atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Prieks!
Balss
Iesūtīts: 2007.10.13 15:48:58
Par ko priecājaties jūs?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.13 15:50:40
Es šodien priecājos par brīnišķīgo dievkalpojumu Domā, kad tika konskrēti jaunie bīskapi!
Ervīns
# Iesūtīts: 2007.10.13 19:25:02
Jā.Dievkalpojums tiešam bija lielisks...
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.13 20:46:08
Jā, tas bija iespaidīgi! Pat mans mazais, iesvētītais deviņgadnieks, kurš sākotnēji dikti burkšķēja, ka pat sestdien jāiet uz baznīcu, atzina, ka bijis vērts!
Tik daudz mācītāju vienkopus redzēt izdodas ļoti reti, bet būt dievkalpojumā kopā ar tik bīskapiem - to laikam piedzīvojām vispār pirmo reizi.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.13 21:00:16
Bet vispār vislielākais prieks ir no Dieva pieskārieniem ikdienas dzīvē, jo viss labais, kas ielīksmo sirdi, nāk no Viņa - mīlestība, ticības dāvana, labas attiecības, skaistais apkārt, dažadas izdošanās utt., utt.
Oskars
# Iesūtīts: 2007.10.13 23:27:43
Jā, dievkalpojums bija vienreizējs. Trūkst vārdu!!! Fantastiski Slava un pateicība Dievam!!!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.10.13 23:32:27
Bieži prieku sagādā arī dabas skaistums - brīnišķīgs saullēkts vai arī riets... Un kā saule rotājas koku galotnēs... Bet tas, ka aiz visa tā var redzēt, sajust Radītāju... tas ir tik pacilājoši!
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 15:13:10
Diskusija ir it kā par prieku, bet vairāk runājam par konsekrāciajs dievkalpojumu Vēl mazliet par pēdējo - vai skaists, liturģiski bagāts, piesātināts dievkalpojums atstāj daudz lielāku un dziļāku iespaidu, vairāk iepriecē sirdi? Domāju, ka jā, jo tam ir objektīvs pamats. Miesā vien dzīvojam, ar miesas jutekļiem uztveram (protams, Dievs ir suverēns un var pieskarties jebkurā vietā, ne par to runa!). Ja vairāk ļaudīm būtu iespēja baudīt ko tādu, tad mazāk būtu ņerkstēšanas par it kā luterānisma pazaudēšanu utmldz. pasakām.
Šā dievkalpojuma sakarā domāju arī par to mistēriju, ko nevarējām redzēt, tikai apzināties, ka tas notiek, - Apustuliskās pēctecības nodošanu. Man personīgi tas bija ļoti īpaši, ka šeit bija cilvēki (ne tikai mūsu arhibīskaps), kas caur roku uzlikšanu saņēmuši ko tādu, kas nācis no Jēzus laikiem. Tas, kas notiek konsekrācijas brīdī, nav racionāl izskaidrojams, bet tas neapšaubāmi ir kas ļoti dižens, kā priekšā var tikai bijībā noliekt galvu.
Skolnieks
# Labojis Skolnieks: 2007.10.14 17:10:32
Saulespuķe
Ja vairāk ļaudīm būtu iespēja baudīt ko tādu, tad mazāk būtu ņerkstēšanas par it kā luterānisma pazaudēšanu utmldz. pasakām.

Kas Tavuprāt ir luterisms?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 17:36:35
Varu tik norādīt uz to, uz ko, ja atmiņa neviļ, pats esi norādījis - uz abiem Lutera katehismiem , tur arī rodama visa mūsu luteriskās ticības dzīves esence.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 17:45:08
Ctulhu Tu to saki!
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:03:34
Vai Tu Baznīcas vēsturi zini labāk, kā pati Baznīca, kurai ir visa Apustuliskās pēctecības ķēde?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:07:07
Ja Tev šī doma sagādā prieku, tad līksmo vien! Mani iepriecina mans Dievs un Viņa pārstāvniecība šeit - Baznīca, kurai ticu un uzticos. Arī Apustuliskajai pēctecībai.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:10:30
Jā, es ticu Dievam neatkarīgi no tā, kas notiek apkārt. Un realitāti skatu caur ticības prizmu un tikai tā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:19:06
Ctulhu
Saki, ludzu, kaa ticigie megina kaitet neticigajiem? Ar to, ka vini censhas paradit citiem celu uz muzhigo dzivibu? Uz visu to labo, ko viniem ir devis Dievs - ka vini tajaa grib dalities ari ar citiem? Vai tad mums kads miesigs labums bus no ta, ja Ctulhu klus ticigs? Tikai prieks!!!
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:23:30
Ctulhu
Nu gan Tu pateici! Ticība kāreiz mudina nekaitēt un sludina mīlestību, ko cenšas īstenot arī darbos (ne vienmēr sanāk, bet tā it ticības augstākā virsotne - mīlestība uz Dievu un cilvēkiem).
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:35:46
Kādā stāvoklī mirsi šeit, tādā būsi iekonservējies mūžīgajai dzīvei. Ja dzīvoji ar Dievu, tad būsi ar Viņu arī mūžībā, ja dzīvoji bez Viņa, tad arī mūžībā būsi bez Viņa. Garīgajā pasaulē ir divas nelīdzvērtīgas realitātes - Dievs un Debesu spēki (eņģeļi u.c.garīgās kārtas) un sātans ar dēmoniem. Ja pirmais vēlas, lai visi tiek izglābti, tad pēdējais - lai visi top pazudināti. Nav neitrālā vidusceļa.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:47:03
Ctulhu
NEZAIMO! Silti iesaku, jo Tu nevari būt drošs, ka nekļūdies.
Sātans un dēmoni (bet ne Debesīm alternatīvā vieta, jo teikts, ka mokas būs mūžīgas, t.i., taš NEKAD nebeigsies) tiks likvidēti Dieva noliktajā laikā, pagaidām tiem ļauts dzīvot šeit un darboties tais pilnvaru robežās, ko Dievs tiem devis. Gan sātans, gan dēmoni ir Dieva radīti - sākotnēji kā eņģeļi, kas, izmantojot savu brīvo gribu, sacēlās pret Savu Radītāju.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.14 18:48:56
Ctulhu
Laiku beigaas demoni kopa ar satanu tiks iznicinati. Un ari tie, kas bus palikushi kopa ar vinju.
Dievs situaciju kontrole ta, ka Dievs mus, kas butiba esam piesleejushies sai greka koalicijai, vel grib glabt un piedava mums pedejo glabshanas helikopteri - Kristu. Musu brivaa griba un izvele ir - vai mes taja iekapsim vai ne. No ta bus atkariga musu muuzhiba.
redaktors
# Iesūtīts: 2007.10.14 19:53:30
Žēl, ka tik skaisti iesākta tēma nogājusi no sliedēm... Čtulhu , šeit Jūsu rakstītais nav labākais piemērs kā turēties pie tēmas un cienīt citu ticību. Arī polemiskām piezīmēm nevajadzētu neglīti aizskart to, kas ticīgiem ir svēts!
Turpināsim rakstīt par prieku, ko piedzīvojām vakar brīnišķīgajā bīskapu konsekrācijas dievkalpojumā un šodien Tā Kunga dienā!
Skolnieks
# Labojis Skolnieks: 2007.10.14 19:57:13
Saulespuķe

Uz to pusi ir - Lielais un Mazais Katehisms ir daļa no Vienprātības grāmatas, kura tad arī paskaidro ko nozīmē luterisms.

Bet es gribēju piebilst, ka šāds ārējs spožums ir gana jauka lieta, bet šāds ārējs spožums bieži vien "aizmiglo acis." Tomēr skaidra Vārda sludināšana iet pa priekšu ārējam spožumam, ne otrādi. Diemžēl mūsu baznīcā (LELB) liturģijas komisija strādā daudz daudz sparīgāk par teoloģijas komisiju. Ceru, ka bīskapi būs centīgi šajā darba laukā. Nu ļoti negribās, ka aiz skaistām liturģijām tiktu notušēta nemākulīga Vārda sludināšana. Bet ne pa to šeit ir raidījums...

Katrā ziņā es arī priecājos par skaisto bīskapu konsekrācijas dievkalpojumu, un novēlu jauniesvētītajiem bīskapiem viņu kalpošanas gaitās Dieva žēlastību un vadību!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 191 , pavisam kopa bijuši: 4428