atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par draudžu ganiem
S.R...
Iesūtīts: 2011.06.30 21:17:00
mums katram ir sava draudze un savs gans. ko labu variet teikt? viņi ir jūsu autoritātes, garīgie padomdevēji u.tt.?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2011.06.30 21:17:49
tāds lūk jautājums, kā kārtojās jūsu attiecības ar ganiem?
vilks
# Iesūtīts: 2011.06.30 22:37:22
manai draudzei pašlaik nav gana.
bet ar iepriekšējo attiecības bija ļoti ok. arī ar aiziepriekšējo manā agrākajā draudzē bija tīri ok.

vislabāk gan man patika aizaiziepriekšējais, kurš man bija autoritāte visvairāk no visiem mācītājiem, kādi bijuši manā(s) draudzē(s). Joprojām arī ir autoritāte, tikai reti viņu satieku (biju kaut kad aizbraukusi ar vilcēnu uz viņa draudzi). Pie viņa arī gājām uz pirmslaulību semināru un tā.

attiecības vispār parasti kārtojas normāli. respektēju to, ka mācītājs ir draudzes garīgais vadītājs, un publiski viņa lēmumiem nemēdzu iebilst. (ja ir kas sakāms, piecreiz pārdomāju, vai tiešām vajag to sacīt, un tad pasaku zem četrām acīm) tiesa, tas nenozīmē, ka es mācītājam vienmēr piekrītu - mēdzu nepiekrist, gan teoloģiskos sīkumos, gan - biežāk - attiecībā uz draudzes dzīves praksi. bet, jo vecāka kļūstu, jo vieglāk samierinos ar to, ka kaut kas nenotiek pēc mana prāta vai tā, kā es esmu izdomājusi pareizi esam.

vai mācītājs ir autoritāte man personīgi - tas atkarīgs no daudzām lietām. vispār man ir grūti ar autoritātēm, es parasti uz visiem skatos kā uz grēcīgiem cilvēkiem un tāpēc 100% uz cilvēkiem īsti nepaļaujos. neuzticos īsti. bet tā īsti autoritāti manās acīs personīgi mācītājs iegūst ar laiku un attiecību pieredzi.

jebkurā gadījumā - vai mācītājs man personīgi ir autoritāte vai nav - cenšos izturēties pret viņu ar cieņu un arī citiem stāstīt labo par viņu. ja man kas nepatīk, cenšos teikt tikai pašam (ja liekas vērts sacīt) vai dažiem cilvēkiem, kuriem uzticos (tādi ir apmēram divi) un kuri tālāk neko nestāsta.
S.R...
# Iesūtīts: 2011.07.01 09:35:25
laikam ir jāprot atdalīt un ieraudzīt to, kas cilvēkā ir no Dieva(labais) un kas no paša cilvēka(ne vienmēr tikai labs). priecāties par to, ko Radītājs šajā cilvēkā labu ir ielicis, padarījis. un palīdzēt atbrīvoties no kādām ganam nevēlamām rakstura iezīmēm. vai mēs to varam? vai tas ir bibliski? vai to kādā veidā praktizējam? kādi rezultāti?
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.01 12:27:00
Nu,man ir patrapijies ta,ka mana draudze..kops es iestajos..ir bijis viens macitajs.Nezinu vai tas ir labi vai slikti,bet nu ta ir.Neteiksu,ka vienmer esmu uzticejusies savam macitajam..ta nav un ne vienmer esmu macitaju cienijusi..visadi ir bijis.Bet tad jau Dievs lenam pielika mani pie vietasun lika saprast to,ka macitajs ari ir tikai cilveks.Nav ari ta,ka es 100% piekristu visam,ko mans macitajs saka un butiba mana kluda laikam ta,ka es neatrodu laiku iet parunat par sim lietam,bet vienkarsi tas noroku..tapec man vel augt un augt
Garigais padomdevejs man macitajs bij vairak ticibas cela sakuma,tad es ta vairak piestaigaju parunaties..tad ari bij visadas krasas parmainas man dzive..pasreiz vairak savas problemas izrunaju ar saviem kristigajiem draugiem un ja nu galigi viss ir dimbaa,tad eju pie macitaja
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2011.07.01 12:34:23
vilks
Kāpēc tavs aizaiziepriekšējais aizgāja uz citu draudzi? Nespēja vai negribēja divas pavilkt? Jeb es domāju pavisam par kādu citu?...

Man ir laimējies, ka manas draudzes mācītājs ir varen gudrs un viņa domas ir uzklausīšanas un pārdomu vērtas. Tā kā aktīvi draudzē nedarbojos, tad man nenākas sakarties ar viņa cilvēcīgajām nepilnībām, kādas neapšaubāmi piemīt ikvienam cilvēkam.

Garīgai padomdošanai man ir savs personīgais konsultants.
dafne
# Labojis dafne: 2011.07.01 12:39:11
S.R...
es nav palidzejusi savam ganam atbrivoties no kadam nevelamam rakstura iezimem..a varbut esmu..neapzinati..es nezinu,bet katra zina to par savu pienakumu neuzskatu.Bet nu skiet,ka tas butu bibliski...palidzeet.
Bet katra zina pasreiz cienu savu macitaju un priecajos par to,ka Dievs vinu lieto
Ja..un lielakais, skiet, ko varu darit sava macitaja laba ir laikam lugt par vinu un vina gimeni.
Sicilia
# Iesūtīts: 2011.07.01 12:49:52
Labi es te vakar rakstīju un dzēsu.
Lai iet
Tā kā es esmu draudzi izvēlējusies pati (nu labi vīrs), tad loģiski, ka man ir gans, kas man patīk. IR Ok aprunāties, ir Ok grēksūdzes. Ne visam piekrītu, bet piekrītu. Tagad draudzē pie kuras teorētiski man jāpieder (jo katoļiem skaitās teritoriālais iedalījums), ir super priesteris. Kā cilvēks, kā gans kā biktstēvs. Super. pat nevaru tagad izlemt, kurš man vairāk patīk.

bet es esmu egoiste. ja man būtu draudzē priesteris, kurš man nepatīk un, mēģinot pieņemt, man tomēr iekšā stradātu tas atgrūšanas princips, es ietu uz citu baznīcu. nedzīvoju uz vientuļas salas un LV iespēja ir izvēlēties.
svētais
# Iesūtīts: 2011.07.01 15:05:52
ejot uz draudzi es saņemu veselīgu Dieva Vārdu no gana. Taču personiski lai gan esmu mēģinājis tuvoties, tad tas tomēr nav sanācis. Ganam bija kas sakāms manā virzienā, ko es uzskatu, ka pēc viņa domām arī varbūt pareizi, bet tomēr, kā autoritātei un savam ganam es viņam tādā mērā jeb pakāpē nezuticējos, lai risinātu savus jautājumus. Tomēr es viņu cienu kā draudzes ganu.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2011.07.01 15:32:24
Tā nu ir iegrozījies, ka mana autoritāte un garīgais padomdevējs dzīvo ļoti tālu no manas lokalizācijas vietas - satikties sanāk ļoti reti, bet svētīgi
armilo
# Iesūtīts: 2011.07.01 16:27:52
"mums katram ir sava draudze un savs gans. ko labu variet teikt? viņi ir jūsu autoritātes, garīgie padomdevēji u.tt.?"

jā, draudžu mācītāji ir autoritātes. un nevis tāpēc ka mēs to tā sajūtam, bet Kristus pavēles un pilnvaras dēļ. esmu mainījis savu dzīvesvietu trīs reizes, un katru reizi gāju uz grēksūdzi pie vietējā mācītāja. Es negāju savu simpātiju vadīts, bet paklausīdams Dieva iedibinātajai kārtībai. protams, var braukt pie viedā mācītāja aiz trejdeviņiem kalniem, gūt labas sajūtas no gudrām sarunām, tas ir cilvēcīgi un saprotami. Tomēr tāda autoritāšu pielaikošana, kā cepures mērīšana veikalā, manuprāt ir ticībā vēl nepieaugušo nodarbošanās. Lūdzu nevienu neapvainoties, ja es kādu aizskāru.
birkenbaums
# Iesūtīts: 2011.07.01 18:45:00
es zinu par kuru mācītāju Vilks raksta.. man arī viņš patīk! Bet, nevajag mācītājus celt par pārāk lielām autoritātēm. Es reiz ļoti vīlos un atrāvos no ļoti daudziem cienītas autoritātes, kura cilvēcīgums sāpināja... kā padzīvoties pa elles priekškambariem... bet viss beidzās labi un bija skola uz visu dzīvi. Autoritāte ir Kristus.. un viņa darbs mūsos.
sica. [95.68.96.83]
# Iesūtīts: 2011.07.01 21:02:15
armilo
i. Tomēr tāda autoritāšu pielaikošana, kā cepures mērīšana veikalā, manuprāt ir ticībā vēl nepieaugušo nodarbošanās

teorētiski piekristu, bet dzīvē sanācis sastapt dažādus ganus. un katram no viņiem sava pieeja, sava attieksme. Piem. no viena 2/3 draudzes aizgāja. Vnk brauca citur, bet viņu pārcēla uz citu draudzi un tur visi sajūsmā. Kas pirmajiem neptika nezinu. Ziemā biju viesos uz v ienu misi un tur bija gans, kuru klausoties man gribējās pakārties. mana ome arī mani bakstīja un prasīja vai varam iet prom, jo nespēj turēt. es ceru, ka šis jaunais cilvēks vēl izveidosies, bet ja man katru svētdienu būtu tāda mise jāpacieš un tāāāāds spredi;kis, es laikam labāk aizbrauktu uz citu baznīcu, kur noklausītos kvalitatīvāku sprediķi
jurckinjsh [80.233.132.4]
# Iesūtīts: 2011.07.01 21:05:22
sica. [95.68.96.83], katoļiem tak sprediķis takš nav būtisks! un ko darītu, ja viss notiktu latīniski, kā agrāk?
draugs [87.110.65.215]
# Iesūtīts: 2011.07.01 23:54:07
armilo Tā būtu jābūt. Bet ja tu reiz tā pa riktīgo apdedzinātos pie kāda sava mācītāja vai arī pēc bikts ārā iznāktu vēl vairāk satrieks, nopērts varbūt vēl nokaunināts un salamāts tad diez vai tu ietu otreiz. Tev ir paveicies. Man arī. Bet ir cilvēki kuriem ir gājis skarbi. Nu tā.
vilks. [82.145.209.117]
# Iesūtīts: 2011.07.02 11:44:12
Vienkārši balss
nē, tas par kuru es runāju, draudzē bija uz laiku un viņam tobrīd bija 4 draudzes, kas reāli IR par daudz.

Es kaut kā jūtos dikti pieredzējusi mācītāju jautājumos, jo man ir bijuši 7 dažādi draudzes mācītāji 2 draudzēs bet pie privātās grēksūdzes laikam esmu bijusi tikai pie 3 no viņiem. Teorētiski es piekrītu armilo, bet praktiski ir grūti iet pie cilvēka, par kuru nav sajūtas, ka viņam tā uzticies. Droši vien tas ir tāds mans cilvēcīgums un vājums.

Attiecībā uz S.R. jautājumu - nezinu, vai vajag mēģināt palīdzēt mācītājam mainīties. Man drīzāk šķiet, ka teju vienīgā adekvātā palīdzība ir regulāra lūgšana par mācītāju. Iet ar pamācībām no sērijas `Jums vajadzētu darīt tā un nedarīt šitā` man nešķiet gluži ok.Vienkārši balss
nē, tas par kuru es runāju, draudzē bija uz laiku un viņam tobrīd bija 4 draudzes, kas reāli IR par daudz.

Es kaut kā jūtos dikti p
FRTYN [81.245.25.96]
# Iesūtīts: 2011.07.02 23:09:00
Kā tur ir ar to Agri Lēvaldu, ko nupat notiesāja Latvijas tiesa? Kā ir ar iemaksātajiem 5000 latiem? Ko saka luteriskā baznīca? Nekādu jaunumu oficiālajā saitā. Žēl, ka tāda neziņa.
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.03 09:46:12
FRTYN [81.245.25.96]
vins bij tavas draudzes gans?(sk.temas jautajumu)
FRTYN [81.245.25.96]
# Iesūtīts: 2011.07.03 12:57:39
Tieši ir par tēmu. Ir nācies būt Agra dievkalpojumos. Tādēļ arī runāju.
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.03 16:15:12
FRTYN [81.245.25.96]
un ko labu vari teikt?
FRTYN [81.245.25.96]
# Iesūtīts: 2011.07.03 20:59:46
Lamāja draudzi, rīkoja orģijas un kritizēja bīskapu. Kam tas šķiet labi, la nu tā būtu.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 35776