atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem No kurienes rodas domas?
svētais
Iesūtīts: 2011.06.20 13:42:18
Vai no tā ko zinām? Ja tā, tad kā mūsu galvā parādās jaunās domas, par kurām iepriekš nebija zināšanas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:43:51
Datoru saruuseesjana buutu entropijas palielinaajums.

Pareizi un uz shii palielinaajuma reekjina citaa sisteemaa vajadzeetu vareet radiit jaunu datoru

Jo entropijas samazinaashanas vienmeer ir uz entropijas veel lielaakas palielinaashanaas reekjina kaut kur citur!

Probleema ir taada, ka tu ar jeedzieniem "entropija" "kaartiiba" saproti dajebko... kas tev ir eerts...

Bet shii kompensaacijas mehaanisms nedarbojas dajebkur un dajebkaa...

Kaa jau teicu... burtniicas vaariishana nerada tajaa jaunu informaaciju. Konkreetaas kaartiibas tipam ir jaabuut savietojamam ar iepluustoshaas kaartiibas tipu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:44:23
It is commonly argued that the spectacular increase in order which has occurred on Earth
does not violate the second law of thermodynamics because the Earth is an open system,
and anything can happen in an open system as long as the entropy increases outside
the system compensate the entropy decreases inside the system. However, if we define
‘‘X-entropy’’ to be the entropy associated with any diffusing component X (for example,
X might be heat), and, since entropy measures disorder, ‘‘X-order’’ to be the negative of
X-entropy, a closer look at the equations for entropy change shows that they not only
say that the X-order cannot increase in a closed system, but that they also say that in an
open system the X-order cannot increase faster than it is imported through the boundary.
Thus the equations for entropy change do not support the illogical ‘‘compensation’’ idea;
instead, they illustrate the tautology that ‘‘if an increase in order is extremely improbable
when a system is closed, it is still extremely improbable when the system is open, unless
something is entering which makes it not extremely improbable’’. Thus, unless we are
willing to argue that the influx of solar energy into the Earth makes the appearance of
spaceships, computers and the Internet not extremely improbable, we have to conclude
that the second law has in fact been violated here.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:44:28
Ctulhu
bet tu jau balsties uz novērojumiem, ko var pierādīt agrāk vai vēlāk, bet kā lai pierāda domu gaitu vai tā ir pareiza vai nē? Teiksim tā, ja to nevar pierādīt, tad var mūžīgi dzīvot kļūdainā statusā par lietu uztveri.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:46:07
Un kaadi ir viena un taa pasja X saliidzinosjie varbuutiskumi sleegta aun atveertaa sisteemaa?

Skat termodinamikas formulas
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:46:37
Bet dzeseejot piesaatinaatu skjiidumu, ljoti smuki kristali veidojas- smukaaki par visaadu dzeju

Baidos ka tu putro grmatiku ar semantiku.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:46:50
svētais
Ja nevar pierādīt, tad drīzāk agri vai vēlu patiesība izpeldēs. Vai nu arī tad tai lietai nav nekādas nozīmes, kā piem domai par planētu skaitu zvaigznei, kas atrodas SazinKādāTur miglājā - tas neko nemaina.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:48:14
Ctulhu
nu pagaidi. kas tad ir primārais? Domu gaita. Ja tā ir kļūdaina, tad ir grūti vai gandrīz neiespējami pēc rīcības izdarīt secinājumus vai domu gaita ir vai nav bijusi pareiza. Nu piem. Kristieši runā par kaut kādu dzīvi pēc nāves. Tava doma gaita pat nav tajā virzienā vērsta, tad pēc kādas rīcības var noteikt vai tas ir vai nav pareizi? Tādas rīcības neeksistē.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:53:25
Ctulhu
bet ja tas ir ārpus tavām domām, tad tu nekādi to nevari izzondēt? Jo domu salikums ir kļūdains, un nevar arīdzan pārbaudīt to pēcnāves pasauli?!
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:54:44
EzītisMiglā
ok. piekrītu. tas nozīmē, ka ļoti viegli var kļūdīties tie, kuriem nav tādas domas, kādas ir citiem. Un nav skaidrības kādas ir pareizas. Tas nozīmē, ka nevar neko apgalvot 100%
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:55:59
Ctulhu
bet viņas jau var būt vērstas jeb fokusētas uz kaut ko citu, tāpēc arī nav īstās...!!! respektīvi tas par ko tu nedomā tu uzskati ka tā nav, bet tā var nebūt patiesība!
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:58:59
Ctulhu
bet ne jau tas mani uztrauc. man jau tev nav jāpierāda nekas. es to nemaz nedaru un netaisos darīt. es runāju par citu. domas, kas nav 100% pārbaudāmas ( to pareizība) apliecina to, ka neviens nevar apgalvot 100% atziņas pareizību kaut kādā jautājumā.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:01:33
Jārēķinās ar to, ka manas domas var būt nepareizas. Visdrīzāk, tās pat ir daudz kur nepareizas - tas seko kaut vai no vienkārša novērojuma, ka man bērnībā bija domas, kurām es ticēju. Tad tās izrādījās nepareizas, un man bija atkal citas domas utt. Kāpēc lai pašlaik manas domas būtu pēkšņi vispareizākās?
Cita lieta, ka man ir šī doma - atziņa par to, ka es varu kļudīties.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:02:23
Ctulhu
es tev neapgalvoju to, ko es tev nevaru pierādīt. es to zinu 100% priekš sevis izejot no dažādiem citiem parametriem, kas nav tikai domas. Bet tev kā domātājam es lieku priekšā to, ka tu nevari būt pārliecināts vai tu domā pareizi vai kļūdaini attiecībā uz to pašu Dievu kaut vai.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:03:22
svētais
Ir tikai viena lieta, ko katrs no mums par seci var apgalvot par 100% - tas, ka mēs eksistējam, pie kam eksistējam kaut kādā veidā - nav garantēts, ka mēs pašlaik nesapņojam un neiedomājamies sevi par šo konkrēto cilvēku.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:03:55
EzītisMiglā
ļoti laba atbilde.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:04:19
svētais
Tavai domai par Dieva eksistenci ir liels svars, kas visdrīzāk nāk no personīga pārdzīvojuma pieredzes.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:10:23
cik bieži tu pa dzīvi izmanto intuīciju?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:13:20
Taa uz sitienu izskataas, ka jamie jauc vnk atveertu sisteemu ar bezgaliigu atveeretu sistemu.

Manupraat putrojies tu!
svētais
# Labojis svētais : 2011.06.20 15:15:52
EzītisMiglā
Ir tikai viena lieta, ko katrs no mums par seci var apgalvot par 100% - tas, ka mēs eksistējam, pie kam eksistējam kaut kādā veidā - nav garantēts, ka mēs pašlaik nesapņojam un neiedomājamies sevi par šo konkrēto cilvēku.

tas nozīmē, ka neviens no mums nekad nav redzējis sevi kāds viņš izskatās, vai ne? Jo mēs redzam atspulgu spogulī un ticam, ka atspulgs mums nemelo. Tāpat vai mēs varam paraudzīties uz lietām, ja raugāmies pareizā atspulgā? Piemēram, kad mēs lasām vēstuli no kāda, mēs ticam, ka tā mums nemelo un izejot no šīs ticības izdaram pieņēmumus, lēmumus, rīcību. Tāpat, ja mēs ticam pareizam atspulgam, tad mēs varam paskatīties mūsu iekšējā cilvēkā, kad skatamies Dieva Vārda spogulī, kas norāda mūsu statusu, pozīciju, stāvokli attiecībā pret Dievu un cilvēkiem.
biča
# Iesūtīts: 2011.06.20 15:18:25
Jošs Mulders
Ex Nihilo - taas domu seeklas, kuraam pateicoties ir iespeejama jaunrade... manaa gadiijumaa manaa tieshajaa IT darbaa. Piemeeram radiit softu, kas nekad nav existeejis... nevienaa istabaa... Izdomaat shii softa visas detaljas etc.

Nedomāju, ka šīs domas nāk no iepriekš neeksistējošām zināšanām, bet drīzāk no pilnīgi jaunā veidā sakombinētām zināšanām - tādā, kā neviens nav iepriekš iedomājies Nu reizēm vēl ir tie varianti, ka kāds sāk kaut ko darīt kā kāds cits, nezinot, ka tas kāds cits tā ir darījis. Bija tāds kuriozs, kad es ~16 gadu vecumā sāku zeķēm pāradīt papēžus (lāpīšanas vietā) līdzīgi kā mana vecvecmāmiņa bija darījusi, kaut tad, kad es biju piedzimusi, viņa vairs tā nedarīja, jo lāpīšana tika deleģēta jaunākiem mājiniekiem, un pat visas tā apstrādātās zeķes jau bija izmestas. It kā jau priekš manis tā bija pilnīgi jauna ideja, bet tomēr visai loģiski uzpeldējusi, ņemot vērā manu nepatiku pret lāpītiem papēžiem un patiku pret adīšanu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 138 , pavisam kopa bijuši: 36010