atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Dievu un cēlonību.
Hūns
Iesūtīts: 2011.08.01 21:10:46
Dievs nevarētu būt augstāks par cēlonību jeb kauzalitāti. Dieva un realitātes attiecībām ir nepieciešams būt cēlonīgām pēc būtības, citādi Dievs nevarētu būt realitātes cēlonis.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
ravenx
# Iesūtīts: 2011.08.04 15:01:03
Visi, šķiet, atkal ir nedaudz novirzījušies no tēmas. Jautājums jau nav par bībeles lasīšanu, pat ne tik daudz par to, vai kāds spēlē kauliņus ar dievu - kas manā skatījumā būtu pilnīgi normāli - esības hierarhija, vai zinies - kaut arī no kristiešu viedokļa, protams, jau doma vien ir fui pē.

Vai var radīt radīšanu?

Liekas, ka lai kaut kas skaitītos kā radīšanas akts, jau jābut pašam radīšanas jēdzienam. Tātad, ja ir runa par jēdzieniem kā tādiem, radīšanas jēdzienu nevar radīt, jo lai paveiktu šo darbu, radīšanas jēdziens jau būtu jāpielieto. Sanāk sevis izvilkšana aiz matiem no purva.

Kā to visu iebāzt iekšā ričurača metaforā? Ja spēlētājs vēlēsies izvēlēties spēles noteikumus - ko nozīmēs uzmestais kauliņš? - tieši metot kauliņot un nekādā citā veidā (random izvēle) - tad arī būs situācija ar bezgalīgs regresu. Jo vispirms vajadzēs vienoties, ko nozīmēs rezutāts uz tiem kauliņiem, kurus met, lai noteiktu, ko nozīmēs rezultāts uz kauliņiem spēlē, utt... Kaut kā tā.
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 15:43:19
muga34
jūs visi gvelžat ko nejēdzt -
pats tu neko nejēdz, tikai diemžēl pamatojumi šim manam apgalvojumam te dziest ātrāk, nekā rīta zvaigzne pie debesīm.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 18:39:37
a-masiks [87.110.184.238]

nebija teikts arī par tādas neesamību
--- es pateikšu notiekumus --- vai šie vārdi tev liek domāt ka tev ir izvēle… tur nav teikts – vai drīkst es pateikšu noteikumus…

Kurš būs noteikumu autors -es vai tu - nav būtiski.
--- ja es esmu spēli izdomājis un uztaisījis - ja es esmu izdomājis un uztaisījis programmu kas ar mani spēlēs – tev šķiet es nedrīktu arī pateikt kādi būs noteikumi… tev tas šķiet negodīgi… tev šķiet amorāli, netaisnīgi un nosodoši ka cilvēki ražo robotus un uzliek tiem veikt konkrētas darbības…

pasaule bija tāda kāda tā bija. - kas noteica to kāda viņa bija... viņa pati. Tapēc ka ir pašpietiekama. --- kā viņa to noteica… kā tas noteikšanas process izpaudās… bija matērija // kur viņa radās?? // tad šī matērija uzsprāga jo sakoncentrējās mazā punktiņā // kas sprādziena rzultātā radās haoss vai skārtota sistēma?? // tad matērija iekrita pirmatnējā buljaonā haossa vidū un teica lait top evolūcija… - es tik imrovizēju jot tu pats nedod nevienu paskaidrojumu bet pats mētājie ar tukšām zajavām…

nē, dzīvā daba nav pakļauta kaut kādiem striktiem veidolu un formu noteikumiem --- man jāsaprot ka tu gribi teikt ka kokam lapu vietā var izaugt stelatslēgas – jo viņš tā grib…

esmu pietiekoši bieži vilcis loģisko saitīti. Tā vienmēr beidzas pie acīm redzama jūsu premissu konflikta, --- parādi kur ir konflikts... bez tam jautājums bija pavisam cits un uz to tu neatbildēji...

ravenx runāja par dievu, es sniedzu atbildi par tavu jautājumu uz ričurača spēli starp mums abiem. --- tātad tu ielec diskusijā pa vidu kaut ko izpīpē savā galvā un nevienam nepaskaidrojot ko tu esi izpīpējie sāc bļaut ka visi ir muļķi – nu tas arī īpaši gudri neizskatās...

Vai nu tu dod pilnīgu brīvību - t.i. neuzstādi noteikumus, vai arī nedod. Abi divi vienlaicīgi nav iespējami.
--- tad tu gribi teikt ka ja es pastaigājos ar bērnu un vinam pasaku tu vari skriet un darīt ko gribi tikai ielāgo ja tu skriesi uz ceļa būs slikti... ir neiespējama darbība...


tavi noteikumi. tātad - tu esi tas, kas nosaka manu izvēli un sodu manai izvēlei. --- paskaidro kā noteikums izdara izvēli... kā taisnā līdzenā laukā berzes likums var tevi likt iet pa kreisi vai pa labi...

diemžēl pamatojumi šim manam apgalvojumam te dziest ātrāk, nekā rīta zvaigzne pie debesīm.
--- izliec tad lūzu cilvēku un pasaules izcelsmes skaidrojumu ar pamatojumiem...
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 18:56:07
ravenx kaut arī no kristiešu viedokļa, protams, jau doma vien ir fui pē. --- pec tavam domām dzīvot saskaņā ar Dieva pēc kristiešu viedokļa ir nepareizi...

Liekas, ka lai kaut kas skaitītos kā radīšanas akts, jau jābut pašam radīšanas jēdzienam. --- tad paskaidro kā jēdziena [kustība ] neesamība traucēs tev pakustināt roku...

Ja spēlētājs vēlēsies izvēlēties spēles noteikumus --- spēlētājas nevar vēlēties izvēlētie noteikumus... tie ir sākotnēji doti... kad tev pieleks - ka mamma un paps likās gultā viņi tev neprasīja atļauju tevi radīt vai nē viņi vienkārši tevi radīja un tev augot tev arī uzstādīja dažādus noteikumus ja tu kalausīji viss bija OK ja nē žagari... - un vai tādēļ viņi ir ļauni, slikti un liekami cietumā...

vispirms vajadzēs vienoties - nav runa par vienošanos... kad tu būvē māju tu ar viņu vienojies un apsriedies vai būvē pēc saviem ieskatiem...
Adam Gontier
# Iesūtīts: 2011.08.04 19:11:53
Ctulhu Taa ir gan, patiesi, patiesi Un tad saakas DUMPIS, viens no Luciisha miiljakajiem instrumentiem.. un te jau mums jarunaa par Luciisha, ne Dieva domeenu
Gnidrs [90.130.181.30]
# Iesūtīts: 2011.08.04 19:28:57
Adam Gontier
Tu saki, ka 30-40 gadīgam cilvēkam jādzīvo pie mammas un papa un jāklausa viņu norādēm?
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 19:56:48
Ctulhu - par to nav runa...

Gnidrs [90.130.181.30] - nē nav jādzīvo... bet būtu likai labi ja viņi klausītu vecākus un nezagtu, neslepkavotu un cienītu citus cilvēkus...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.04 19:57:52
Time space continuum =/= esība, pretējā gadījumā tādām brānu un stīgu teorijām nebūtu kur rasties. Pat kvantu mehānika būtu lieka.

Nuja... un Eetera un Vortextu teorijas ir pareizas, ibo no kurienes tad taam rasties... Nevar tachu buut, ka shaadi taadi frukti maak ar mateni ziimeet kaut kaadas formulas

Matemaatiski "smuks" veel nenoziimee fizikaali jeegpilns. Taakaa... kaameer mums nav empiiriski pieraadiijumi visaam taam stiigu teorijaam & Co... taas ir ticiibas artikuli

Skat http://en.wikipedia.org/wiki/Mechanical_explanations_of_grav.. itation

Aciimredzot ir gruuti muusdienu sabiedriibai taapat kaa pacmito gadsmitu sabiedriibai sagremot, ka vinji vareetu buut piekjeerushies teorijaam, kuras veelaak tiks atmestas un palix veesturee kaa zinaatnes kuriozi.
Adam Gontier
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:13:00
Gnidrs [90.130.181.30] Taa par tiem vecakiem, cik sapratu, bija lydzyba par to, kaa cilveks izaug savaa prataa un tad grib pretoties Dieva kaartybai.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:14:43
Jošs Mulders - palix veesturee kaa zinaatnes kuriozi. - ti nebūs kuriozi bet traģēdija...

izslavētie foruma // un citi // ateisti ir aklāki par aklajiem jo tic tam kam nav pilnīgi un asolūti nekāda pamatojuma... kristieši stāvot ar abām kājām un Dieva vārdu ar pilnīgi loģisku secību nonāk līdz pirmsākumiem un ir spējīgi katru šīs loģiskās saites soli izskaidrot ar to kas viņiem dots Dieva vārdos...

ateisi vai jūs spējat pamato un izskaidrot pilnīgi visu izcelšanos tādā loģiskā secībā...
Hūns
# Labojis Hūns: 2011.08.04 20:44:56
muga34
vai jūs spējat pamato un izskaidrot pilnīgi visu izcelšanos tādā loģiskā secībā...

Visu izskaidrojumu izskaidrojums vienā vārdā: cēlonība.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:47:58
Hūns - cēlonība - tas ir viens vārds nevis izskaidrojums...

kustība - tas ir vārds ar ko apzīmē kustību... tas nav kustības skaidrojums...
Gnidrs [90.130.181.30]
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:51:16
muga34
nē nav jādzīvo... bet būtu likai labi ja viņi klausītu vecākus un nezagtu, neslepkavotu un cienītu citus cilvēkus...

To cilvēkam būtu jādara arī tad, ja viņš ir bārenis, kam vecāku nekad nav bijis. Elementāra sociālā etiķete. Pie tam ir vecāki, kas liek zagt, slepkavot un necienīt citus cilvēkus. Tādus arī klausīt?
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:55:25
Gnidrs [90.130.181.30] - Tādus arī klausīt? - tev pašam ir jāizvēlas ko klausīt un ko nē... un izejot no tavas izvēles arī izrietēs sekas...
Gnidrs [90.130.181.30]
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:55:59
Jošs Mulders
Nuja... un Eetera un Vortextu teorijas ir pareizas, ibo no kurienes tad taam rasties... Nevar tachu buut, ka shaadi taadi frukti maak ar mateni ziimeet kaut kaadas formulas

Tas saucās shifting the goal post. Es pieminēju brānu un stīgu teorijas kā piemēru tam, ka tavas iedomas par zinātni, kura jakobi postulē rašanos ex nihilo, ir tikai tavas iztēles augļi. Pašu teoriju patiesīgums jau ir cits jautājums.

Taakaa... kaameer mums nav empiiriski pieraadiijumi visaam taam stiigu teorijaam & Co... taas ir ticiibas artikuli

Lol, kažokmetējs tu mūsu. Vēl nesen pats ar putām uz lūpām centies man pierādīt, ka matemātika var iztikt bez empīrikas kā zinātnisks pamats.
Hūns
# Labojis Hūns: 2011.08.04 20:56:44
muga34

Ciktāl runa ir par visu lietu izskaidrošanu, cēlonība vienmēr būs fundamentālāks izskaidrojums par jebkuru zinātnisku teoriju, reliģiju vai mītu, tā ir kā likums, uz kura uzcelti visi pārējie likumi.
Gnidrs [90.130.181.30]
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:56:59
muga34
Tātad paklausīt vecākiem tomēr nebūt ne vienmēr ir obligāti?
askets
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:57:48
muga34

tev arī uzstādīja dažādus noteikumus ja tu kalausīji viss bija OK ja nē žagari... - un vai tādēļ viņi ir ļauni, slikti un liekami cietumā...

Vecāki, kas lieto žagarus bērnu audzināšanā, rīkojas slikti. Labiem vecākiem vajadzētu spēt atrast audzināšanas metodes, kas nekaitē bērnam. Turklāt, ja vecāku žagaru gadījuma var saskatīt kaut kādu jēgu, ka bērns turpmāk varētu bīties no vecākiem un klausīt viņus, tad kristiešu dieva žagaru gadījumā tie ir absolūti bezjēdzīgi, jo draud tikai tiem, kas nebūs viņa eksistencei ticējuši. Šiem cilvēkiem nevar būt nekādas bailes no soda, kuram viņi netic, līdz ar to šie žagari nekādi neveicina paklausību viņam. Tātad šādi žagari nedotu nekādu labumu pat, ja būtu pamats ievērot kristiešu dieva noteikumus.

būtu likai labi ja viņi klausītu vecākus un nezagtu, neslepkavotu un cienītu citus cilvēkus...

Būtu LABI pie nosacījuma, ja vecāki ir mācījuši darīt LABUS darbus. Tu nez kādēļ esi pieņēmis, ka visi vecāki un dievi māca tikai labas lietas (nezagt, neslepkavot un tml.). Tātad arī kristiešu dieva noteikumus, kas veicina labumu, ir labi ievērot, bet pārējos noteikumus vajag atmest.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:58:13
Hūns - izskaidro cēklonību nevis mētājies ar pompozām himnām...
Gnidrs [90.130.181.30]
# Iesūtīts: 2011.08.04 20:59:13
muga34
kristieši stāvot ar abām kājām un Dieva vārdu ar pilnīgi loģisku secību nonāk līdz pirmsākumiem un ir spējīgi katru šīs loģiskās saites soli izskaidrot ar to kas viņiem dots Dieva vārdos...

Proti? Saprotams, es gaidu zinātnisku izskaidrojumu ar piemēriem un nopietnām teorijām, nevis daiļliteratūras grāmatu citātus.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 4756