas lietas Man ir Mana Tēva nodotas, un neviens nepazīst Dēlu kā vien Tēvs, un neviens nepazīst Tēvu kā vien Dēls un kam Dēls to grib darīt zināmu. - tas ir tas uz ko referējos kad teicu ka paši no sevis Viņu nevaram aizsniegt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 2164