atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Bērnu kristīgā audzināšana
vilks
Iesūtīts: 2011.07.30 21:25:31
Ko svarīgu savu bērnu audzināšanai esat ieguvuši no Bībeles un kristietības (kristīgās mācības)? Kā izmantojat to praksē?

Lasu pašlaik Baikovu grāmatu par bērniem un domāju par šādiem jautājumiem, priecātos uzzināt, ko citi labu ir izdomājuši un īstenojuši dzīvē.

Diskusija kristiešiem, kas audzina bērnus (vecākiem, kas ir kristieši).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:13:01
Visiem ir vajadzīga piedošana un mīlestība. Tas ir jāpieņem caur ticību un jāpiedzīvo tas, kā tas ir. Tad var saņemt savai dvēselei atvieglojumu un iemīlēt Dievu, nonākt ar viņu kontaktā.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:15:23
Vienkārši balss
Man laikam ir arī personīgā pieredze no tā jauniešu perioda, bet... šobrīd tas izskatās pēc vienkārši prastas safanošanās un eiforijas - zin, jaunības maksimālisms. Tobrīd es Dievu uztvēru kā mīlošu, bet tagad redzu, ka tas Dievs kas ir atklājies Bībelē ir vienkārši ir šausmīgi greizsirdīgs, kašķīgs, egocentrisks un nevar vien beigt apjūsmot pats savu krutumu - tiešām var redzēt, ka cilvēki radīti pēc viņa līdzības! Nē nu, varbūt visvarenai būtnei tas ir normāli, bet tomēr bērnišķīgi...
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:17:38
Bet Viņš ir citādāks. Jāsagaida un jālūdz, lai Viņš tev atklājas.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:24:01
svētais
Nē, viņš kā reizi ir tieši tāds - viņam iemīļota arī frāze "Ja Tu mani mīli, tad darīsi, kā es teicu". Nez, kaut kā, ja cilvēki tā saka, tā ir šantāža... Un netaisnojies, ka viņš ir Dievs un viņam ir tiesības tādus "mīlestības pierādījumus" prasīt. Neviens, kur izpilda otra uzliktos noteikumus un iegribas nedomājot, to otru pa īstam nemīl, bet gan cieš no emocionālās atkarības.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:25:37
Dieva rīcību daudzi nesaprot tamdēļ, ka Viņš rīkojas zināmas motivācijas vadīts. Ja šo motivāciju nezin, tad Dievu grib nosaukt par sliktu. Bet tā nav patiesība. Ir jāizdibina caur atklāsmi, kāda ir bijusi Dieva motivācija konkrētājos gadīujmos.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:32:54
biča
Tu pārproti Dieva motīvus, kāpēc Viņš saka - tev ir jādara tā un tā.
Tās nav kaprīzes vai varas kāre - vnk smieklīgi kaut ko tādu iedomāties - it kā Dievam, kurš radījis galaktikas miljoniem gaismas gadu tālumos un cilvēka prātam neaptveramos lielumos, būtu nozīmīgi, ka kaut kādu mikrobiņu paklausīšana Viņa gribai nestu Viņam kaut kādu baudu un labsajūtu?
Jābūt kreizī, lai kaut ko tādu iztēlotos.

Dieva vienīgais motīvs ir mīlestība. Jo Viņa "pavēles" ir mums par svētību un labumu - kad mēs patiesi un no sirds Viņam klausām, tas ir kā klausīt savu vismīļotāko cilvēku, kuram tu pilnībā uzticies, kurš pārzin visas lietas daudz tālāk un skaidrāk par mani. Tāds, kurš man ir autoritāte, un kurš mani no sirds un nešaubīgi mīl.

Kā cilvēki to reizēm ir pārpratuši un interpretējuši, ir cits jautājums.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:38:35
Vienkārši balss
Es nekad tādā veidā neklausītu nevienu cilvēku, ja no manis to pieprasītu, lai cik kompetents arī nebūdams! Drošākais veids, kā no manis tikt vaļā. Tas taču ir slims privātīpašnieciskums, ne mīlestība.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:40:57
Bet kā lai saņem atklāsmi, ka mēs Viņā dzīvojam, elpojam? kad to saņem, tad saprot, ka Dievs ir mīlestība.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:43:02
svētais
Aha, tad jau arī skābeklis ir mīlestība. Pag, tas nemaz nav spējīgs domāt un tādu just!
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:44:24
Dievs to dod. Ja mēs to neaptveram, tad žēl par to. ja saprotam, tad esam pateicīgi, jo mēs dzīvojam un rosāmies Dievā.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 12:46:21
svētais
Nu jā, viņam jau uz līķīšiem nebūtu interesanti skatīties!
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 13:00:12
Bet tas ir jānovērtē. var jau nenovērtēt neko ko Dievs dod, un būt sarūgtinātam par visu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.19 13:08:57
biča
Tā kā Dievu tu nepazīsti, es centos rast kādu līdzību, minot cilvēku.

Vai tad tevi neviens nekad pa īstam nav mīlējis? Ja tā, tad tiešām ir grūti saprat un nojaust to, kā Dievs mīl cilvēkus.

Ja mīlošs tēvs vai māte saka savam bērnam - nerotaļājies uz sliedēm, tas tev draud ar sāpēm un nāvi - vai tu to uzskati par slims privātīpašnieciskums, ne mīlestība. ?
Ja bērns neklausa un turpina rotaļāties uz sliedēm, ja tad tēvs vai māte kliedz - ej nost, nerotaļājies - vai tā ir varmācība un aklas paklausīšanas pieprasīšana?
Zināmā mērā jā, jo vilciens bērnam vēl nav ne redzams, ne dzirdams, un bērns pat nezina, kas tas vilciens tāds ir, bet tēvs zina, ka tas drīz nāks...
biča
# Iesūtīts: 2011.08.19 13:14:43
Vienkārši balss
Nu, tie ir reti un ļoti atsevišķi gadījumi un nav nekādā sakarā ar to, vai bērns mīl vecākus, bet gan sevi - "Ja Tu sevi mīli, tad darīsi kā likšu". Vecāks parasti paskaidro, kāpēc viņš kaut ko aizliedz, vismaz manā bērnībā tā parasti bija. Savukārt es gribētu redzēt Ījaba seju, ja šim dievs būtu atklājis savas rīcības motivāciju - "Es te ar Sātanu biju saderējis par Tavu lojalitāti man, tagad atalgošu dubultā, ka neiegāzi."
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.19 13:52:51
biča
Liekas, ka tu ignorē tēmas autores lūgumu un te runā pati nezin` par ko
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.08.19 14:08:42
Vienkārši balss
.. it kā Dievam .. būtu nozīmīgi, ka kaut kādu mikrobiņu paklausīšana Viņa gribai nestu Viņam kaut kādu baudu un labsajūtu? ..

Nu, moins! Nu gan pateici!
Tā taču ir pati galvenā Kristus atklātā Evaņģēliskā Pamatpatiesība!
Dievs mūs mīl !
Bet protams , ka Viņam tas nes kaut kādu baudu un labsajūtu, un ir Viņam ļoti nozīmīgi!
Mēs taču nesāksim apšaubīt jēdziena Mīlestība nozīmi.
HIPATYA [66.232.107.140]
# Iesūtīts: 2011.08.19 14:46:09
Malacis, Bicca!

Taaa vinjus!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.19 14:46:42
Aivars

biča ir dzīva liecībai ačgārni izprastai kristīgajai audzināšanai.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.19 14:52:37
biča
Tobrīd es Dievu uztvēru kā mīlošu, bet tagad redzu, ka tas Dievs kas ir atklājies Bībelē ir vienkārši ir šausmīgi greizsirdīgs, kašķīgs, egocentrisks un nevar vien beigt apjūsmot pats savu krutumu - tiešām var redzēt, ka cilvēki radīti pēc viņa līdzības!

Dievs, kādu to "zīmē" VD ļautiņi, nereti tiešām izskatās ne pārāk simptātisks. Bet tāpēc tur visu laiku ir tā spriedze, ka cilvēki neredz Dievu. Patiesais Dievs atklājas Jēzū - to uzzināt un censties dzīvot pēc Viņa piemēra arī nozīmē "sekot Jēzum".
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.19 14:56:53
biča
Vecāki (arī Dievs) kādreiz paskaidro, kāpēc kaut kas ir vai nav jādara. Būtībā tāpēc - ka tas cilvēkbērnam un visai cilvēku sabiedrībai par labu nāk.
Vecākiem bērnam ir vieglāk paskaidrot, jo cilvēki visi (lielie un mazie) darbojas vienā realitātē, bet pat tad ne vienmēr vecākiem ir iespējams visus savus norādījumus tik pamatīgi izskaidrot, lai arī bērns tos līdz galam saprastu.
Ir gadījumi un lietas, kad bērnam saviem vecākiem ir jāuzticas un jāklausa arī tad, ja nesaprot, kāpēc. JA bērns zina un uzticas saviem vecākiem, jo pazīst viņus un zin, ka tie viņam vēl labu, tad viņš to spēj.

Dievam zināmas pavisam citas likumsakarības, kas stāv ārpus mūsu pieredzes un zināšanas un saprašanas. Tāpat šī šķietami tik nejēdzīgā Ījaba grāmata, kura poētiskā, dzejas veidā tikai apraksta to pašu seno stāstu par uzticēšanos Dievam vai nē (pat ja nezin un nesaprot , kas aiz visiem man redzamajiem un saprotamajiem notikumiem stāv).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 41 , pavisam kopa bijuši: 35041