atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem No kurienes rodas domas?
svētais
Iesūtīts: 2011.06.20 13:42:18
Vai no tā ko zinām? Ja tā, tad kā mūsu galvā parādās jaunās domas, par kurām iepriekš nebija zināšanas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:43:58
ja tāda tēma jau bijusi, tad lūdzu moderatoru izdzēst to. Meklēju tēmās, pēc atslēgvārda domas>tēmas, bet tur nosaukumos nav tādu. varbūt ko nepareizi darīju.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:47:08
Kur tas tā ir novērtots, ka parādās domas, par kurām iepriekš nebija zināšanas? Jeb - domas, kuras mēs nevarētu izrēķināt, balstoties uz kādām savām iepriekšējām domām?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:48:39
Ak šīs domas, nerātnās domas...no kurienes gan viņas rodās
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2011.06.20 13:48:55
Tev mūsu ateisti pateiks...

Ir mums Dieva dotie dabiskie resursi - maņas, uztvere, spēja analizēt un sintezēt, tā rodot nebijušus variantus=jaunas idejas un domas.

Vēl domas rosās arī no citiem avotiem - kam mēs savu sirdi, garu atveram. Ja ļaunajam dažādās tā izpausmēs, tad pa šo spraudziņu, bet vēlāk jau kā pa vārtiem var gāzties iekšā ļauno kaislību radītās domas.

Jo tuvojamas visa Labā Avotam, jo vairāk nonākam Viņa gravitācijas laukā, jo gaišākas, labākas = Dieva iedvesmotas domas, pamudinājumi nāk mūsu sirdī un prātā.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:49:05
EzītisMiglā
Jā, tāds variants.

Ctulhu
ok. tam piekrītu. Bet ja tās nav iepriekšējo domu sintēze, tad no kurienes tās ir?
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:50:30
Bet kā rodas intuīcija, apziņa, sirdsapziņa? Vai arī no domām?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:52:30
svētais
Vai tad tādas domas rodās, kuras nevarētu būt izrēķinātas no iepriekšējām domām?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:55:00
EzītisMiglā
Rodas gan... neko neizrēķinot. Un pat pretējas tam, ko mums pašiem gribētos - reti, bet esmu to piedzīvojusi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:56:38
Maneejaas ex nihilo!

EM, Ctulhu... baidos, ka sheit zajavas gan no vienas gan no otras puses buus nesedzamas... ibo tu nevari paarbaudiit no kurienes rodas manas domas un pieraadiit ka taas ir citu manu domu rezultaats, un otraadi... es nevareeshu pieraadiit, ka tavas domas ir ex-nihilo nevis citu domu sinteeze.

Piekam... vai taapeec, ka kaads njem un saliek visiem zinaamas detaljas nebijushaa formaa, taa ir izgudrojis kaadu jaunu daiktu, mees varam teikt, ka ir izgudrots kaut kas JAUNS... nevis tas ir vecais jaunaa kombinaacijaa!

Ibo pat ja tev buutu taisniiba un doma X ir citu domu sintezeeta kopa, vienalga taa ir jauna doma, kas NAV ieprieksheejo domu summa...

Bet vispaariigaa gadiijumaa... jautaajums ir neatbildams vismaz ne shobriid manupraat.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:57:14
Vai tad tādas domas rodās, kuras nevarētu būt izrēķinātas no iepriekšējām domām?

Man pat par to naudu maxaa
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:58:27
Ctulhu
Es sapratu, ka svētais apgalvo, ka tādas domas ir. Varbūt ka nepareizi sapratu.

Tās būtu tādas domas kā zināt to, ko tev neviens nav stāstījis, un ko arī pats nevarēji izrēķināt. Piem, zināt, kas atrodās istabā, kurā nekad neesi bijis un par kuru neko tev nav stāstīts.

Varbūt bija domāta telepātija un tādas lietas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 13:59:19
Jošs Mulders
Kā tu zini, ka tās nevar izrēķināties no iepriekšējām domām? Varbūt ka rēķinās, bet zemapziņā?
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:02:09
Nu piem. tu domā, ka Dieva nav. Bet pēc kāda laika sāc domāt, ka Dievs tomēr ir. No kurienes tev tādas domas ?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:05:04
Var jau būt, ka domas kaut kādā veidā var pārraidīt, vai arī tās ir kaut kur ierakstītas un nolasāmas ārpus cilvēka.

Par pārraidi - sk. Ganzfeld eksperimentus, tur esot pamatots ar statistisku.

Par domām, kas nerodas cilvēkā - sk Grofa u.c. eksperimentus ar izmainītas apziņas stāvokļiem. Viņš apgalvo, ka tur varot sastapt informāciju, kuru cilvēks nav zinājis, piem fermeris zin smalki un plaši par kādas tur Āfrikas cilts rituālu dziļāko nozīmi utml.

Pierādīt šo neņemos, bet manās acīs tam ir visai augsta ticamības pakāpe, salīdzinot ar fejām un rūķiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:07:28
Jošs Mulders
u nevari paarbaudiit no kurienes rodas manas domas un pieraadiit ka taas ir citu manu domu rezultaats
vispāŗ varētu, atšķirt tās domas, kuras nav tavas - ja tu pastāstītu, kas atrodas istabā, kurā tu neesi bijis.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:10:26
svētais
Tā jau par visu ko gadās pārdomāt, kaut kam sākt un beigt ticēt. Tas nenozīmē, ka kādas domas nāk no ārpuses, tikpat labi tās var būt mana paša domas, tikai neapzinātas.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:12:46
EzītisMiglā

Bet vai tas nozīmē, ka ticība nāk no domām?

Ctulhu
Tātad, ja tu nevari izdomāt viņa nepretrunīgu modeli, tu sliecies domāt, ka viņa nav ?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.20 14:13:47
Ja Tev domas rodas no kkaa aareeja ( no nekaa no dieva, no ETI, no demoniem, vienalga) tad Tev vajadzeetu buut speejiigam ienes sisteemaa ( tb muusu sabiedriibaa) principiali jaunu informaaciju, tb aprakstiit un radiit objektus, par kuriem te nevienam nav nekaada prieksstata.

Vari?


Varu, saku jau - man par to naudu dod un algu maxaa
Ja kaads cits to vareetu par mazaaku naudu, es buutu bez darba.
Tas ir radoshas profesijas burviiba!

Taapeec jau cilveeki churaa karstu par gjeniaalu komponistu, dzejnieku, maaxlinieku darbiem, jo vinji rada un aizved sabiedriibu tur, kur burtiski "no man has been before"
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:14:13
svētais
Ticība var nākt arī no domām. Tikai te jāņem vērā (kā arī visur citur), ka emocijas spēlē lielu lomu. Piemēram, personisks ticības pārdzīvojums bieži mēdz būt svarīgāks kā 1000 domas.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.20 14:15:17
EzītisMiglā
bet kā tas ir, ka ticība nāk no domām? Bet kādi ir vēl varianti kā nāk ticība? un no kurienes ceļas emocijas? vai tās ir saistībā ar domām?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 75 , pavisam kopa bijuši: 5224