atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par sevis maaniishanu
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.06.29 11:46:11
Lai pasargaatu gnostikja teemu!
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.06 14:24:56

Tas gan iisti neapstiprinaas psihologiski, jo abu dzimumu smadzenes ir speejiigas veikt vienus un tos pasjus uzdevumus.


Arii ar ferrari var vest kartupeljus no lauka un arii ar traktoru var street reisaa piedaliities... un liidz kaut kaadai robezhai pat visai liidziigi

Tas ka ar cirvi var taisiit skulptuuras, tas nenoziimee, ka citvis un kalta nav atshkjiriigi.

Peedeejo reizi kad skatiijos uz savu sievu... atshkjiriibas bij aciimredzamas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.06 14:33:40

Automasiinas nebuus labs piemeer,s ibop smadzenes ir flexiblas, pasjmodificeejosjas, bet automasiinas ne.


Tieshi shii iemesla deelj "aatruma amplituuda" ir lielaaka un kaameer tu esi "normaalaa pieljaujamaa aatrumaa" tu neredzeesi atshkjriibu starp ferrari un opel, iipashi ja noveerosi shamos normaalos pilseetas apstaakljos...

Bet liidzko nonaak pie robezhaam, kur "difference matters" tur arii tas paraadaas... un sheit paliigaa naak elementaara statistika... un tur var noveerot gan psihologjiskaas taa arii intelektuaalaas atshkjiriibas. Runa nav par to, ka viens ir labaaks, otrs sliktaaks, bet gan par to ka statistiski sievietes labaak veic vienus uzdevumus un statistiski viirieshi veic labaak citus uzdevumus... Strikta liinija protams nav novelkama...

Tachu ja tev uzdevums buus, piemeeram... izveidot karaviiru komandu... daudz gudraak buus njemt viirieshu kontingentu. Savukaart, ja runa buus par lingvistiskaam teixim sinhronaa tulkojuma veikshanaa... tad daudz efektiivaak ir njemt sievieshu komandu...

Ja tev vajag vienu karaviiru un vienu sinhrotulkotaaju, tad logjiski - njemsi labaako to ko var aatri atrast un tur tu patternu nevareesi pamaniit.

Tas pats ar dazhaadaam zinaatneem... statistiski exaktajaas zinaatnees vairaak ir viirieshi... statistiski sociaalajaas un humanitaarajaas zinaatnees ir sievietes... Un muusu pasaulee arguments, ka tas ir taa taapeec ka tur patriarhaats, vairs nav arguments, ibo iespeejas ir visiem un visaam, un tomeer... statistiski sievietes mazaak pievelk exaktaas zinaatnes nekaa viirieshus etc.

BET... atshkjiriibas jau ir arii fiziskajaa liimenii... un tas arii "matters"...
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.07.06 14:39:15
Jošs Mulders
Tas gan iisti neapstiprinaas psihologiski, jo abu dzimumu smadzenes ir speejiigas veikt vienus un tos pasjus uzdevumus.

........Peedeejo reizi kad skatiijos uz savu sievu... atshkjiriibas bij aciimredzamas.

nu, ja atšķirības smadzeņu veiktspējā ir acīm redzamas.... būtu labi izvērtēt nepieciešamību vērsties pie kāda speciālista. Kazi - tā var būt pārmantojama kaite.
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.07.06 14:50:57
Jošs Mulders
Un muusu pasaulee arguments, ka tas ir taa taapeec ka tur patriarhaats, vairs nav arguments, ibo iespeejas ir visiem un visaam, un tomeer... statistiski sievietes mazaak pievelk exaktaas zinaatnes nekaa viirieshus etc.

par tādu lietu, kā tradīcija esi dzirdējis? Šķiet tieši šis arguments ir tas, kas šķeļ luterāņus no katoļiem. un ja tas var sašķelt vienu ticību 2 konfesijās, tad jau laikam ietekmēt profesijas izvēli tam būs špicka, ne?
Jeb luterāņus un katoļus tu arī sāksi dalīt ar iedzimtām smadzeņu darbības īpatnībām?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.06 14:59:57
a_masiks
Pats tu dzen tuftu un fufeli! Bet nu ja tev labāk no tā paliek, dzen vesels, ij reibsti pēc patikšanas. Paštaisnība dziedināšanai nepadodas.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:01:44
Aivars
nu, es gan vismaz pacentos pamatot savus apgalvojumus. Bet acīm redzot no visiem to nemaz nedrīkst prasīt...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:07:20
a_masiks
Šoreiz tie tev ir īpaši paMATOTi.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:14:12
Aivars
pilnīgi iespējams. vismaz man pagaidām nav pamata sūdzēties.
Gnidro [213.102.152.140]
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:20:53
Arii ar ferrari var vest kartupeljus no lauka un arii ar traktoru var street reisaa piedaliities... un liidz kaut kaadai robezhai pat visai liidziigi

Tātad Mulders uzskata, ka sieviešu un vīriešu smadzeņu veiktspējas atšķirības pēc analoģijas ir salīdzināmas ar traktora spēju pārspēt ferāri iekš ātrumsacīkstēm. Nice to know. Varbūt tev vienkārši pameklēt citu dzīves partneri, nevis projicēt savas dzīvesbiedres nepilnības uz visu sieviešu dzimumu kā tādu? Tas ir, ja šīs nepilnības tiešām ir fakts (kas liekas hiperbola vispārākajā pakāpē).
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:25:58
Gnidro [213.102.152.140]
Neesi vulgārs un nepelni pa aci par citu sievu aizskaršanu!
Gnidro [213.102.152.140]
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:34:41
Es zinu, ka tas bija vulgāri (tiesa no Aivara puses šāda kritika šķiet augstākā mērā liekulīga), bet vai nav tik pat vulgāri un vēl daudz daudz vairāk pielīdzināt pusi cilvēces sub-hūmaniem?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:47:49
Bet tas jau nav pamats biidiit rasismu.

Bet protams...

Rasisma kljuuda ir ka tas (pirmkaart jau) kljuudainus uzskatus par kopu, projicee uz indiviidiem.

Taa ir statistikas viena no lielaakajaam kljuudaam... saucaas kategoriju kljuudas.

Ja statistiski katrs 3ais ir kjiinietis, tas nenoziimee, ka tu, es vai a_masiks ir kjiinietis
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:48:19
bet vai nav tik pat vulgāri un vēl daudz daudz vairāk pielīdzināt pusi cilvēces sub-hūmaniem?

Ir, taapeec ir labi, ka mees to nedaraam Vane! Tu vai tad taa dari?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.06 15:49:13
a_masiks, un man nav pamats doties pie aarstiem... ibo peecnaaceeji ir tiiri adekvaati Taakaa manas ierobezhotaas smadzenju veiktspeejas nekaadiigi netraucee man un manai sievai atshkjirties... p.s. un beidzam par manu sievu, runa bij par dzimumu atshkjiriibu un taada ir noveerojama praksee...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.06 15:51:58
Tātad Mulders uzskata, ka sieviešu un vīriešu smadzeņu veiktspējas atšķirības pēc analoģijas ir salīdzināmas ar traktora spēju pārspēt ferāri iekš ātrumsacīkstēm.

Vai ar ferrari veiktspeeju uz kartupelju lauka!

Varbūt tev vienkārši pameklēt citu dzīves partneri, nevis projicēt savas dzīvesbiedres nepilnības uz visu sieviešu dzimumu kā tādu?

Kaapeec lai Traktors mainiitu savu Ferrari pret kaut ko?

Un kaapeec tu uzskati, ka es projiceeju savas dziivesbiedres nepilniibas... uz sievieteem, nevis savas nepilniibas, piemeeram uz viirieshu dzimumu! Un kas bij nepilniiba tieshi - ferrari aatrums, vai traktora jauda kartupelju laukaa? Kura no shiim iipashiibaam IR nepilniiba?

Man izskataas, ka tas TU no manis teiktaa kaut kaa izsecinaaji
a) Ka traktors ir kaut kas lsiktaas par ferrari
b) Ka sho "sliktaako" es atributeeju uz savu dziivesbiedri!

A mani sauc par rasistu! Tev tach pasham tas rasismss un nevienliidziia reegojas!

Tu tieshaam uzskati ka Feerari ir LABAAKS par Traktoru?
Tu tieshaam uzskatki ka Traktors ir LABAAKS par Ferrari?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.06 15:53:28
Nujaa, praxee ir noveerojamas arii rasu un personu atskiriibas, bet mees tomeer izejam no taa, ka visas SB ir vienliidziigas.

Tad beidz no taa iziet, ibo tas ir nepareizi. Visi SB ir unikaali...

Vislielaakaa netaisniiba buutu visus SB uzskatiit par vienliidziigiem...(skat komunistus ar Univeristaashu kvotaam) Es NEGRIBU lai mani uzskata par vienliidziigu visiem citiem SB... ibo tad mana existencei nav nekaadas jeegas! Esmu 100% aizvietojams... visaas dziives sfeeraas... te atkal, atvianojos, bet mani Alfa radinieki nepierkitiis...
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.07.06 16:03:17
Jošs Mulders
p.s. un beidzam par manu sievu,
ok, pats jau sāki.

runa bij par dzimumu atshkjiriibu un taada ir noveerojama praksee...

negluži. Tu vienkārši acīm redzamās fizioloģiskās atšķirības vispārināji līdz (it kā novērotām) smadzeņu darbības atšķirībām. Iespējams nejauši, iespējams jauši. Gan kaut kāda mārrutka (īstenībā - postmodernās sabiedrības viedokļa dēļ) - neturpināji tās arī uz tiesību un pašnoteikšanās iespēju atšķirībām. lai gan zināms pamats no bībeles tam būtu bijis.
Fizioloģiskas atšķirības (muskuļu, skeleta uzbūve) dod pamatu atšķirībām fiziski veicamos darbos. Taču šīs atšķirības nekādi nevar attiecināt un ar tām pamatot atšķirības domāšanā, apziņā. Lielākās atšķirības domāšanā ir tieši tradīciju un tai pakārtotās audzināšanas sekas.
Tu taču nebīdīsi rasistiskas idejas izejot no tā, ka eiropā sievietes var būt par uzņēmumu direktorēm un valdību sastāvā, bet muzlīmu valstīs tikai par mājsaimniecēm. Un izrietoši eiropietes tāpēc esot ģenētiski daudz vairāk attīstītākas, a muzlīmas - līdz cilvēkam nemaz īsti nedavelk? Un ka šī acīm redzamā atšķirība starp eiropu un arābiem ir ģenētisks, nevis kultūrsociāls fenomens?
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2011.07.06 16:09:39
Jošs Mulders
tb - lai tu būtu neaizvietojams = kādam vajadzīgs, tev nepieciešams būt pārākam par visiem?
Tev nešķiet, ka tā ir TAVA, individuālā problēma , nevis visu SB existences recepte?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.06 16:28:50
Tev nešķiet, ka tā ir TAVA, individuālā problēma , nevis visu SB existences recepte?

Taa NAV mana probleema... tas ir ljoti konkreets pretpiemeers Ctulhu sludinaatajai "Visi Vienliidzigi" komunistiskajam uzstaadiijumam.

Mulders uzskata, ka "Visi ir vienliidziigi" teeze ir ljauna un kaitnieciska... No taas arii izaug taadi monstri kaa "Valdiibas Kvotas" "Universitaashu Kvotas"... etc.

a_masiks... no "X VAR buut a" neizriet, ka "Visi X VAR, VAJAG un DRIIXT buut a"


Teixim scenaarijs... ir skola, kuraa jaasagatavo laikaa t (ierobezhots) speciaalisti, lai veiktu uzdevumu U...

Ja mees speciaalistus izveeleesimies peec dzimumiem jo tu proponee teezi "jebkursh dzimums VAR veikt uzdevumu U laikaa t" tu visticamaak ieberziisies nepatikshanaas.

Savukaart, ja tu speciaalistus izveeleesies peec vinju speejaam... tad tev rezultaats buus pareizais.

Tas ko tu man gribi paardot... ka shaads rezultaats vispaariigaa gadiijumaa buus 50/50 peec dzimumiem. Es saku ka tas buus x/y kur x un y buutiski atshkjirsies pie dazhaadiem uzdevumiem U un dazhaadiem laikiem t.

Un lai to paarbaudiitu pietiek ar statistiku...

a) Kosmosa misijaas
b) Kara misijiaas
c) Glaabshanas misijaas
d) Zinaatnee (Nobeljus paskaitaam)
e) Pa dazhaadaam zinaatnes nozareem...
d) Mediciinaa
e) Labdariibaa

etc.

Kaa jau teicu... VAR ar mikroskopu naglas sienaa dauziit, bet vai VAJAG? Jebshu labaak tomeer... saprast KAS tev par instrumentu rokaa, KAM tas vislabaak piemeerots un TAD ar to veikt vispiemeerotaakos darbus. Nevis... njemt sho popalo, un dariit jebko... ibo... ar jebkuru instrumetnu var izdariit jebkuru darbu

Resursi ta ierobezhoti.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.06 16:43:47
Eee, tev sanaak, ka ja sieviete izraada interesi par tanku konstrueesjanu, tad vinju vajag proveet no taa atrunaat? nafig???

Ilji es kko nesapratu?


Nepareizi!

Kaapee tu gribi no manis Rasistu iztaisiit. Nevajag kompoziiciju kljuudas pieljaut.

Es tikai noraadu, ka "Interesi par Tanku Konstrukciju" daudz BIEZHAAK statistiski izraada Viirieshi nevis Sievietes...

TAATAD... secinaajums ir vienkaarsh... Sievieshu un Viirieshu intereses atshkjiras un ir dazhaadas... tobish NEVAR apgalvot, ka Viriieshi un Sievietes ir identiski, ja vinju uzvediiba NAV identiska un tas nav noveerojams statistiski...


Tobish ja es pazinjoju, ka kapeikas abas puses ir simetriskas, es to varu paarbaudiit paaris miljonu reizhu uzmetot kapeiku... un ja vienas un otras puses uzkritiens buus tuvu 50/50 tad tev ir pamats taa apgalvot.

Bet ja man saka, ka sievieshu un viirieshu intelektuaalaas un psihologjiskaas speejas ir identiskas, BET statistika to neuzraada... tad kursh melo?


BET no taa, ka vispaareejaa gadiijumaa viirieshu un sievieshu psihologjija un intelekts atshkjiraas... no taa NEIZIRET, ka mees varam ierobezhot sievieshu interesi par tankiem vai viirieshu centienus nodarboties ar sinhrono tulkoshanu, biish vinjiem taada veelme.
Bet no taa arii neizriet, ka mees varam enforceet kvotas universitaatees vai valdiibaas peec dzimumiem.

Tobish kompoziiciju kljuudu pieljauj GAN tie kas argumentee PAR rasismu, gan tie, kas argumentee PAR absoluutu vienliidziibu...

Tobish enforceet nevienliidziibu ir tik pat destruktivii kaa enforceet vienliidziibu... ibo probleema ir nevis vienliidziibaa/nevienlidiziibaa bet gan "enforceeshanaa".



Piemeers bij... un par to bij Bujaanis!

Tika uztaisiits IQ tests baltajiem Rietumos un Melnajiem aafrikaa... Sanaaca, ka Baltie uzraadiija labaakus rezultaatus...

BET kad paskatiijaas tuvaak uz IQ testu, tika atklaats, ka pats tests ir "pielociits" eertaak un vieglaak izpildaams Rietumu kultuuraa augusham cilveekam, nekaa Aafrikas kultuuraa augusham cilveekam... un tobish secinaajums "Melnie ir dumjaaki" ir nepareizs, taapat kaa teikt ka "Baltie sliktaak speelee basketbolu" izejot no melno iipatsvara NBA...

Mulders pat netic, vai ir iepseejams objektiivs un ljoooti korekts IQ tests, kas nav pielociits apriori jau par labu tiem, kas pashi to sastaada!

Ibo visi IQ testi, un citi whatever testi iisteniibaa meera cilveeku speejas dariit specifiskus uzdevumus...

Un Mulders uzstaaj, ka statistiski ir uzdevumi, kurus labpraataak veic sievietes un rezultaati ir labi, ir uzdevumi kurus labpraataak veic viirieshi un rezutlaati ir labi un ir uzdevumi, kurus vienaadi suudiigi veic gan vieni gan otri... un iznaakumis ir vienaadi suudiigs

Bet vai no shaada apgalvojuma var secinaat vai konkreetaa persona Jaanis, Peeteris, Anninja, Lieniite ir labaak suitoots veikt to vai citu uzdevumu nemaz nevar...

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 8853