atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par nicinošiem apzīmējumiem
Zaurs
Iesūtīts: 2007.10.09 11:23:46
Kādas ir jūsu domas par to, ka dažādas konfesijas, profesijas, reliģijas un ļaužu grupas citu -"- pārstāvji apzīmē ar nicinošiem, pazemojošiem un cieņu aizskaŗošiem vārdiem vai vārdkopām?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.10.16 16:58:04
> indriķis
Paskāls kļūdījās! Viņš pieņēma, ka ir tikai 2 varianti:
1) neticīgais, ateists, materiālists
2) ticīgais, kristietis

Patiesībā mums ir vēl:
2B) ticīgais, kristietis, bet citu uzskatu
2C) ticīgais, kristietis, bet vēl citu uzskatu
... diezgan daudz alfabēta burtu
3) ticīgais, musulmanis + varianti
4) hinduists, arī varianati.
...
ticīgais, vēl citas ticības, vairāki varianti
N) budists, tāpat vairāki varianti (budists Dievam pārsvarā netic, tomēr pie neticīgajiem materiālistiem to pieskaitīt nevar)
...
+ Pārējās, ne tik plaši izplatītas ticības un mācības par pasaules uzbūvi un mūsu vietu tajā.


Tā ka "tad jau redzēs, kam taisnība" šoreiz tev spēlē par sliktu. Ja tu rīko loteriju, tad tavas izredzes vinnēt nemaz nav tik dižas.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.10.16 16:58:27
Ādolfam vairāk līdzinās Bušonkulis, nevis Ahemds
Njā, pseidoliberālie masu mēdiji un profesionālie demosnstranti (nebrīnos, ka Ahmeds tiešām ir neskops propogandas darbā.) šito tuftu ir daudziem Rietumu lohiem iebarojuši. Bet šiem jau nekad nav labi - ja bumba sprāgst, valdība vainīga, ja lai tā nesprāgtu, mazliet noklausās - valdība vainīga, ja mazliet piežmiedz teroristus un šie paliek vaļsirdīgi - atkal valdība vainīga. Bet Austrumu suga jau tikai spēku atzīst, tiko murmulē par humānismu, šiem tā nav vīru, bet gļēvuļu (gjauru) valoda.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.16 19:45:07
Ctulhu
Un tev - Eiropas kreisuļu mēdiji!!!
Uldis
# Iesūtīts: 2007.10.17 13:40:16
Jautājums Zauram Vai grēka nosaukšana par ļaunumu, liekulību, melīgumu utt. arī šeit tiek klasificēts par ad hominem? Vienu lietu varu tev, Zaurs, pārmest. Proti, šā foruma dalībnieki no LELB puses ir tik pat neizvēlīgi izteicienos, ja ne vēl vairāk, kā, piemēram, no KLB puses. Vai tādā gadījumā arī LELB-ieši tiek izslēgti no šā foruma, kā, piemēram, mani? Lai gan, sevis aizstāvībai jāsaka, ka neko pret perosnu neesmu teicis. Pret kādas zināmas personas darbiem, jā. Bet pret personu, nē. Ja tomēr esmu, tad vajag minēt, lai nožēloju savus grēkus un labotos.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.10.17 13:44:49
Ctulhu Kas tad cels sev asti, ja ne pats. Beidz! Jūs ne ar ko labāki neesat.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.10.17 14:40:53
Ctulhu Neesmu kaut kādi līdz šim ievērojis.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.10.17 15:05:46
Ctulhu Man jau vēl ir ko darīt.
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.17 19:22:33
uldim
zaurs nesaprata jutājumu. vai tad grēks ir cilvēks?
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.18 09:14:34
a_masiks
grēks pastāv cilvēkā, bet cilvēks nav tikai grēks.
Kad grēku atņem, cilvēks paliek. tieši tādēļ iespējams diskutēt bez nicinošiem apzīmējumiem.
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.10.18 10:25:25
Zaurs Es neesmu teicis nicinošus apzīmējumus pret cilvēku. Esmu nosaucis grēcīgas darbības vārdā.

PS
Izmantojot menedžmenta leksiku, es esmu vērsies pret problēmu, nevis pret personu. Un tā ir drīzāk šīs personas problēma, ja tā nevēlas izvairīties no problēmas. Piedodi, ka tik sarežģīti, jo neesmu speciālists šajā jomā. Man tikai reiz laimējās noklausīties dažas lekcijas pie laba pasniedzēja.
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.10.18 10:37:32
Ctulhu KLB nebūt nav PPLB. Mēs vēlamies būt konfesionāli luterāņi. Konfesionālisms ir vērsts uz ticības apliecināšanu. Ja tu gribi saprast,kas ir luterisms, tev vajadzētu izlasīt divas grāmatas: Vienprātības grāmata un Lutera darbu Par gribas verdzību (domāju, ka pareizāk to dēvēt Par gribas nevarību vai nespēju). Diemžēl pēdējās grāmatas latviskais tulkojums ir vēl tapšanas stadījā. Tomēr kādas 2/3 no tās jau ir pārtrulkota. Tad tu sapratīsi, kas ir konfesionālisms. Protams, te ir vajadzīgas vēl arī citas studijas. Taču kāds ieskats varētu rasties. Tad tu nekad neattiecinātu uz KLB šo PPLB. To drīzāk varētu attiecināt uz LELB.

PS
Konservatīvisms un konfesionālisms nav viens un tas pats.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.18 13:45:08
Ja piens piena pakā ir saskābis - tas nenozīmē, ka piena paka slikta.... taču piens tajā ir skābs. Ja sakābušo pienu izlej - paliek kartona paka, kura ir tīri OK. Bet kamēr piens ir pakā - tā tiks saukta par sakābušu piena paku, nevis par foršu kartonu.
Pēc saskābušā piena izliešanas foršais kartons drusku atgādina par pagātni ar attiecīgu smacinieku...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.18 13:50:14
Arī tā. Bet paku, pēc analoģijas var tomēr ar karstu ūdeni un mazg.līdz. izmazgāt. Lai nesmird un piens neskābst.
Nebija domāts personīgi. Ja nu kādam ienāca prātā apvainoties.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.10.21 13:44:19
Zaurs Jautājuma būtība ir tāda, ka nevaru saprast, kāpēc tu esi bloķējis manu IP?
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.22 15:40:30
Uldim.
Zaurs neko un nevienu nav bloķējis. Uldis runā ar nepareizo moderatoru.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.22 15:55:14
Uldis, bet šajā explicit gadījumā konfesionālisms ir konservatīvisms. Un šo apgalvojot, nekādā ziņā nepiekabinu morālus vērtējumus, tik konstatēju KLB teoloģijas atbilstību vārda "konservatīvs" semantikai!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.22 15:59:13
Uldis
Izmantojot menedžmenta leksiku, es esmu vērsies pret problēmu, nevis pret personu. Un tā ir drīzāk šīs personas problēma, ja tā nevēlas izvairīties no problēmas.

Redz ir atšķirība vai ārsts savā kabinetā uzstāda diagnozi, vai bizo pa supermārketu un skrien klāt kuram katram cilvēkam un uzstāda viņam diagnozi turpat.

Ne ka tas būtu pats par sevi slikti, tikai, ja tu veikalā vai autobusā cilvēkiem uzstādīsi diagnozes, tad drīz arī tavs kabinets būs tukšs. Atgādini, kādas ir Misionēšanas pamatdoktrīnas, kā veidot pirmo kontaktu ar tiem, kam Evanģēlijs ir svešs, vai ar viņu diagnozi?
Jēgers [87.110.228.217]
# Iesūtīts: 2007.10.22 16:01:35
Nu ja, par nicinošiem apzīmējumiem: konservatīvisms ir tāds viens. Skaidrs. Konfesionāls ir dīvains, nesaprotams. Ko tur vajadzētu izlasīt? Divas griķenes? Kas šodien vispār lasa? I confess no rokmūzikas skata punkta drīzāk nozīmēt atzīties mīlestībā vai tamlīdzīgi. Kas tad sanāk - konfesionālisms ir atzīšanās mīlestībā?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.10.23 15:52:20
Mulders Cik var nojaust, tad tev ir ligvinistiskas problēmas. Konfesionālisms nekādi nevar būt konservatīvisms. Mēs varam runāt par konservatīvu konfesionālismu, ar to saprotot tiešām nelokāmu turēšanos gan pie luteriskajām ticības apliecībām, gan arī pie luteriskām tradīcijām, kā liturģija, tērpi, dziesmas utt. Apgrieztā iespēja, proti, konfesionālais konservatīvisms držiāk ir kaut kāds kalamburs, kas nav iespējams jeb pat neeksistē.

Neesmu izlasījis visu šo diskusiju, tāpēc varbūt esmu kaut ko palaidis garām. Tāpēc nesaprotu, ko tu esi domājis ar "KLB teologīsko attīstību"?

Ironiju par supermārketu sapratu. VArbūt, ka tev arī ir taisnība. Tad nu man atliek vienīgā iespēja aiziet. To arī daru.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 15:55:35
Uldis, nu konfesionālisms tas ir turēšanās pie TA.
Konservatīvisms pēc definīcijas ir nepakļaušanās izmaiņām! Piemēram vilciens salīdzinot ar automobīli ir konservatīvs savā kustībā
Tā kā konfesionālisms pēc definīcijas ir konservatīvs, ja vien TA nav kaut kāds ķīselis, kas diez vai ir attiecināms uz LTA!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 34071