atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai luterisms (LV) šķobās?
Mulders
Iesūtīts: 2007.10.12 00:00:07
Šeit citāts no Balss...
---
Mulders
Apstulbu drusciņ par tevis teikto ... Luterānisms (domāts - LV) šķobās un nezin kurā virzienā iet Tev tā liekas? Kāpēc? Atver jaunu lapu!
---
Oriģinālā tēma: http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=415&rid=5&start=1
---
Atbildu!
---
Ir divi faktori, kas man liek tā izteikties jeb saredzēt LELB arī es!
1. Netiek pildīta satversmes preambulas otrā rindokopa. Vismaz praktiski šāda darbība līdz manīm nav nonākusi. Šeit citēju:

Latvija evaņģēliski luteriskās Baznīcas mācībai un dzīvei saistoša kopības izpausme, kurā manifestējas Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas vienprātība un norobežošanās no herēzēm un shizmām , ir no senbaznīcas mantotās Apustuļu, Nikejas-Konstantinopoles un Atanasija ticības apliecības, kā arī reformācijas ticības apliecības, kas apkopotas “Liber Concordiae”. (LELB Satversme Apstiprināta LELB 23.Sinodē 2007.gada 5.jūnijā. Preambula)
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Iesūtīts: 2007.10.30 14:56:45
Prieks, ka Artos`am rūp luteriska teoloģija, bet praksi jau tur jaunais bīskapu triumvirāts, kurš dara kā grib.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 14:59:19
lēnprātīgais, a no kurienes ir ideja, ka roku izlikšana ir kāda mistika?

Rakstu vārdi tak vienkārši... skat kāzusu ar burvi Sīmani. Šis kāreiz gribēja sev iemantot očumelije ručki, un kas no tā sanāca?
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.10.30 22:31:38
Mulders, skiet, ka kaut kas tomer notiek ar roku uzliksanu: "Neesi neverigs pret davanu, ko esi sanemis ar pravietojumu bridii, kad presbiteri tev uzlika rokas." (!:Tim.4:14)

"Kad Pavils uzlika rokas, paar viniem naca Svetais Gars, un vini saka runat meles un pravietot." (Ap.d. 19:6)

lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.10.31 00:25:16
Artos, ir jau pareizi, ka visi apsolijumi doti baznicai, bet es saa vai taa nesapratu, no kadas Rakstu vietas izriet apgalvojums, ka roku uzliksanai ir tikai atzisanas nozime. Ko Jezus atzina, kad uzlika rokas berniem un vinus svetija? Kadu atzisanu Pavils deva Timotejam ar roku uzliksanu (...es atgadinu tev atkal uzpust Dieva davanas liesmu, kas dota tev ar manu roku uzliksanu." 2. Tim.1:6)? Vai tomer ar roku uzliksanu netiek nodota kada ipasa davana?
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.10.31 13:54:09
Artos, nedusmo! Tas boja skaistumu un veselibu! Cik es saprotu ta sukcesija nemaz nav tik absoluta kategorija, bez kuras baznicaa viss juktu un bruktu.

Es to saskatu kaa papildus svetibu. Kapec laudis iet Dievu lugt uz kapellu, uz baznicu? Vai tad savaa majaa pie plits vai pie darbagalda nevaretu lugt? Tomer, baznicaa ir kada seviska svetiba. Kapec laudis brauc uz Sveto zemi - ne jau tikai zinkaribas, ne tikai turistiskas intereses del. Tur, vietaas, kur Jezus ir staigajis, kur vins ir pieskaries, laudis sajut kadu ipasu svetibu.

Kapec gan lai laudis nesajustu ipasu svetibu un stiprinajumu no apzinas, ka roku uzliksana ir tradicija, kas aizsakusies ar Jezus roku uzliksanu saviem apustuliem un si svetibas kede nepartraukti turpinajusies un nonakusi ari lidz mums, musu baznica? Kapec par to jadusmo? Ja nu mes maldamies un ta kede kaut kur ir partrukusi, gan jau Dievs svetis so roku uzliksanu ari ticibaa...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.31 14:07:45
lēnprātīgais, tad kamdēļ ļaudis stāv lietū, sniegā un daudzstundīgās rindās pie svētbildēm, lai to nobučotu, bet neko tādu nevar novērot pie altāra sakramenta?

Redz, ir ļoti BŪTISKA atšķirība starp "sajust svētību" un "saņemt svētību objektīvi"

Es Dievu varu lūgt tramvajā, uz ielas, ēdnīcā ēdot pelmeņus un arī mājā pie plīts. Lūgšanas svētība tieši tāda pati kā 7dienā dievkalpojumā.
Es nekad neesmu bijis Jeruzālemē un speciāli tur neraujos, protams, ja radīsies iespēja, tad braukšu, kā brauktu uz jebkuru citu vietu, kur kultūru un vēsturi var vērot. Ne tamdēļ, ka tad es ātrāk Debesīs iekļutu, jo es tur jau esmu tagad!

Labi, var jau roku uzlikšanu paturēt kā praksi mazticīgām sirdīm, lai tās mierinātu un stiprinātu... taču atkal... ja cilvēks paļaujas uz radītu būtņu rokām, bet nepaļaujas uz Dieva Vārdu, kas nāk ar šo roku uzlikšanu, tad mēs iegūstam kāreiz šo māņticību, kad cilvēki grib kristību ūdeni pasmelties un mājās izmantot sazin kam... Cik nav dzirdēti sviestaini ticējumi, lai pasargātu māju no ugunsgrēka, tad dievmaizīti jānoliek pie krāsns... etc. etc. etc.
Kājas visiem šitiem sviestiem kāreiz aug no šitās "sajust svētību".

Es iesaku baznīcā izdalīt LSD vai vienkārši importēt Amsterdamas sēnītes... tieši tāds pats efekts! "Sajust svētību"
Andis Atvars [80.232.242.100]
# Iesūtīts: 2007.10.31 14:17:23
Tradīcijas jāvētī, jāvēti un jāvētī, jo citādāk pēc pelējuma drīzi odīs- miesu un dvēseli saēdīs...
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.10.31 19:54:03
Ja godīgi, tad šī "bīskapu-apustuliskā- sukcesija", kuru kā nebiblisku noraida LTA ,savu šķeltniecības posta darbu luterismā jau ir padarījusi. To pieņemot, LTA faktiski tiek noraidītas un LELB luterāņi tiek nostādīti izvēles priekšā - kam ticēt? LTA vai savam arhibīskapam, kuram tā ir sirdslieta.
episkopālis [84.237.221.234]
# Iesūtīts: 2007.11.02 19:03:48
Baznīca ir tur, kur ir bīskapi ar apustulisku sukcesiju. Kur nav bīskapu ar sukcesiju, tur nav Baznīcas, tur ir tikai no Baznīcas atšķēlusies SEKTA!
episkopālis [84.237.221.234]
# Iesūtīts: 2007.11.02 19:08:22
Indriķim: Jāpaklausa ir arhibīskapam, kā savam virsganam, un jātic bīskapu kolēģijai kā ticības mācības autoritatīvai skaidrotājai.
Andis Atvars [80.232.242.100]
# Iesūtīts: 2007.11.02 19:31:29
episkopālis [84.237.221.234]
Nav vēl tik vēls, bet jau esi samiegojies... nu ko padarīsi- ej izgulies un ceru, ka rīt pats atzīsi ka muļķības sarakstīji. Redz, Luters nemaz uz sitiena pāvestam neticēja- Reformāciju taisīja, jo viņa autoritāte bija Raksti. Visur citur, kur tā nav ir garīgs purvs un es pat tādu baznīcu par sektu nesauktu...
Katolis
# Labojis Katolis: 2007.11.02 19:33:56
Andis Atvars [80.232.242.100]

Tieši apustuliskā sukcesija ir pamatota ar Svētiem Raksiem... ;-)
Andis Atvars [80.232.242.100]
# Iesūtīts: 2007.11.02 19:49:12
Katolis
Nu katoli, jums jau Rakstus nav ieteicams pat lasīt un ielasīt jūs tiešām protat- purgatorijas radat, Mariju debēsīs aizsūtat, ar "labiem" darbiem paši debesis pelnat, pastaro tiesu spriežat -mirušos par aizbildņiem ieceļat..., nu protams tas viss ir pamatots Rakstos- vai ne, bet es tik nemāku tā lasīt, laikam būs kādi lasīšanas kursi jāiziet kādā katoļu skolā...
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 1156