atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Dievu un cēlonību.
Hūns
Iesūtīts: 2011.08.01 21:10:46
Dievs nevarētu būt augstāks par cēlonību jeb kauzalitāti. Dieva un realitātes attiecībām ir nepieciešams būt cēlonīgām pēc būtības, citādi Dievs nevarētu būt realitātes cēlonis.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
muga34
# Labojis muga34: 2011.08.04 01:26:43
ravenx
Ja mēs sakam, ka Dievs nav pakļauts nekādiem likumiem, tad sanāk tā, ka Dievs patiesībā ir xxxxx xxxx...

Davai uzspēlēsim riču raču - pirms tam es pateikšu notiekumus // ar kaušnu vai bez, pārmetam pēc 1 un 6 vai tikai pēc 6 u.t.t. //

- vai tu būsi pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...

- vai es būšu pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...

- kas noteiks to ka es tos ievēroju vai neievēroju...

- kas noteiks to ka tu tos ievēro vai neievēro...
ravenx
# Labojis ravenx: 2011.08.04 02:23:40
muga34
To, ka cilvēki var un grib vienoties par riču rača noteikumiem savā starpā, nosaka dažādi bioloģiski,sociāli un psiholoģiski cēloņi un likumi - piemēram, ir garlaicīgi, runājam vienā valodā, ir pieejams laukums un kauliņi, zināmu iemeslu dēļ var ticēt, ka otrs nekrāpsies utt.

Kas nosaka Dieva rīcību, kad viņš grib uzspēlēt riču raču ar tautām, vai arī radīt jaunu realitāti?
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 10:48:11
ravenx - To, ka cilvēki var un grib vienoties par riču rača noteikumiem - kurā vietā is minēju ka mēs vienosimies... un tu neatbildēji uz jautājumiem...
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 10:59:31
muga34
- vai tu būsi pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...
tikai tad, ja es tiem piekritīšu, un tad ja redzēšu ka tie ir vienlīdz saistoši mums abiem visas spēles gaitā. Ja sāksi pārdefinēt noteikumus sev par labu, vai blēdīties - atkarībā no situācijas, mēģinātu piespiest tevi ievērot tevis paša noteiktos noteikumus, vai pārtrauktu spēli. Ibo turpināt, it kā nekas nebūtu noticis ir bezjēdzīgi.

- vai es būšu pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...
takā spēle ir savstarpēja vienošanās - jā, līdz spēles beigām tev būtu jābūt saistošiem tevis paša SĀKUMĀ noteiktajiem noteikumiem. Spēles laikā noteikumus nevar mainīt... bet var papildināt, savstarpēji vienojoties un uz tādiem pamatiem, ka tie nedod vienai pusei nepamatotu pārsvaru, ir izdevīgi vai traucējoši vienādi abām pusēm un kardināli nemaina spēles situāciju.
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 11:03:19
- kas noteiks to ka es tos ievēroju vai neievēroju...

paši noteikumi nosaka to, ka tu tos vai nu ievēro vai neievēro. Ja iet runa par to, kurš ir arbitrs, tiesnesis - tad, takā spēles noteikumi ir mūsu abu vienošanās - mēs ABI nosakām, vai tu ievēro vai neievēro.

- kas noteiks to ka tu tos ievēro vai neievēro...
tas pats, kas iepriekšējā punktā.
ravenx
# Iesūtīts: 2011.08.04 11:35:33
muga34
kurā vietā is minēju ka mēs vienosimies...
Nu ja nevienosiemies, tad jau nekāda spēle acīmredzot arī nesanāks, vai ne tā? Vispār nbīnītos, ja konkrēti mēs arī nevarēu vienotitie

un tu neatbildēji uz jautājumiem...
- vai tu būsi pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...

- vai es būšu pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...

- kas noteiks to ka es tos ievēroju vai neievēroju...
"Memētiski un psihosociāli cēloņi" (c) mb

- kas noteiks to ka tu tos ievēro vai neievēro...
Memētiski un psihosociāli cēloņi.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 12:04:19
a-masiks [87.110.184.238]

- vai tu būsi pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...
tikai tad, ja es tiem piekritīšu

- vai es būšu pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...
takā spēle ir savstarpēja vienošanās - jā

- kas noteiks to ka es tos ievēroju vai neievēroju...
paši noteikumi nosaka to

- kas noteiks to ka tu tos ievēro vai neievēro...
tas pats, kas iepriekšējā punktā.
----- vai dotā situācija ir ultimatīvais haoss...

ravenx - Nu ja nevienosiemies, tad jau nekāda spēle acīmredzot arī nesanāks - tu ar māmiņu un tētiņu pirms viņi tevi laida pasaulē vienojies.... jautājumi ko tev uzdod ir saistīti ar savstarpējo diskusiju...

- vai tu būsi pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...

- vai es būšu pakļauts šiem noteikumiem spēles laikā...

- kas noteiks to ka es tos ievēroju vai neievēroju...
"Memētiski un psihosociāli cēloņi" (c) mb

- kas noteiks to ka tu tos ievēro vai neievēro...
Memētiski un psihosociāli cēloņi.
----- vai dotā situācija ir ultimatīvais haoss...

dafne
# Iesūtīts: 2011.08.04 12:06:35
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 12:09:09
muga34
vai dotā situācija ir ultimatīvais haoss...


kas tiek saprasts ar "ultimatīvo haosu"?
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 12:22:00
a-masiks [87.110.184.238] - nu paprasi ravenx... viņš jau to izmeta...
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 12:28:53
muga34
tātad - Ja mēs sakam, ka dievs nav pakļauts nekādiem likumiem, tad sanāk tā, ka dievs patiesībā ir ultimatīvais haoss...

tad atbilde uz tavu jautājumu - vai dotā situācija ir ultimatīvais haoss...
ir : nē, tas nav ultimatīvais haoss. Jo tur nepiedalās Dievs, un vienošanās par noteikumiem ir saistoša abām pusēm.
Jebkādas vienošanās ar Dievu - ir Dieva izgudrotu noteikumu vienpusēja uzspiešana, kas savā būtībā ir verdzības forma pārdabiskai parādībai.
muga34
# Labojis muga34: 2011.08.04 12:58:10
a-masiks [87.110.184.238] - un vienošanās par noteikumiem ir saistoša abām pusēm. - pirms tu nāci pasulē ar ko tu vienojies kā tai jāizskatās... un piemērā nekas nav teikts par vienošanos...

izgudrotu noteikumu vienpusēja uzspiešana, kas savā būtībā ir verdzības forma pārdabiskai parādībai. - lai tu no plastalīna kaut ko salīmētu tev tam jānosaka atiecīgie izmēri, veidols u.t.t.... respektīvi jebkura materiāla lieta ir pakļauta noteiktiem likumiem un fiziskiem lielumiem - jā un Dievs to ir noteicis - ja tev tas liekas haoss kas tev apkārt pats vinīgs... ja tev tā ir verdzība - ucliec rociņas un izmuksi no tās... tik nezinu kā tava brīvajā gribā ko Dievs tev ir devis atspoguojas tava verdzība...

tad atbilde uz tavu jautājumu - vai dotā situācija ir ultimatīvais haoss...
ir : nē,
- tad pirms isakat vai piekrītat kādam apgalvojumam padomājiet kam piekrītat... sākumā tu teici jā // paužot pozitīvu atieksmi pret šo apgalvojumu // un nu saki nē... cik gudri tas ir...
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 13:06:29
muga34
- pirms tu nāci pasulē ar ko tu vienojies kā tai jāizskatās... un piemērā nekas nav teikts par vienošanos...
nu tad tu putro piemērus. Centies tā nedarīt, ibo tā ir nesmuka retorika.
Kad es nācu pasaulē - pasaule bija tāda kāda tā bija. Objektīva realitāte, neatkarīga no manas dajebkādas vienošanās.

lai tu no plastalīna kaut ko salīmētu tev tam jānosaka atiecīgie izmēri, veidols u.t.t.... respektīvi jebkura materiāla lieta ir pakļauta noteiktiem likumiem un fiziskiem lielumiem - Ok, ja iet runa par nedzīviem priekšmetiem, tā tas var būt.

jā un Dievs to ir noteicis - - tā ir plika zajava, bez jebkāda seguma. neredzu pamatu to ņemt vērā.

ja tev tas liekas haoss kas tev apkārt pats vinīgs... - ??????

a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 13:11:47
muga34
ja tev tā ir verdzība - ucliec rociņas un izmuksi no tās... - verdzība ir definētā situācija, kad Dievs uzliek savus vienpusējos noteikumus, kurus dieva piekritēji dēvē par vienošanos. Lieki teikt, ka man tā nav verdzība, ibo gan Dievu, gan šādu "vienošanos" neuzskatu par reālu esam.

tik nezinu kā tava brīvajā gribā ko Dievs tev ir devis atspoguojas tava verdzība...
brīvā griba un verdzība ir divas dažādas lietas. Verdzības apstākļos brīvās gribas cena ir paša subjekta dzīvība vai vismaz veselība. Ko arī Dievs visnotaļ apstiprina - grēka (nepaklausības) alga ir nāve. Un šo algu piešķir Dievs.
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.04 13:19:00
a-masiks [87.110.184.238] - nu tad tu putro piemērus. - šis ir mans piemērs -- Davai uzspēlēsim riču raču - pirms tam es pateikšu notiekumus -- un tur nav nakas teikts par vienošanos...

Kad es nācu pasaulē - pasaule bija tāda kāda tā bija. - kas noteica to kāda viņa bija...

Ok, ja iet runa par nedzīviem priekšmetiem, tā tas var būt. - runa iet par visu matēriju, arī dzīvo... jebšu tev nav noteiks vedols un tu neesi pakļaut noteiktiem likumiem???

tā ir plika zajava, bez jebkāda seguma. - nē tas ir tas kam es ticu... un pamatoju to Bībelē...

bet savu ticību tu tā arī neesi pamatojis...
muga34
# Labojis muga34: 2011.08.04 13:30:13
a-masiks [87.110.184.238] Ko arī Dievs visnotaļ apstiprina - grēka (nepaklausības) alga ir nāve. Un šo algu piešķir Dievs. - tad tā kārtīgi pastudē to kam kristieši tic -- Dievs kad radīja tur nebija nāves... pats cilvēks to izvēlējās, kaut bija brīdinats...

pim. es tev dodu pilnīgu brīvību dari ko gribi bet zini ja tu apēdīsi tieši šo bulciņu tu tiksi pakļauts smgam akmeņu slogam - šī ir verdzība???
šij gadījumā kurš tad tevi pakļauj šim smagumam tava izvēle apēs bulciņu // repektīvi tu pats // vai tas ka es tevi brīdinu nedari to...
jūs visi gvelžat ko nejēdzt - masik konkrēti tu cik reizes esi izlasījis Bībeli tā velkot līdzi loģisko saitīti kas pie kā novedis???

Memekija
# Iesūtīts: 2011.08.04 14:34:15
ravenx Ja tu nespēlēsi ričuraču pēc maniem noteikumiem, tad tiksi nolemts mūžīgai degšanai ellē.
Nu, drīzāk- ja tu neievērosi manus dotos drošības noteikumus, tad tev var gadīties [cenzēts]
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 14:36:42
muga34
Davai uzspēlēsim riču raču - pirms tam es pateikšu notiekumus -- un tur nav nakas teikts par vienošanos...
nebija teikts arī par tādas neesamību. Pati spēle kā tāda, ričuračss, kā arī tas ka varu piedalīties un nepiedalīties jau nozīmē to, ka mums, pirms spēles jāvienojas par spēles noteikumiem. Kurš būs noteikumu autors -es vai tu - nav būtiski. Būtiski ir vienoties un būtiski ir ievērot tos.

pasaule bija tāda kāda tā bija. - kas noteica to kāda viņa bija... viņa pati. Tapēc ka ir pašpietiekama.

runa iet par visu matēriju, arī dzīvo... jebšu tev nav noteiks vedols un tu neesi pakļaut noteiktiem likumiem??? nē, dzīvā daba nav pakļauta kaut kādiem striktiem veidolu un formu noteikumiem. Dzīvajai dabai piemīt dzīvība, kur viena no dzīvības izpausmēm ir metabolisms. Tb -vielmaiņa.


a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 14:52:51
muga34
jūs visi gvelžat ko nejēdzt - masik konkrēti tu cik reizes esi izlasījis Bībeli tā velkot līdzi loģisko saitīti kas pie kā novedis???

esmu pietiekoši bieži vilcis loģisko saitīti. Tā vienmēr beidzas pie acīm redzama jūsu premissu konflikta, kurš netiek risināts, pamatojoties uz to, ka tas vairs nav jums saprotams, ij jāpieņem ticībā (lai arī ko tas nenozīmētu).
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.08.04 14:56:50
muga34
tad atbilde uz tavu jautājumu - vai dotā situācija ir ultimatīvais haoss...
ir : nē,
- tad pirms isakat vai piekrītat kādam apgalvojumam padomājiet kam piekrītat... sākumā tu teici jā // paužot pozitīvu atieksmi pret šo apgalvojumu // un nu saki nē... cik gudri tas ir...


seko līdzi diskusijai, nelieto jēdzienu pārdefinēšanu un nemitīgu apgalvojumu nomaiņu, tad tev pašam nevajadzēs nepamatoti apgalvot, ka es mainu savus apgalvojumus uz pretējo.

ravenx runāja par dievu, es sniedzu atbildi par tavu jautājumu uz ričurača spēli starp mums abiem. Tu, acīm redzot, saputroji abus gadījumus vienā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 17790