atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Dievu un cēlonību.
Hūns
Iesūtīts: 2011.08.01 21:10:46
Dievs nevarētu būt augstāks par cēlonību jeb kauzalitāti. Dieva un realitātes attiecībām ir nepieciešams būt cēlonīgām pēc būtības, citādi Dievs nevarētu būt realitātes cēlonis.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 .
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.04 23:50:51
Gnidro...

Ja matemaatika galu beigaas neparaada "kur rakt", tad maz jeegas no taadas matenes.

Braanu un Stringu teorijas shoreiz ir paraadiijushas nepareizi... laapstu ieduura un neatrada, to ko shiis teorijas paredzeeja... sorry... Shiis shoreiz vairaak pavelk uz 20-21 gadsimta "eeteri", vairs tikai pashu teoriju autori pie taam veel turaas... bet to vinjiem var piedot, pats savu beernu jau neizmetiis...

Bet... aciimredzot tev arii ir ljoti svariigi lai shiis teorijas buutu pareizas... tavai metafizikai! Nu turies turies... tas jau tik normaali ka taadi eeteristiem ir paaudzei jaapaiet, lai buutu no cilveeku galvaam shkjiibas domas izdiidiitas, lai ir vieta jaunaam un nepiesaarnjotaam idejaam.

Pagaidaam LHC neuzraada neko no taa, ko zinaatnieki bij sagaidiijushi stringu teorijas sakaraa... Taakaa teikshu visai prozaiski... nav pamats taas uzskatiit par patiesaam... un visa derivatiivaa uzceltaa gaisa pils uz "kaa buutu, ja buutu" ir un paliek tikai matemaatikju smadzenju fizkultuura un sci-fi raxtnieku teemas.


Zinaatnieki atrod pareizos risinaajumus... pirms tam izmeegjinot visus nepareizos.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.05 00:19:20
9K116 - vai tā radās zvaigznes, planētas un dzīvība... kā matērija izdomāja davai taisam kodolsintēzi... un tu tur blakus stāvēji un redzēji ka tas tā notiek... vai varbūt tev ir citi peirādījumi tam...

Nav svarīgi, ko māca Bībele. - un tu man saki ka tas man nav sbarīgi kam es ticu bet svarīgi ir tas kam tu tici...

bet kas nav nepareizi - kā tu zini kas ir pareizi...

Un arī Bībele te neko nepalīdz - jebkurš tevis pieminētais jautājums noreducējas uz godīguma, taisnīguma un laba - ļauna principiem ko māca Bībele... bet sākotnējais jautājums bija par ko citu...

mēs šo to iemācāmies no vecākiem, skolotājiem un iepriekšējām - labi noejam līdz pirmajam cilvēkam kas viņaqm to iemācīja...

askets - bet pirmajam bauslim jau nav nekāda sakara ar sevis cienīšanu. - māte māca tev godāt viņu // nevis tev godā pašam sevi //, pirmajā bauslī Dievs saka ka tev jāgodā savs Radītājs un tur nekā slikta nav...

Nesaskaņa te ir ar labumu. Kristiešu dievs ir ļāvis rīkoties slikti, - Dievs ir Radītājas un viņš pasaka kas ir labi un slikti nevis radība... tu radi cilvēciņus kurš kuram pateiks kas ir labi un slikti tevis rdītie cilvēciņi tev vai tu savai radībai... Bībele māca ka homoseksuālisms ir slikts un tagad tu man kristietim saki ka tas ir labs tad kam man jātic savai ticībai vai tev... Dievs ir radījis loģikas likumus tu izdomāsi katie ir sliktu tad tie būs slikti ja... padomā kas ir ticība un kas ko nosaka...
koki krīt un nosit dilvēkus - daba ir ļauna... lavīna aprok slēpotājus - daba ir pretīga...

Labs ir viss, kas vairo pēc iespējas lielāku labsajūtu pēc iespējas lielākam būtņu skaitam - es neprasu ko dara un paveic labais bet kas ir labs...
askets
# Iesūtīts: 2011.08.05 00:19:59
muga34

tava pieredze un zināšanas atšķiras no manām bet mēs abi zinām ka spļaut kaimiņam sejā ir slikti... kā tad nu mums var būt vienāda izpratne par labo un ļauno ja mēs esam atšķirīgi...

Jautājums par spļaušanu ir primitīvs, tāpēc arī to saprot katrs, ka ir niecīga varbūtība, ka kaimiņš gūtu kādu labumu no spļāviena. Lai to saprastu, nav nekādas nozīmes tam, vai tu esi kristietis un kādas ir tavas individuālās dzīves vērtības.

Atšķirīgi rīcības vērtējumi parādās situācijas, kur jāveic daudz sarežģītākas labuma un ļaunuma kalkulācijas, piemēram, politiķiem pieņemot dažādus lēmumus, kas vieniem dod labumu, bet citiem sliktumu. Tur patiesi, lai pareizi novērtētu, ir nepieciešamas daudz vairāk pieredzes, zināšanu un analīzes, kā arī spējai saglabāt objektivitāti, nedomājot tikai par savu personīgo labumu.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.05 00:22:35
askets - Ja žagari kaut ko mainītu uz labu un neeksistē labāka metode, tad jā. Citā gadījumā, nē. Piemēram, kristiešu dieva žagari, kā jau paskaidroju, neko nemaina uz labu. - žagari ir sekas jebkurā ticībā arī kristiešu kaut ko mainīt savā rīcībā var tikai pats indivīds - un tas tā ir jebkur nejau tikai kristietībā...
muga34
# Labojis muga34: 2011.08.05 00:32:51
askets - politiķiem pieņemot dažādus lēmumus - jeb kurš lēmums noreducējas uz labā un sliktā izpratnes pamatnostādnēm un tas vai politiķim pirms lēmuma pieņemšana jāizlasa 100 dokumentu lapas bet man 1 nemaina to kas ir labs un slikts...

Tur patiesi, lai pareizi novērtētu, ir nepieciešamas daudz vairāk pieredzes, zināšanu un analīzes, kā arī spējai saglabāt objektivitāti, nedomājot - labo vai ļauno nenosaka pieredze, zināšanas u.c. - pat likums ir tāds nezināšana neatbrīvo no atbildības // respektīvi sekām //... spēja objektīvi vai neodjektivi domāt vai nedomāt vai arī spēja rakt grāvjus arī nenosaka to kas ir labs vai ļauns vai atiecīgās rīcības labumu vai sliktumu...
9K116
# Iesūtīts: 2011.08.05 00:45:33
muga34
vai tā radās zvaigznes, planētas un dzīvība... kā matērija izdomāja davai taisam kodolsintēzi
Matērija neko neizdomāja, kodolsintēze vienkārši notiek, jo tā izriet no matērijas likumiem

Kāpēc radās dzīvība - nezinu. Visdrīzāk vienkārši sagadījās gana labvēlīgi apstākļi + dabai bija salīdzinoši bezgalīgi daudz laika mēģinājumiem + dzīvības rašanās un eksistence nebija pretrunā ar fizikas likumiem = rezultāts, ko šodien novērojam

un tu man saki ka tas man nav sbarīgi kam es ticu bet svarīgi ir tas kam tu tici...
Manis pēc, tici kam vien vēlies. Vien atceries to, ka Bībele nav autoritāte visiem cilvēkiem

kā tu zini kas ir pareizi...
Nu, piemēra pēc. Mēs taču visi zinām, ka verdzība ir slikti, vai ne? Tomēr Bībele runā par to kā par normālu parādību un nevienā pantā to nenosoda.

jebkurš tevis pieminētais jautājums noreducējas uz godīguma, taisnīguma un laba - ļauna principiem ko māca Bībele
Izpratne par taisnīgumu var būt atšķirīga - kaut vai jautājumā par to, kam piederēt fabrikām, zemei un citiem ražošanas līdzekļiem, vai uz kā rēķina apcirpt valsts budžetu. Vienotas atbildes uz šiem jautājumiem nav

labi noejam līdz pirmajam cilvēkam kas viņaqm to iemācīja...
A šāds cilvēks varēja būt jebkurā paaudzē un iemācīties lietas no savām kļūdām Nekāds `oriģinālais labā un pareizā avots` te īsti nav piemērojams :P
Gnidrs [213.102.149.239]
# Iesūtīts: 2011.08.05 00:57:33
Jošs Mulders
Ja matemaatika galu beigaas neparaada "kur rakt", tad maz jeegas no taadas matenes.

Par to nemaz negāja runa, es tikai atspēkoju tevis izteikot fufeli par to ka ``zinātne uzskata, ka esība radās no nekā``.
Gnidrs [213.102.149.239]
# Iesūtīts: 2011.08.05 00:59:14
Bet... aciimredzot tev arii ir ljoti svariigi lai shiis teorijas buutu pareizas...

Uh.., lasīt māki? Es nekur neteicu, ka šīs teorijas ir pareizas.
Gnidrs [213.102.149.239]
# Iesūtīts: 2011.08.05 01:01:00
muga34
Dievs ir Radītājas un viņš pasaka kas ir labi un slikti nevis radība...

Tātad tu esi morālais relatīvists, kas uzskata, ka ricība ir laba vai ļauna atkarībā no tā kurš to ir atzinis par tādu, nevis kādas objektīvas sekas tā izraisa.
askets
# Labojis askets: 2011.08.05 01:03:07
muga34

Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā.

Pirmais bauslis vispār nav noteikums bet gan vienkārši pazemojošs apgalvojums, kā arī pavēle negodāt citus dievus, kura nav pamatota. Kāpēc kristiešu dievu būtu jāgodā vairāk kā citus dievus?

Dievs ir Radītājas un viņš pasaka kas ir labi un slikti nevis radība...

Pateikt jau viņš arī var, ka Zeme ir plakana pankūka, bet tāpēc jau tā nepārstās būt apaļa. Ja dievs pateiktu, ka ir labi spļaut tev sejā, tad, tavuprāt, tu sāktu gūt kādu labumu no spļāvieniem sejā?

es neprasu ko dara un paveic labais bet kas ir labs...

Labs ir īpašības vārds, nevis lietvārds. Es tev paskaidroju, kādas ir tās īpašības, kas nosaka kādu rīcību vai parādību var saukt par labu. Labs ir viss, kas dod labumu, citiem vārdiem sakot, dod to, ko katrs vēlās - labsajūtu. Galu galā aizej uz vārdnīcu un izlasi skaidrojumu!

labo vai ļauno nenosaka pieredze, zināšanas u.c. - pat likums ir tāds nezināšana neatbrīvo no atbildības // respektīvi sekām //... spēja objektīvi vai neodjektivi domāt vai nedomāt vai arī spēja rakt grāvjus arī nenosaka to kas ir labs vai ļauns vai atiecīgās rīcības labumu vai sliktumu...

Sorri, bet neredzu nekādu sakaru šeit rakstītajā. Protams, ka zināšanas NAV ne likumi, ne personas, lai varētu kaut ko noteikt. Zināšanas ir instrumenti, kuri nepieciešami, lai personas varētu pareizi novērtēt konkrētu rīcību vai parādību labumu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 148 , pavisam kopa bijuši: 36505