atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par sevis maaniishanu
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.06.29 11:46:11
Lai pasargaatu gnostikja teemu!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 33 . 34 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 11:46:35
pich_
[Offline]
# Iesūtīts: 2011.06.29 10:45:59
Jošs Mulders
ja tā labi piedomā, tad var saskatīt jebko

Pareizi...

bet tad tā ir sevis mānīšana. lai Dievu ieraudzītu, ir speciāli jāpiedomā, jālasa Bībele un jāiet uz baznīcu? kāpēc?

Dievs, kurš esot pilnīgi visu radījis, nav spējīgs sevi pierādīt bez visādām piedomāšanām? būtu jauki, ja viņš pats dotu kādu zīmi, kas pierāda viņa eksistenci. tas nav ultimāts vai knipja sišana- tas ir parasts aicinājums
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 11:46:46
Gnidro [213.102.147.14]

# Iesūtīts: 2011.06.29 11:00:57
pich_
Mulderam tā pat kā citiem kristiešiem ir tā pompozā iedoma ka ateists, redzot kristieti sludinām un sprediķojam, patiesībā redz Dievu, nevis cilvēku, kas iedomājās esam tā preses sekretārs zemes virsū. Skaidrs, ka Gnostiķis bijis ticīgs vienmēr, vienkārši viņam nebija īsti skaidrs kuru no reliģijām un to atzariem pieņemt par vispareizāko.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 11:46:53
pich_
[Offline]
# Iesūtīts: 2011.06.29 11:08:43
Gnidro [213.102.147.14]

nu ja- tāpēc jau saku, ka tā ir sevis mānīšana
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 11:49:21
bet tad tā ir sevis mānīšana. lai Dievu ieraudzītu, ir speciāli jāpiedomā, jālasa Bībele un jāiet uz baznīcu? kāpēc?

Does not follow!

Tad arii jebkura izgliitiiba ir sevis maaniishana. Lai saaktu saprast akciju tirgus svaarstiibas, ir jaalasa ekonomikas graamatas, intensiivi jaapiedalaas brokeru prodcuceetos chartu peetiijumos.

Lai ieraudziitu mikrobus ir speciaali jaabuuvee mikroskopi un veel arii ieteicams sho to palasiit.

Lai saprastu Fermaa Teoreemas pieraadiijumu vispaar jaastudee matene gadi 20... jaalasa graamatas, jaamaana sevi!

pich_ Baidos ka tas nebij tas ko tu domaaji, bet tieshi tas izrieteeja no tava apgalvojuma!

Tieshi taapat, lai ieraudziitu Dievu ir jaanotiek paarmainjaam cilveekaa... redzeet un izprast Dieva gaajumus nevar "s baldi" tieshi taapat kaa nevar saprast shreedingera viljnja vienaadojumus no zila gaisa.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.29 11:51:08
Tieshi taada pati sevis maaniishana - es pat teiktu, sevis apzagshana - ir ateisms!

Un, piemeeram, Gnidrologa ateisma forma paraada to, kaapeec vecais ragainis krita... iedomiiba un lepniiba.

Kaa tai labajaa teicienaa ir teikts - "Before fall comes pride". Un tad kad notiek fall, tad tur ir taa bedre, kur vislabaak Dievu sastapt, galu galaa vinjsh tur pats personiigi nokaapa...

Iedomiigajiem un Lepnajiem Dievs ir nesasniedzams...

Kaa Kristus Praivetis - Mulders teica - Vieglaak zaporozhecam uz Sauli aizbraukt nekaa Lepnajam pie Dieva tikt

p.s. luudzu smailiku ieveerot :P
pich_
# Iesūtīts: 2011.06.29 12:34:08
Jošs Mulders

tas, ko tu saki- lai redzētu Dievu, ir nepieciešama apziņa, ka redzi Dievu.

kā ir ar garīgi slimajiem? viņu apziņa ir traucēta- vai tas nozīmē, ka viņi neredz (nejūt, nedzird utt) Dievu? tas pats ar pavisam maziem bērniem...
Gnidro [213.102.147.14]
# Iesūtīts: 2011.06.29 12:34:14
Ja tu savus jautājumus/apgalvojumuss spētu sakoncentrēt vienā teikumā vai vismaz nelielā rindkopā, tad es iespējams pat izlasītu tavu sakāmo.
pich_
# Labojis pich_: 2011.06.29 12:43:43
Jošs Mulders
Tieshi taada pati sevis maaniishana - es pat teiktu, sevis apzagshana - ir ateisms!

kāpēc? es novēroju dabu, apkārtni, un nekur nesaskatu Dievu. vai man viņu vajadzētu saskatīt tikai tāpēc, ka citi cilvēki vai grāmata saka, ka viņš tur ir?
es neticu arī spokiem. atceros- bērnībā, kad gāju pa tumšām telpām, man šķita, ka mani ir aplenkuši spoki. tā kā (loģiski) nekādu spoku nav, tad tā bija sevis mānīšana. tagad es to saprotu un sevi nemānu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 12:56:55
tas, ko tu saki- lai redzētu Dievu, ir nepieciešama apziņa, ka redzi Dievu.

Nee lai redzeetu Dievu apzinju nevajag.
Bet lai saprastu KA redzi Dievu, tur vajag apzinju

Tas taapat kaa skatiities uz Sauli noziimee redzeet kodolsinteezi, bet lai saprastu, ka tu redzi kodolsinteezi ir shis tas jaauzzin... pietam tas var buut shokeejoshi, ja esi kaada 19 gadsimta fizikjis, kas ir paarlieicnaats par atomu nemainiibu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 12:57:42
Ja tu savus jautājumus/apgalvojumuss spētu sakoncentrēt vienā teikumā vai vismaz nelielā rindkopā, tad es iespējams pat izlasītu tavu sakāmo.

Centiishos izteikties max gari, mosh ceriiba, ka tad nemaisiisies... ibo tieshaam, shkjiet, vairaak par 1u teikumu uztvert tev ir problemaatiski.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.29 12:59:26
kāpēc? es novēroju dabu, apkārtni, un nekur nesaskatu Dievu. vai man viņu vajadzētu saskatīt tikai tāpēc, ka citi cilvēki vai grāmata saka, ka viņš tur ir?

Taapeec, ka tu putro savas speejas noveerot un saprast ar pashas dabas uzbuuvi un to kaada taa ir Tu kaut ko noveero un no taa izsecini absoluutus! Tikai peec tam tu uzklausi ko saka citi, un tad kad secini, ka citi apgalvo kaut ko atshkjiriigu no taviem noveerojumiem, tu nevis paplashini savu "krugozoru" un nemaz nemeegjini padomaat par to VAI un KAA tu pasauli noveero, bet labaak pasludini tos citus par plaanpraatinjiem, kas iedomaajas spokus.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.29 12:59:43
παλαιό ανόητος
Ir tāda versija, ka daudzi ceļi ved pie Dieva. Vajag šādu pārdzīvojumu, lai aizietu pa vienu no tiem ceļiem.
Lielāko tiesu ceļos ir tā, ka izskatās, ka tie pārējie nav pareizie.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:01:50
Ctulhu
Ar dievišķo fotoaparātu.
pich_
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:08:23
Jošs Mulders
Bet lai saprastu KA redzi Dievu, tur vajag apzinju

zinu jau zinu- ja es labi piestrādāšu, tad jebkurā akmenī saskatīšu rozā degunradzi un jebkurā vēja brāzmā sajutīšu viņa dvašu.

Gnidro [213.102.147.14]
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:13:56
Jošs Mulders
Centiishos izteikties max gari, mosh ceriiba, ka tad nemaisiisies... ibo tieshaam, shkjiet, vairaak par 1u teikumu uztvert tev ir problemaatiski.

Nu man ir nevis problemātiski, bet neinteresanti lasīt atšķaidītu demagoģiju. Tavi teksti ir kā studentu kursa darbi, kur tiek saspiests pēc iespējas vairāk redundanta teksta, lai liktos, ka ir baigi daudz kontenta. Patīk, ja cilvēki izsakās īsti, kodolīgi un straight to the point. Kā Ctulhu, piemēram.
Gnidro [213.102.147.14]
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:16:02
παλαιό ανόητος
Jap, man arī bijušas epifānijas, bet es tās netiku interpretējis kā teofānijas kādā konrētā reliģiozā kontekstā, jo priekš tā vajag, lai šī reliģiskā sēkla būtu jau kulturāli ingreinota. No tā arī loģiski sanāk, ka indijā neviens nespēj ieraudzīt Kristu, pirms jebkāda informācija par viņu nav nonākusi līdz indiešiem caur pašiem kristiešiem.
pich_
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:16:22
Jošs Mulders
Tas taapat kaa skatiities uz Sauli noziimee redzeet kodolsinteezi, bet lai saprastu, ka tu redzi kodolsinteezi ir shis tas jaauzzin

skatoties uz sauli, es redzu sauli. man nekas nav jāpiedomā.
vai tu saki, ka skatoties uz Dievu, es viņu savādāk neredzu, kā tikai speciāli piedomājot? kāpēc?
muga34
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:30:05
Dieva atziņa pie katra nonāk savādāk un katrs savā Dieva atziņā dzīvo savādāk - cits vairāk intuitīvi, cits vairāk pieturas likumiem, cits emociju vadīts - Dievs ir daudzveidīgs un Viņa izpausmes ir daudzveidīgas - ja jūs te tagad giribat nodefinēt Dievu jums nesanāks jo katrs pats sev rada Dieva definīciju izejot no sevis...

zinātniski teminus varat pastīties grāmatās un priekš tiem kas sev atgriež Viņa piedzīvojumu tas būs OK. Tikai nevienā teorijā vai grāmatā neviens neieliks dzīvības intelektu - viss ko populārā zinātne dara - cenšas ar nedzīvo izskaidrot dzīvo, ar nebūtību izskaidrot būtību - un nekur līdz šim viņi nav tikuši - tas ka mums ir superdatori un satelīti - mūsu dzīvzinībai nav pielicis ne kapeiku tieši otrādi...
pich_
# Iesūtīts: 2011.06.29 13:34:07
muga34

saprotams, ka viss pilnībā nav zināms. nekad tā nebūs.
vai tāpēc, ka kaut kas nav zināms- tajā vietā jāieliek Dievs?
muga34
# Labojis muga34: 2011.06.29 13:47:58
1. Kas ir ``dziiviibas intelekts`` - tas kas tavu sapratni atšķir no suņa sapratnes...
2. kas ir ``populaaraa zinaatne`` - tā ko tu un citi postulē...
3. Kas ir ``dziivziniiba`` - dzīves, morāles, ētikas un līdzīgu lietu izpratne un pielietojums ikdienas dzīvē...

Pateicoties modernajai zinātnei, mēs labāk zinām, kur Dieva nav - to tu nevari zināt ja tu Viņu neizdzīvo - jo kā tu zini meklēt to ko tu nemazam nezini kas tas ir - atnes to nezin ko...

vai tāpēc, ka kaut kas nav zināms- tajā vietā jāieliek Dievs? - Dievu tu nekur neieliksi... Viņš tevi varbūt...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 33 . 34 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 35883