atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par sevis maaniishanu
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.06.29 11:46:11
Lai pasargaatu gnostikja teemu!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 33 . 34 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.04 15:39:59
Tad katrs drīkst braukt, kā ienāk prātā? Citādi ir cilvēktiesību ierobežojumi un tirānija? Nost ar ceļu satiksmes noteikumiem, lai dzīvo brīvība?

A vai tad driixt? Shodien tiesiibas braukt ir jaanopelna.
Bet tiesiibas, piemeeram veeleet, tapt ieveeleetam, runaat ko domaa etc. taas IR de-facto un de-jure

Taakaa... nejauc kotletes ar mushaam.

Okey, ja mees secinaam, ka Demokraatija ar savaam pa labi pa kreisi izdaliitajaam tiesiibaam rada taadu pashu destrukciju, kaa neorganizeeta celju satixme, tad skatiismies. Tachu tev buutu jaapaarliecina cilveeki, ka atnjemot vinjiem vinju Demokraatiskaas tiesiibas, tas ko vinjsh ieguus, buus kaut kas labaaks...

A kaa tu to pieraadiisi, ja tu sho "labaaks" gribi defineet uz cita pamata... "chem lutshe" "chem gruzini"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:41:40
Jošs Mulders
Taisnība, oligarhija nenozīmē tikai bagāto varu, tas ir plašāk.

distinguished by royalty, wealth, family ties, corporate, or military control.
Such states are often controlled by a few prominent families who pass their influence from one generation to the next.

Nookrātijā nekādas ģimeņu mantošanas nebūs.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:43:52
Jošs Mulders
Tiesiibas pasham savus graabekljus izbaudiit.

Tu panaaksi sisteemu, ka "jaadara taa, jo taa saka nookraati". Bet ja girbeesi pac to paarbaudiit, un pamodeleet situaaciju, tevi izsleegs pat no iespeejas ietekmeet valdiibu, ibo tu apriori "riikosies mulkjiigi, neintelektuaali, nepareizi" - respektiivi, tev atnjem tavas tiesiibas, jo tu neesi gudrs.
Be EM kaareiz pac biidiija ideju, ka idejas, kuras cilveeki pashi nav izbaudiijushi ir tukshas. Taadeejaadi, sabiedriiba, kas nav izbaudiijusi mulkjiibas sekas, nevari tu vinjai pamatot, kaapeec tas, ko saka nookraati, ir pareizi un labi... Vinjsh nezinaadams ne con ne pro sekas, nevar legjitiimi izveerteet kursh ir pareizs... un tu vinjam nevareesi to pieraadiit, kaa vien ar speeku... bet pa iistam "konverteet" nevareesi.



Interesanti, ka to var pagriezt arī pret esošo sabiedrisko kārtību, kurā drīkst/nedrīkst var/nevar zināmā mērā nosaka kristīgā tradīcija.
nu, piemēram jamā saka ka puišiem savā starpā nedrīkst būt nekas vairāk par draudzību, par ģimenes saitēm ij nerunājot.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:45:31

Nookrātijā nekādas ģimeņu mantošanas nebūs.


Nu bet buus, teixim... ka vienas Universitaates Vara tiks nodota taas pahas Universitaates absolventiem... Kopenhaagenas skola daudz labaak attiexies pret saviem absolventiem, nevis konkureejoshajiem.

EM, nezinu vai lasiiji augstaak, bet viens no maniem argumentiem bij tas, ka Nookraatija pagjeer ideaalus Intelektuaaljus bez intelektuaalaam u.c. kljuudaam... SHaadi indiviidi neexistee un tuvakaa laikaa nav paredzami. Visi cilveeki ir greeciigi un kljuudaini, taadeejaadi tu nekad nevareesi buut droshs ka nontiek tieshi konvergjence uz Oligarhiju.

Jo galu beigaas, ja tie 95% beztiesisko ljautinju, no kuriem tiek iekaseeti nodoklji un vinjiem tiek boreets, ka vinji dziivo jaukaa pasaulee... izdomaas, ka hulji tie 5% vinjiem maaca kaa dziivot, tad beigaas dabuusi vienalga ar vaali.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:47:07
Interesanti, ka to var pagriezt arī pret esošo sabiedrisko kārtību, kurā drīkst/nedrīkst var/nevar zināmā mērā nosaka kristīgā tradīcija.
nu, piemēram jamā saka ka puišiem savā starpā nedrīkst būt nekas vairāk par draudzību, par ģimenes saitēm ij nerunājot.


Bet starp sho un vinju tiesiibaam veeleet nav korelaacijas... Tobish faktiski tu vari paarliecinaaties kas sanaak, ja taa dara... un taapeec tev tiesiibas veeleet par nelaimi nevar atnjemt.

Nookraatijaa, ja tu nekvalificeejies peec Intelekta, tev tiesiibas veeleet - neir.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:47:22
Jošs Mulders
Be EM kaareiz pac biidiija ideju, ka idejas, kuras cilveeki pashi nav izbaudiijushi ir tukshas.

Ar piebildi, ka darbojas arī modelēšana un kombinēšana. Nevajag apdegt ugunsgrēkā, pietiek apdedzināt pirkstu. Pietiek ar demo.

No tiinja maximaalisma un leciiguma neviena nookraatija tevi neatbriivos.

Nu un jauki. Katrs tīnis varēs bīdīt savas idejas par mūžīgajiem dzinējiem un visu ko citu. Brīvs ceļš! Parādi, ka darbojās, pārliecini un viss kedās!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:50:29
Pag, sanaak, ka viss novaaraas uz to, ka Mulders grib patureet tiesiiba sindiviidiem nemaaciities, bet tomeer ietekmeet pasaakumu?

Redzi... te ir fundamentaalaa premisa.

Tiesiibas cilveekam paarvaldiit citus cilveekus, kas neesi tu pats, NAV panjemama ar varu un nepienaakas. To var dabuut TIKAI tad, ja kaads cits indiviids tev deligjee leemumus pienjemt vinja vietaa...

Ja vinjsh to nav dariijis, tad jebkursh pamatojums, kaapeec tu to vari uzurpeet varu paar vinju, ir destruktiiva darbiiba principaa...

Protams PASHnoteikshanaas tiesiibas var pazaudeet, ja tiek pieraadiits, ka tu ar savu pashnoteikshanos destruktiivi ietekmee citus cilveekus/apkaartni. Kaameer es dziivoju savaa uukjiitii, skuju tev tiesiibas man ko maaciit un kontroleet. BET ja tu to gribi, jo uzskati, ka tu to vari... tad luudzu godiigu barteri, es tev tiesiibas man maaciit kaa dziivot un respektiivi - varu, bet tu man.. iespeeju savu leemumu mainiit! Ja ne, tad dabuusi ar vaali, ja liidiisi manaa teritorijaa ar savaam pretenzijaam, jo tad tu esi tas kas mani apdraud neatkariigi no taa kaa tu sho apdraudeejumu pats sev un saviem pakalpinjiem racionalizee.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:51:34
Jošs Mulders
vienas Universitaates Vara tiks nodota taas pahas Universitaates absolventiem...
bet tikt Universitātē varēs jebkurš - ne tikai pasniedzēju bērni. Tas jau nav vairs no piedzimšanas atkarīgs. Bez tam Universitāte apmāca cilvēkus, kas reāli strādā. Un, ja būs redzams, ka viņi neko patiesībā nejēdz, tad tāda Universitāte izčibēs ar visu savu slaveno vārdu.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:52:39
A vai tad driixt? Shodien tiesiibas braukt ir jaanopelna.
Bet tiesiibas, piemeeram veeleet, tapt ieveeleetam, runaat ko domaa etc. taas IR de-facto un de-jure


arī tiesības vēlēt IR jānopelna. Tas gan ir TIK viegli izdarāms, ka normālam cilvēkam neprasa nekādu piepūli, aiz kā rodas iluzors priekštats, ka tās vienkārši IR.
Piemēram tvaika ielas pacientiem šādas tiesības netiek dotas. lai gan viņi paši IR. tāpat netiek dotas bērnudārza audzēkņiem. Jo vēl NAV nopelnītas. Viņas tiek nopelnītas nodzīvojot līdz pilngadībai un izpildot "apziņas normāluma" pārbaudi. Ja šie ELEMENTĀRIE nosacījumi netiek izpildīti - tiesības vai nu netiek dotas, vai tiek atņemtas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:55:25
Jošs Mulders
Nookraatijaa, ja tu nekvalificeejies peec Intelekta, tev tiesiibas veeleet - neir.
Precizāk - ja tu nekvalificējies pēc pamatu sajēgšanas politiskajās partijās un valsts pārvaldē. Nevis IQ, bet sapratne un orientēšanās. vari būt ģeniāls profesors, bet ja neatšķir labējos no kreisajiem, tad vēlēt nedrīksti. Elementāri.
No otras puses, tos, kas nekādi nevar iemācīties vienkāršās lietas, arī šodien nelaiž pie vēlēšanām.
Kas paliek? Sliņķi, kas negrib apgūt politikas ābeci, bet grib jaukties tajā iekšā?
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:56:36
Jošs Mulders
Bet starp sho un vinju tiesiibaam veeleet nav korelaacijas... Tobish faktiski tu vari paarliecinaaties kas sanaak, ja taa dara... un taapeec tev tiesiibas veeleet par nelaimi nevar atnjemt.

nujā, šobrīd tā ir. piekrītu. taču tas nenozīmē, ka nav vēlēšanās šīs tiesības TĀPĒC atņemt. Kas arī netieši izriet no ši iekopētā komentāra...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 15:57:37
Ctulhu
masikam 2011.07.04 15:00:18
Tas tev nav vis teisms/ ateisms, te es viens pret visiem ( iznjemot ezi)
Tagad situācija mainās - Mulders pret EM, Ctulhu un masiku.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.04 16:01:25
vari būt ģeniāls profesors, bet ja neatšķir labējos no kreisajiem, tad vēlēt nedrīksti. Elementāri.

BS, nav jaatshkjir... labeejie/kreiseejie tas ir vienkaarshi daliijums peec kaut kaadiem uzstaadiijumiem un pamatnostaadneem.

Jebkuram cilveekam taadas ir un ir pasham sev skaidras... Taadeejaadi, ja partija apsola dariit to, ko es uzskatu par pareizu, es par to balsoju. Ja ne, tad nebalsoju.
Bet ja man pasham nav skaidri pasha uzstaadiijumi, elementaari neeju balsot... taas arii ir tiesiibas - tiesiibas nebalsot.

Pietam Ctulhju versijaa - nav jeedziena - partija. Ir tikai viena... jo labeejie kreiseejie atshkjiras uzskatos, tas noziimee, ka ja nevari pamatot savus uzskatus, un tas noteikti taa ir peec pretinieka domaam, tev nemaz nepienaakas vieta parlamentaa
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:02:52
Nujaa tjipa man riebjas aerodinamika un matematika vispaar, bet es gribu teelot lielu veci un seedeet pilota kreeslaa...

Nepareizi... es no areodinamikas neko nesajeedzu, bet es gribu, lai tad, kad es lidoju, man tiktu izdaliits cilveeka cieniiga seedvieta un serviss.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:04:09
Oj nu labi, ezis domaaja vnk ka jaaorienteejas pasaakumaa, kuru tu gribi ietekmeer.

Nepareizi... es deligjeet savas pashnoteikshanaas tiesiibas varu da kaut vai peec smukaam aciim vai brokastu satura... Protams, ja rezultaataa es saveelu durikus, pac vainiigs...

A tu girbi ATNJEMT pashnoteikshanaas tiesiibas tiem, kas taas neprot deligjeet "pareizajiem" (lasiit - tev)
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:05:02
Ctulhu
nekaads izveeles tiesiibas nookratijaa nezuud, jo vinjas reaali varbuut tikai izgliitotajiem.

tā nu gluži tomēr nav. izvēles (vēlēšanu) tiesības ir subjektam, kurš apzinās savas (SAVAS!!!) vajadzības. Jebkura izvēle ir SAVU interešu un vajadzību apmierināšana. Tb - cilvēkam ir iespēja lemt par savu interešu un vajadzību apmierināšanas veidiem.
Vajadzības un intereses ir ne tikai izglītotajiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:05:18
Jošs Mulders
Tiesiibas cilveekam paarvaldiit citus cilveekus, kas neesi tu pats, NAV panjemama ar varu un nepienaakas. To var dabuut TIKAI tad, ja kaads cits indiviids tev deligjee leemumus pienjemt vinja vietaa...
Kāpēc lai šeit nebūtu jāpieprasa, lai tas indivīds sajēgtu, ko dara?
Piem, ir taču visādi krāpšanas gadījumi, kad vecu pensionāru piemāna, praktiski izliek viņu no dzīvokļa, noslēdz neizdevīgus līgumus? Kas, vecais pats vainīgs, nevajadzēja deleģēt savas tiesības blēžiem? Vai arī - būtu zinājis, ko dara, tad būtu pavisam citādāk?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:07:27
Jošs Mulders
Pag, es labi atceros savas vecmāmiņas vēlēšanu pamatus "Šitas tāds zolīds cilvēks, balsošu par viņu". Piemērs no reālās dzīves.
a_masiks
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:07:46
Jošs Mulders
man tiktu izdaliits cilveeka cieniiga seedvieta un serviss.

un kurš nosaka - kas ir cilvēka cienīgi? Tu, Cth, Romas paps, Rianair? IMHO katrs no tiem ar šo jēdzienu gribēs saprast kaut ko pavisam citu....
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.04 16:08:55
Jošs Mulders
Protams, ja rezultaataa es saveelu durikus, pac vainiigs...
Aha, večuku piečakarē - večuks pac vainīgs? Nevajadzēja dzīvokli atdot.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 33 . 34 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 35 , pavisam kopa bijuši: 1669